Rally Islas Canarias 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez adasm » piątek, 22 mar 2013, 12:18

karally75 napisał(a):ale panowie z radia wciąż maja problemy z poprawną wymową Kubica :D napisałem do nich próbując NAPISAĆ jak się powinno mówić :D może będzie lepiej...


a jak im napisałeś :D
Avatar użytkownika
adasm
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 12:15


Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez rajdowy1990 » piątek, 22 mar 2013, 12:20

Ja jestem w delikatnym szoku :) domyslałem sie że Robert będzie szybki ale że by wygrac cała petle to nigdy bym tego nie powiedział :) wielkie brawa dla niego bo jednak Kopecki to nie jest jakiś słabiak :) powodzenia i trzymam kciuki że by tak zostało do końca rajdu :wink:
Avatar użytkownika
rajdowy1990
N2
 
Posty: 119
Dołączył(a): poniedziałek, 4 mar 2013, 01:04

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez karally75 » piątek, 22 mar 2013, 12:29

adasm napisał(a):
karally75 napisał(a):ale panowie z radia wciąż maja problemy z poprawną wymową Kubica :D napisałem do nich próbując NAPISAĆ jak się powinno mówić :D może będzie lepiej...


a jak im napisałeś :D


Kubitza/Koobitza, myślę że tak najbliżej ale mój angielski jest też taki "se" :D
do tej pory mówił Kubicka :D to brzmiało gorzej niż KubiKa
karally75
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 14 mar 2013, 22:38
Lokalizacja: Chicago/Rzeszów

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez filantrop » piątek, 22 mar 2013, 12:37

kuba.es napisał(a):Robert pokazał niesamowite tempo. Staram się tonować własne optymistyczne nastroje tak samo, jak robi to RK ale co mam myśleć o facecie, który:

- pierwszy raz startuje tym samochodem
- pierwszy raz jedzie w rajdzie tej rangi
- pierwszy raz jedzie z nowym pilotem
- nie walczy wcale z jakimiś "ogórkami".
- teoretycznie przeznacza ten sezon na zbieranie doświadczenia
- nadal ma jeszcze pewne ograniczenia i walczy o własne zdrowie

... po czym wpada na oes i ciśnie w tempie równym z zawodnikiem pokroju Kopecky'ego.
Sorry ale ciężko się nie jarać jak dzieciak, serce rośnie samo. Ten facet to wzór do naśladowania i strach pomyśleć co będzie, gdy on sam stwierdzi, że już zebrał doświadczenie :)



tyle debiutów to nawet spece od PR kościuszki by nie naliczyli :))))
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez starzyna » piątek, 22 mar 2013, 12:40

W "portalach informacyjnych" pokroju onet, wp i interia już pojawiają się nieśmiałe informacje o pierwszej pętli w wykonaniu Polaka. Dobrze, że mówią, ale boję się, że w 70 % komentarzy pojawi się nasza narodowa zawiść ;/
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Bohun76 » piątek, 22 mar 2013, 12:44

"Robert Kubica powiedział po trzech odcinkach specjalnych, że na trasie jest dość ślisko i panuje duża mgła. Ogólnie jednak dobrze mu się jedzie i jak przyznaje "jedzie dość bezpiecznie"."
"Jan Kopecky powiedział, że gdyby było sucho prawdopodobnie byłby bliżej Roberta. Czech mówi, że daje z siebie wszystko, ale nie chce nadmiernie ryzykować. Nie jest zaskoczony tempem Kubicy, wiedział, że Polak będzie szybki."
Bohun76
 
Posty: 43
Dołączył(a): niedziela, 25 lis 2012, 19:57

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez moto_angel » piątek, 22 mar 2013, 12:59

Odchodząc lekko od tematu Roberta to popatrzmy na ten rajd z innej strony...

Do rundy M.E. gdyby odliczyć kierowców lokalnych zgłosiło się niespełna 20 załóg!
http://www.rallyislascanarias.com/index ... y-list-fia
Naturalnie dochodzi jeszcze lista lokalnych mistrzostw:
http://www.rallyislascanarias.com/index ... st-2-rally
Sam chętnie bym oglądnął Porschaki oraz S1600 i inne fury ale znów patrząc na najwyższą klasę jest kilkanaście załóg.

Wychodzi więc, że nie tylko u nas jest krucho i tym należy się pocieszać choć Świdnicki zawsze dobrą obsadę ma :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez woocasch » piątek, 22 mar 2013, 13:06

Ja jutro pocieszę się Rajdem Czechowickim, który aurą chyba będzie bardziej przypominać Barbórkę Cieszyńską :)
Co do ilości zgłoszeń do rundy Mistrzostw Europy, to duża ilość załóg nie świadczy o ich jakości, lepiej walczyć z dwoma-trzema silnymi kierowcami, niż pokonać 15stu słabych, no nie? :) Ale racja, że mamy rajdowy kryzys, niestety :(
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez karally75 » piątek, 22 mar 2013, 13:10

starzyna napisał(a):W "portalach informacyjnych" pokroju onet, wp i interia już pojawiają się nieśmiałe informacje o pierwszej pętli w wykonaniu Polaka. Dobrze, że mówią, ale boję się, że w 70 % komentarzy pojawi się nasza narodowa zawiść ;/

To swoją drogą ale jeszcze lepsi są "znafcy" właśnie przeczytałem ze "Robert wygrał na mokrym bo jako kierowca F1 zapamiętuje całą trasę na pamięć a tu ma jeszcze opis a kierowcy rajdowi jadą tylko na opis" :D
karally75
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 14 mar 2013, 22:38
Lokalizacja: Chicago/Rzeszów

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Andrzej » piątek, 22 mar 2013, 13:19

starzyna napisał(a):W "portalach informacyjnych" pokroju onet, wp i interia już pojawiają się nieśmiałe informacje o pierwszej pętli w wykonaniu Polaka. Dobrze, że mówią, ale boję się, że w 70 % komentarzy pojawi się nasza narodowa zawiść ;/


Jak to nieśmiałe informacje? Na onecie i wp od rana jest relacja na żywo. Z tego co widzę w komentarzach dominuje raczej ciekawość i brak zrozumienia tego rodzaju ,,wyścigów''. Niektórzy wprost piszą, że nie mają zielonego pojęcia o czym pisze redaktor ,inni pytają na jakiej stacji można oglądać rajd.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez karally75 » piątek, 22 mar 2013, 13:32

Andrzej napisał(a):
starzyna napisał(a):W "portalach informacyjnych" pokroju onet, wp i interia już pojawiają się nieśmiałe informacje o pierwszej pętli w wykonaniu Polaka. Dobrze, że mówią, ale boję się, że w 70 % komentarzy pojawi się nasza narodowa zawiść ;/


Jak to nieśmiałe informacje? Na onecie i wp od rana jest relacja na żywo. Z tego co widzę w komentarzach dominuje raczej ciekawość i brak zrozumienia tego rodzaju ,,wyścigów''. Niektórzy wprost piszą, że nie mają zielonego pojęcia o czym pisze redaktor ,inni pytają na jakiej stacji można oglądać rajd.


Z czasem świadomość wzrośnie i będzie lepiej. Może sponsorów przybędzie. Taniej będzie zasponsorować kierowce rajdowego niż kierowcę F1. Taki sponsor będzie mógł wtedy powiedzieć "tak sponsoruje kierowce rajdowego on ściga się tak jak Kubica w rajdach. :lol:
karally75
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 14 mar 2013, 22:38
Lokalizacja: Chicago/Rzeszów

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez suchoklates » piątek, 22 mar 2013, 13:53

karally75 napisał(a):
Andrzej napisał(a):
starzyna napisał(a):W "portalach informacyjnych" pokroju onet, wp i interia już pojawiają się nieśmiałe informacje o pierwszej pętli w wykonaniu Polaka. Dobrze, że mówią, ale boję się, że w 70 % komentarzy pojawi się nasza narodowa zawiść ;/


Jak to nieśmiałe informacje? Na onecie i wp od rana jest relacja na żywo. Z tego co widzę w komentarzach dominuje raczej ciekawość i brak zrozumienia tego rodzaju ,,wyścigów''. Niektórzy wprost piszą, że nie mają zielonego pojęcia o czym pisze redaktor ,inni pytają na jakiej stacji można oglądać rajd.


Z czasem świadomość wzrośnie i będzie lepiej. Może sponsorów przybędzie. Taniej będzie zasponsorować kierowce rajdowego niż kierowcę F1. Taki sponsor będzie mógł wtedy powiedzieć "tak sponsoruje kierowce rajdowego on ściga się tak jak Kubica w rajdach. :lol:


Ja jestem za. Może będzie dzięki temu będzie ciekawiej w RPP/RSMP w przyszłości?

Za niedługo druga pętla, wiadomo jak z pogodą? Poprawiło się trochę czy dalej jak było? Ciekaw jestem, czy Robert utrzyma prowadzenie.
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez Andrzej » piątek, 22 mar 2013, 13:57

Z tego co Kubica powiedział na strefie - ma być sucho.

EDIT: jednak nie:
INFORMATION ABOUT SS 4
Intensive rain on the stage.
Ostatnio edytowano piątek, 22 mar 2013, 13:59 przez Andrzej, łącznie edytowano 1 raz
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez ujtik » piątek, 22 mar 2013, 13:58

Za niedługo druga pętla, wiadomo jak z pogodą? Poprawiło się trochę czy dalej jak było?

Wg Rally-Base
INFORMATION ABOUT SS 4
Intensive rain on the stage.
Raczej sie nie poprawiło
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: Rally Islas Canarias 2013

Postprzez suchoklates » piątek, 22 mar 2013, 14:01

powiedziałbym nawet, że pogorszyło... na SS1 był "light rain";)
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron