Ralle karkonosze

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez wrc22 » piątek, 7 sie 2009, 12:06

Ja jadę na nawroty na os1 i 4. Jest blisko wiec można skakać z jednego oesu na drugi. Czasowo tez jest dobrze bo ponad półtora godz między tymi oesami. Kopecki jedzie jako zerówka:)
"Z miłości do rajdów"
Avatar użytkownika
wrc22
N3
 
Posty: 208
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 17:04
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez thydisease » piątek, 7 sie 2009, 12:27

a ktore os'y zaliczacie? ja planuje zaliczyc 1, 3 i 6 ale nie wiem czy bedzie to mozliwe ze wzgledu na takia ilosc zalog... zobaczymy

edit:

a gdzie zostawiacie fury na os 1? chyba ze pod same nawroty os'em i tam sie cos znajdzie ;]
http://tomaszscibior.blogspot.com/ - nie tylko rajdy
Avatar użytkownika
thydisease
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 29 kwi 2008, 14:03
Lokalizacja: Ś-ca

Postprzez majster11 » piątek, 7 sie 2009, 15:27

thydisease napisał(a):a ktore os'y zaliczacie? ja planuje zaliczyc 1, 3 i 6 ale nie wiem czy bedzie to mozliwe ze wzgledu na takia ilosc zalog... zobaczymy

edit:

a gdzie zostawiacie fury na os 1? chyba ze pod same nawroty os'em i tam sie cos znajdzie ;]


Ja planuje zaliczyć RZ 2,4,8,ale zobaczymy jak to bedzie
SIEKLUCKI GO!!!!
Avatar użytkownika
majster11
N3
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 24 kwi 2009, 14:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez Air Black » piątek, 7 sie 2009, 16:15

na pewno os 2 i 6 a czy później jeszcze odcinek czy poszukiwanie strefy nie wiem.
Z miejscami ciekawymi gdzie stanąć będzie można chyba nie będzie większego problemu, czesi troche inaczej podchodzą do rajdów słyszałem , mniej rygorystycznie ?
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Postprzez Marcin Szopa » piątek, 7 sie 2009, 16:55

Myślę że po tym co stało się w Pradzę i na Vallaska Rally Czesi będą wyczuleni na punkcie bezpieczeństwa :)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Postprzez Mociag » piątek, 7 sie 2009, 23:09

Pamiętajcie, że Kopecky jedzie jako samochód "0"
http://www.youtube.com/videomotorsport Obrazek
Avatar użytkownika
Mociag
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2008, 21:43
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez polewka » sobota, 8 sie 2009, 00:29

wrc22 napisał(a):Ja jadę na nawroty na os1 i 4. Jest blisko wiec można skakać z jednego oesu na drugi.


Też miałem taki sam plan, tylko kłopot w tym, że na oficjalnej stronie wisi info, że do nawrotu na os 1 jest zakaz dojścia! Z tego co zrozumiałem z czeskiego forum jakiś rolnik posadził tam maki ;-) i bardzo pilnują żeby ich nie zadeptać....
I mam teraz kłopot - ryzykować i tam jechać czy nie...
polewka
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2004, 15:17

Postprzez majster11 » sobota, 8 sie 2009, 17:01

No i po rajdzie,pechowym rajdzie,zobaczyłem jeden oes RZ 2,a drugi przejazd został odwołany,czy nawet cały rajd,nie wiem o co chodziło,chcialem jechać na inne odcinki,ale bylem wyjątkowo bez nawigacji,a wszyscy safeciarze szybko sie zmyli z odcinków i nie było kogo zapytać co sie stało,ogólnie dziwny rajd,wkrótce galeria z rajdu oraz relacja z RZ 2
SIEKLUCKI GO!!!!
Avatar użytkownika
majster11
N3
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 24 kwi 2009, 14:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez Air Black » sobota, 8 sie 2009, 17:42

ja też tylko na pechowym os 2...
Na początku troche problemów z dojazdem (nawet spotkaliśmy innych kibiców z Polski). Niestety z tego co wiem na OS2 potrącono dziewczynkę i chyba przerwano rajd.
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Postprzez thydisease » sobota, 8 sie 2009, 19:40

Air Black napisał(a):ja też tylko na pechowym os 2...
Na początku troche problemów z dojazdem (nawet spotkaliśmy innych kibiców z Polski). Niestety z tego co wiem na OS2 potrącono dziewczynkę i chyba przerwano rajd.


jechaliscie moze srebrnym pugiem 207? ;]

my bylismy na rz 1,5 czy jakos tak. pierwszy przejazd wolny po dzwonie Petak'a... troche nudno no ale coz. miejscowka swietna, w sumie widzielismy 4 zakrety... ale co z tego jak temp bylo naprawde mizerne (mozliwe, ze przyczyna byl feralny wypadek na rz 2). fajnie bylo poogladac nowsze i te starsze fury. bardzo ucieszyl mnie fakt ze zobaczylem Jindricha Stolfa'e, pamietam goscia jeszcze z felci kit car jak szalal na os'ach radjdu polski ;] ogolnie impreza na wielki plus, poza malymi szczegolami. takich brakuje u nas... stanowczo!
http://tomaszscibior.blogspot.com/ - nie tylko rajdy
Avatar użytkownika
thydisease
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 29 kwi 2008, 14:03
Lokalizacja: Ś-ca

Postprzez Air Black » sobota, 8 sie 2009, 19:55

tak 207 ;)

No fakt, chociaż na os 2 nie było taśm zabezpieczających, safety pozwalali stać na wypadkowych ...
Ale co do stawki , dziwnie ustawione Lancery strasznie "pierdziały" , znów zobaczyć prawie wszystkie możliwe S1600, 30 N4. W Polsce mam wrażenie ,że klasa historyczna np.kadet trochę oszczędza auto , a tutaj? chłopaki tną uderzają wszystkim co popadnie , zapinają boki , naprawdę dech zapiera. A dźwięk i jazda WRC ? poezja.

No jak staliśmy i wyciągalismy lancera evo IX z rowu , strażak zadzwonił do biura rajdu (praktycznie koniec RZ2 ) i powiedział głośno "Konic rajdu" i wszyscy safety do aut i już nikogo nie było ... więc później rajdówki krążyły tylko po odcinkach i to nie wszystkich bo panował haos, jedni zjechali do salonu skody i przejechali przez rampę jako meta , a inni gdzieś kluczyli.
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Postprzez majkos » sobota, 8 sie 2009, 21:33

Oj widze panowie, że pierwszy raz za granica na rajdach byli :) Z waszych relacji wynika, że tam była bałagan hehehehe. A myśmy odnieśli inne wrażenie. Tylko trzeba trochę się przygotować, troche pogadać z ludźmi itd itp. Nasz wyjazd wyglądał tak: RZ - 1 nawrót w Vlckowvie - dijechalismy spokojnie, spokojnie doszliśmy do miejscówki, trawa pomiędzy polem i poboczem wycięta by można było spokojnie iść. Byliśmy wcześniej, więc z miejscem nie było tak źle. Taśmy, safeciarze spoko. Ale po 7 załodze oes zruszeny czyli odwołany, bo Papa Petak puga do odpisu doprowadził :( Ale wszystkie załogi na nawrocie pełnym ogniem i bokami.

Obrazek

Jedna z fotek Witusia z tego miejsca:

Obrazek

Po odwołaniu oesu (wiedzieliśmy o tym od safeciarza, który głośno informował kibiców o tym) pojechalismy dosłownie ok 10 km na oes 4 - miejscówa to mega spadanie do lewego nawrotu. Kiepska widzialność zakrętu z dołu, więc podeszliśmy trochę pod górę i oglądaliśmy spadanie prawie z lotu ptaka. Większość załóg nawrót pokonywała bokami :) Przed L90 były podbicia i dwie załogi źle je wybrały - jedna z nich zakończyła jazdę na płocie, a druga poczwórnym dachem.... W sumie miejscówka bardzo fajna

Fotka Witusia:

Obrazek

Potem przemieściliśmy się na oes 6 - i tam jakaś cisza - nie jada auta organizatora itp. Pytam więc safety czy RZeta zruszena, a on, że nie. w pewnym momencie Czeszka stojąca obok dostaje telefon i cała jej ekipa schodzi z oesu. Więc znów pytam safety co dalej. On wtedy poszedł do drugiego gościa i przez telefon ustalili, że jak na razie RZeta pójdzie, ale czekają na helikopter co ma zabrać zranionego kibica (była to dziewczynka). Więc duże prawdopodobieństwo, że oes nie pojedzie, więc szybka decyzja i jedziemy na oes 7. Oczywiście mapki wciąż przy sobie i harmonogram też. I spokojnie dojechaliśmy w nowe miejsce, gdzie był łącznik szutrowy. Tam sobie pooglądaliśmy nawet parę samochodów z pętli wcześniejszej, bo w tym rajdzie było parę konkurencji - Sprint, Pohar Czeskiej Republiki i Pohar Samochodów Historycznych.

Parę fotek Witusia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem już na serwis końcowy i do domu :)

Także Panowie myślę, że następnym razem lepiej się przygotujcie i nauczcie się paru słów rajdowych po czesku :) fakt - bez neta i bieżących informacji trochę trudno, ale gdy coś nie tak to trzeba działać i mieć plan awaryjny. A oesy były tak blisko położone obok siebie, że z jednego było słychać start do poprzedniego :)
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Marcin Szopa » sobota, 8 sie 2009, 22:23

Czasem to Punto to nie jest tym co jeździ Grzyb??:) Ale zamieszanie bo Odloznik swoje 207 S2000 wynajął Beresowi przy czym sam wynajmował Punto z JM a Grzyb z TRT : D!
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Postprzez pemkowski » sobota, 8 sie 2009, 23:05

ja byłem na 3 próbie w miejscowości Stary Rokytnik. Naprawdę było tam co oglądać.

Ogólnie bardzo podobała mi się ta impreza, zarówno pod względem organizacji jak i trasy.
Obrazek
Avatar użytkownika
pemkowski
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 18 cze 2008, 20:31
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez pemkowski » niedziela, 9 sie 2009, 16:55

Obrazek
Avatar użytkownika
pemkowski
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 18 cze 2008, 20:31
Lokalizacja: Nowa Ruda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości