31. Internationale Jännerrallye 2014

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 6 sty 2014, 13:43

Janner, dzień drugi, Eurosport PL


Panowie, można mówić że Kajto by wygrał z RK jakby nie wypadek spowodowany awarią. Można mówić że Kubica wybrał gorszą pozycję i miał słabsze auto, jechał jak równy z równym i tak by wygrał. Gdybać można ale po co się tak zapędzać żeby rodziły się konflikty?

Wygrał Kubica, czyli Polak, szczęście ogromne. Fajnie jakby był Kajto za nim, lub odwrotnie nie ważne, jest jak jest i tak jest DOBRZE

i Kajetan i Robert pokazują pracowitość i zaangażowanie.
Robert pokazał że wypadek go nie złamał, że nadal potrafi pędzić, umie znaleźć swoje wady i poprawiać je.
Kajto; jeśli chodzi o RSMP to mamy zapaść od dłuższego czasu, on nam jednak pokazał że pracą i talentem nawet bez dużych pleców można coś ugrać i wypłynąć na szersze wody. On się rozwijał, można by rzec jeżdżąc w kółko te same odcinki.
Można lubić jednego czy drugiego bardziej, ale po co te szopki
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez kij » poniedziałek, 6 sty 2014, 14:42

Miałem pisać wywód na pół strony, ale to bezcelowe jest, podobnie jak dochodzenie się, który jest lepszy i dlaczego ten z nazwiskiem na K ;)

Ważniejsze jednak, wydaje mi się, od tych wszystkich historii z oponami, zawieszeniami, nawierzchniami, różnymi autkami, jest to jak autko czuje jako pakiet, a to Robert ma rozwinięte na poziomie, na jakim może garstka ludzi na świecie ma, więc jak tylko wie jak wygląda zakręt przed nim, jest w stanie określić jaka panuje przyczepność (w miarę pewnie), to wygląda to tak jak wygląda, że czasem nagina rzeczywistość i prawa fizyki. Bo to że nagina czasem granice ludzkiego rozsądku to wiadomo nie od dziś i historia z ostatnim odcinkiem tylko to potwierdza, jak dla mnie w jak najbardziej pozytywnym słowa tego znaczeniu.

Zresztą nikt zdrowy w 100% na umyśle nie robiłby takich rzeczy jak RK czy KK, trzeba mieć świra jednak żeby to robić tak jak to robią i na takim poziomie.

Jeden i drugi zasługuje na miejsce, w którym się znaleźli i liczę, że co te dwa tygodnie średnio, będziemy mogli się pasjonować dobra jazdą obu naszych Asów.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Gracko » poniedziałek, 6 sty 2014, 15:21

Myślę ze beznadziejnie głupie jest spieranie się kto lepszy , kto szybszy kto by wygrał. Myślę że pierwszy raz w historii najlepsi obecnie Polscy kierowcy rajdowi dostali szanse na wielkie ściganie i trzeba się cieszyć. Kajto miał zwykłego rajdowego pecha i tyle. Bawienie się w proroków i gdybanie jest idiotyczne w tym przypadku. Dajcie sobie siana jeden z drugim. Załóżmy że są tak samo szybcy i bez względu na osobiste sympatie kibicujmy na międzynarodowej arenie bo są biało czerwoni. To co w tym sezonie zrobił LOTOS jest rewelacyjną sprawą ,ale nie sądzę aby mieli kiedykolwiek szansę przejechać kilka sezonów w tym samym serialu aby rozstrzygnąć kto jest szybszy. Obaj są szybcy, utalentowani i mają szanse jeździć na bardzo wysokim poziomie. Nie leczcie tu swoich kompleksów tylko zepnijcie poślady i kibicujcie bo na tą chwilę pierwszy raz od dawien dawna nasi Polscy kierowcy zaczynają prezentować poziom wyższy niż my kibice.
Idiotów hejterów odżegnujących od czci i wiary Kubice jak i w ogóle kierowców rajdowych nie brakuje w necie więc może do nich nie dołączajcie.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez 911 » poniedziałek, 6 sty 2014, 21:30

Chciałbym żeby Kajetan zebrał budżet na WRC w Rajdzie Polski 2014 i kolejny pojedynek z Robertem.
911
911
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 27 lip 2007, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez viper » poniedziałek, 6 sty 2014, 21:37

posejdon napisał(a):Przed chwilą obejrzałem na eurosporcie relację. Były tam fragmenty onboardu Roberta z ostatniego oesu. Naprawdę gość ma niezłego farta, że dojechał do mety. Jak wyleciał na jednym prawym, bo mu urwany halogen w oczy błyskał, to w tej ciemności nie było za bardzo wiadomo gdzie droga. Szacun, że to ujechał!

viper może się czepiam ale przeczytaj swojego ostatniego posta. Dwa razy piszesz w nim o torze jazdy - raz, że Kubica ma go obcykanego a potem, że go nie ogarnia. Chyba, że czegoś nie skumałem to przepraszam.

Gdzie nie wiem o który fragment ci chodzi :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez starzyna » poniedziałek, 6 sty 2014, 21:53

911 napisał(a):Chciałbym żeby Kajetan zebrał budżet na WRC w Rajdzie Polski 2014 i kolejny pojedynek z Robertem.


Jeden i drugi ma rywali w opór, chociaż nie wykluczone, że faktycznie Kajto stanie na starcie w Mikołajkach.
Ktoś ma na ten temat jakieś przypuszczenia?
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez rafal85 » poniedziałek, 6 sty 2014, 21:58

Janner, dzień drugi, Eurosport PL


"japier...dole" :-) trafił w sedno!
rafal85
 
Posty: 45
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 22:51

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez tomlodz » poniedziałek, 6 sty 2014, 22:02

Brawo dla Kubicy, w tym rajdzie miał dużo szczęścia w różnych sytuacjach :twisted: . Jeśli chodzi o pilota to mam wrażenie że Szczepaniak bawił się jak dziecko i poczuł jak wygląda porządne rajdowanie :D. Jeżeli istnieje chociaż cień szansy na to to będzie jeździł z Kubicą :mrgreen:
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Ethanhunt » poniedziałek, 6 sty 2014, 22:13

911 napisał(a):Chciałbym żeby Kajetan zebrał budżet na WRC w Rajdzie Polski 2014 i kolejny pojedynek z Robertem.


I znów będzie polskie piekiełko kibiców. Wystarczył jeden rajd i widać było co się dzieje. Niestety nie wszyscy jeszcze do tego dorośli. Taka polska mentalność.
Ethanhunt
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 09:31
Lokalizacja: Ustroń

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Hlor » poniedziałek, 6 sty 2014, 22:33

heh po co mu wrc.. niech wystartuje swoim R5 w wrc2 gdzie będzie miał duże szanse na wygraną
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez 911 » wtorek, 7 sty 2014, 00:19

A dla czego najlepszy polski rajdowiec nie może pojechać polskiej rundy WRC lub nawet kilka rund WRC? Jakie piekiełko o czym wy piszecie? Kajtek i Robert to Polscy kierowcy młodego pokolenia i ciekawe jakby wypadła ich konfrontacja. Na rajdzie Polski 2013 Robert szybko odpadł na Janner Kajtek. Osobiście twierdzę że na ten moment Kajetanowicz jest lepszy. Po latach stagnacji w naszych rajdach taka rywalizacja jest ciekawa i oby jak najwięcej okazji.
911
911
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 27 lip 2007, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Domson » wtorek, 7 sty 2014, 00:25

911 napisał(a):A dla czego najlepszy polski rajdowiec nie może pojechać polskiej rundy WRC lub nawet kilka rund WRC? .



Wyskakuj z kasy na Wurca jak tak bardzo się domagasz swojego :roll: :roll: :roll: Dopiero były jęki, żeby chociaz ERC było, ledwo sie ERC zaczelo juz zaczynaja sie jeki ze ma byc WRC :lol: eh :D
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 7 sty 2014, 00:48

Ta polska, parszywa mentalnosc czasami dobija... :roll:
Dyskusje krecace sie wokol KK i RK przedluzaja sie o kolejne to strony i nie prowadza do niczego - jedynie do niezdrowych 'podzialow' na zwolennikow Kajtka i zwolennikow Roba. Ludzie, cieszcie sie a nie narzekajcie. Byc moze w tym roku Polacy beda mieli swoich mocnych przedstawicieli w WRC i ERC, a Wy dalej narzekacie, dalej swoje...
Gdyby obaj byli beznadziejni to byloby wszechobecne wieszanie psow, ze co to w ogole ma byc, kompromitacja, antytalent etc.
Gdyby gdzies przepadli i nie byli w stanie pojechac w WRC i ERC to byloby marudzenie 'a niech chociaz mistrzostwa Europy beda'.

A jest sytuacja niemal wymarzona, to Polakom dalej niedobrze, bo przeciez jak to mozliwe, ze pan A wygral z panem B albo na odwrot, bo pan A jest taki czy inny, a pan B lepszy, albo pan A lepszy.... Ludzie po prostu wrzuccie na luz i cieszcie sie tym co jest.

Wszyscy bedziemy zdrowsi.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez żółtodziób » wtorek, 7 sty 2014, 01:02

Dobra panowie, myślę że już każdy powiedział to co chciał. Proponuję nie wracać do kwestii kto z obu zawodników jest lepszy i nie oburzać się, że polactwo narzeka zamiast się cieszyć.

Każdy ma prawo uważać co chce, to normalne, że jednych zawodników ktoś lubi bardziej a innych mniej no i nie jest do końca obiektywny. Czy to robienie polskiego piekiełka? Nie sądzę, nikt nie wymachuje szalikami póki co i nie organizuje ustawek, wiec myślę,że to normalna choć dość mocno emocjonalna wymiana zdań. Nie wiezę sensu w ciągnięciu tego dalej w taki sposób, bo nikt nikogo i tak nie przekona. Proponuję skupić się na omawianiu realnych osiągnięć. Kajetanowi nie udało się dojechać do mety, więc nie ma czego z czym porównywać, a nawet gdyby się udało to na Polaku przecież Kajetan był górą. Problem w tym,że to wszystko to są zbyt ubodgie dane, raz czy drugi na sezon to i Loeb przegrywał, więc nawet gdyby założyć technicznie, ze takie porównania mają sens to zwyczajnie jest za mało danych, żeby można było powiedzieć coś obiektywnie. Można natomiast spokojnie skupić się na ocenie tego konkretnego występu Kubicy, myślę, ze nikt nie będzie oburzony stwierdzeniem, że to był kolejny rajd i kolejny widoczny postęp.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez kuba.es » wtorek, 7 sty 2014, 01:14

Mam ogromną nadzieję, ze Robert dogada się z Maćkiem i będą startowali razem już na stałe. Ciężko jest mi znaleźć jakiekolwiek minusy tej współpracy dla obu panów. Maciek ma zdecydowanie największe doświadczenie w wrc spośród wszystkich naszych rodaków czynnie uprawiających ten sport, imponuje mi jego profesjonalizm i fajna dykcja, a na deser - jak to fajnie ujął RK - "nie wymięka" :)
Zobaczymy kto pojedzie pojutrze na testach i myślę że wszystko będzie jasne.
Cieszy fakt, że dynamiczny progres widać gołym okiem i jeśli będzie tak nadal to poważniejsze sukcesy są kwestią czasu. Ale nie ryzykowałbym też z podawaniem konkretnych terminów.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron