31. Internationale Jännerrallye 2014

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez krzysiek_swrt » niedziela, 5 sty 2014, 22:43

Myślę że nie będzie z tym problemu
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna


Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez luboš » niedziela, 5 sty 2014, 22:48

http://www.youtube.com/user/lubosRM
luboš
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 18 lis 2012, 22:43

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Sebekrally » niedziela, 5 sty 2014, 22:51

@911 gdzie Kajto jeździ bardziej precyzyjnie? Na testowym było wręcz odwrotnie. Co do tempa Kubicy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1. Pozycja startowa, nie wybrał optymalnej, tylko taką do testów przed MC
2. Jechał pierwszy raz w tym rajdzie (Kajto 2)3. ?
3. Jechał piewrszy raz na kolcu!!!
4. Ile lat doświadczenia ma Kajto?
5. Pech gorszy od Kajta? Po 5 odcinku byli ekzekwo :D
6. Wybory opon? Szczęście sprzyja lepszym.

Nawiązując do sekciarzy wynik jest na mecie panowie!!!
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Domson » niedziela, 5 sty 2014, 22:56

Wszyscy kierowcy z czołówki byli dobrzy, ale Robert był ogromnie imponujący, bo nie miał doświadczenia w tym rajdzie, w takich warunkach i w samochodzie - mówi Gronholm. - Nadal nie mogę zrozumieć, jak on mógł osiągnąć taki czas na ostatnim oesie i wygrać rajd
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Ethanhunt » niedziela, 5 sty 2014, 23:23

Dokładnie jest tak jak napisali koledzy powyżej.
Ethanhunt
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 09:31
Lokalizacja: Ustroń

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Hlor » niedziela, 5 sty 2014, 23:34

kronika tvp http://www.youtube.com/watch?v=vLqN5s9k7MI

i pewnie nie wszyscy dosłyszeli w relacji ES jak RK dojeżdzając do mety na kapciu skwitował sytuacje 'KURDE MOL' :D
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez scooby14444 » niedziela, 5 sty 2014, 23:58

Wielkie gratulacje dla Roberta i Maćka. Myślę że na Monte niektórzy będą przecierać oczy ze zdziwienia.
911 napisał(a):Porównując do ub roku oczywiście warunki mają duży wpływ na wynik to Pech ..właściwie kto to jest?

To sześciokrotny mistrz Czech w generalce.
Zdecydowanie kierowca nr 2 w Czechach - zaraz za Kopeckym.
Jednym słowem bardzo szybki zawodnik.
Także zanim zadasz takie pytanie proponowałbym się co nieco dowiedzieć...
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez viper » poniedziałek, 6 sty 2014, 00:01

Sebekrally napisał(a):@911 gdzie Kajto jeździ bardziej precyzyjnie? Na testowym było wręcz odwrotnie. Co do tempa Kubicy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1. Pozycja startowa, nie wybrał optymalnej, tylko taką do testów przed MC
2. Jechał pierwszy raz w tym rajdzie (Kajto 2)3. ?
3. Jechał piewrszy raz na kolcu!!!
4. Ile lat doświadczenia ma Kajto?
5. Pech gorszy od Kajta? Po 5 odcinku byli ekzekwo :D
6. Wybory opon? Szczęście sprzyja lepszym.

Nawiązując do sekciarzy wynik jest na mecie panowie!!!

Myśle ze porównanie kajta do Kubicy to trochę bardziej skomplikowane, lata latami a kilometry kilometrami oesowe sportowe to inna bajka tzn.
1 Kubica w 2013 r zrobił tyle km oesowych co kajetanowicz za 3 albo i lepiej.
2 . Takie warunki do ścigania jakie ma Kubica to Kajetanowicz pewnie nie będzie miał nigdy.
3. Kubica zmienił dyscyplinę to fakt, ale samochodami wyczynowymi jeździł śmiem użyć słowa od dziecka, a to znaczy ze nie zaczynał od 0 , bo ma tor jazdy opanowany z innej dyscypliny to samo dotyczy jazdy na slicku czy deszczowce. Ma dostęp , do najlepszych informatorów rajdowych itd.
Ja rozumiem można powiedzieć ze on jest na początku drogi rajdowej w porównaniu do Hirvonenena czy Ogiera, ale porównanie do kajetana, który zdobył 4 tytuły Mp i rok może dwa nie chce mi sie sprawdzać dokładnie w lepszym zespole ucząc sie od zera absolutnego to chyba trochę na wyrost liczenie samych lat , bo sportowymi kilometrami to kajto nawet Kubicy nie podskoczyl. Kubica przeżył tragedie i samo pozbieranie zasługuje na szacun, ale nie róbcie z niego zawodnika , który wszedł do rajdów z absolutnego 0 tzn. Gosc nie znał toru jazdy nie miał układów a jedyna opona na której jeździł przed 2013 to pirelli winter. Kajetanowicz do czeka co będzie z rajdu na rajd, a wy go porownujecie do gościa , który po sezonie 2014 będzie miał w zespole prawie fabrycznym kolejny 3 a może i 5 lat kilometrowo licząc testy i inne rajdy Kubicy do przodu. Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Sebekrally » poniedziałek, 6 sty 2014, 00:36

viper napisał(a): Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.

Ta a biedny Kajto jedzie starym nie konkurencyjnym modelem i wsiadł do auta bez testów. No błagam
A te układy i kontakty wyrobił sobie swoją postawą, a nie litrami wypitej wódy, lub koneksjami bogatego tatusia.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez bzyq » poniedziałek, 6 sty 2014, 00:43

viper napisał(a):
Sebekrally napisał(a):@911 gdzie Kajto jeździ bardziej precyzyjnie? Na testowym było wręcz odwrotnie. Co do tempa Kubicy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1. Pozycja startowa, nie wybrał optymalnej, tylko taką do testów przed MC
2. Jechał pierwszy raz w tym rajdzie (Kajto 2)3. ?
3. Jechał piewrszy raz na kolcu!!!
4. Ile lat doświadczenia ma Kajto?
5. Pech gorszy od Kajta? Po 5 odcinku byli ekzekwo :D
6. Wybory opon? Szczęście sprzyja lepszym.

Nawiązując do sekciarzy wynik jest na mecie panowie!!!

Myśle ze porównanie kajta do Kubicy to trochę bardziej skomplikowane, lata latami a kilometry kilometrami oesowe sportowe to inna bajka tzn.
1 Kubica w 2013 r zrobił tyle km oesowych co kajetanowicz za 3 albo i lepiej.
2 . Takie warunki do ścigania jakie ma Kubica to Kajetanowicz pewnie nie będzie miał nigdy.
3. Kubica zmienił dyscyplinę to fakt, ale samochodami wyczynowymi jeździł śmiem użyć słowa od dziecka, a to znaczy ze nie zaczynał od 0 , bo ma tor jazdy opanowany z innej dyscypliny to samo dotyczy jazdy na slicku czy deszczowce. Ma dostęp , do najlepszych informatorów rajdowych itd.
Ja rozumiem można powiedzieć ze on jest na początku drogi rajdowej w porównaniu do Hirvonenena czy Ogiera, ale porównanie do kajetana, który zdobył 4 tytuły Mp i rok może dwa nie chce mi sie sprawdzać dokładnie w lepszym zespole ucząc sie od zera absolutnego to chyba trochę na wyrost liczenie samych lat , bo sportowymi kilometrami to kajto nawet Kubicy nie podskoczyl. Kubica przeżył tragedie i samo pozbieranie zasługuje na szacun, ale nie róbcie z niego zawodnika , który wszedł do rajdów z absolutnego 0 tzn. Gosc nie znał toru jazdy nie miał układów a jedyna opona na której jeździł przed 2013 to pirelli winter. Kajetanowicz do czeka co będzie z rajdu na rajd, a wy go porownujecie do gościa , który po sezonie 2014 będzie miał w zespole prawie fabrycznym kolejny 3 a może i 5 lat kilometrowo licząc testy i inne rajdy Kubicy do przodu. Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.


Tak tylko gwoli ścisłości.
Przypominam sobie sytuację kilka lat temu, kiedy zawodnik z czołówki wyścigowej, dostał srogą burę od swojego pilota w trakcie rajdu (celowo pomijam nazwiska :) ) oto taką: Ty jesteś jakiś terefere. to nie są czyste winkle jak na wyścigu. zluzuj trochę.
Nie chce polemizować tu nad wyższością jednego i drugiego, bo to nie o to chodzi. Niewątpliwie znajomośc doboru najoptymalniejszego toru jazdy jest zdecydowanie in-plus, ale nie możemy zapominać, że rajdy i wyścigi mają zupełnie odmienną specyfikę. Na wyścigu właściwie jesteś pewny, że zakręt jest czysty, i można iść dzidą. Na rajdzie takiej pewności nigdy nie masz. Często wręcz nawet jest tak, że optymalny tor, którego chciałoby się użyć, jest najzwyczajniej w świecie brudny. i to nie z powodu tego, że cała reszta kierowców się nie zna - nie. Tylko często nawet ratowanie potrafi popsuć innym zawodnikom droge.
Tu właśnie jest różnica, żeby zmienić podejście. Kajetan jest w tym momencie najlepszym (w mojej skromnej opinii) kierowcą w Polsce - aż miło patrzeć, jak auto wręcz trzeszczy w zakrętach. Ale nie zapominajmy - i nie boje się tu użyć tego słowa - że Robert to naprawdę talent, który potrafi się dostosować do każdych warunków.
Trudno porównać tych zawodników. Nie wysnuwałbym tu tak odważnych hipotez.
Życzę obu jak najlepiej.
Pzdr
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Bomber » poniedziałek, 6 sty 2014, 00:48

Sebekrally napisał(a):
viper napisał(a): Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.

Ta a biedny Kajto jedzie starym nie konkurencyjnym modelem i wsiadł do auta bez testów. No błagam
A te układy i kontakty wyrobił sobie swoją postawą, a nie litrami wypitej wódy, lub koneksjami bogatego tatusia.


Mniej nienawiści sebekrally...

trudno się pogodzić z tym, że obiektywnie patrząc Kajetan był szybszy i gdyby nie awaria to dzisiaj w deszczowych warunkach jeszcze bardziej odskoczyłby od kolegi z zespołu.. który w takim aucie spędził CAŁY sezon 2014 z testami itp. itd.

Brawo dla Kubicy za szybka jazde, szkoda tylko, ze Kubica potrafi gratulowac szybkiej jazdy Pechowi itp. a nigdy nie powie nic dobrego o szybszym od niego Kajetanie..
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez srubawrc » poniedziałek, 6 sty 2014, 01:07

"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez viper » poniedziałek, 6 sty 2014, 01:10

Sebekrally napisał(a):
viper napisał(a): Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.

Ta a biedny Kajto jedzie starym nie konkurencyjnym modelem i wsiadł do auta bez testów. No błagam
A te układy i kontakty wyrobił sobie swoją postawą, a nie litrami wypitej wódy, lub koneksjami bogatego tatusia.

Kolego, ale to właśnie z Kubicy robi sie chłopca , który przeszedł do rajdów z powodu kontuzji i go nagle oswiecilo zapominając o tym ze gosc 20 lat spędził na sciganiu mając do dyspozycji najlepszy sprzet mechanikow testy itd.
Jestem pewien, ze jak by odwrócić role i do wyścigów wrzucić kierowcę rajdowego to nawet jak by zaczął wygrywać to by sie to zrzucalo na barki jego rajdowej przeszłości, a tu sie o tym zapomina. Jeżeli przyjmiemy ze biorac zalozymy kompletnego kierowce rajdowego w 100% to Kubica dzięki tej wiedzy gdzie był i co robil wczesniej ma już wsiadajac pierwszy raz za kierownicę rajdowki to ma 60-70 % teraz szlifuje resztę. Natomiast balon pompowany jest jak by miał 0 % kontaktu z wyczynowym sciganiem, dlatego porównanie z kajetanowiczem traktując kubice jak zielonego nie mającego pojęcia o szybkości gościa jest nie obiektywne pomijam już fakt i możliwości finansowe za którymi idą inne układy.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 sty 2014, 01:13 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Shaitan » poniedziałek, 6 sty 2014, 01:10

Bomber napisał(a):Brawo dla Kubicy za szybka jazde, szkoda tylko, ze Kubica potrafi gratulowac szybkiej jazdy Pechowi itp. a nigdy nie powie nic dobrego o szybszym od niego Kajetanie..

Czy aby na pewno Kajetan był szybszy? Był przed Kubicą po OS5, to prawda, ale ten stracił ok. 20s przez kapcia. Gdyby nie to, to tempowo było bardzo podobnie, na tyle podobnie, że nie wyróżniałbym jednego ani drugiego.
Całkiem możliwe, że Kajto by wygrał, bo on jechał po wynik, Kubica po naukę. Przed zawodami obstawiłem, że KK je wygra. Bez sensu jednak słowa o szybszym Kajetanie, bo to nie jest IMO prawda...
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Sebekrally » poniedziałek, 6 sty 2014, 01:17

Bomber napisał(a):
Sebekrally napisał(a):
viper napisał(a): Ja uważam ze nie ma co porównywać, bo kajetanowicz do Kubicy to kopciuszek finansowy, a za tym idą inne profity.

Ta a biedny Kajto jedzie starym nie konkurencyjnym modelem i wsiadł do auta bez testów. No błagam
A te układy i kontakty wyrobił sobie swoją postawą, a nie litrami wypitej wódy, lub koneksjami bogatego tatusia.


Mniej nienawiści sebekrally...

trudno się pogodzić z tym, że obiektywnie patrząc Kajetan był szybszy i gdyby nie awaria to dzisiaj w deszczowych warunkach jeszcze bardziej odskoczyłby od kolegi z zespołu.. który w takim aucie spędził CAŁY sezon 2014 z testami itp. itd.

Brawo dla Kubicy za szybka jazde, szkoda tylko, ze Kubica potrafi gratulowac szybkiej jazdy Pechowi itp. a nigdy nie powie nic dobrego o szybszym od niego Kajetanie..

Proszę wskaż mi gdzie widzisz nienawiść w mojej wypowiedzi, to raz...
Gdzie widzisz obiektywizm w swojej wypowiedzi mówiąc że Kajto by wygrał? W momencie wypadku był 2 a zwycięzcy są na mecie.
Czego miał gratulować Kajtkowi?
Ja kibicuję WSZYSTKIM naszym na zagranicznych odcinkach i cały czas czekam na imponujący wynik w wykonaniu Kajta poza granicami polski. AMEN
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości