Rally Islas Canarias 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez srubawrc » sobota, 23 mar 2013, 15:02

Fuster wygrał 11 os
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój


Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wrc1600 » sobota, 23 mar 2013, 15:04

viper napisał(a):
Nie ma ale, bo kopeckyego wygra rajd, a Kubica jest komplet punktów w plecy.

Viper zacytuj mi chociaz jedno zdanie w którym Kubica albo Lotos czy Citroen choc zajakneli sie na temat wygrania rajdu czy punktów które przy obecnym programie startów nie maja znaczenia. Uczepiliscie sie tych punktów i zwyciestwa jak rzep psiego ogona. Byloby moze i milo wygrac ale to tak przy okazji dla satysfakcji chyba bo nie pojecali tam ani po jedno ani po drugie tylko trenowac i poznawac auto przed powazna jazda po punkty i zwyciestwa w WRC2. Jesli tam przydaza sie takie sytuacje wtedy mozna ich bedzie w ten sposób oceniac.
Poza tym na jakiej podstawie ktos próbuje oceniac czy porównywac kierowce wyscigowego zaczynajacego powazniejsze sciganie w rajdach?
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:09 przez wrc1600, łącznie edytowano 1 raz
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez viper » sobota, 23 mar 2013, 15:06

wanderer napisał(a):
viper napisał(a):Sokół jako fachowca dziwią mnie twoje słowa przed osiągnięciem mety i linczowaniem pozostałych zawodników.

Jakie linczowanie? :) Może lepiej sobie wyluzujcie zanim zaczniecie coś pisać.

A co do Kubicy, to gość mówił aby nie patrzeć na czasy, bo przede wszystkim się uczy, no i na 10 OSie wyszedł brak doświadczenia. O czym tu więcej rozprawiać? :)

Nie da sie określić własnego tempa nie patrząc na czasy, bo to są bzdury. Pamiętaj, ze im wiecej rajdów ukonczysz tym wiecej sie nauczysz. Jeżeli czasy nie maja znaczenia to przestanmy sie podniecać tym , ze wygrywa. Oczywiście zawsze póki sie uczy przy dzwonie to zasadę można zastosować, ale tak można mydlic oczy tym co nie wiedza nic o rajdach. Kubica nie wziął sie z kosmosu bo w F1 zrobił 1000 kilometrów na slikach , wiec nie traktujmy go jako osoby która dopiero wsiadła do auta wyczynowego. Ma przed sobą naukę, bo to inna dyscyplina, ale ma tez już bardzo duża wiedzę. Tym bardziej, ze wiemy, ze rajdy to jego pasja , a km oesowe nie są nowością.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez motorsport » sobota, 23 mar 2013, 15:07

wrc1600 napisał(a):
viper napisał(a):
Nie ma ale, bo kopeckyego wygra rajd, a Kubica jest komplet punktów w plecy.

Viper zacytuj mi chociaz jedno zdanie w którym Kubica albo Lotos czy Citroen choc zajakneli sie na temat wygrania rajdu czy punktów które przy obecnym programie startów nie maja znaczenia. Uczepiliscie sie tych punktów i zwyciestwa jak rzep psiego ogona. Byloby moze i milo wygrac ale to tak przy okazji dla satysfakcji chyba bo nie pojecali tam ani po jedno ani po drugie tylko trenowac i poznawac auto przed powazna jazda po punkty i zwyciestwa w WRC2. Jesli tam przydaza sie takie sytuacje wtedy mozna ich bedzie w ten sposób oceniac.



To zacytuj choć jedno zdanie Citroena, Roberta, Lotosu w którym mówili o urywaniu kół i niekończeniu rajdu.

Ludzie, czy tak trudno przechodzi wam przez klawiature, że popełnił BŁĄD? Nie róbcie z niego robota, bo to nie pomaga, po prostu - przekombinował, popełnił błąd wyleciał z trasy i urwał koło. Koniec rajdu i marzeń o mecie i nauce wraz z kolejnymi kilometrami. Brak mety w tym kontekście to poważny błąd taktyczny. C4 też wyleciał z drogi mając wygrany rajd - cóż.
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez zenzen23 » sobota, 23 mar 2013, 15:08

Na tym forum chyba nie ma moderatora :wink:
zenzen23
N2
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 2 lut 2011, 13:53
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez starzyna » sobota, 23 mar 2013, 15:10

Wracając do wypowiedzi Sokoła to moim zdaniem trochę przesadził. Wygrywa ten, kto popełni najmniej błędów i mi też "buta" dziennikarza się nie spodobała.
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez viper » sobota, 23 mar 2013, 15:12

wrc1600 napisał(a):Viper zacytuj mi chociaz jedno zdanie w którym Kubica albo Lotos czy Citroen choc zajakneli sie na temat wygrania rajdu czy punktów które przy obecnym programie startów nie maja znaczenia. Uczepiliscie sie tych punktów i zwyciestwa jak rzep psiego ogona. Byloby moze i milo wygrac ale to tak przy okazji dla satysfakcji chyba bo nie pojecali tam ani po jedno ani po drugie tylko trenowac i poznawac auto przed powazna jazda po punkty i zwyciestwa w WRC2. Jesli tam przydaza sie takie sytuacje wtedy mozna ich bedzie w ten sposób oceniac.

No a co maja mówić. Ich wypowiedzi sa naturalne i zgodne z prawdą, ale jestem pewien, ze Kubica jako sportowiec wewnątrz wie, ze mógł odpuścić i wygrać rajd i sprwic sensacje, a tak nie ma czem sie podniecać. Szybkość szybkością , a wynik wynikiem.
Kopeckyego teraz odpuści, bo to wie na czym rajdy polegają i wygra.
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:29 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wanderer » sobota, 23 mar 2013, 15:14

viper napisał(a):
wanderer napisał(a):
viper napisał(a):Sokół jako fachowca dziwią mnie twoje słowa przed osiągnięciem mety i linczowaniem pozostałych zawodników.

Jakie linczowanie? :) Może lepiej sobie wyluzujcie zanim zaczniecie coś pisać.

A co do Kubicy, to gość mówił aby nie patrzeć na czasy, bo przede wszystkim się uczy, no i na 10 OSie wyszedł brak doświadczenia. O czym tu więcej rozprawiać? :)

Nie da sie określić własnego tempa nie patrząc na czasy, bo to są bzdury.

Nie ma sensu patrzeć na czasy, jeśli kierowca mówi, że wciąż się uczy i szuka swojego limitu.

starzyna napisał(a):Wracając do wypowiedzi Sokoła to moim zdaniem trochę przesadził. Wygrywa ten, kto popełni najmniej błędów i mi też "buta" dziennikarza się nie spodobała.

Jeśli Sokół przesadził i ta wypowiedź była butą z jego strony, to większość na tym forum już dawno przesadziła. To tyle ode mnie.
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:18 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wrc1600 » sobota, 23 mar 2013, 15:15

motorsport napisał(a):
wrc1600 napisał(a):
viper napisał(a):



To zacytuj choć jedno zdanie Citroena, Roberta, Lotosu w którym mówili o urywaniu kół i niekończeniu rajdu.

Ludzie, czy tak trudno przechodzi wam przez klawiature, że popełnił BŁĄD? Nie róbcie z niego robota, bo to nie pomaga, po prostu - przekombinował, popełnił błąd wyleciał z trasy i urwał koło. Koniec rajdu i marzeń o mecie i nauce wraz z kolejnymi kilometrami. Brak mety w tym kontekście to poważny błąd taktyczny. C4 też wyleciał z drogi mając wygrany rajd - cóż.

Jesli ktos mówi ze sie uczy, trenuje i zbiera doswiadczenie to jest logiczne ze bedzie popelnial bledy, w rajdach urywal kola, dachowal, mial awarie, zle dobieral opony itd nikomu tego nie musi mówic. Nikt nie wie co sie stalo a ty juz zawyrokowales ze byl blad kierowcy. Poza tym trening nie polega na dojechaniu do mety tylko wyeliminowaniu tych bledów i braku doswiadczenia.
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:19 przez wrc1600, łącznie edytowano 1 raz
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez viper » sobota, 23 mar 2013, 15:18

wanderer napisał(a):
starzyna napisał(a):Wracając do wypowiedzi Sokoła to moim zdaniem trochę przesadził. Wygrywa ten, kto popełni najmniej błędów i mi też "buta" dziennikarza się nie spodobała.

Jeśli Sokół przesadził i ta wypowiedź była butą z jego strony, to większość na tym forum już dawno przesadziła. To tyle ode mnie.

Nie można porównywać sokoła do większości na tym forum nie ublizajac oczywiście nikomu, ale od dziennikarza tej klasy można wymagać podsumowania imprezy po imprezie.
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:18 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wrc1600 » sobota, 23 mar 2013, 15:18

viper napisał(a):[
viper napisał(a):
Kopeckyego teraz odpuści, bo to wie na czym rajdy polegają i wygra.

Bo Kopecky jedzie po punkty, wygrana i mitrzostwo ERC a nie zbiera doswiadczenia. Taki jest jasny cel Skody.
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez starzyna » sobota, 23 mar 2013, 15:19

viper napisał(a):
wanderer napisał(a):
starzyna napisał(a):Wracając do wypowiedzi Sokoła to moim zdaniem trochę przesadził. Wygrywa ten, kto popełni najmniej błędów i mi też "buta" dziennikarza się nie spodobała.

Jeśli Sokół przesadził i ta wypowiedź była butą z jego strony, to większość na tym forum już dawno przesadziła. To tyle ode mnie.

Nie można porównywać sokoła do większości na tym forum nie ublizajac oczywiście nikomu, ale od dziennikarza tej klasy można wymagać podsumowania imprezy po imprezie.


I ja się pod tym podpisuję
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez karally75 » sobota, 23 mar 2013, 15:22

Prawdopodobnie sam zainteresowany jest mniej zawiedziony niż (my) tutaj. Z oceną można się spokojnie wstrzymać do końca sezonu, albo przynajmniej do połowy sezonu.
Każdy ma swoją receptę na sukces. Jeden woli iść od razu bombą inny małymi kroczkami, nie nam to oceniać
Już za 3 tygodnie kolejny rajd Roberta :D
karally75
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 14 mar 2013, 22:38
Lokalizacja: Chicago/Rzeszów

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez viper » sobota, 23 mar 2013, 15:28

wrc1600 napisał(a):Bo Kopecky jedzie po punkty, wygrana i mitrzostwo ERC a nie zbiera doswiadczenia. Taki jest jasny cel Skody.
[/quote]
Jasne każdy błąd można wytłumaczyć tzn. Ze Kubica moze dzwonić bo sie uczy :D. Kubica miał wygrana w kieszeni, wiec, albo nie wie co to jest taktyka i uczuć sie tego, albo sprawdza jak ktos tam napisał granice przyczepnosci, tylko do tego wcale nie potrzeba startować w rajdzie. Za pare lat nikt nie bedZie wiedział, ze Kubica wygrał 8 os, ale wielu bedZie wiedzieć kto wygra rajd i został ME, dlatego wielokrotnie podkreslale. Nie podnieca mnie wygrywanie pojedynczych oesów, bo one nieczego nie dają w skali rajdu i końcowego sukcesu. Na razie na 4 rajdy są 3 dzwony, wiec statystycznie kulawo. Kosciuszke wszyscy wyzywaja , ze sie turla, a Kubice chwalą, ze jest szybki tylko. Szybkość ma jeden cel META.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez wanderer » sobota, 23 mar 2013, 15:33

starzyna napisał(a):
viper napisał(a):Nie można porównywać sokoła do większości na tym forum nie ublizajac oczywiście nikomu, ale od dziennikarza tej klasy można wymagać podsumowania imprezy po imprezie.

I ja się pod tym podpisuję

Starzyna możesz podpisywać się pod czym chcesz, ale jeszcze nie wskazaliście w którym miejscu Sokół przesadził? W tym, że współczuł bardziej doświadczonym kierowcom, czy w zdaniu w którym stwierdził, że Kubica na I etapie ograł innych zawodników ? :)

P.S. Popraw sobie link w opisie.

edycja
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 23 mar 2013, 15:37 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron