60 Rajd Polski

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

60 Rajd Polski

Postprzez Baca » wtorek, 6 maja 2003, 18:39

Rajd Polski - największa i najbardziej prestiżowa w naszym kraju impreza w sportach samochodowych - zostanie rozegrany w tym roku już po raz sześćdziesiąty. Tylko słynny Rajd Monte Carlo może poszczycić się starszym rodowodem.
Walka na odcinkach specjalnych rozegra się w dniach 30-31 maja 2003 roku.
Rajd Polski jest jedną z dziesięciu eliminacji mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku "20", a status ten posiada niezmiennie od roku 1989, kiedy to Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wprowadziła nowy system współczynników w rywalizacji o mistrzowskie tytuły na Starym Kontynencie. 60 Rajd Polski jest również drugą spośród ośmiu rundą mistrzostw naszego kraju. Już czwarty rok z rzędu organizatorem Rajdu Polski jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, a godność przewodniczącego Komitetu Honorowego przyjął premier Leszek Miller.

Zapraszam na stronę rajdu:
http://www.rallyofpoland.pl/

Równie dobrze temat ten można było założyć w RSMP. Uznałem jednak, że bardziej pasuje tutaj.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków


Postprzez pwrc » wtorek, 6 maja 2003, 18:44

przydałoby sie, żeby takie tematy mogłby byc jednoczesnie widoczne w dziale RSMP i ME
wyglada na to, ze beda co najmniej 4 WRC, 3 niezłych driverów w dobrych autach
jaby nie patrzec, przy tym co mamy w innych rajdach MP zapowiada sie ciekawie, choc od naszych południowych sąsiadów dzieli nas przepaśc

pozdr 8)
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez golden » wtorek, 6 maja 2003, 20:50

Witam!

Rozmawialem z Gacem i cos mowil ze maja byc: Campos Thiry i ITERA z Vasinem... czyli + Czoper i Kuzaj = 5 WRC

wszyscy czekaja co zrobi Seat Polska czy zdecyduje sie na WRCa...

Sa jeszcze negocjacje z innymi ale jak wiadomo takie negocjajcie koncza sie u nas niepowodzeniem :D wiec nie ma co oczekiwac cudow 8)

Ponoc kuchar sie wybiera ale sa problemy z logistyka bo ma pojechac Akropol i chyba Ford Foki nie przygotuje asfaltowej - Polak jest zaraz po Akropolu etc etc ble ble ble

apropo Itery na potwoerdzenie slow gaca

na oficjalnej stronce www.itera-rally.ru są plany zespolu i Rajd Polski jest w ich kalendarzu.. www.itera-rally.ru/archive/00000017.html - jakby ktos nei znal ruskiego :twisted: powiem tyle ze kalendarz sklada sie z:
mille miglia
turcja
polski
bulgarii
Ypres
Barum
Elpa
Antibes
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wilu » środa, 7 maja 2003, 12:08

Golden ma rację, taka obsada jest hyba już pewna, dodajmy Tercjaka i liczmy jeszcze może na jakiegoś Czecha lub Słowaka, a ITERA jeździ dwoma autami Lesnikow w chyba s1600 renaulcie. Ciekawe co z tymi włochami w s1600. No i fabrycznymi Ładami (bo te mają być niby na 100%).
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez LIPciu » środa, 7 maja 2003, 16:39

jak to czytam to wiem że nie mam szans tam nie byc!!!
mimo ze mam ustną 2 czerwca!!!
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez żółtodziób » środa, 7 maja 2003, 19:36

wszyscy czekaja co zrobi Seat Polska czy zdecyduje sie na WRCa...


hehe... najgłupszy zespół jaki widziałem a jak skupia na sobie uwagę... to się nazywa skuteczny marketing, nie wydasz ani grosza a jest o tobie głośno... ten kto w Iberii odpowiada za te sprawy powinien wydać książkę, tego nie wymyśliłby ani Drucker ani Kotler...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pwrc » środa, 7 maja 2003, 23:25

żółtodziób: marketing może i skuteczny, ale wizerunek marki, jaki w ten sposób buduja, trudno nazwać pozytywnym :wink:

odsyłam do artykułu w Życiu Warszawy, jest tam troche o ludziach z Seata, również tych odpowiedzialnych za sport:

http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=355

pozdr
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez kirloy » wtorek, 13 maja 2003, 21:13

Pytania 2:
1 Gdzie znalezc w sieci mapki z osami tegorocznego Polskiego?
2 Do tych co byli - jak jest z zakwaterowaniem w okolicach Klodzka?
Avatar użytkownika
kirloy
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 22:07
Lokalizacja: bzie

Postprzez Wilu » wtorek, 13 maja 2003, 22:05

spoko hotelików mnustwo poszukaj w necie a znajdziesz coś na własną kieszeń.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez pwrc » środa, 14 maja 2003, 00:29

żeby sie tylko nie okazało, ze jedynymi WRC na Polskim z naszymi załogami beda Czoper i Tercjak( :?: )
teraz to juz mnie nic nie zdziwi
Janusz miał jechac, ale w pewnym momencie przycichło :(
Kuzi- :?:
o Hołku nie wspominam

pozdr 8)
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez koval » środa, 14 maja 2003, 01:08

Skoro Kuzaj nie jedzie w Turcji to balbym sie takze czy Campos przyjedzie do Polski... 400 pkt przewagi jak bylo tak jest
http://www.pwr.wroc.pl Obrazek
Avatar użytkownika
koval
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 03:45
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez LIPciu » środa, 14 maja 2003, 08:35

o camposa to ja się nie martwie bo i tak bronek złapie kompletw turcji więc dla świętego spokoju campos zaiczy pudełeczko w naszym pięknym kraju :)
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez żółtodziób » środa, 14 maja 2003, 09:34

pwrc: zapomniałem paru emotikonek rzucić, ale oczywiście mnie chodziło o to samo co Tobie. To była kpina. Tak na prawdę takie zachowanie nie ma nic z marketingiem wspólnego, chyba że w show bussinesie, ale to wyjatek... artykuł w Życiu Warszawy czytałem... No cóż, jaki pan taki kram... Najprostsze wyjście o nie kupować Seatów z Iberii, niedługo wstąpimy do UE i będze możn takie auto u sąsiadów nabyc bez cła i akcyzy...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez LIPciu » środa, 14 maja 2003, 11:46

żółtodziób napisał(a):pwrc: zapomniałem paru emotikonek rzucić, ale oczywiście mnie chodziło o to samo co Tobie. To była kpina. Tak na prawdę takie zachowanie nie ma nic z marketingiem wspólnego, chyba że w show bussinesie, ale to wyjatek... artykuł w Życiu Warszawy czytałem... No cóż, jaki pan taki kram... Najprostsze wyjście o nie kupować Seatów z Iberii, niedługo wstąpimy do UE i będze możn takie auto u sąsiadów nabyc bez cła i akcyzy...

widzisz już są jakieś plusy wejścia do uni :P
ps. sorki ta wypowiedz dotyczy innego topicu!
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez Wilu » środa, 14 maja 2003, 19:16

no proszę co się święci już wiem, że dobrze zrobiłem odpuszczając Elmot i wybierając Polski. Będę miał to co Fan Skodzinki lubi najbardziej :

JAN KOPECKÝ - RAID POLSKI - RALLY BOHEMIA

Jen na dálku budou moci Jan Kopecký a Filip Schovánek sledovat další podnik mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, víkendovou Rallye Český Krumlov (15. – 17. května). Po nedávné havárii na Slovensku se posádka Škoda Matador Teamu stále ještě zotavuje ze zranění. Jan Kopecký neplánované přestávky hodně lituje: „Do Krumlova jsem se těšil, protože právě tahle

soutěž patří mezi nejhezčí z celého domácího šampionátu. Její atmosféru obvykle ještě dokresluje příjemné květnové počasí, ale nedá se nic dělat, musíme se dát dohromady. Nejdříve jsem myslel, že pojedu alespoň jako divák. Je to ale hodně daleko, a tak to raději nebudu pokoušet, abych byl zase brzy stoprocentně fit. V každém případě budu rallye sledovat alespoň přes telefon a internet. Určitě to bude dost napínavé. Jenom když si vzpomenu hned na první rychlostní zkoušku Tisovka, která se jede ve vojenském prostoru. Na rozjezd je to opravdu nářez. A Malonty jsou se svými pětadvaceti kilometry zase nejdelší a nejrychlejší. Tam se ukáže, kdo má srdce. Je to erzeta, která často rozhoduje o celkovém výsledku soutěže. Aby mi to nebylo až tak líto, vyrazím se v sobotu podívat na amatérský závod do vrchu, který se koná nedaleko mého bydliště.“

Filip Schovánek o malém výletu přece jen uvažuje: „Jenom před pár dny jsem prodělal operaci a zlomený kotník mám zpevněný několika šrouby. Na nohu teď nesmím došlapovat, ale stejně - pokud to bude jen trochu možné, pojedu se do Krumlova podívat v sobotu. Nějak se s tím snad poperu. A první etapu budu sledovat jako Honza on-line na internetu. Krumlovskou rallye mám rád, a tak mě docela mrzí, že na ní nemůžeme startovat.“

Posádka sice ještě odpočívá, ale ve Škoda Matador Teamu už teď běží na plné obrátky přípravy na další start, plánovaný na přelom května a června - v sousedním Polsku se jede dobře obsazená rallye Raid Polski. Účast na této populární soutěži je ještě podmíněna zdravotním stavem jezdce i jeho navigátora, ale všichni už se těší, že oba budou brzy v pořádku.

V České republice se potom Jan Kopecký s Filipem Schovánkem představí na Rallye Bohemia (11. – 13. července), kde doplní kompletní tovární tým Škoda Motorsport při významné tuzemské premiéře. Vůbec poprvé v historii se tu na české půdě totiž objeví obě světové hvězdy továrního týmu – mistr světa Francouz Didier Auriol a dravý Fin Toni Gardemeister.

Škoda Motorsport Media Team
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości