38 Rajd Koszyc

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez karokl » niedziela, 8 wrz 2013, 18:43

wiem z pewnych źródeł że sprawa mistrza słowacji jest jeszcze nierozegrana melicharek może dostać 7 min kary za wcześniejszy wjazd na pkc
http://www.youtube.com/channel/UClfihUG-CPbiq_gfy3fOfrg
https://www.facebook.com/Rallycoholicy?ref=hl
Avatar użytkownika
karokl
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek, 12 maja 2011, 22:46


Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez SkyWalker » niedziela, 8 wrz 2013, 19:18

Ogólnie impreze zaliczam na duży + mimo że 1 miejscówkę mieliśmy nie za ciekawą a drugi os nam odwołali po 10 załogach to drugi dzień zrobił to na co czekaliśmy:) czyli mega uśmiech i dreszczyk na plecach :) staliśmy na spadaniu do nawrotu na odcinku Golf po prostu mega kozacka miejscówa Grzyb, Turan, Kazar, Koci, Ondrej klasa sama w sobie :) wieczorem 1 dnia jeszcze udało się zahaczyć urodziny Grześka Grzyba i odśpiewać mu symboliczne sto lat:). Oprócz tego powalająca lista na którą w Polsce się nie doczekamy w życiu...oby za rok było tak samo a nawet jeszcze lepiej pozdro dla całej ekipy!!;)
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez kuba.es » niedziela, 8 wrz 2013, 21:19

karokl napisał(a):wiem z pewnych źródeł że sprawa mistrza słowacji jest jeszcze nierozegrana melicharek może dostać 7 min kary za wcześniejszy wjazd na pkc

Pozostaje trzymać kciuki za Grześka. Może to niektórym wyglądać na załatwianie spraw przy zielonym stoliku, ale akurat Melicharek to raczej nie stronił od składania protestów na innych. Czasami role się odwracają. Dla mnie osobiście poza topowymi furami ten pan niczego szczególnego nie prezentuje.

SkyWalker napisał(a):Ogólnie impreze zaliczam na duży + mimo że 1 miejscówkę mieliśmy nie za ciekawą a drugi os nam odwołali po 10 załogach

To mieliśmy podobny scenariusz :)
Mimo wszystko bardzo mi się podobało. Poza Grzybem i czołówką z Węgier, naprawdę fajnie oglądało się też Ondreja i Koci'ego. Obaj w sumie nie tak dawno wsiedli do S2000 a mimo to jechali szybko i widowiskowo, niewiele ustępując Melicharkowi w wrc. Bardzo dużo ciekawych aut, mam wielką nadzieję na powrót RSMP do Koszyc w przyszłości i z tego co mówili mi napotkani Słowacy - oni także.
Tutaj kilka amatorskich ujęć ode mnie.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez Hubertos » niedziela, 8 wrz 2013, 21:49

Rajd był naprawdę bardzo udany, jazda czołówki w WRC, S2000 i R4 naprawdę dawała ogromnie dużo wrażeń. Udało nam się znaleźć ciekawe miejscówki, szczególnie na niedzielnym odcinku Golf. Odśpiewane sto lat zrobiło swoje i Grzyb może świętować Mistrzostwo Słowacji!!!! Dzięki ekipie za super udany wypad.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez SebaSTI » niedziela, 8 wrz 2013, 22:57

No właśnie nie ma co świętować ...przez dziwaczną punktacje w Słowacji, Grzyb zawalił jeden rajd jadąc skoda zamiast WRC, moim zdaniem w ogóle nie zasłużone mistrzostwo Melicharka....


EDIT: a jednak GRZYB Mistrzem! Melicharek ukarany....xD
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez kucyk430ps » poniedziałek, 9 wrz 2013, 05:42

Gratulacje dla Mistrza :D
Warto było pojechać chociaż żeby zobaczyć tych sześć WyRCy, wspaniałe trasy i dużo szybkich węgierskich (i nie tylko) miśków.
@ Hubertos sorry, że tak krótko ale się bardzo spieszyliśmy, miło Cię było poznać.
kucyk430ps
N1
 
Posty: 52
Dołączył(a): sobota, 9 kwi 2011, 21:07
Lokalizacja: Dobczyce

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez kremer » poniedziałek, 9 wrz 2013, 08:14

Seba jest gdzieś info? W sumie nie jestem zwolennikiem takich kar itp, ale wożenie się do mety jak Melichar to mi nie pasuje. Grzyb miał zawsze dużo problemów z Beresem, teraz zaczyna Słowację dominować :)
ps; no tak Hundla potwierdził :) Melicharki same sie załatwiły :)

Ładna kara 4 minuty spadł w klas. rajdu http://www.rallye.sk/rallye/file/results1666.pdf

oraz klas. II dnia http://www.rallye.sk/rallye/file/results1663.pdf
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 9 wrz 2013, 09:10

@ kucyk430ps Również mi było miło pogadać :wink: .
Dodam jeszcze, że ten rajd powinien stanowić wzór dla organizatorów innych rajdów, jeśli chodzi o dostępność odcinków specjalnych i podejście safeciarzy i innych funkcyjnych do kibiców. Czułem się mile widziany, a do OSu można było podjechać na 10 m, a nie jak na Polskim, gdzie droga jest zamykana na 3 km przed odcinkiem.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 9 wrz 2013, 09:20

Gratulacje dla Grześka i Roberta za kolejnego Majstra :) o wysokie miejsce na Polskim będzie ciężko ale mimo tego powodzenia :!:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez Hlor » piątek, 13 wrz 2013, 12:56

Hubertos napisał(a):Dodam jeszcze, że ten rajd powinien stanowić wzór dla organizatorów innych rajdów, jeśli chodzi o dostępność odcinków specjalnych i podejście safeciarzy i innych funkcyjnych do kibiców. Czułem się mile widziany, a do OSu można było podjechać na 10 m, a nie jak na Polskim, gdzie droga jest zamykana na 3 km przed odcinkiem.

+1

Pomysł z zapętlonym osem Golf też super, 5 przejazdów w ciągu kilku godzin nie ruszając się z miejsca :)
I to co uwieczniłem na kamerze https://www.youtube.com/watch?v=fJBKmBKZAq4
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 38 Rajd Koszyc

Postprzez jacq » poniedziałek, 16 wrz 2013, 09:37

Byłem tylko w sobotę. Ale mam mieszane uczucia co do zabezpieczenia. Z perspektywy foto, tam gdzie nie było safeciarzy ograniczała mnie tylko fantazja: na cięciu, na wypadkowej, wśród cyganów, no wszędzie. Na drugiej miejscówce było sporo safety i sporo ludzi. Ale i tak wszyscy safeciarze, jak i policja grzeczni w stosunku do ludzi. Natomiast nie robili żadnego problemu gdy po przejechaniu rajdówki, ktoś się przemieszczał z jednej strony na drugą. To było bardzo przyjemne i komfortowe. Jak ktoś stał przed taśmą, ale na skarpie 1,5m nad drogą i za przepustem też nie robili problemów. Safetycary? Nie licząc zerówek, dwa czy trzy? A w Polsce? minimum 4?

Ogólny poziom zabezpieczenia z mojego punktu widzenia: w Polsce jest nieporównywalnie wyższy niż na Słowacji. Kilometry taśmy, jak są skrzyżowania to na drodze dojazdowej 10cio krotne koperty, czasem ściany taśmy i policjanci, którzy nie wiedzą za bardzo co robić, co mówić i skąd przeganiać, dla których linia z taśmy to nienaruszalna świętość za przekroczenie, której najchętniej by pałowali. Na Słowacji jedna linia taśmy, plastikowa barierka i policjanci, jacyś tacy spokojni, nie piłujący ryja.

Rozmieszczenie safeciarzy w Polsce większe, częstsze, dokładniejsze, ale co za tym idzie często ludzie z łapanki i nastawieni na filmowanie telefonikami niż pilnowanie porządku (Rajd Wisły 2012). Na Słowacji stali we dwóch na jednym zakręcie, a na kolejnym nie było już nikogo, a grupka ludzi spora, więc hulaj dusza. Ale jak już byli to trzymali porządek i przeganiali, ale cały czas grzecznie lecz stanowczo! Da się? Da.

Muszę przyznać, że na Słowacji jest bardzo przyjemnie i aż chce się tam jeździć.
www.rajdowy.blogspot.com
Avatar użytkownika
jacq
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron