Rally Islas Canarias 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez speedyzxz » niedziela, 24 mar 2013, 16:35

A tak serio, skąd ten fak od Kubicy? i w kierunku kogo?
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez SebaSTI » niedziela, 24 mar 2013, 17:02

Zaraz zamkne temat, bo zaczyna sie robienie syfu, teraz będzie trwała dyskusja po rajdzie dlaczego i, czy w ogóle kubica pokazał środkowy palec... :?
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez kuba.es » niedziela, 24 mar 2013, 17:23

SebaSTI napisał(a):Zaraz zamkne temat, bo zaczyna sie robienie syfu, teraz będzie trwała dyskusja po rajdzie dlaczego i, czy w ogóle kubica pokazał środkowy palec... :?


Po co te nerwy, przecież nikt tu nikogo nie obraża tylko dyskutuje na temat związany z rajdem.
A skoro już jesteśmy przy "fakach" to może przydałoby się jakieś FAQ odnośnie tego, co na tym forum wolno, a czego nie? :)
Ostatnio edytowano niedziela, 24 mar 2013, 17:50 przez kuba.es, łącznie edytowano 1 raz
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Zajcev » niedziela, 24 mar 2013, 17:28

kuba.es napisał(a):A skoro już jesteśmy przy "fakach" to może przydałoby się jakieś FAQ odnośnie tego, co na tym forum wolno, a czego nie?


nie wolno pisać czyjego k**** chcielibyśmy oglądać w łazience i kto komu faka pokazał :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Konradoo » niedziela, 24 mar 2013, 17:53

Heh, przed startem RK 15 stron pompowania balonika i robienia z Kubicy mistrza świata, a teraz jak zaliczył tego dzwona to hejty. Chyba nikt tu z obecnych nie płaci bezpośrednio za jego starty to i nie powinien mieć pretensji ze się nie udało. Ja tam się ciesze z jego tempa z pierwszego dnia, a ten wypadek to malutki błąd i tyle. Sam RK mówił w wywiadzie ze żałuje tego wypadku etc. Ale jak wcześniej podkreślał, to sa testy, jedni testują na rajdach, a inni na zamkniętej drodze w Kotlinie Kłodzkiej. Kto tu może wiedzieć jaka jest jego definicja testów, a może on sobie nic z tego nie robił ze jest pierwszy i dalej jego jazda była testem, i jak ktoś tu napisał dzwony to tez element testowania. Kuzaj (nie umniejszając mu umiejetnosci) tez dzwonił na testach i jakoś ma do tej pory sporo fanów. Myślę ze trzeba trochę na chłodno podchodzić do startów Kubicy i tylko się cieszyć z jego tempa, bo wg. mnie prezentuje on inne zachowanie niż większość polskich kierowców, gdzie po kupnie/zbudowaniu auta przez 3/4 sezonu się uczą choć bawią się w rajdy od 25 lat. A RK choć testuje to objedza takiego kozaka jakim jest Kopecky w nieznanym sobie rajdzie.
Avatar użytkownika
Konradoo
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2011, 19:29

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wanderer » niedziela, 24 mar 2013, 17:56

kuba.es napisał(a):A skoro już jesteśmy przy "fakach" to może przydałoby się jakieś FAQ odnośnie tego, co na tym forum wolno, a czego nie?

Przecież FAQ jest, ale i tak nikt tego nie czyta. :roll:

I nie wiem, nad czym tu dywagować. Walnął to walnął i tyle. :) W mistrzostwach świata nawet najlepsi popełniają błędy, są też tacy którzy przez wiele lat mówią, że zbierają doświadczenia. Więc rehabilitant, który wchodzi do sportu,wymagającego zupełnie innego podejścia ma prawo popełnić błąd. Czas pokaże, czy uda mu się przestawić.
Ostatnio edytowano niedziela, 24 mar 2013, 18:01 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wrc1600 » niedziela, 24 mar 2013, 17:59

rallyfan2 napisał(a):Z dydykacją dla hejterów :lol:

Obrazek

To zdjecie to najlepszy komentarz do wielu postów na tym forum...
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez kuba.es » niedziela, 24 mar 2013, 18:09

Nie wiem jak inni, ale ja nie mam kompletnie nic do jego dzwona, wręcz przeciwnie - rozumiem to.
Myślę tylko, że nie ma co zbyt ostro reagować z powodu powyższego zdjęcia, które kilka osób lekko zaciekawiło :)
Ale może i SebaSTi Ma rację i warto skończyć ten temat.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Krzysiek_WrC » niedziela, 24 mar 2013, 19:19

Nikt mu nie bronił testować, testował przed rajdem, oraz przez 10 odcinków na rajdzie, po prostu dla mnie, nie zawodnika ale kibica tym trudniej zrozumieć to czemu mając tak duża przewagę Kubica nie postanowił zwolnic i zachować przewagę w dodatku świętując tak wielki sukces od czasu Hołowczyca dojeżdżając przy okazji debiutu na pierwszym miejscu ww Mistrzostwach Europy. Oczywiscie że nie ma pełnego cyklu w ERC, ale pomyślcie sobie jaka by była euforia gdyby znalazł sie na mecie?

Przyćmił by Stocha z Żyła za jednym zamachem :) A tak, no cóż, możemy tylko się wzajemnie opierdlac na forum bo każdy ma inny pogląd na sprawę. Mam osobiście nadzieję, że jak mu w Portugalii pójdzie tak samo jak na Kanarach to jednak zachowa ROZSĄDEK I NIE DA SIĘ PONIEŚĆ EMOCJĄ, DOJEDZIE DO METY Z TYM CO WYWALCZYŁ, CHYBA ŻE BĘDZIEMY MIELI SYTUACJE gdzie beda się ciąc z kimś na sekundy o ile nie będzie chciał odpuścić.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Karol » niedziela, 24 mar 2013, 19:27

A myślisz, że Kubica nie chciał dojechać na tym pierwszym miejscu ? Nie uderzył o barierę specjalnie, na jednym z wielu zakrętów dupa uciekła na hamowaniu i tyle. Shit happens.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez speedyzxz » niedziela, 24 mar 2013, 19:44

SebaSTI napisał(a):Zaraz zamkne temat, bo zaczyna sie robienie syfu, teraz będzie trwała dyskusja po rajdzie dlaczego i, czy w ogóle kubica pokazał środkowy palec... :?


a co mam osobny temat do tego zakładać?
ktoś wstawił zdjęcie z Rally Islas Canarias i chętnie bym się dowiedział o co kaman z środkowym palcem


A jakoś wielkiego hejtowania na tym forum nie widze, wejdzie sobie choćby na onety, o2 to jest o tym że się zabije wkońcu, trzęsirączka dał ciała i gorsze
To że jedni woleli by żeby zwolnił i pokazał że wygrywa a jedni że dobrze że cisnął a błedy się zdarzają i że powinno być ich coraz mniej.
Coś złego w tych twierdzeniach jest? nie i tak wszyscy wierzymy w niego że pokaże się z dobrej strony Portugalii i niech to nas łączy na tym forum
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez viper » niedziela, 24 mar 2013, 20:03

speedyzxz napisał(a):
SebaSTI napisał(a):Zaraz zamkne temat, bo zaczyna sie robienie syfu, teraz będzie trwała dyskusja po rajdzie dlaczego i, czy w ogóle kubica pokazał środkowy palec... :?


a co mam osobny temat do tego zakładać?
ktoś wstawił zdjęcie z Rally Islas Canarias i chętnie bym się dowiedział o co kaman z środkowym palcem


A jakoś wielkiego hejtowania na tym forum nie widze, wejdzie sobie choćby na onety, o2 to jest o tym że się zabije wkońcu, trzęsirączka dał ciała i gorsze
To że jedni woleli by żeby zwolnił i pokazał że wygrywa a jedni że dobrze że cisnął a błedy się zdarzają i że powinno być ich coraz mniej.
Coś złego w tych twierdzeniach jest? nie i tak wszyscy wierzymy w niego że pokaże się z dobrej strony Portugalii i niech to nas łączy na tym forum

Nie róbcie syfu i sensancji z tandetnych gestów.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Konradoo » niedziela, 24 mar 2013, 20:05

Mówił o doświadczeniu i nauce, no i ten wypadek mógł być spowodowanym małym doświadczeniem. Powtarzając jego słowa: czasem mały błąd przekreśla dalszą jazdę, a duży nie ma aż takich konsekwencji.
Avatar użytkownika
Konradoo
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2011, 19:29

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Krzysiek_WrC » niedziela, 24 mar 2013, 21:20

Karol napisał(a):A myślisz, że Kubica nie chciał dojechać na tym pierwszym miejscu ? Nie uderzył o barierę specjalnie, na jednym z wielu zakrętów dupa uciekła na hamowaniu i tyle. Shit happens.

Nie mogę wątpic że nie chciał, mam nadzieje żę w Portugalii zafunduje nam tyle samo wrażeń z happy endem :)
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez czarnyolek » niedziela, 24 mar 2013, 21:24

Konradoo napisał(a):Mówił o doświadczeniu i nauce, no i ten wypadek mógł być spowodowanym małym doświadczeniem. Powtarzając jego słowa: czasem mały błąd przekreśla dalszą jazdę, a duży nie ma aż takich konsekwencji.

Dokładnie. Kolejny raz oglądam onboarda i tam jest "prawy pięć krótki extra późno" - a Robert tłumaczył się, że za późno hamował. Skoro w notatkach ma EXTRA PÓŹNO, to wygląda na błąd w opisie - biorąc pod uwagę, że już po testach powinni wiedzieć, że na dohamowaniu przy zjeździe w dół tył ucieka. Pozostaje też opcja, aby po doświadczeniach z pierwszego dnia opis zweryfikować, ale biorąc pod uwagę ilość zakrętów w notatkach - nierealne.
Czyli wychodzi to, co Robert od początku mówił - potrzebne jest doświadczenie - tego zabrakło załodze (nie kierowcy, czy pilotowi, w aucie sa dwie współodpowiedzialne osoby). Kopecky miał "mega moment" pierwszego dnia i o nic nie zahaczył. Robert miał mniej szczęscia i zahaczył. Ot, tyle. Teraz znają lepiej auto i bedą wiedzieli jak opisywać "krótkie piątki" na zjazdach. Po to właśnie jechali, żeby się uczyć, ale wyniku i tak szkoda.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości