Rally Liepaja Ventspils

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 18:06

speedyzxz napisał(a):
TomMaz napisał(a):Sołowow na poważnie wziął się za rajdy mając bliski 40 lat i nigdy nie był nawet blisko obecnego poziomu Mikkelsena.
wanderer raczej nie mówił o poziomie


No ok. ale chodzi mi o to że mówienie że Mikkelsen jest tam gdzie jest tylko za sprawą kasy to też trochę przesada. Jakby nie miał talentu to by nie potrafił robić takich wyników, nawet mimo tego że jeździ VW. Chłopak jest młody, a często prezentuje się lepiej od Ostberga którym niektórzy się zachwycają. Jak się jedzie R5 i dostaje się od ośki jadącej w tych samych warunkach to jest coś nie tak i nie wiem czy kasą i uporem da się to nadrobić.

Gryazin chyba skończył poza drogą ... jednak dojechał 8 min stracił.

Za to Orsak urwał koło.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30


Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez wanderer » sobota, 7 lut 2015, 18:27

TomMaz napisał(a):No ok. ale chodzi mi o to że mówienie że Mikkelsen jest tam gdzie jest tylko za sprawą kasy to też trochę przesada.

Przesadzam? Chcesz mi powiedzieć, że każdy ma szanse na sezon startów wurcem w Wielkiej Brytanii tuż po zdaniu prawa jazdy? Nie twierdzę, że Mikkelsen teraz nie zasługuje na miejsce w VW (moim zdaniem dobrze spełnia tam swoją rolę) ale wielu dobrych kierowców w pewnym momencie kończyło kariery albo musiało wsiadać do dużo słabszych aut bo w pewnym momencie budżet się nie spinał, a Mikkelsen generalnie nie miał takich problemów i co rok zaliczał ponad 10 rajdów w sezonie, w mniej lub bardziej mocnej rajdówce 4x4.
Ostatnio edytowano sobota, 7 lut 2015, 18:31 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 18:30

Kajto wypadł według mapy, już potwierdzili - urwane koło.

wanderer napisał(a):
TomMaz napisał(a):No ok. ale chodzi mi o to że mówienie że Mikkelsen jest tam gdzie jest tylko za sprawą kasy to też trochę przesada.

Przesadzam? Chcesz mi powiedzieć, że każdy ma szanse na sezon startów wurcem w Wielkiej Brytanii tuż po zdaniu prawa jazdy? Nie twierdzę, że Mikkelsen teraz nie zasługuje na miejsce w VW (moim zdaniem dobrze spełnia tam swoją rolę) ale wielu dobrych kierowców w pewnym momencie kończyło kariery albo musiało wsiadać do dużo słabszych aut bo w pewnym momencie budżet się nie spinał, a Mikkelsen generalnie nie miał takich problemów i co rok zaliczał ponad 10 rajdów w sezonie w mniej lub bardziej mocnej rajdówce 4x4.


Chodzi mi o to że gdyby nie miał talentu to by nie jeździł jak teraz. Nie jest pewnikiem że gdyby Kołtunowi dać takie same warunki to osiągnałby to samo co Mikkelsen albo chociaż zbliżył się do Prokopa.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez kubadub » sobota, 7 lut 2015, 18:40

Jedyny optymistyczny akcent tej eliminacji...:(
kubadub
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 3 lut 2011, 15:32

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez wanderer » sobota, 7 lut 2015, 18:42

TomMaz napisał(a):Chodzi mi o to że gdyby nie miał talentu to by nie jeździł jak teraz. Nie jest pewnikiem że gdyby Kołtunowi dać takie same warunki to osiągnałby to samo co Mikkelsen albo chociaż zbliżył się do Prokopa.

A rozumiesz takie pojęcia z logiki jak warunek wystarczający i warunek konieczny? Kasa wszystkiego nie załatwia, ale jej nadmiar nie przeszkadza. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez kremer » sobota, 7 lut 2015, 18:44

TomMaz wybacz, ale nie chce mi się czytać co by było gdyby :) Jakie warunki ? jaki Prokop. Mikkelsen :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nie wierze w to co czytam. Kołtun jeździ bo to lubi i tyle. Nie róbmy z każdego zawodnika jakiegoś ostrego gracza na rynku rajdowym :) Najlepiej to przemilczmy. Jak Kościuch (czołowy kierowca w PL) po wielu latach nie mógł dojść do Prokopa, a ty o Kołtunie mówisz. Mikkelsen top 3 w WRC ty tam wsadzasz Kołtuna gdyby miał takie szanse. Nie mam pytań.
Jedni mają dryg do jazdy inni nie np Tlustak i 30 innych.
Kajto niestety po zabawie. Znowu punkty uciekają. W tamtym miejscu odpadło jeszcze dwóch. Coś tam musiało byc.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 18:46

kremer napisał(a):TomMaz wybacz, ale nie chce mi się czytać co by było gdyby :) Jakie warunki ? jaki Prokop. Mikkelsen :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nie wierze w to co czytam. Kołtun jeździ bo to lubi i tyle. Nie róbmy z każdego zawodnika jakiegoś ostrego gracza na rynku rajdowym :) Najlepiej to przemilczmy. Jak Kościuch (czołowy kierowca w PL) po wielu latach nie mógł dojść do Prokopa, a ty o Kołtunie mówisz. Mikkelsen top 3 w WRC ty tam wsadzasz Kołtuna gdyby miał takie szanse. Nie mam pytań.
Jedni mają dryg do jazdy inni nie np Tlustak i 30 innych.
Kajto niestety po zabawie. Znowu punkty uciekają. W tamtym miejscu odpadło jeszcze dwóch. Coś tam musiało byc.


No ja właśnie piszę zupełnie w drugą stonę, uważam że Kołtun jest wolny i kasa z niego top zawodnika nie zrobi... bo wczęśniej wanderer rzucił teze że kasą i zapałem można zajść daleko i jako przykład podał Sołowowa i Mikkelsena. Gdybyś przeczytał dyskusje od początku to może byś miał lepszy obraz...

Co do tego że tam coś musiało być - owszem był nawrót :P
Ostatnio edytowano sobota, 7 lut 2015, 18:50 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez wanderer » sobota, 7 lut 2015, 18:50

kremer napisał(a):Kajto niestety po zabawie. Znowu punkty uciekają. W tamtym miejscu odpadło jeszcze dwóch. Coś tam musiało byc.

Może Peugeot Breena się zepsuje, albo kierowca coś wywinie, trzeba podchodzić optymistycznie do sprawy. W każdym razie walka o generalkę w tym rajdzie wygląda dość nudno.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 18:51

Punkty i tak uciekają bo jak nie kończy się pirwszego dnia to już tylko punkty za drugi można zdobyć. W generalce nie jest się klasyfikowanym.

Życzycie Breenowi tych awarii :p karma wraca i Kajto się w następnym rajdzie pospuje :P
Ostatnio edytowano sobota, 7 lut 2015, 18:52 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez BartekRally » sobota, 7 lut 2015, 18:52

Ile Super rally doliczą Kajtkowi? 10minut?
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 18:52

BartekRally napisał(a):Ile Super rally doliczą Kajtkowi? 10minut?


To nie WRC, tylko punkty za dzień 2 zostają.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez kremer » sobota, 7 lut 2015, 18:54

Przepraszam. Doczytałem dopiero wcześniejsze posty :). Temat uważam za zamknięty :)
Czyli w generalce nie bedzie punktowal tylko za II dzień ? może coś tam ugra
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Dominik Adamczyk » sobota, 7 lut 2015, 18:58

Teraz już tylko trzeba "trzymać kciuki" za awarię Puga aby zobaczyć niespotykane auto na najwyższym stopniu podium w tej randze zawodów...
Avatar użytkownika
Dominik Adamczyk
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 20:32
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Mariusz » sobota, 7 lut 2015, 19:03

Takim to sposobem Butvilas jest na ładnym czwartym miejscu. Jutro już będzie inna kolejność więc te 208-ki może już nie będą tak dobrze szły i może któryś z naszych się załapie na punkty.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez adamlen » sobota, 7 lut 2015, 19:05

Ehh.....strasznie szkoda Kajta. Byłby to mocny początek sezonu i solidne punkty. Na asfaltach to i Breen się obudzi i będzie ciężki do objechania w perspektywie Mistrza Europy.
Peugeot też doszedł już podobno do ładu z awariami i ustawieniami więc będą groźni.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron