31. Internationale Jännerrallye 2014

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Domson » poniedziałek, 6 sty 2014, 09:46

Jak on takim tempem do mety na dwóch światłach tylko dojechał :shock: :?:



Co do szybkości Kubica vs KAjto. Kubica jest z F1 i Kajto nigdy nie osiagnie takiego poziomu szybkosci w samochodzie jaki ma w sobie Kubica. Mysle, ze to jest raczej oczywiste dla kazdego, nie ta półka jezeli chodzi o level motorsportu na którym sie znalezlii i skill.
Co do tego zwyciestwa z duza przewaga nad Kubica... o ile sobie przypominam, to Kajto był za Pechem przed awarią i rowniez bylby za Kubica jakby nie kapeć.

Ja sie ciesze z dwoch zalog, ale jak ktos chce cokolwiek porownywac to by musieli wystartowac w identycznych samochodach( Kajto miał szybszy samochod) i w rajdzie, ktorego zaden nigdy nie jechal, chociaz na podstawie jednego rajdu to mozna sobie porownywac.... Musieliby caly sezon jechac w identycznych samochodach w mistrzostwach.


Ps. i niestety , ale musze to powiedziec to jednak najbardziej zagorzali KajtoFanatycy są mega agresywnie nastawieni w stosunku do Kubicy. Nazwijcie mnie jak chcecie - Kubicomaniakiem czy kims tam, ale w srodowisku kibicow RK nie spotkalem sie z takim nastawieniem w stosunku do Kajto.

Dobrze, ze beda startowac w dwoch roznych cyklach bo co rajd byłaby zadyma...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 sty 2014, 09:58 przez Domson, łącznie edytowano 1 raz
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49


Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez deiman » poniedziałek, 6 sty 2014, 09:57

Nie róbmy wojny Polsko-Polskiej.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 6 sty 2014, 10:25

Mnie tam cieszy że mamy dwóch świetnych kierowców i nigdy ich nie będę porównywał. Wkońcu dwóch walczyło w tym rajdzie o wygraną i rozdawali karty. Niestety jak to bywa w tym sporcie jeden z naszych odpadł,ale takie są rajdy. Mam tylko nadzieję że M Sport wyeliminuje tą usterkę z Fiesty R5 na dobre. I życzę wam i sobie więcej takich rajdów w których polacy się liczą.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez jacko » poniedziałek, 6 sty 2014, 10:39

Bomber napisał(a):szkoda tylko, ze Kubica potrafi gratulowac szybkiej jazdy Pechowi itp. a nigdy nie powie nic dobrego o szybszym od niego Kajetanie..


rownie dobrze moznaby sie sie przyczepic do kajtka, ze na ceremonii wyboru miejsc przybil piatki wszystkim dzieciakom a kubicy, ktory stal obok juz nie :D

bzyq napisał(a):Kajetan jest w tym momencie najlepszym (w mojej skromnej opinii) kierowcą w Polsce


w Polsce moze i tak, ale on nie jezdzi w naszym polskimi piekiełku, moze to i dobrze bo dzieki temu rozwinal talent ? we Włoszech szanują go o niebo lepiej

viper napisał(a):Kolego, ale to właśnie z Kubicy robi sie chłopca , który przeszedł do rajdów z powodu kontuzji i go nagle oswiecilo zapominając o tym ze gosc 20 lat spędził na sciganiu mając do dyspozycji najlepszy sprzet mechanikow testy itd.


piszesz to tak jakby dostal to wszystko niczym kosciuszko od bogatego ojca :)

viper napisał(a):Jestem pewien, ze jak by odwrócić role i do wyścigów wrzucić kierowcę rajdowego to nawet jak by zaczął wygrywać.


skad ta pewnosc, znasz taki przypadek ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 6 sty 2014, 10:48

Głupie porównywania czas zacząć, ale chyba ktoś zapomniał, jednak ze R5 jest szybsze od RRC, trzeba się cieszyć z wygranej, a nie szukać dziury w całym
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Dinozaur » poniedziałek, 6 sty 2014, 10:56

Może co do Roberta lepiej posłuchać opinii zawodowców ?
Maciej Wisławski o rajdzie i Robercie:
http://www.wprost.pl/ar/431322/Kubica-jezdzi-fenomenalnie/
Avatar użytkownika
Dinozaur
N1
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 27 kwi 2013, 22:33

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez karluum » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:01

Wybaczcie panowie, ale to Kajetan ma do udowodnienia swoją szybkość po za Polską. Nie Robert. I przepraszam za to porównanie (nie mam zamiaru umniejszać umiejętności Kajta) ale na chwilę obecną porównywanie Kajta do Roberta jest takie samo jak porównywanie króla strzelców polskiej piłkarskiej ekstraklasy do Lewandowskiego.
Polecam obejrzeć relacje z Eurosportu - mina Gronholma mówi wszystko za siebie....

Ostatni odcinek jest imponujący....
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:31

Po Austrii zaczyna ogromnie martwic kwestia pilota, czytając wypowiedzi Roberta można dojśc do wniosku że tak naprawdę na tydzień przed Monte nie ma pilota :(
Nie wiadomo co ze Szczepaniakiem, czy chce i mógłby czy chce ale nie może ( interesy, umowa? z Kościuszką)
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Domson » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:32

Krzysiek_WrC napisał(a):Nie wiadomo co ze Szczepaniakiem, czy chce i mógłby czy chce ale nie może ( interesy, umowa? z Kościuszką)



M. Szczepaniak:
"Oczywiście chciałbym mieć tę pracę na stałe. Jestem profesjonalnym pilotem i okazja przejechanie z takim kierowcą takiego programu to duże wyzwanie. Muszę dostarczyć najlepsze możliwe osiągi i jeśli dostanę szansę, chętnie to zrobię. Najważniejsze jest partnerstwo, które działa i daje wyniki. Narodowość nie ma takiego znaczenia."
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:39

Domson napisał(a):
Krzysiek_WrC napisał(a):Nie wiadomo co ze Szczepaniakiem, czy chce i mógłby czy chce ale nie może ( interesy, umowa? z Kościuszką)



M. Szczepaniak:
"Oczywiście chciałbym mieć tę pracę na stałe. Jestem profesjonalnym pilotem i okazja przejechanie z takim kierowcą takiego programu to duże wyzwanie. Muszę dostarczyć najlepsze możliwe osiągi i jeśli dostanę szansę, chętnie to zrobię. Najważniejsze jest partnerstwo, które działa i daje wyniki. Narodowość nie ma takiego znaczenia."

Czytałem ten fragment, tylko że niestety wypowiedzi Roberta nie d końca są jasne....
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez krzysiek_swrt » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:48

widać że Szczepaniak chce pilotować Roberta a wypowiedzi RK zawsze trzymają w niepewności,a być może rozważa jeszcze Ilkę Minor,chociaż bardziej komfortowo było by pojechać z Maćkiem.A po drugie po wycofaniu się Barana Robert może teraz podchodzić do wszystkiego z większą ostrożnością.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Shaitan » poniedziałek, 6 sty 2014, 11:55

Nie rozumiem zdziwienia w sprawie braku ostatecznej deklaracji Roberta co do Maćka. To samo komentator na Eurosporcie... :evil: Janner miał być ostatecznym testem, po którym zapewne się wcześniej umówili, że usiądą wieczorem i ostatecznie zadecydują. Skoro się tak zapewne umówili, to w ustach jednego czy drugiego mówienie, że będą razem na 100% byłoby dziecinne.
Niemniej jestem pewien, że decyzja już podjęta, że chłopaki pojadą razem cały cykl WRC. Po takiej jeździe i takim wyniku była ona formalnością.
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez krzysiek_swrt » poniedziałek, 6 sty 2014, 12:21

Jutro Robert ma testy fiesty wrc i zapewne będzie tam z pilotem więc jutro będzie wiadomo więcej.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez karluum » poniedziałek, 6 sty 2014, 13:25

Robert mówił, że nie wie co będzie robił w roku 2014 a wszyscy czuli pod skórą, że zostanie w WRC. Podobnie jest z Maćkiem, mówi, że decyzji nie podjął, ale wszyscy czują, że będzie to on. Po prostu potrzebna jest poważna wieloletnia deklaracja współpracy.

Tyle i powiem szczerze, lepiej mi się słucha p. Szczepaniaka...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: 31. Internationale Jännerrallye 2014

Postprzez Hlor » poniedziałek, 6 sty 2014, 13:33

Będą razem bo nie mają innego wyjścia.

Faktycznie śmieszne te porównania Kajta i RK, może nie śmieszne, smutne.
Jestem zafascynowany umiejętnościami i osobą RK, nigdy nie byłem wielkim fanem Kajetana, ani stylu jazdy ani osoby. Jak patrzę na to co Kajetan wyprawia w R5 to.. gęba mi się śmieje jak jemu na wywiadach :D Dostał mocny cios na początek przygody, mam nadzieję, że tylko go to wzmocni, bo na kolejnych rajdach będzie ciężej. Trochę denerwuje fakt, że tak fajne relacje ES są tak słabo komentowane, że KK za mocno cisnął i ratował się ręcznym.. (anglojęzyczny komentator). Z kolei cieszy fakt, że sporo było KK w relacji, mam nadzieję, ze lotos zobaczy, że warto w to inwestować.
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości