Acropolis Rally

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Acropolis Rally

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 30 mar 2014, 19:21

No i znowu sie zaczyna Kajto vs Kubica :roll:
Wedlug mnie Kajto dobrze zrobil, ze nieco odpuscil i dojechal trzeci. To i tak dobry wynik, sponsor bedzie zadowolony. Nie wiem czy bylby zadowolony gdyby dzwonil caly czas. Kubica ma inny styl, ok. Dzwoni caly czas, ale moze jesli wreszcie dojedzie do mety to osiagnie cos spektakularnego. Natomiast Kajto nie wiem czy wiele by zmienilo gdyby byl drugi. Ok, to zawsze wyzej, ale chyba jeszcze nie jest na etapie, na ktorym trzeba krecic nosem na 3 miejsce i szukac gdzie urwac jak najwiecej punktow.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Acropolis Rally

Postprzez viper » niedziela, 30 mar 2014, 20:28

jacko napisał(a):musisz czytac miedzy wierszami, viper chcial powiedziec, ze kajto rozegral rajd tak jak nie potrafi ten wyscigowiec, ktory nie zasluguje na samochod wrc ;)

gościu i po h..... Podgrzewasz atmosferę. Kajto rozegrał to jak wielu najlepszych to rozgrywalo. Loeb nie raz przegrywał z Latvala i wszyscy sie tym podniecali , a Loeb nie, bo Latvala za chwile kończył rajd w rowie. Nie możesz zrozumieć, ze rajdy to nie bezmyslne palowanie, a wręcz przeciwnie. Uderz w stół a nożyce sie sie odezwą , wiec ja nie musiałem nic pisać bo sam to napisałeś. Póki Kubica nie wejdzie na poziom myślenia właśnie takiego jak Kajetanowicz to bedzie miał albo sukces pojedynczy albo dzwon czego nie możesz pojąć w tej właśnie kwestii. Kurcze sie zagotowalem ale gościa jakiegoś znowu kłuje w oczy ze jednak kajetanowicz daje radę i moje teksty nie poszły w las odnośnie jego możliwości.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Acropolis Rally

Postprzez corados » niedziela, 30 mar 2014, 21:26

Gratuacje i czapki z glow przed Kajetanem, sam nie wierzylem ze bedzie pudlo przy tej obsadzie. Pokazal rozsadna jazde, a zwolnienie w koncowce to sluszna decyzja. Rozczarowal Lapii choc mysle ze to bardziej wina auta, a Esappeka w glebi ducha czul frustracje ze nie ma do dyspozycji auta R5, ale na niego przyjdzie jeszcze czas. Szkoda Abbringa chlopak jest chyba wiekszym fighterem od Breena, ma taki ofensywny styl jazdy. W ubieglym sezonie w 208 R2 lamal prawa z fizyki, ale niektorzy na forum nie maja pojecia kim on jest:) Debiut auta udany w polowie, bo jednak awarie psuja opinie wsrod klintow, mimo to zapowiada sie ze auto bedzie rzadzic w ME.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Acropolis Rally

Postprzez wanderer » niedziela, 30 mar 2014, 22:05

Charakterystyka tego rajdu chyba bardziej premiowała auta z turbo, bo jakoś nie wierzę w nagły spadek formy Lappiego. I trochę szkoda Bouffiera, bo pojechał ten rajd bez testów, a na pierwszym etapie popełnił błąd który prawdopodobnie kosztował go zwycięstwo.
Bouffier Citroen DS3 RRC Crach Out Acropolis Rally
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Acropolis Rally

Postprzez Cairo » niedziela, 30 mar 2014, 22:31

Ja pierdziele viper każdy twój post powoduje u mnie zagotowanie. Odpuscil to odpuścił, widocznie nie czuł się na siłach ale moim zdaniem jak sie powinno rozgrywać rajd to pokazał Kubica na Jannerze.
Dla podkreślenia to nie tak ze nie kibicuję Kajtkowi, kibicuję i to bardzo i cieszyły mnie niezmiernie osiągane czasy, ale poczułem rozczarowanie, gdy mając 0,3 czy 0,4s straty przed ostatnią pętlą odpuszcza zwlaszcza ze jego pozycja nie była spowodowana jakims pechem czy błędami konkurencji a poprostu szybką dobrą jazdą. Nawet Boufier zjeżdżając z 11os pytał czy Kajto ma jakieś problemy. Nie znamy szczegółów, może nakazali tak sponsorzy, ale pisanie że go było perfekcyjne rozegranie rajdu rozkłada mnie na łopatki ze śmiechu.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Acropolis Rally

Postprzez jacko » niedziela, 30 mar 2014, 22:40

Cairo napisał(a):Ja pierdziele viper każdy twój post powoduje u mnie zagotowanie. Odpuscil to odpuscil, widocznie nie czul sie na silach ale moim zdaniem jak sie powinno rozgrywać rajd to pokazal Kubica na Jannerze.(...)


odpuścił czy nie, po ch** drążyć temat cytując vipera :) kajto trzeba mu przyznac, ze rozegrał to chłodno i po profesorsku,
sory viper, ale Twoj post wrecz kipiał aluzją :)
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Acropolis Rally

Postprzez kpawel » niedziela, 30 mar 2014, 22:51

Lappi i Wiegand w sobotę mówili, że jechali tymi Skodami co chwilę na odcięciu. Lappi ile się dało, tyle wycisnął. Chłopak może w tym roku wiele osiągnąć, ciekawi mnie tylko, czy zwiąże się ze Skodą na dłużej, czy będzie próbował ugrać coś w WRC.
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Acropolis Rally

Postprzez viper » niedziela, 30 mar 2014, 22:57

Cairo napisał(a):Ja pierdziele viper każdy twój post powoduje u mnie zagotowanie. Odpuscil to odpuścił, widocznie nie czuł się na siłach ale moim zdaniem jak sie powinno rozgrywać rajd to pokazał Kubica na Jannerze.
Dla podkreślenia to nie tak ze nie kibicuję Kajtkowi, kibicuję i to bardzo i cieszyły mnie niezmiernie osiągane czasy, ale poczułem rozczarowanie, gdy mając 0,3 czy 0,4s straty przed ostatnią pętlą odpuszcza zwlaszcza ze jego pozycja nie była spowodowana jakims pechem czy błędami konkurencji a poprostu szybką dobrą jazdą. Nawet Boufier zjeżdżając z 11os pytał czy Kajto ma jakieś problemy. Nie znamy szczegółów, może nakazali tak sponsorzy, ale pisanie że go było perfekcyjne rozegranie rajdu rozkłada mnie na łopatki ze śmiechu.

Zagotowanie :lol: . Widzisz wielu sie podnieca jak Kubica wygrywa oesy potem dzwoni to wszyscy mówią ze sie uczy, ale widzisz to mnie nie rusza. Natomiast to co pokazał kajetanowicz mnie sie podoba i ja to podkreślam, a dla "tych" wielu to rozczarowanie. To ktos albo nie wie na czym polegaja rajdy i sie na nich nie zna, albo jest tak zaslepiony, ze nie widzi faktów co przynosi większy efekt.. Kubica na Janerze miał jeden z tych rajdów , które zagrały i w WRC tez sie prędzej czy pózniej trafi taki rajd, ze moze i w gen. Wygra, ale straty wczesniej dzwonami do niczego nie zaprowadza na koniec sezonu. Ja zwracam na coś uwagę co mnie jako zawodnika interesuje tzn. Wystartował dojechał do mety zrobił wynik i żeby nie było wygrał tylko 1 oes, ale nie sledzilem dokładnie, dlatego to co napisałem nie ma nic wspólnego z Kubica. To wy tworzycie mit odnośnie mojej awersji do Kubicy. Ja po prostu patrzę na to w inny sposób.
jacko napisał(a):
Cairo napisał(a):Ja pierdziele viper każdy twój post powoduje u mnie zagotowanie. Odpuscil to odpuscil, widocznie nie czul sie na silach ale moim zdaniem jak sie powinno rozgrywać rajd to pokazal Kubica na Jannerze.(...)


odpuścił czy nie, po ch** drążyć temat cytując vipera :) kajto trzeba mu przyznac, ze rozegrał to chłodno i po profesorsku,
sory viper, ale Twoj post wrecz kipiał aluzją :)

Każdy widzi co chce. Ja uważam, ze jak Kubica zacznie myśleć , a nie pałowac na 110 % każdego oesu to ma szanse na wiele.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Acropolis Rally

Postprzez corados » niedziela, 30 mar 2014, 23:25

Po co mieszac do tego Kubice czy on jechal Rajd Bogow??? Bo jesli tak to przepraszam. Gdy cisniesz to wiadomo ze istnieje np wieksze ryzyko kapcia i itp. Szczegolnie na takim rajdzie jak Acropolis. W sytuacji Kajetana i nieukończonego Janner każde punkty są na miarę złota. Walka o drugie miejsce widocznie wymagała ryzyka, które mogło się skończyc różnie, a bilans strat byłby większy od korzyści z ewentualnego drugiego miejsca, a nie trzeciego.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Acropolis Rally

Postprzez woocasch » poniedziałek, 31 mar 2014, 07:44

Czy niemal w każdym temacie musi być coś o Kubicy? :) W tym rajdzie startował Kajto i to on pojechał genialnie, zajął najniższy stopień podium i przywiózł bardzo cenne punkty. Czy odpuścił czy nie odpuścił kilka ostatnich odcinków nie ma znaczenia, bo najważniejsza jest dobra zdobycz punktowa, bo zapewne ma od sponsorów pewne wytyczne co do wyniku na koniec sezonu. A jak widać potencjał jest, teraz trzeba dobrze wybierać rajdy i zbierać doświadczenie, a może w przyszłym roku cele będą już inne. Czy wiadomo w ilu rundach do końca roku jeszcze wystartują? Do tej pory była mowa, że plan będzie ogłaszany z rajdu na rajd i chyba nadal tak jest, no nie?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Acropolis Rally

Postprzez jarexcc » poniedziałek, 31 mar 2014, 08:33

Kajto pojechał w 1 dzień bardzo dobry rajd w 2 dzień dobry.... jak z mojego punktu widzenia ocena 5- :), 5 dostanie jak będzie 2 plac, 6 czyli jak kolega napisał genialnie jak wygra...
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Acropolis Rally

Postprzez szirer205xs » poniedziałek, 31 mar 2014, 09:24

Podstawowa różnica między Kajtem a Robertem jest taka że ten drugi ma kasę i bez względu na demolke aut będzie jezdził a jeśli ten pierwszy by wypakował to kto wie czy nie byłby to jego ostatni rajd w tym sezonie ;).
Tak btw to powoli w ME mamy więcej producentów niż w WRC ;) mamy puga, skode, m-sport no i Brajan w DSie. :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Re: Acropolis Rally

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 31 mar 2014, 09:25

woocasch - Kajto jedzie 8 rajdow w tym roku.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally

Postprzez Motulski » poniedziałek, 31 mar 2014, 10:39

Gdzie znajdę aktualną klasyfikację ERC, bo na oficjalnej stronie jeszcze nie ma.
Kajto jedzie 8 rajdów ?! To jeszcze 5 zostało. Jakie byście dla niego wybrali ?
Jak 5 to mi by pasowało Circuit of Ireland Rally, Geko Ypres Rally, auto24 Rally Estonia,
Barum Czech Rally Zlín, Rallye International du Valais, ale mi to tam może pasować :wink:
Chyba, że lepiej aby wszystkie szutry zaliczył do końca roku ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Acropolis Rally

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 31 mar 2014, 10:48

http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl/ERC/2014/gen/
Myślę że jeśli będzie wiadomo że można coś ugrać, to może i kasa na 9 lub nawet 10 rajd się znajdzie :wink:

I myślę że Barum i Ypres to ryzyko, najmocniej obsadzone rajdy i fakt podium na tych rajdach cieszyło by jeszcze mocniej, ale skoro są punkty do zdobycia to trzeba wybrać do odstrzału takie rajdy właśnie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron