Acropolis Rally

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Acropolis Rally

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 11 paź 2015, 21:17

Gratki dla Kajta i Barana :D
Niby miesiąc temu była mowa że do Szwajcarii nie jadą więc kasy raczej nie ma. Jednak po ostatnim Mistrzu Polski Kajetan pojechał jeszcze w nagrodę Waldviertel, więc jest jakaś nadzieja ;) Trzeba teraz trzymać kciuki i rozgłaszać wszędzie o sukcesie Kajetanowicza. Jak będzie o nim dostatecznie głośno to Lotos wyciągnie kasę na kolejny dobry sezon.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź


Re: Acropolis Rally

Postprzez Shaitan » niedziela, 11 paź 2015, 23:10

Jeszcze jedna rzecz, bo mi już od kilku eliminacji to leży na wątrobie :wink: . Nie wiem co mają dygnitarze ERC do Kajtka, że w tym roku żadne Colin Mcrae Flat Out Trophy nie trafiło w jego ręce. Okazji było co najmniej kilka. Dziwna sprawa, ale jak to z takimi nagrodami, wybór zawsze będzie bardziej lub mniej subiektywny. Kajtek na szczęście powetował sobie to cenniejszym trofeum :wink: .
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Acropolis Rally

Postprzez s1quattro » niedziela, 11 paź 2015, 23:24

@Zbyszek: Nie do końca. Kajto pojechał Waldviertel zamiast dolnośląskiego po uzgodnieniu ze sponsorami.
@ Shaitan: Ja też się nad tym zastanawiałem ale myślę, że nagroda Colina jest przyznawana za tzw. rozpie**ol na oesach. Kajto jechał zbyt roztropnie aby dostać to trofeum, hmmm... miał wyższe cele :)
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Acropolis Rally

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 11 paź 2015, 23:49

Gratulacje dla Kajta! Historyczny wynik, wielki sukces. Bardzo sie ciesze, mam nadzieje, ze Kajto dalej pozostanie przynajmniej na tym europejskim szczeblu. W ERC zdecydowanie jest jednym z tych najlepszych, fajnie byloby jakby mogl zrobic krok do przodu (WRC2), ale juz pelny program mistrzostw Europy jest na pewno cieszacy. Ciekawe co bedzie w przyszlym roku.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 12 paź 2015, 01:59

s1quattro napisał(a):@ Shaitan: Ja też się nad tym zastanawiałem ale myślę, że nagroda Colina jest przyznawana za tzw. rozpie**ol na oesach. Kajto jechał zbyt roztropnie aby dostać to trofeum, hmmm... miał wyższe cele :)
Na janerze był rozpiedol :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Acropolis Rally

Postprzez Voo » poniedziałek, 12 paź 2015, 08:01

Colin jest przyznawany za spektakularną jazdę ale bywa też traktowany trochę jak nagroda pocieszenia z tego co zaobserwowałem. Tak chyba było trochę w tym przypadku.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Acropolis Rally

Postprzez woocasch » poniedziałek, 12 paź 2015, 12:13

krupson napisał(a):
woocasch napisał(a):A teraz co do tego, że może to być ostatni rajd w sezonie, nie licząc Barbórki Warszawskiej, to z jednej strony byłaby masakra, że po wywalczeniu tytułu nie ma ciągu dalszego, ale z drugiej plan na ten rok został wykonany w 100% i to jest najważniejsze :)

Ale w sumie co w tym dziwnego? Skoda jak miała zapewniony kiedyś tytuł dla jednego ze swoich dwóch kierowców w ERC (albo jeszcze IRC) to nawet nie wysłała na jeden rajd bodajże Hanninena, który jeszcze miał szanse na mistrzostwo. Każdy ciuła tą kasę jak tylko może, nawet fabryki.

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Miałem na myśli, zresztą wynika to też z kontekstu wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku, że szkoda by było gdyby Kajto "nie dostał" jakiejś nagrody za wywalczony tytuł. Jasne, że nie ma sensu jechać w kolejnych rundach ERC, ale może dzięki temu udało by się zaliczyć Walię? To miałby być ten ciąg dalszy ;)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Acropolis Rally

Postprzez gregortest » poniedziałek, 12 paź 2015, 12:38

Jasne, że nie ma sensu jechać w kolejnych rundach ERC, ale może dzięki temu udało by się zaliczyć Walię? To miałby być ten ciąg dalszy ;)

To było by zbyt piękne.:)
Ale może tak na pożegnanie z lotosem ?
Myślę, że było by to bardzo uczciwe.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Acropolis Rally

Postprzez Mad Max » piątek, 6 maja 2016, 12:31

Pięknie się rajd zaczyna - Kajto z kompletem zwycięstw na przejazdach testowych i wygrana kwalifikacja
Chuchała z 6 czasem i pierwszym w ERC2- i to chyba odpowiedź dla tych co martwili się o jego jazdę po szutrze
Pieniążek pierwszy w ERC3
Kołtun jedzie swoje, Kasperczyk z problemami technicznymi
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Acropolis Rally

Postprzez Cendra » sobota, 7 maja 2016, 10:46

Wygląda na to, że sytuacja w mistrzostwach trochę się skomplikuje ;) ciekaw jestem czy dadzą radę ogarnąć auto i Kajko zaliczy kilka dobrych os-ów
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Acropolis Rally

Postprzez Shaitan » sobota, 7 maja 2016, 11:04

Od razu dostałeś odpowiedź ;).

Ciekawe co da strata ok. 14 minut na koniec rajdu. W zeszłym roku przy 50 km mniej, byłoby to 11 miejsce.
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Acropolis Rally

Postprzez Mad Max » sobota, 7 maja 2016, 11:06

Już ogarnęli - skończyli odcinek z pond 14min stratą... i wygrali następny :shock:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Acropolis Rally

Postprzez speedyzxz » sobota, 7 maja 2016, 16:59

Lukyanuk nie dał dziś rady Sirmacisowi, Łotysz jedzie naprawdę nieźle! Plus taki że po problemach Kajto, utrudnia "naszemu" głównemu rywalowi zdobycie punktów do mistrzostw Europy ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Acropolis Rally

Postprzez Taurus » sobota, 7 maja 2016, 17:43

czy jest jakaś nagroda w postaci sponsorowania cyklu/rajdu/kilku rajdów za wygranie erc2 lub erc3 ?
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Acropolis Rally

Postprzez Kafe » sobota, 7 maja 2016, 18:45

Kajetan opowiada o dachowaniu na pierwszym OS-ie

https://www.youtube.com/watch?v=GXg5RiWKY_k
Kafe
A5
 
Posty: 632
Dołączył(a): niedziela, 27 mar 2005, 21:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron