Mistrzostwa Finlandii 2009

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Mistrzostwa Finlandii 2009

Postprzez delecour » poniedziałek, 9 mar 2009, 15:24

Śledzi ktoś fińskie mistrzostwa?

Według mnie to jedna z najciekawszych lig w Europie, więc warto podyskutować :)

Za nami druga runda SM ITÄRALLI. Wygrał ponownie Ketomaa w N14. Jestem zaskoczony formą tego pana, bo czołówka jest naprawdę bardzo mocna. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak Valimaki, Sohlberg, Tuohino, Katajamaki. Fiński czempionat w tym roku może być wyjątkowo ciekawy.

Moim faworytem jest Valimaki, wyjątkowo podoba mi się jego styl jazdy, zamaszysty i pełnymi bokami :)
Proponuje obejrzeć jego onboard z 1 rundy, czyli rajdu Vaakuna.
http://www.vauhdinmaailma.fi/vm-klubi/g ... -ralli-ek3
od połowy się tak rozkręca, że głowa puchnie jak się ogląda

Za to styl jazdy Ketomy jest troche inny. Widać wyraźnie jazdę typowym "szczurem" bez niepotrzebnych uślizgów.
Tu jego onboard z zeszłego roku, najnowszych niestety nie znalazłem.

http://www.youtube.com/watch?v=KK5eF-EerlA

Dziwi mnie też fakt dobrej dyspozycji N14. Nie wiem jaka w tym zasługa przygotowania technicznego, a może nowo homologowanych podzespołów (o ile takie się pojawiły, bo szczerze mówiąc nie wiem), ale te auta naprawde zap...oczywiście za sprawą też świetnych kierowców.

Teraz pytanie czy nasi kierowcy mieli słuszne powody do narzekań, a może Kuchar jak zwykle marudził i płakał zamiast wziąć się do roboty. Tego nie wiem, w każdym razie auto ma spory potencjał i nie ma co go przekreślać. Mowa oczywiście o luźnych nawierzchniach.
Avatar użytkownika
delecour
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 00:58
Lokalizacja: Tour de Corse


Re: Mistrzostwa Finlandii 2009

Postprzez schwepes » poniedziałek, 9 mar 2009, 21:23

delecour napisał(a):Dziwi mnie też fakt dobrej dyspozycji N14. Nie wiem jaka w tym zasługa przygotowania technicznego, a może nowo homologowanych podzespołów (o ile takie się pojawiły, bo szczerze mówiąc nie wiem), ale te auta naprawde zap...oczywiście za sprawą też świetnych kierowców.

np. Impreza N14 w specu 2008 ma 1365kg, w specu'09 1350kg.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości