Mistrzostwa Czeskie

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez andrew88 » piątek, 23 mar 2018, 08:38

Bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie o dojazd na testowy. Będziemy jechać od południa Czech. Możliwy jest taki dojazd na poligon? https://www.google.pl/maps/dir/49.48677 ... 66!1m0!3e0 Czy raczej spodziewać się, że te drogi na terenie przemysłowym nie będą dostępne?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez rafalze-ce » piątek, 23 mar 2018, 11:11

Raczej nastaw się że wstęp będzie możliwy tylko przez główną bramę z drugiej strony. Na mapie RZ Tatra jest wyznaczony parking i wejście.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Hubertos » czwartek, 29 mar 2018, 11:41

Czeskie rajdy mają bogate listy zgłoszeń i dużo fanów, ale ogólnie to są antykibicowskie. Dosłownie wszędzie zakazany prostor, nie polecam jak ktoś chce cokolwiek zobaczyć :) .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Bambus » czwartek, 29 mar 2018, 12:08

Hubertos napisał(a):Czeskie rajdy mają bogate listy zgłoszeń i dużo fanów, ale ogólnie to są antykibicowskie. Dosłownie wszędzie zakazany prostor, nie polecam jak ktoś chce cokolwiek zobaczyć :) .



Byłem wielokrotnie na rajdach czeskich i nie można tak generalizować, ogólnie safeciarze bywają czasem upierdliwi, ale wielokrotnie udało się znaleźć sensowne miejsce. Pamiętajmy o wypadku Leszka Kuzaja, gdzie kibic stał w niewłaściwym miejscu i od tamtej pory sytuacja się zmieniła. Poprostu podchodzą do tematu asekuracyjnie.. Ja osobiście uważam, że rajdy w Czechach są na dużo wyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Do tego dochodzi jeszcze dobrze zorganizowana gastronomia, nawet prywatni ludzie z przyczepki samochodu handlują i nikt nie ma z tym problemu... A jak się trochę poszuka na google maps przed rajdem miejscówek, to bez problemu można ciekawe miejsce wybrać - fakt tak z marszu to może trudno..
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Hubertos » czwartek, 29 mar 2018, 13:04

Masz rację z gastronomią, organizacją i z oprawą, ale rajd sam w sobie odarty z emocji. Jest wszystko poza samymi emocjami z jazdy. Prawda, że do tego rajdu akurat trochę z marszu podszedłem, ale jednak człowiek czuje się jak pod ostrzałem gdziekolwiek by nie był.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez andrew88 » czwartek, 29 mar 2018, 13:49

Po pierwszej wizycie na rajdzie w Czechach (sobota na Valassce - testowy + 3 oesy) mam pozytywne wrażenia i żadnych problemów z safety. Wydaje się, że Czesi wypadkowe bardzo poważnie traktują (a nawet przesadzają) i można stać tylko daleko od trasy. Kiedy stałem dosłownie na jedną rajdówkę w pobliżu "zakazanego prostoru", to widziałem już, że safety idzie w moją stronę, więc od razu zmieniłem miejscówkę. Generalnie problemów pewnie nie było, bo większość miejsc do oglądania było obieranych na skarpach. Przed tym rajdem miałem trochę demoniczny obraz safety, a wydaje się, że jest spoko i nawet przez oes można przejść. Zaskoczyło mnie tylko nieużywanie gwizdków, przez co trochę z zaskoczenia na pierwszym oesie pojawił się Kopecky. Ogólnie z rajdu jestem zadowolony (masa R5, wurce i Porsche :D ) i będę szukał kolejnych możliwości wybrania się do naszych południowych sąsiadów.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez bimber » czwartek, 29 mar 2018, 21:22

andrew88 napisał(a):Po pierwszej wizycie na rajdzie w Czechach (sobota na Valassce - testowy + 3 oesy) mam pozytywne wrażenia i żadnych problemów z safety. Wydaje się, że Czesi wypadkowe bardzo poważnie traktują (a nawet przesadzają) i można stać tylko daleko od trasy. Kiedy stałem dosłownie na jedną rajdówkę w pobliżu "zakazanego prostoru", to widziałem już, że safety idzie w moją stronę, więc od razu zmieniłem miejscówkę. Generalnie problemów pewnie nie było, bo większość miejsc do oglądania było obieranych na skarpach. Przed tym rajdem miałem trochę demoniczny obraz safety, a wydaje się, że jest spoko i nawet przez oes można przejść. Zaskoczyło mnie tylko nieużywanie gwizdków, przez co trochę z zaskoczenia na pierwszym oesie pojawił się Kopecky. Ogólnie z rajdu jestem zadowolony (masa R5, wurce i Porsche :D ) i będę szukał kolejnych możliwości wybrania się do naszych południowych sąsiadów.


no to już niedługo kolejna okazja w tych samych mniej więcej rejonach bo leci Kopna. Mnie od zawsze urzekały czeskie rajdy, oni tam stwarzają niesamowity klimat, czy to krajowy czempionat czy Barumka, tam rajd to wielka impreza. Tego mi u nas brakuje, już nie nawet samej listy bo poza czołówką to tam mało kto idzie na prawdę piecem, ale tą samą otoczką, żarciem, ludźmi, czy regionalnym alkoholem i knajpami :)
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez rafalze-ce » piątek, 30 mar 2018, 09:35

Hubertos napisał(a):Masz rację z gastronomią, organizacją i z oprawą, ale rajd sam w sobie odarty z emocji. Jest wszystko poza samymi emocjami z jazdy. Prawda, że do tego rajdu akurat trochę z marszu podszedłem, ale jednak człowiek czuje się jak pod ostrzałem gdziekolwiek by nie był.

Debiuty zawsze są ciężkie, wiem to po sobie jak dwa lata temu wybierałem się na Rzeszowski. Uwierz mi są w Czechach fajne klimaty , jak trafisz na upierdliwca to nie puści Cię nawet 30 minut przed zerówką, trzeba wtedy walić przez krzoki. Z shake pojechałem na 1 Fulnek na 90 blisko autostrady i miałem zostać na ok.50 załóg, ale wziąłem się po 20 po taśma była tak daleko że nie widziałem numeru na samochodzie. A Kopną polecam jak najbardziej. Spójrzcie na listę http://rallysprintkopna.cz/wp-content/u ... ntries.pdf
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez pawelll1987 » piątek, 30 mar 2018, 10:04

Planuję wynająć jakąś przyczepkę i pojechać na barumkę. Może mi ktoś polecić jakieś fajne miejsce, gdzie będzie można się z tym rozstawić niedaleko trasy :?:
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Yrtat » piątek, 30 mar 2018, 12:18

Tak jak piszecie, trafisz na upierdliwego safeciarza to idziesz gdzieś indziej. Należy unikać miejsc gdzie jest dużo kibiców. Ta 90 na rz Fulnek była takim miejscem i dobrze że tam nie pojechałem. Wiemy Hubert że jak tylko pojawia się temat rajdów czeskich to od razu wyskakujesz z tym samym hasłem, myślałem, że Ci się to znudziło. PS bez obrazy :D
I ta lista na Kopnę, zwykły rallysprint :D Polacy pomogli przed Elmotem. Ciekawa jaka specyfikacja Hultaja Tłustaka? Pewno starsza.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Hubertos » piątek, 30 mar 2018, 14:48

Nie znudziło mi się ;), ludzie się "spuszczają" się nad czeskimi rajdami, a ja po prostu uważam, że nie ma tam emocji. Zdecydowanie ciekawiej jest na Węgrzech, Słowacji, czy nawet w Polsce. (pomijam katering, listę zgłoszeń, krasne holky itd., chodzi mi tylko o samą jazdę na odcinkach).
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez rafalze-ce » sobota, 31 mar 2018, 19:13

Hubertos napisał(a):Nie znudziło mi się ;), ludzie się "spuszczają" się nad czeskimi rajdami, a ja po prostu uważam, że nie ma tam emocji. Zdecydowanie ciekawiej jest na Węgrzech, Słowacji, czy nawet w Polsce. (pomijam katering, listę zgłoszeń, krasne holky itd., chodzi mi tylko o samą jazdę na odcinkach).

Spuszczają albo i nie , jeden woli suszi ,drugi żarcie z grila.
Będziesz miał chwilę to zerknij na kilka krótkich filmików mojego 10 letniego syna i uwierz mi że jak jest ze mną to i tak wybieram miejsca " bezpieczne".
Filmiki robi sobie na ile potrafi a mnie cieszy to że rośnie następne pokolenie kibiców.
https://www.youtube.com/watch?v=0Z1MxG12qOQ
https://www.youtube.com/watch?v=raNE9i3izNM
https://www.youtube.com/watch?v=PEtenTAr6IQ
https://www.youtube.com/watch?v=mJUz0Y4azIM
https://www.youtube.com/watch?v=FMN9ugRcBRY
Przeważnie jest tak że do samochodu nie mamy dalej jak 500 m , a " poradatel " jest w zasięgu wzroku . I co najważniejsze to omijać z daleka punkty wytyczone przez organizatora ale to wiesz napewno .Pozdrawiam.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Faster » niedziela, 1 kwi 2018, 10:46

Yrtat napisał(a):. Ciekawa jaka specyfikacja Hultaja Tłustaka? Pewno starsza.


To samochód Fontany z Włoch, starsza wersja, ta sama co jechał Nueville RallyLegend San Marino, oglądałem ten samochód z bliska, jak na Włochów przystało, to śmietnik ale oko podczas jazdy cieszyło, zap.... la :wink:
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez rafalze-ce » sobota, 7 kwi 2018, 10:16

Poloński niestety out pierwszy RZ. Skrzynia biegów
EDIT>
okazało się że szajba się urwała i czujnik wału padł
https://www.youtube.com/watch?v=_JoqpBToydo&t=164s
młody nagrał.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Mistrzostwa Czeskie

Postprzez Michalin STR8 » środa, 25 kwi 2018, 15:29

Druga runda Rallysprint serie 2018:
XXVI. RALLY VYŠKOV 2018
http://www.rallyvyskov.cz/

Drogi takie same jak w zeszłym roku.
Logowanie się kończy 30.4. o 22:00.

https://www.facebook.com/Rally-Vy%C5%A1 ... 015549381/
Michalin STR8
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 24 sie 2011, 10:56
Lokalizacja: Vyškov, Czech republic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron