Rally Liepaja Ventspils

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » niedziela, 8 lut 2015, 15:03

ryjas napisał(a):
viper napisał(a):Natomiast uszkodzenie prawego koła wynikało ze zjechania całym autem z drogi a nie tylko lewa strone. Zazwyczaj zawodnik jak mowi przyciąć tzn. Jedna strona auta powinna byc na drodze. Tutaj tak sie nie stało bo zjechał całym autem z drogi, dlatego urwał prawe koło


Kajto był jeszcze na drodze. Przyjrzyj sie onboardowi. Widać, że prawe koło wpadło w kompresję/dół/wyrwę (jak zwał tak zwał). Ale na pewnie nie był to rów.


Tylko że ta wyrwa wiązała się z rower który szedł do czubka zakrętu.

Tak tnie Kajto, zobaczy gdzie kończy się śnieg po którym nikt nie jechał i gdzie są ślady większości zawodników. On wjechał całym samochodem w ten śnieg (prawa stona gdzieś z pół metra od jego końca) żeby przejchać ten zakręt z zaglębieniem tam powinno być lewe, a nie prawe koło.
Obrazek

Tu widać rów który dochodzi do czubka zakrętu i od niego jest zagłębienie.
Obrazek

Tu zatrzymał się Kajto po tym jak uderzył w coś prawym kołem (raczej nie jest to droga)
Obrazek
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30


Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez ryjas » niedziela, 8 lut 2015, 15:18

Zrobiłeś analize jak komisja Macierewicza. Nie zauwazyłeś tylko, że kamera jest tuż nad kołem które się urwało. Maska jest dalej niż koła. Widac jak wół, że koło było na drodze.
Co więcej na twoim drugim ( na trzecim też) zdjęciu widać że wielu zawodników wyjeżdżało z zakrętu lewym kołem tuż przy znaku.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez viper » niedziela, 8 lut 2015, 15:38

ryjas napisał(a):Zrobiłeś analize jak komisja Macierewicza. Nie zauwazyłeś tylko, że kamera jest tuż nad kołem które się urwało. Maska jest dalej niż koła. Widac jak wół, że koło było na drodze.
Co więcej na twoim drugim ( na trzecim też) zdjęciu widać że wielu zawodników wyjeżdżało z zakrętu lewym kołem tuż przy znaku.

Ciezko cie przekonać bo nie przyjmujesz argumentów. Jak by koło było na drodze to by go nie urwał bo nie trafiło by na przeszkodę. Samo przecież sie nie urwało.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez CzarnyWRC » niedziela, 8 lut 2015, 15:39

WG. mnie to był zjazd z asfaltu na szuter i był spory uskok. Na zapoznaniu może było więcej śniegu i droga była wyżej to nie opisali uskoku. Kajto samochód elegancko ciasno podciął i peszek. Trudno! Butvilas ładnie!
Tu film z tego nawrotu http://wrc.net.pl/rally-liepaja-2015-ss5-wideo/
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Konradoo » niedziela, 8 lut 2015, 15:56

Czyli standard, Kajto według niektórych miał pecha, kto inny zaliczył by takie urwanie koła no i to już by nie był by pech lecz jego błąd.
Rajdy to taki sport, w którym o błąd nie trudno, uważam że to miejsce było specyficzne ale Kajto popełnił błąd, inaczej pojechał by dalej.
Mozę nie był to błąd w jeździe ale np. notatkach, należało przejść to miejsce z większą rezerwą.
Apeluję, bądźmy w swoich opiniach obiektywni :)
Avatar użytkownika
Konradoo
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2011, 19:29

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » niedziela, 8 lut 2015, 16:00

ryjas napisał(a):Zrobiłeś analize jak komisja Macierewicza. Nie zauwazyłeś tylko, że kamera jest tuż nad kołem które się urwało. Maska jest dalej niż koła. Widac jak wół, że koło było na drodze.
Co więcej na twoim drugim ( na trzecim też) zdjęciu widać że wielu zawodników wyjeżdżało z zakrętu lewym kołem tuż przy znaku.


Sorry masz jak wół pokazane a wypisujesz głupoty żeby udowodnic swoja tworie. To ze kamera jest z prawej to tylko lub lepiej bo idealnie widać ze jest za bardzo ciete. Spoko żyj w swojej uludzie pechowego Kajto i fartownego Brenna :p
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez ryjas » niedziela, 8 lut 2015, 16:07

No i właśnie. Widać na tym filmie że cięli praktycznie wszyscy tylko nie wszyscy dokładnie tak samo. Kajto pojechałby wolniej lub szybciej(bardziej by go na zewnętrzną wywaliło) to pewnie amorek by wytrzymał. No ale było minęło
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Domson » niedziela, 8 lut 2015, 16:30

na tym filmie widać, że większość omijała całkiem cięcie, a jak któryś złapał delikatnie lewym kołem to odrazu go wciągało tam
Kajto natomiast całkiem próbował ściąć w poprzek i i przywalił prawym kołem w to coś, co tam było
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez adamlen » niedziela, 8 lut 2015, 16:43

Jeśli to był błąd to tylko w opisie. Bo ciężko inaczej nazwać błąd który popełnia 20 innych kierowców. Pewnie pod śniegiem na zapoznaniu nie odnotowali jakiejś wyrwy, przepustu czy cokolwiek tam było. Nie ma co nad tym się rozwodzić. Kolejne rajdy będą być może już ze skodą a konkretnie dwiema więc zacznie być ciekawa konkurencja.

Chuchała i Zawada nie ukończyli, ale nie oceniam ich po tym rajdzie, trzeba poczekać co pokażą w kolejnych rundach.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » niedziela, 8 lut 2015, 16:58

Domson napisał(a):na tym filmie widać, że większość omijała całkiem cięcie, a jak któryś złapał delikatnie lewym kołem to odrazu go wciągało tam
Kajto natomiast całkiem próbował ściąć w poprzek i i przywalił prawym kołem w to coś, co tam było


Właśnie w tym cała rzecz że, tam gdzie oni lekko cieli lewym kołem tam Kajto miał swoje prawe koło i dlatego je urwało...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez ryjas » niedziela, 8 lut 2015, 16:58

TomMaz napisał(a):Sorry masz jak wół pokazane a wypisujesz głupoty żeby udowodnic swoja tworie. To ze kamera jest z prawej to tylko lub lepiej bo idealnie widać ze jest za bardzo ciete. Spoko żyj w swojej uludzie pechowego Kajto i fartownego Brenna :p


W kontekście zeszłego sezonu to Breen może mówić o pechu
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez rafalze-ce » niedziela, 8 lut 2015, 17:39

Gdyby w d...ie były ryby to by nie trzeba stawu, było mineło.Albo zły opis albo poszedł po sladach innych- proste mial pecha . Co do reszty Naszych to oprocz Butvilasa ( byl jakby u siebie ) to zaliczaja chyba pierwsze szutry, poczekajmy z ocena na asfalty i wtedy sie zobaczy.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez karluum » niedziela, 8 lut 2015, 18:10

To był drugi przejazd tego odcinka ale trzeba dodać, że napadało śniegu między pierwszym a drugim przejazdem i przykrył on ten uskok. Ewidentnie Kajto zjechał z czarnego, w coś uderzył prawym kołem i szkoda tych dużych punktów, bo myślę, że w innych rundach tak łatwo już nie będzie biorąc pod uwagę, że Skoda wejdzie ze swoją R5tką...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez kszekosz » niedziela, 8 lut 2015, 18:17

Tak wyglądał rów na cięciu

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 2e081cbecf

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=5562A63D

Na Janerze Breen popełnił głupi błąd i wygrała Kajto, a tu Kajto popełnił głupi błąd i wygrał Breen.
Avatar użytkownika
kszekosz
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 16:22
Lokalizacja: Rębiska/Gdynia

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez viper » niedziela, 8 lut 2015, 18:31

No właśnie tu widac zeby urwać prawe koło trzeba wijechac autem do rowu. Tego nawet nie mozna nazwać cięciem no ale taki urok scigania w nocy.

Pieniazkowi na hamowaniu zablokowało skrzynie i wjechał do rowu.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości