Tour de Corse

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez kremer » piątek, 17 maja 2013, 19:08

Jutro w Super Kuzaju może wystartuje, ale nie będzie punktował w ME wg. regulaminu. Tylko ewentualnie punkty bonusowe.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów


Re: Tour de Corse

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 17 maja 2013, 20:10

Kurcze kubica miał do tej pory chyba więcej awarii w Citroenie jak cały zespół fabryczny od czasu debiutu DS3 WRC :? mam wrażenie że chyba nie do końca jest dobrze z tym autem, Robert tez coś tam narzeka na hamulec. Jakby Francuzi nie stanęli na wysokości zadania.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Tour de Corse

Postprzez luxxx » piątek, 17 maja 2013, 20:26

Sylwek_GSi napisał(a):Kurcze kubica miał do tej pory chyba więcej awarii w Citroenie jak cały zespół fabryczny od czasu debiutu DS3 WRC :? mam wrażenie że chyba nie do końca jest dobrze z tym autem, Robert tez coś tam narzeka na hamulec. Jakby Francuzi nie stanęli na wysokości zadania.


Hmmmm jak bym miał djvu...chyba nie lubią Polaków w tych rajdach ;))
To je RALLY !
Avatar użytkownika
luxxx
N3
 
Posty: 419
Dołączył(a): poniedziałek, 29 mar 2010, 12:29
Lokalizacja: Polska

Re: Tour de Corse

Postprzez SebaSTI » piątek, 17 maja 2013, 20:36

Niestety nie wyglada to dobrze...nie analizowałem wszystkich startów w tym roku RK z MŚ , ale wydaje mi sie ze jest pół na pół 2 dzwony, 2 awarie....widze co niektórzy już ogłośili go kuzajem, no nic kolejny rajd szuter i zobaczymy
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tour de Corse

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 17 maja 2013, 21:36

Ooj troubles troubles... Wszyscy sie scigaja a wygrywa Kopecky. Nie najszybszy ale najszczesliwszy :-D No ale to dopiero pierwszy etap.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Tour de Corse

Postprzez CzarnyWRC » piątek, 17 maja 2013, 21:39

DeSów RRC jest znikoma ilość więc fabryka może się nie przykłada do tych aut chociaż potencjał ,,, jako-tako" jest ogromny...
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Tour de Corse

Postprzez Krzysiek_WrC » piątek, 17 maja 2013, 23:10

Obawiam sie że Roberta postawiono jako typowego testera ze świadomością że będzie się samochód psuł....... :(
A poprawki będą później, z drugiej strony trochę dziwie się że Citroen tak postąpił bo widząc potencjał Roberta to ja bym na ich miejscu nawet powalczył o to aby próbować osiągnąć w ERC dobry wynik na koniec sezonu.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Tour de Corse

Postprzez wojo02 » sobota, 18 maja 2013, 07:08

Avatar użytkownika
wojo02
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 11 cze 2009, 16:27

Re: Tour de Corse

Postprzez starzyna » sobota, 18 maja 2013, 08:54

Jeszcze wracając do Rally2 w ERC - jaki czas nadaje się za nieukończone oesy? Szukałem w regulaminie ERC, ten odsyła do uzupełniającego, a tam ani słowa na ten temat. Może coś przeoczyłem
http://cdn.ircseries.com/uploads/files/ ... ations.pdf
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tour de Corse

Postprzez Domson » sobota, 18 maja 2013, 09:10

Nie nadaje się czasu żadnego. Bo w ERC kierowca nie jest liczony do klasyfikacji generalnej drugiego dnia po restarcie. Może tylko powalczyć o bonusowe punkty.
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Tour de Corse

Postprzez starzyna » sobota, 18 maja 2013, 09:42

ahaaaa faktycznie, sądziłem, że nie może tylko punktować w ERC, ale nadadzą mu czas i będzie mógł walczyć o rajd. Dzięki :)
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tour de Corse

Postprzez kremer » sobota, 18 maja 2013, 09:50

Trudna, ale słuszna postawa. Parę euro zespól zaoszczędzi na inne testy czy nawet dodatkowy rajd asfaltowy. Co do Cytrynki no cóż nie mamy pojęcia co się dzieje za kulisami, ale mam wrażenie że te auto nie do końca sobie daje rade jako RRC zdławiony wurc :?:
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Tour de Corse

Postprzez Marcin Szopa » sobota, 18 maja 2013, 10:37

Coś może być z tym osłabieniem mocy. Każda maszyna czy urządzenia ma swój optymalny zakres pracy gdzie uzyskuje zadowalającą wydajność. Czasami wystarcza, że ten punkt pracy przesunie się trochę niżej, to może się okazać że sprzęt będzie miał mniejszą sprawność, mniejszą moc itp. Ale jeśli silnik można poprawić elektroniką, to inne części mechaniczne już nie za bardzo. I może się okazać, że silnik będzie miał moc obniżoną a pompa wodna, paliwa czy alternator nie będą pracowały w swoim punkcie optymalnym i mogą pojawić się większe opory, mniejsza wydajność czy zwiększona awaryjność. Ale to są tylko gdybania, bo tego nikt oficjalnie nie potwierdzi :)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Tour de Corse

Postprzez viper » sobota, 18 maja 2013, 13:59

Krzysiek_WrC napisał(a):Obawiam sie że Roberta postawiono jako typowego testera ze świadomością że będzie się samochód psuł....... :(
A poprawki będą później, z drugiej strony trochę dziwie się że Citroen tak postąpił bo widząc potencjał Roberta to ja bym na ich miejscu nawet powalczył o to aby próbować osiągnąć w ERC dobry wynik na koniec sezonu.

Jaki potencjał. Myślisz, ze cintroen nie wie co robi. Oni chcieli sprawdzić ewentualnie szybkość samego auta. Natomiast wiedzieli, ze Kubica bez doświadczenia nic nie ugra, bo nie ma takiej opcji w rajdach. Zrobili test samochodu i myśle, ze w brew pozorom są zadowoleni.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Tour de Corse

Postprzez kremer » sobota, 18 maja 2013, 17:34

Bouffier ostro ciśnie :) Może wyjmie Korsykę. To byłby spory sukces :))
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości