Barum Czech Rally Zlin 2012

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez Gąsior » czwartek, 6 wrz 2012, 08:20

speedyzxz napisał(a):Jednak fakt, muszą trochę zbić średnią prędkość oesów

Jak dla mnie problemem nie jest średnia, ale dzidy. Co z tego, że postawią kilka szykan jak pozostawią długie partie do odcięcia. Co bezpieczniej 100 km/h non stop (średnia 100) czy partie 180 km/h i szykany spowalniające do zera?
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra


Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez speedyzxz » czwartek, 6 wrz 2012, 08:54

Po prostu dla mnie jasne jest że to właśnie na tych dzidach powinno coś te auta spowolnić. A nie partie szykan przed nawrotem :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez Krzysiek_WrC » czwartek, 6 wrz 2012, 09:36

Szykany, szykany i powinno byc bezpieczniej o 30% co najmniej.
Trasy czeskie znane są z tego że nie dość że są wąskie, techniczne to w dodatku piekielnie szybkie. Jednak pomysł z tym,aby wywalić kibiców z oesów to jak strzał w kolano.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez Marcin Szopa » czwartek, 6 wrz 2012, 10:09

Już na Barum Rally pojawiały się strefy gdzie nie można było wchodzić. Obawiam się że Barum pójdzie w wielkie strefy kibica z Grillem piwem itp. Ale bądźmy dobrej myśli :)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez woocasch » czwartek, 6 wrz 2012, 13:06

Z tym zamknięciem odcinków dla kibiców to poczekajmy na jakieś konkrety. Zresztą czy wiemy dokładnie jak w oryginale brzmiał ten komunikat? Być może będzie tak jak napisał Marcin, wstęp będzie tylko do dużych, odpowiednio zabezpieczonych stref kibica, a reszta odcinków będzie zakazana. Technicznie jest to do rozwiązania i w sumie czeski sposób oglądania rajdów właśnie do tego dąży. Zresztą na całym świecie małymi kroczkami idziemy w takim kierunku. Chyba w USA jest taki model kibicowania, że albo jesteś w ściśle określonej strefie albo czeka cię kara.
Jedno jest pewne, czesi od kilku już sezonów mają mega pecha do wypadków, chyba nie ma sezonu bez kolejnej tragedii. A nie można powiedzieć, że olewają zabezpieczenie, to chyba po prostu taki los.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez kostek45 » czwartek, 6 wrz 2012, 16:10

Byłem drugi rok z rzędu na Rally Bohemia i jeśli chodzi o zabezpieczanie to Polska jest daleko w tyle.
Większość szybkich partii przez łąki = taśmy 50m od szosy.
Wszelkie niebezpieczne miejsca w lesie obstawione przez kumatych safeciarzy, którzy zazwyczaj mają jakieś pojęcia o rajdach i wiedzą gdzie wolno stać, a gdzie nie. W zeszłym roku odwołano przejazd Sumburka bo mimo zwrócenia uwagi przez organizatora, kibice i media stali w niedozwolonym miejscu. Piesze wycieczki po trasie w czasie przerw? Nie ma szans. Zero skrupułów i tolerancji. Więc tego pecha nie doszukiwałbym się w złym zabezpieczeniu. Wiele osób na forum zwróciło uwagę, że kibice w momencie wypadku Kopacka nie stali w jakimś mega niebezpiecznym miejscu. Nie oszukujmy się - wielu z nas pewnie by się odważyło tam stanąć.
Wypadek Semerada? Byłem w tym miejscu na testowym. Zabezpieczenie - wzorowe.

Może po prostu czescy kierowcy jeżdżą często na swoim limicie, a także nie limicie aut, które prowadzą?
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez Hubertos » czwartek, 6 wrz 2012, 16:15

Czyli nie puszczania kibiców w przerwach po drodze i naprawde rygorystyczne otaśmowanie jest wg Ciebie czymś pozytywnym? Wg mnie to jest nadużycie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez postmortem90 » czwartek, 6 wrz 2012, 16:36

co do braku przejścia między oesami mi to różnicy nie zrobi - zakładam gumowce i ide krzaczorami :) to je rally;) a wiele ciekawych rzeczy może sie wydarzyć (na Polskim w 2009 byk mnie gonił przez "jego" pastwisko) :)

co do Baruma, zabezpieczenie zrobiło na mnie wrażenie (pierwszy raz w czechach byłem), taśmy rzeczywiście kilkadziesiąt metrów od drogi, porozkładane nie pół godziny przed oesem jak w polskich RD3L ale dzień przed, podobało mi się też to że Czesi ładnie stali za tasmami i nie ryli sie na siłe zaslaniając jeden drugiemu widok.
http://cmr.rally-zone.pl Obrazek
Avatar użytkownika
postmortem90
N2
 
Posty: 109
Dołączył(a): czwartek, 31 lip 2008, 11:46
Lokalizacja: Ligota-CzechowiceDziedzice

Re: Barum Czech Rally Zlin 2012

Postprzez olo77 » piątek, 7 wrz 2012, 23:06

co sie stało z Beresami??
olo77
olo77
N3
 
Posty: 212
Dołączył(a): wtorek, 12 lis 2002, 15:06
Lokalizacja: krakuf

Poprzednia strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron