Sata Rallye Açores 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Taurus » sobota, 24 mar 2018, 07:21

Panowie! Jest taka popularna strona z wynikami. Nazywa się rally-base.com i tam na tej stronie poniżej wyników czasowych są wypowiedzi kierowców po przejechaniu w.w. odcinka. I można się z tych wypowiedzi dowiedzieć dlaczego taki czas a nie inny. Na prawdę. Czytałem. Bo umiem.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23


Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez subary » sobota, 24 mar 2018, 11:14

To jeszcze poćwicz pisanie. Naprawdę.
subary
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 3 mar 2018, 15:57

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez trebor » sobota, 24 mar 2018, 11:42

Taurus napisał(a):Panowie! Jest taka popularna strona z wynikami. Nazywa się rally-base.com i tam na tej stronie poniżej wyników czasowych są wypowiedzi kierowców po przejechaniu w.w. odcinka. I można się z tych wypowiedzi dowiedzieć dlaczego taki czas a nie inny. Na prawdę. Czytałem. Bo umiem.

Masz racje, nikt sie w tym nie zorientował :D Ja nie doczytałem po 9. Gdyby nie silnik, już Habajaszi łyknął by Botkę. To zmienia obraz rajdu :lol:
Ale wogóle pace :)
P.S. Wreszcie jakoś lepiej na 10
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Sata Rallye Açores 2018

Postprzez Bambus » poniedziałek, 26 mar 2018, 13:05

Panowie, pamiętacie co mówił Kajto o tym rajdzie??
Jest mega trudny, należy też zauważyć że Łukasz Habaj praktycznie przez 2 dni czyścił trasę (pierwszy dzień chyba 4 pozycja startowa, ale się konkurenci z przodu wysypali..). Dopiero ostatniego dnia wyniki były lepsze, jeszcze nie na miarę możliwości, ale już zdecydowanie lepsze. Poza tym pamiętacie dzwon na testowym w ERC Łukasza z ubiegłego roku? Od tamtego czasu nabrał pokory, uważam słusznie. Jeszcze pokaże lwi pazur, z którego słynął jeżdząc Lancerem wbrew prawom fizyki:))
Co do pozostałych zawodników z Polski, to można było się spodziewać więcej, ale jeszcze kilka łatwiejszych rajdów przed nimi:))

Czekam z niecierpliwością na Filipa - od lat nie było tak bezkompromisowo jeżdżącego zawodnika...
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Taurus » poniedziałek, 26 mar 2018, 13:24

Jest. I pochodzi z Rosji :) Filipowi może braknac nadwozi na tych nowych dla niego trasach...

Co do Habaja to miał wiele problemów. Od czyszczenia zaczynając. Problemy z mocą, gasnący motor. Kapec. Zawracanie na oesie. To nie był jego rajd. Zresztą mówił o tym na mecie. Patrząc po ilości dzwonów to rajd zebrał swoje żniwo. Oprócz habaja to wszyscy zaliczyli dzwona. Z Polaków oczywiście.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Sata Rallye Açores 2018

Postprzez Bambus » poniedziałek, 26 mar 2018, 14:15

No tak, zwracam honor, bo nie dodałem że myślę o Polakach. A wspomniany latający Pan z Rosji zaliczył mega udany rajd, mimo tego, że gdzieś tam się o mur otarł i geometrię poprzestawiał.. Szczęścia trochę trzeba mieć. A może brak Kajta:) powoduje, że gość się nie spina/stresuje i zacznie dojeżdżać, bo tempo to on zawsze miał, ale wiemy że nie do końca tylko o tempo chodzi:)
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sata Rallye Açores 2018

Postprzez wanderer » poniedziałek, 26 mar 2018, 17:01

Bambus napisał(a):Panowie, pamiętacie co mówił Kajto o tym rajdzie??
Jest mega trudny, należy też zauważyć że Łukasz Habaj praktycznie przez 2 dni czyścił trasę (pierwszy dzień chyba 4 pozycja startowa, ale się konkurenci z przodu wysypali..). Dopiero ostatniego dnia wyniki były lepsze, jeszcze nie na miarę możliwości, ale już zdecydowanie lepsze. Poza tym pamiętacie dzwon na testowym w ERC Łukasza z ubiegłego roku? Od tamtego czasu nabrał pokory, uważam słusznie. Jeszcze pokaże lwi pazur, z którego słynął jeżdząc Lancerem wbrew prawom fizyki:))
Co do pozostałych zawodników z Polski, to można było się spodziewać więcej, ale jeszcze kilka łatwiejszych rajdów przed nimi:))

To nie jest kwestia pokory tylko doświadczenia na zagranicznych trasach, a szczególnie szutrowych. Dlatego śmieszą mnie ci którzy mówili, że Kajto jest już stary, bo póki co nie ma Polaków, którzy mogliby mu dorównać tempem na zagranicznych trasach.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Mad Max » sobota, 23 mar 2019, 19:51

pogoda dopisała to ludzie się odcieli od internetu :wink:
tymczasem Habaj wygrał Azory
Lukyaniuk miał kapcia na przed ostatnim oesie i spadł na 3msc z 40s straty... a na ostatnim oesie:
Cytrynka "nieŻiwotna"
Obrazek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez rafalze-ce » sobota, 23 mar 2019, 20:20

https://pbs.twimg.com/media/D2XD6MdXQAEw6U5.jpg
Piszą że Alexowi nie zadziałały hamulce z powodu przetarcia przewodu z poprzedniego kapcia. Ale jak zawsze na 120% .
Niemniej Habajowi gratulacje, jazdy w ERC procentują
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Hubertos » sobota, 23 mar 2019, 23:21

A redaktor naczelny magazynu WRC dowiaduje się, że taki rajd się odbędzie w dzień jego rozpoczęcia...żenada.

Rajd naprawdę interesujący z punktu widzenia kibica, piękne odcinki, wyrównana walka. Doskonały rajd w wykonaniu Habaja, Lukyanuk skończył klasycznie jak to on. Z tymi hamulcami to jak dla mnie po prostu kolejna wymówka, wcale nie musiał tak spektakularnie wydzwonić. On po prostu jeździ ponad limit, nie wierzę, że nie wiedział o awarii przed startem do ostatniego odcinka.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Honiclbr » sobota, 23 mar 2019, 23:39

Hubertos napisał(a):A redaktor naczelny magazynu WRC dowiaduje się, że taki rajd się odbędzie w dzień jego rozpoczęcia...żenada.

Rajd naprawdę interesujący z punktu widzenia kibica, piękne odcinki, wyrównana walka. Doskonały rajd w wykonaniu Habaja, Lukyanuk skończył klasycznie jak to on. Z tymi hamulcami to jak dla mnie po prostu kolejna wymówka, wcale nie musiał tak spektakularnie wydzwonić. On po prostu jeździ ponad limit, nie wierzę, że nie wiedział o awarii przed startem do ostatniego odcinka.


Chciał zrobić Kubicę z Jannera ;) Biorąc pod uwagę kapcia i jego "opanowanie" nerwów, musiał się tak skończyć.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 24 mar 2019, 09:43

Habaj jechał cały rajd dobrym tempem i wyniki przyszły same. Na pewno miał jeszcze zapas. Więc po dobrym początku sezonu liczę na to, że uruchomi swój budżet na pełny sezon.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez makki » niedziela, 24 mar 2019, 12:17

Po obejrzeniu na Eurosporcie wypadku zmienicie zdanie. :D
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez Hubertos » niedziela, 24 mar 2019, 12:22

Myślę, ze każdy widział dzwona po kilka razy.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Sata Rallye Açores 2013

Postprzez makki » niedziela, 24 mar 2019, 12:38

Hubertos napisał(a):Myślę, ze każdy widział dzwona po kilka razy.

Dzwona, czy jak do niego doszło?
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron