Jänner Rallye 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez janex » niedziela, 6 sty 2013, 10:31

woytek napisał(a):Nie macie takiego wrażenia, że Sołowow się jakby troszkę "wystraszył" tempa Kajetana bo dziwne, że nie jechali w drugim dniu - aż taki problem awaria elektroniki? Chyba nie chodziło o źle ustawione światła dodatkowe ... :wink:


A ty to chyba jesteś spokrewniony z Macierewiczem i lubisz szukać jakiś teorii spiskowych, wymyślać coś...
Kto Ci powiedział że oni ze sobą rywalizują? I co myślisz że jak przegrywał to lepiej się poddać i stracić całą kasę wydana na rajd i punkty które mógł zdobyć, nie sądzę, Sołowow nie jest dzieckiem, nie podda się przez to że przegrywa z kimś tam.
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39


Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez munster » niedziela, 6 sty 2013, 11:28

brak systemu superrally w mistrzostwach europy dlatego nie pojechali dalej
munster
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 21 mar 2012, 08:23

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 6 sty 2013, 11:52

Obecni sponsorzy Kajtka muszą szybko podjąć jakieś decyzje, wynik poszedł w Europe i trochę się mówiło o Kajetanie przez weekend, żeby nie obudzili się z ręką w nocniku jak ktoś im Kajtka skubnie.

A odnośnie mocniejszego samochodu to moim skromnym zdaniem powinien zostać w Subaru jeszcze na ten sezon, poznać rajdy, nabrać większego doświadczenia w startach zagranicznych, R5 jeszcze nie jeździ i na dzien dzisiejszy nie jest sprawdzoną konstrukcją, a S2000 zdecydowanie za drogie.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Krzysiek_WrC » niedziela, 6 sty 2013, 12:12

Chcący pokazać coś więcej, trzeba przesiąść sie na coś lepszego niż R4. A o to czy Kajtek sobie w samochodzie S2000 poradzi to myślę że wiekszosci z nas jest spokojna o to.
Fakt jest droższe, ale i zarazem daje większe możliwości. Opcja zostania w R4 też zła nie jest ale i też nie pozwoli na lepsza lokatę niż 5-8, w zależności od od tego kto pojedzie. A jak walczyć, to nie czemu o jak najwyższe cele ?:)

Jeśli Lotos by wyłożył kasę na ME to ze dwa trzy rajdy jeszcze w R4 i można zamienić samochód na coś bardziej efektywnego, skoro bębenki, Ruta, czy Rzeźnik jeździli S2000 to czemu Kajtek miałby mieć gorzej? nawet patrząc na mizerne wyniki w stosunku do samochodu tych kierowców
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez woocasch » niedziela, 6 sty 2013, 12:16

Nie jestem mega ekspertem ale tak sobie analizuje start Kajtka i chyba wszyscy, którzy jeszcze tydzień temu mówili, że on nie potrafi jeździć na opis zmienią wreszcie zdanie. Był to praktycznie pierwszy zagraniczny start, nie licząc rund RSMP w Czechach i na Słowacji, no i mega nieudanego Ypres. Zresztą, tak jak już to wiele osób pisało, dzisiejszy Kajto to nie ten sam kierowca to 3-4 lata temu. Lotos powinien być zadowolony z jego startu i moim zdaniem powinni przerzucić środki z RSMP na ERC, w Polsce osiągnęli wszystko co mogli, a pokazanie się za granicą i walka o zwycięstwo w klasyfikacji PC może być medialnie korzystniejsze od kolejnej możliwej dominacji na naszym podwórku. Dlatego też w tym roku zmiana auta to może nie być idealne rozwiązanie, nie poznaje trasy, a nie auto.
A teraz szybkie porównanie wyniku Kajtka z 2013 do Sołowowa z 2012, wiem że warunki były inne itd. ale tak z ciekawości popatrzyłem ile średnio tracił Kajetan, i jest to 0,86sek/km, a Sołowow z bardzo dużym doświadczeniem na trasach różnych europejskich rajdów notował rok temu straty 1,58sek/km. Już nawet nie mówię o różnicy w autach. Widać, że potencjał jest, teraz niech tylko sponsorzy podejmą dobrą decyzję :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 6 sty 2013, 13:15

Krzysiek_WrC napisał(a):Chcący pokazać coś więcej, trzeba przesiąść sie na coś lepszego niż R4. A o to czy Kajtek sobie w samochodzie S2000 poradzi to myślę że wiekszosci z nas jest spokojna o to.
Fakt jest droższe, ale i zarazem daje większe możliwości. Opcja zostania w R4 też zła nie jest ale i też nie pozwoli na lepsza lokatę niż 5-8, w zależności od od tego kto pojedzie. A jak walczyć, to nie czemu o jak najwyższe cele ?:)

Jeśli Lotos by wyłożył kasę na ME to ze dwa trzy rajdy jeszcze w R4 i można zamienić samochód na coś bardziej efektywnego, skoro bębenki, Ruta, czy Rzeźnik jeździli S2000 to czemu Kajtek miałby mieć gorzej? nawet patrząc na mizerne wyniki w stosunku do samochodu tych kierowców


Zgadza się, aby walczyć o ME trzeba mieć sprzęt z najwyższej półki, ale czy Kajtek od razu musi walczyć o najwyższe lokaty w generalce :?: Według mnie nie, ale realna jest walka o mistrzostwo w PC. Czy myślisz że sponsorzy dadzą cztery razy więcej kasy, a może i to będzie mało na sezon ME w S2000 :?: Pewnie nie, bo na starty R4 w ME będzie potrzeba dużo dużo więcej pln-ów niż na sezon MP. Pokazał że można być w czubie nawet R4 więc trzymam kciuki za dalsze starty w ogóle bo na tą chwilę to duży znak zapytania. :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez speedyzxz » niedziela, 6 sty 2013, 13:22

woocasch napisał(a):A teraz szybkie porównanie wyniku Kajtka z 2013 do Sołowowa z 2012, wiem że warunki były inne itd. ale tak z ciekawości popatrzyłem ile średnio tracił Kajetan, i jest to 0,86sek/km, a Sołowow z bardzo dużym doświadczeniem na trasach różnych europejskich rajdów notował rok temu straty 1,58sek/km.)


No tyle że w zeszłym roku Sołek siedział w zaspie, stracił 4 minuty i drugiego dnia gonił, był wolniejszy tylko od Kopeckiego ;)
Sołowow pewnie bardziej na śnieg był nastawiony no ale szkoda że nie było drugiego Polaka w czołówce.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez woocasch » niedziela, 6 sty 2013, 13:41

Wiem, że rok temu Sołowow siedział w zaspie, ale co z tego? Tak samo w tym roku można by szukać miejsc, gdzie Kajto stracił do Jana albo dodać do straty Kajetana to co uciekło Kopeckiemu w wyniku kapcia. Liczy się wynik na mecie rajdu i tyle. To tak samo jak w wielu rajdach w zeszłym roku Latvala wygrywał wiele odcinków, ale efekt końcowy był kiepski bo po drodze były też przygody kosztujące go kilka minut straty.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 6 sty 2013, 13:57

Na jakiej zasadzie dają ten puchar Colin McRae? Niby to jakieś wyróżnienie dla kierowcy który się pokazał mega na rajdzie choć bez wyniku. Harrach zna trasy i że wygrał choć z niewielką przewagą. To powinnien dostać Kajto bo jechał pierwszy raz ten rajd i walczył z Harrachem jak równy z równym.
Właśnie Woocasch wkońcu wszyscy uwierzą że Kajto potrafi też jeździć na opis,a nie tak jak inni nastawiali że będzie klapa na rajdzie i poza 10tka. Może i lepiej jakby został w Subaru w tym roku w ERC(oczywiście jak budżet znajdą-oby),bo zna to auto i może być mistrzem europy w klasie pc i poznawać trasy. A w przyszłym roku wsiąść do S2000,bo R5 będzie chyba słabszym autem(bo tańsze). Ale z drugiej strony żeby poznał nowe auto.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez kremer » niedziela, 6 sty 2013, 14:04

Jest jury i głosują. Ja tam bym dał Kopeckiemu te trofeum :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 6 sty 2013, 14:25

Akurat impreza Kajetana to jest sprzęt z najwyższej półki. Owszem kierowca jest bardzo dobry i setup też na każdym rajdzie to widać perfekcyjnie dopracowany ale i sam samochód musi być idealny skoro robi takie wyniki.
Czy jest sens wydawać kasę na jeden sezon w s2000? Dla kogoś kto ma szansę na wygraną w konkretnym cyklu owszem bo to najlepsze konstrukcje obok RRC, jednak KK z marszu wygrywać nie ma szans więc w jego przypadku logiczniejszym wyjściem byłoby jeździć sezon w R4 i przesiąść się do R5, który wyprze s2000. Lub ewentualnie kupić fiestę RRC od Malcolma co daje możliwość startu WRCem w MŚ. O ile Kajetan posiada taką licencję.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez speedyzxz » niedziela, 6 sty 2013, 14:43

woocasch napisał(a):Wiem, że rok temu Sołowow siedział w zaspie, ale co z tego?


To z tego że to był w zasadzie błąd który się spotęgował przez pecha w postaci braku kibiców. Wiem że wynik jest na mecie ale to 9 miejsce to nie było się doszłapienie po trupach, ale napieprzanie ile fabryka dała i wbicie się do Top10 z czwartej dziesiątki. Powiem tak, już zeszłoroczny rajd miło się oglądało rajd na papierze, ale Kajto w tym roku przebił ją jeszcze bardziej.


Również jestem za tym żeby ten rok spędzić w produkcyjniakach. A przy okazji pokazać się tam parę razy w czołówce rajdów ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Anbarra » niedziela, 6 sty 2013, 14:56

Witcher1990 napisał(a):O ile Kajetan posiada taką licencję.


Taka licencje ma kazdy kto awansowal z poziomu RPP do RSMP, jest to licencja miedzynarodowa. Teoretycznie moglbys od razu zostac juz kierowca fabrycznego zespolu ;)
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 6 sty 2013, 15:18

Kajetan Kajetanowicz pokazal swoj talent, ale ja bym nie wsadzal go doS2000. Na razie mialby male szanse na walke z Kopeckym, Basso i tak dalej, a w R4 moze walczyc o wygrana w Production Cup i zbierac doswiadczenie na europejskich trasach. A/dopiero po roku-dwoch moglby sie przesiasc do R5. Ale to tylko gdybanie, bo jak na razie z tego co wiem to to ma byc jedyny jego start w ME.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Motulski » niedziela, 6 sty 2013, 16:27

No właśnie podobno powiedział w wywiadzie, że jak na razie to pojedyńczy start...co dalej sam nie wie... :(
Mam nadzieje, że coś się uda wykminić...
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron