Geko Ypres Rally

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 13 cze 2013, 00:50

będzie masakra jeśli zamierza ciąć tak głęboko te wszystkie rowy...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Geko Ypres Rally

Postprzez corados » piątek, 14 cze 2013, 10:33

Ciekawy pomysł Tsojena i Casiera :D Tym bardziej,że wcześniej obaj nie darzyli się jakąś wybitną sympatią. Z drugiej strony brak budżetu u takich kierowców pokazuje,że również i w Belgii nastały "chude" lata dla rajdów.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez adamlen » czwartek, 27 cze 2013, 21:07

Straszna cisza w temacie a przecież jedzie w nim Polak. W kwalifikacjach czwarty czas Sołowowa, lepiej niż Bouffier, więc źle nie jest. Rajd jest również ciekawy z perspektywy debiutu aut R5. Mam nadzieję, że czasy wyciekną i będziemy mogli porównać. Osobiście myślę, że będą o wiele szybsze od S2000. Jak oglądam filmiki z Fiestą R5 to mam wrażenie jakby to auto było przyklejone do drogi. Jeśli to się potwierdzi, R5 może bardzo nie wiele tracić do WRC bo zwężka 32mm a 33mm już nie robi takiej różnicy jak w przypadku RRC (30mm), a zawieszeniowo Fiesta R5 może być nawet lepsza od Fiesty WRC. Wtedy klasę WRC czekały by mniejsze lub większe zmiany :D
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Motulski » piątek, 28 cze 2013, 00:00

Nie widzę jak R5 podgryzają WRC...zawieszeniowo też chyba nie będzie lepsze od WRC. W autach R5 miały zostać zastosowane poszczególne części seryjne także do WRC to chyba daleko :wink: Więcej będzie można powiedzieć po weekendzie i czasach porównując je do dotychczasowych rajdówek ( S2000,RRC ) i coś tak czuje, że kosmicznych różnic nie będzie :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez adamlen » piątek, 28 cze 2013, 07:04

No dokładnie, okażę się po weekendzie jak nam udostępnią czasy z przejazdów R5. A zawieszenie akurat jest w pełni profesjonalne, nie pochodzące z części seryjnych. Tak przynajmniej twierdził Wilson w jednym z wywiadów:

"Przepisy R5 stanowią, że wiele części musi pochodzić z samochodów produkcyjnych - jak turbo na przykład. Ale wspaniałą rzeczą jest, że części które stanowią o sile tego samochodu są robione na zamówienie jak zawieszenie czy skrzynia biegów - to sprawia, że ten samochód może wygrywać" - Matthew Wilson.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez martin.h » piątek, 28 cze 2013, 08:50

adamlen napisał(a):Osobiście myślę, że będą o wiele szybsze od S2000. Jak oglądam filmiki z Fiestą R5 to mam wrażenie jakby to auto było przyklejone do drogi. Jeśli to się potwierdzi, R5 może bardzo nie wiele tracić do WRC bo zwężka 32mm a 33mm już nie robi takiej różnicy jak w przypadku RRC (30mm), a zawieszeniowo Fiesta R5 może być nawet lepsza od Fiesty WRC. Wtedy klasę WRC czekały by mniejsze lub większe zmiany :D


Tak, samochody będą tańsze od RRC/WRC i lepsze/szybsze od nich :wink:
Co z tego, że zwężka większa, w RRC/WRC można dać wyższe ciśnienie doładowania i silnik to wytrzyma, w R5 już niekoniecznie.
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez adamlen » piątek, 28 cze 2013, 09:19

Nie twierdzę, że będą szybsze od WRC, tylko, że nie będą wiele odstawały (np. 1s/km) a to różnica. Akurat koszt to nie jest żaden argument dla szybkości a już bardziej dla wytrzymałości poszczególnych części gdyż tak jak wspomniałem już wcześniej zasadnicze elementy auta są równie profesjonalne jak w RRC/WRC/S2000. Jak będzie, się okaże w niedalekiej przyszłości.

Ale to bardziej temat do "aut klasy R5" niż do Ypres :wink:
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 28 cze 2013, 09:43

Podobają mi się trasy w Ypress, dziwie się , że ten rajd do tej pory nie był i nie jest rundą wrc. Przecież ten rajd to jeden z najlepiej organizowanych, obsadzonych rajdów ME. W latach 90 ścigało się tam pełno WRC często fabrycznych.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez janex » piątek, 28 cze 2013, 10:47

Sylwek_GSi napisał(a):Podobają mi się trasy w Ypress, dziwie się , że ten rajd do tej pory nie był i nie jest rundą wrc. Przecież ten rajd to jeden z najlepiej organizowanych, obsadzonych rajdów ME. W latach 90 ścigało się tam pełno WRC często fabrycznych.


A ile jest takich rajdów które powinny jechać WRC a nie jadą... Wiadomo że zawsze chodzi o $$$$.
Poza tym trzymam kciuki za Sołowowa, jeśli osiągnie wynik w pierwszej 4, co jest możliwe, to będzie to duży sukces.
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Sebekrally » sobota, 29 cze 2013, 12:16

Ladne czasy Solka 0,3 s/km straty to swiadczy ze nadal jest w formie jesli nie wzrosla jeszcze. Szkoda tej wczorajszej wycieczki bo miejsca 3-5 byly by realne na koniec. Teraz pozostaje walka o max 5 lokate.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez adamlen » sobota, 29 cze 2013, 12:31

No właśnie, miałem napisać to samo. Dobre czasy Sołowowa. A co do samego rajdu to akurat mi te trasy się kompletnie nie podobają, Wąskie asfalty pośród pól, gdzie każdy odcinek wygląda tak samo? Nie wydaje mi się, żeby to był dobry rajd do Mistrzostw Świata.

Nie znamy jeszcze czasów, ale nawiązując do mojego poprzedniego postu o konkurencyjności R5 względem WRC to w relacji z pierwszego dnia Ypres Malcolm Wilson potwierdza tą tezę.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez janex » sobota, 29 cze 2013, 16:55

Sołowow pnie się w górę, 4 miejsce jest bardzo blisko, jeśli pojedzie takim tempem jak teraz i nic się nie wydarzy niespodziewanego, jest duża szansa właśnie na tą czwartą pozycję. :)
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez woocasch » sobota, 29 cze 2013, 18:52

adamlen napisał(a):Nie znamy jeszcze czasów, ale nawiązując do mojego poprzedniego postu o konkurencyjności R5 względem WRC to w relacji z pierwszego dnia Ypres Malcolm Wilson potwierdza tą tezę.

Pamiętaj, że Wilson może dużo mówić bo musi jakoś zachęcić potencjalnych klientów do zakupu Fiesty R5. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby auto z seryjnymi częściami, w relacji Eurosportu było mówione o seryjnej turbosprężarce, chłodnicy i czymś tam jeszcze. Do tego brak podtrzymania turbo i fakt, że auto zbiera się dopiero od około 2500 obrotów - to z kolei mówili kierowcy. Wszystko to oznacza, że nie będzie to zagrożenie dla WRC, oczywiście przy założeniu, że w WRC i R5 siedzą kierowcy podobnej klasy :)
Jednak co by nie było to fajnie wyglądają te R5 i oby było ich jak najwięcej :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Domson » sobota, 29 cze 2013, 19:07

W innym watku o r5 wkleiłem wypowiedz Neuville, który powiedział ze samochod wg niego jest 1 sec/km szybszy niz kat. s2000 i 1,5/km wolniejszy niz WRC
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Geko Ypres Rally

Postprzez Witcher1990 » sobota, 29 cze 2013, 21:59

S2000 też trzeba trzymać na wysokich obrotach...
Z kogo Wilson robi idiotów? On już ma nawet wyliczone straty tego samochodu do wurca z dwoma zapasami na pace... To samo do S2000 czy RRC
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron