Tour de Corse

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez synek03 » sobota, 18 maja 2013, 19:08

Bouffier wygrał rajd, ostatni odcinek jakieś kosmiczne tempo :D Kopecky pierwszy niewygrany rajd w tym sezonie, Sarrazin utrzymał 3. miejsce, choć po 10km to nie było takie pewne, gdy Breen miał nad nim 10s przewagi :D
rajd jest rajd ;]
synek03
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): środa, 7 wrz 2011, 19:49


Re: Tour de Corse

Postprzez wanderer » sobota, 18 maja 2013, 20:54

synek03 napisał(a):Bouffier wygrał rajd, ostatni odcinek jakieś kosmiczne tempo :D Kopecky pierwszy niewygrany rajd w tym sezonie, Sarrazin utrzymał 3. miejsce, choć po 10km to nie było takie pewne, gdy Breen miał nad nim 10s przewagi :D

Moze Kopecky odpuscil sobie, byle tylko dojechac do mety i zgarnac niemale punkty za drugie miejsce. Nie jest glupi, w tym roku jedzie po mistrza w ERC i w takiej sytuacji nie bylo sensu ryzykowac odpadniecie z rajdu. Zreszta, jak sam powiedzial, jechal na trzech cylindrach.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Tour de Corse

Postprzez rallyfun » sobota, 18 maja 2013, 21:46

Po przejrzeniu zagranicznych portali i for, czytanie wpisów niektórych uzytkowników na tym forum zwala z nóg, teoria o rozpylonym helu to nic w porównaniu do konspiracyjnych teorii o PH Sport czy Citroenie. Na zadnym innym froum nie przeczytalem takich glupot...
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Tour de Corse

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 18 maja 2013, 21:52

Kopecky jest w tym momencie absolutnym faworytem do zgarniecia tego upragnionego pierwszego tytulu ale warto pamietac, ze do konca sezonu zostalo jeszcze calkiem sporo, wiec wiele moze sie wydarzyc. Bouffier pojechal swietny rajd, nawet nie spodziewalem sie takiego tempa po nim.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Tour de Corse

Postprzez viper » niedziela, 19 maja 2013, 01:08

Boffier nie jest dla kopeckiego zagrożeniem. Pojechał swoje.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Tour de Corse

Postprzez speedyzxz » niedziela, 19 maja 2013, 01:32

4 najlepsze wyniki z pierwszych 7 rund wcale nie stawiają Bryana w jakieś znów słabej sytuacji, tempa może będzie czasem brakować, ale Kopecky wciąż raczej widzi w nim potencjalnego rywala (choć Ypres i San Marino musi dobrze pójść), BB jest w stanie wygraną wyciągnąć, choć spiąć poślady będzie musiał. Coby nie mówić może być w nawet lepszej sytuacji niż Breen.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Tour de Corse

Postprzez Anbarra » niedziela, 19 maja 2013, 03:43

ja chyba mysle ze kppecky wie co robi a robert mial pecha bb swietna jazdqa no i oczywisc ie wygral a bouffier jeszcze pokaze na co go spatac koppecky jest dobry ale m,ysle ze bouffier ni kopöecky i kubixca to trzech zajebiscie forbych kierowcow
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Tour de Corse

Postprzez synek03 » niedziela, 19 maja 2013, 09:21

wanderer napisał(a):
synek03 napisał(a):Bouffier wygrał rajd, ostatni odcinek jakieś kosmiczne tempo :D Kopecky pierwszy niewygrany rajd w tym sezonie, Sarrazin utrzymał 3. miejsce, choć po 10km to nie było takie pewne, gdy Breen miał nad nim 10s przewagi :D

Moze Kopecky odpuscil sobie, byle tylko dojechac do mety i zgarnac niemale punkty za drugie miejsce. Nie jest glupi, w tym roku jedzie po mistrza w ERC i w takiej sytuacji nie bylo sensu ryzykowac odpadniecie z rajdu. Zreszta, jak sam powiedzial, jechal na trzech cylindrach.


przecież nic takiego nie powiedziałem, po prostu odnotowałem, że nie wygrał :P 3 cylindry też słyszałem, sam zresztą to powiedział. Co do tytułu w ERC jeszcze wszystko może się zdarzyć, pamiętacie jak w 2011 Mikkelsen nagle wyskoczył jak filip z konopii i zgarnął tytuł o 1.5pkt przed Kopecky'm (jeszcze w IRC)? Więc nie przesądzałbym tak do końca że Kopecky pewniakiem, zresztą każdy na tym forum wie czym są rajdy i jak nieprzewidywalny jest to sport 8)
rajd jest rajd ;]
synek03
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): środa, 7 wrz 2011, 19:49

Re: Tour de Corse

Postprzez Domson » niedziela, 19 maja 2013, 10:24

Ja bym chciał zwrócić uwagę na próbę zmiany taktyki u Roberta na cały rajd :)


Jechał spokojnie przyczajony przez 4 oesy, trzymając kontaktowe tempo i patrząc co robią inni. Na drugim przejezdzie na 5 oesie kiedy miał sprawdzony opis przyśpieszył i z nieoficjalnych informacji wiem, że w połowie odcinka był 4 sec szybszy od Breena, a potem niestety się fura rozklekotała....
Szkoda, bo myślę że tym razem byłoby zwycięstwo wkońcu, ale warto też zastanowić się jaki inny kierowca bez doświadczenia rajdowego przyjechałby na Korsykę i wcześniejsze rajdy i prowadził przed takimi asami jak Kopecky i Bouffier.
Robert będzie wygrywał i to w sposób dominujący. Wyciąga wnioski z poprzednich błędów.
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Tour de Corse

Postprzez speedyzxz » niedziela, 19 maja 2013, 10:31

speedyzxz napisał(a):4 najlepsze wyniki z pierwszych 7 rund wcale nie stawiają Bryana w jakieś znów słabej sytuacji, tempa może będzie czasem brakować, ale Kopecky wciąż raczej widzi w nim potencjalnego rywala (choć Ypres i San Marino musi dobrze pójść), BB jest w stanie wygraną wyciągnąć, choć spiąć poślady będzie musiał. Coby nie mówić może być w nawet lepszej sytuacji niż Breen.


A sorry, San Marino już nie ma w kalendarzu, hmm więc mój cały wywód można wyrzucić do kosza :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Tour de Corse

Postprzez MSG Racing » niedziela, 19 maja 2013, 21:41

speedyzxz napisał(a):4 najlepsze wyniki z pierwszych 7 rund wcale nie stawiają Bryana w jakieś znów słabej sytuacji, tempa może będzie czasem brakować, ale Kopecky wciąż raczej widzi w nim potencjalnego rywala (choć Ypres i San Marino musi dobrze pójść), BB jest w stanie wygraną wyciągnąć, choć spiąć poślady będzie musiał. Coby nie mówić może być w nawet lepszej sytuacji niż Breen.

Bo tu jest Polska? Gdzie wszyscy są wieczni poszkodowani i gorsi?

Co do jazdy RK. Ja myślę, że nadal jechał swoje ale tempo Breena było większe a także Kopecky'ego, który nie przegrywał już tyle. Ale na pewno RK wyciągnął wnioski z poprzednich błędów i wypadnięć. Szkoda z jednej strony, że nie pojechał dalej.
Co do DS3 RRC to myślę, że to auto jest jednak czymś bardziej testowym dla Citroena przed wprowadzeniem R5. R5 będą w końcu mocno podobne do RRCków.
DS3 RRC ma też prawo do awaryjności bowiem dla porównania Fiesta RRC ma za sobą dłuższy czas w rajdach, jest częściej używana i co za tym idzie dopracowana. A DS3 RRC nadal kilka rajdów tylko i dwóch zawodników.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Tour de Corse

Postprzez deiman » niedziela, 19 maja 2013, 22:28

kremer napisał(a):Trudna, ale słuszna postawa. Parę euro zespól zaoszczędzi na inne testy czy nawet dodatkowy rajd asfaltowy. Co do Cytrynki no cóż nie mamy pojęcia co się dzieje za kulisami, ale mam wrażenie że te auto nie do końca sobie daje rade jako RRC zdławiony wurc :?:

Ja przyznam, ze troche tej decyzji nie rozumiem. Auto wraz z cala zaloga Citroena byli na miejscu. Oplata za start dokonana, nic tylko wsiadac i testowac. Testy gdziekolwiek tez za darmo nie sa. Auto i sprzet trzeba dowiezc, a tu wszystko bylo juz gotowe. Szkoda, ze nie dali jakiegos jasniejszego komunikatu.

Co do awarii, nie tworzylbym teorii spiskowych. One sie zdarzaja. Jesli bedzie ich tyle co w Mini M.K., to bedzie mozna mowic o problemie.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Tour de Corse

Postprzez wanderer » niedziela, 19 maja 2013, 22:54

MSG Racing napisał(a):Co do DS3 RRC to myślę, że to auto jest jednak czymś bardziej testowym dla Citroena przed wprowadzeniem R5. R5 będą w końcu mocno podobne do RRCków.

Nie wydaje mi sie aby DS3 w wersji RRC mial byc jakims testem. Z tego co mowili inzynierowie to DS3 R5 ma bazowac w 80% na Peugeocie 208 R5. Technicznie 208 bedzie roznil sie od DS3 tylko nadwoziem i w niewielkim stopniu zawieszeniem.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Tour de Corse

Postprzez czarnyolek » niedziela, 19 maja 2013, 23:02

wanderer napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Co do DS3 RRC to myślę, że to auto jest jednak czymś bardziej testowym dla Citroena przed wprowadzeniem R5. R5 będą w końcu mocno podobne do RRCków.

Nie wydaje mi sie aby DS3 w wersji RRC mial byc jakims testem. Z tego co mowili inzynierowie to DS3 R5 ma bazowac w 80% na Peugeocie 208 R5. Technicznie 208 bedzie roznil sie od DS3 tylko nadwoziem i w niewielkim stopniu zawieszeniem.

Też nie czaję jak RK miałby testować R5 jadąc RRC? To auto ma w homologacji wpisane co może mieć i będąc przeróbką auta WRC opracowanego w 2010 roku raczej niewiele jest tam elementów, które w 2014 będa jeździły w R5.
To raz, a dwa, RK raczej szykuje się na przyszły sezon w WRC niż w R5 (chyba, że uda mu się wskoczyć do F1).
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Tour de Corse

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 20 maja 2013, 00:12

MSG Racing napisał(a):
speedyzxz napisał(a):4 najlepsze wyniki z pierwszych 7 rund wcale nie stawiają Bryana w jakieś znów słabej sytuacji, tempa może będzie czasem brakować, ale Kopecky wciąż raczej widzi w nim potencjalnego rywala (choć Ypres i San Marino musi dobrze pójść), BB jest w stanie wygraną wyciągnąć, choć spiąć poślady będzie musiał. Coby nie mówić może być w nawet lepszej sytuacji niż Breen.

Bo tu jest Polska? Gdzie wszyscy są wieczni poszkodowani i gorsi?


Ke?
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron