Mistrzostwa Czech 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Mistrzostwa Czech 2013

Postprzez corados » piątek, 19 kwi 2013, 13:47

39 załóg w rundzie mistrzostw Czech :roll: Nadeszły chyba chude lata dla rajdów u naszych południowych sąsiadów.Tak,źle nie było u nich chyba nigdy w historii. Sporą rolę odegrały w tym pewnie ubiegłoroczne wypadki śmiertelne i wprowadzone zaostrzenia. Brak Kopejdy, Valdy, Kresty jest widoczny, a młodych utalentowanych prócz Cernego też nie widac...

http://rally-base.com/2013/rallye-sumava-klatovy-2013/start-list/authorized-to-start/
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów


Re: Mistrzostwa Czech 2013

Postprzez Hubertos » piątek, 19 kwi 2013, 14:59

Myślę, że i kierowcy i kibice mają już dość ograniczeń w czeskich rajdach, stąd ta słaba frekwencja. Musiała być ogromna presja społeczeństwa, państwa itd, które wymagały zmian. Wg mnie śmiertelne dzwony w 2012 były wynikiem pecha i trochę zbyt szybkiego przechodzenia do czterołapów przed niedoświadczonych kierowców.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Mistrzostwa Czech 2013

Postprzez sebaWRC » piątek, 19 kwi 2013, 15:11

Ciężko to powiedzieć,ale jednak chyba tak właśnie będzie :/ Szkoda,bo Czeskie rajdy naprawdę dostarczały niesamowitych emocji...nie mówię,że w tym roku tak nie będzie,ale pewnie będzie ich jak na lekarstwo.W Rallysprintach do Luzickych Gór zgłosiło się 85 załóg razem z lausitz cup,gdzie przypomnę jeszcze kilka lat temu obsada podchodziła pod 140 zgłoszeń :/

Myślę,że obsadą będziemy się mogli jedynie nacieszyć na Bohemii i Barumie.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Mistrzostwa Czech 2013

Postprzez kremer » piątek, 19 kwi 2013, 18:16

Rok temu było 49 załóg na Szumavie wiec akurat jeśli chodzi o ten rajd drastycznie nie zmieniła się ilość startujących. Początkowo myślałem, że rzeczywiście lista okrojona o połowę. Kresta wstrzymał karierę (ma wrócić na 3 rajdy), Kopecky nie startuje oraz Tlustak jeździ ME wiec już trzech odpadło... ;] Czesi wolą startować w Krumlovie, Bohemii czy Barum.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów


Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron