Mistrzostwa Włoch 2009

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Mistrzostwa Włoch 2009

Postprzez delecour » wtorek, 17 lut 2009, 14:12

We Włoszech dzieje się jakaś zadyma, zawodnicy chcą zbojkotować pierwszą impreze sezonu, Rally del Ciocco. Podobno rozchodzi się o zbyt dużą ilość rajdów w kalendarzu przez co zawodnicy nie wyrabiają z budżetem. Ktoś ma więcej informacji na ten temat?

kalendarz CIR na 2009

Itálie – CIR
08.03. Ciocco
05.04. Adriatico
19.04. 1000 Miglia
10.05. Targa Florio
21.06. San Marino
12.07. San Crispino
30.08. Rally del Friuli
13.09. Costa Smeralda
27.09. SanRemo
25.10. Rally di Como
Avatar użytkownika
delecour
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 00:58
Lokalizacja: Tour de Corse


Postprzez Krzysiek_WrC » wtorek, 17 lut 2009, 16:00

No nie dziwię się im,przy obecnym kryzysie to 10 rajdów na sezon to za dużo.

Według mnie 7-8 było by wystarczjąco.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez Raven » wtorek, 17 lut 2009, 16:02

Ja wiem tyle co ty.
10 eliminacji to zdecydowanie za dużo i się nie dziwię, że protestują. Szkoda, że w MS jeszcze bojkotu nie było.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez kremer » wtorek, 17 lut 2009, 18:11

tam zawsze bylo duzo rund, ale 10 to przesada - przeciez niektorzy z nich startuja badz startowali w me i irc to im sie to pokrywa (rossetii basso travaglia)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez delecour » sobota, 7 mar 2009, 17:48

14 letnie plotkary nie mają pewnie pojęcia, ale mam cichą nadzieję że ktoś zagląda poza granice walimia

trwa Rally del Ciocco, pierwsza runda CIR. Niestety bojkot się potwierdził i na starcie zabrakło największych kotów, czyli Rossetiego czy Ucciego.

Jedzie Travaglia w Punto i jak narazie prowadzi po 7 oesach. Jest to jakby oczywiste, chociaż jedzie też kilku ciekawych napastników.

Powrócił Emanule Dati, niektórzy mogą go pamiętać z mistrzostw czech z 2001 roku. W Barum zajął wtedy 4 miejsce w Imprezie WRC. Miał długą przerwe w startach i teraz radzi sobie naprawdę nieźle jak na come back, wygrał z travaglią nawet os2.
Jedzie też Alessandro Perico, mocny zawodnik włoskiej ligi, latał grubo ośkami, potem wrc w CIR i ostatnio 207 S2000. No, ale niestety miał przygode jakąś bo jest dopiero 12.
Sandro Sottile, który startował w San Remo w 207 BF Goodrich miał jakiś wypadek na os 3 i nie jedzie.
Avatar użytkownika
delecour
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 00:58
Lokalizacja: Tour de Corse

Postprzez kremer » sobota, 7 mar 2009, 17:57

Dati jechal Focusem na Barumie nie Impreza - ale generalnie to cienias moim zdaniem :) i dostawal baty od słabych Czechów :wink:

Mille Miglia tez ma byc zbojkotowana
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Raven » sobota, 7 mar 2009, 19:03

Dati cienki nie jest, ale asem też nie, a w Barumie jechał Focusem WRC z Jolly Clubu i to czeskiego (a wiadomo jakie oni czasami samochody robili), pierwszy raz w wrc na asfalcie. Do tego wygrał 6 oesów z Kuligiem.

Generalnie mało ludzi się interesuje czymś poza łatwym WRC czy RSMP. Ja już porzuciłem próby dyskusji na temat np. CIR :( Choć z drugiej strony przynajmniej dzieci neo tu nie zaglądają :)
Kiedyś pamiętam jakiś znawca usilnie zapewniał mnie, że Kulig wygra ME z Travaglią. Innym razem ludzie dziwili się, kto to jest Pedersoli.
W San Remo 2007 w teamie BF Goodrich nie jechał Sottile a Andrea Torlasco i zajął 10. miejsce.

Wracając do tematu, szkoda, że Sottile odpadł, gość swego czasu nieźle poganiał. Trava myślę, nie jedzie na 100%. Poczekajmy na prawdziwą rywalizację z pełną stawką.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez delecour » sobota, 7 mar 2009, 19:05

masz racje, pomyliło mi się.

Dati jechał focusem. Całkiem nieźle sobie radził bo objeżdżał kilku mocnych czechów, zaatakował pod koniec rajdu i awansował z 6 na 4 miejsce. Naklepał Hrdinke, Chovaneca, Trojana, Sibere, a nawet Baumszlagera, który był szósty :)
Avatar użytkownika
delecour
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 00:58
Lokalizacja: Tour de Corse

Postprzez voytec » niedziela, 8 mar 2009, 22:43

Raven napisał(a): Ja już porzuciłem próby dyskusji na temat np. CIR :(


Moze tak do konca nie czyn tego Raven, bo juz to forum naprawde bedzie lekko "spauperyzowane"... ERC, CIR, rajdy we Francji, Beneluxie, Hiszpani - np. mnie to wciaz interesuje. A ze frekwencja wsrod dyskutantow nikla? Jak sam zauwazyles ma to tez zalety :wink: Jeden sensowny post ponad setke bicia piany.

Poczekajmy na prawdziwą rywalizację z pełną stawką.


Otoz to. Trava na razie ma komplet, ale to IMHO bedzie stan przejsciowy, jednak uzalezniony od tego, kiedy skonczy sie "bojkot". Chociaz wszystko wskazuje, ze dla Renato jest to na reke, to mimo komercyjno-zawodowego aspektu szczerze watpie, zeby takze ze sportowego punktu widzenia mial satysfakcje.

A co z 'cantaluca'? Bo jakos mi umknely newsy.

PS.: No wlasnie, kto to jest Pedersoli? :lol:
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez Raven » poniedziałek, 9 mar 2009, 13:22

Nie wiem co z Cantamessą...

Sottile miał niezłe szczęście, że nic poważnego się mu nie stało... :?

Obrazek
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez kremer » poniedziałek, 9 mar 2009, 13:44

o kurcze gosciu widze agresywną taką jazde prowadził

jak będzie bojkot MILLE to sie okaze, ze do 10 wejdzie Sołowow - a gdzie sie fabryki bija tam Travaglia korzysta
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez delecour » poniedziałek, 9 mar 2009, 15:07

no w końcu może będzie można pogawędzić o zagranicznych ligach :D

Raven faktycznie Torlasco jechał w BF Goodrich, Sottile był wtedy w finałowej piątce i jakoś byłem przekonany dziwnie, że to on wygrał :wink:

a ten dzwon bardzo gruby, cała strona kierowcy zmasakrowana.

Szkoda, że Perico niewiele powalczył, pamiętam jak w 2007 był 3 i lał pięknie czołówkę w enkach. Oprócz oczywiście Ucciego i wspomnianego Cantanamessy.
Ostatni news na jego stronie jest z listopada 2008 z Monza Rally Show. Może też bojkotuje. Szkoda tego całego bojkotu, bo cierpi na tym mocno rywalizacja :roll: Trava nazbiera "łatwych" punktów w pierwszych 3 rajdach i może wyjmie dzięki temu mistrza.
Jeśli Mille Miglia zostanie tak okrojone, to może być jedna z najgorszych edycji w historii i faktycznie Sołowow mógłby się wspiąć na dobre miejsce, ale nie o to przecież chodzi.
Jestem strasznie ciekaw Ucciego w S2000. Gość jest fenomenalny, w co nie wsiądzie to zap.... mimo że dawno czterdzieche przekroczył. Taki włoski Hołek. No nic trzeba obserwować sytuacje, może fabryki wrócą do CIR jak PiS do tvn24 :)
Avatar użytkownika
delecour
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 00:58
Lokalizacja: Tour de Corse

Postprzez Miedziu » sobota, 4 kwi 2009, 23:19

delecour napisał(a):Jestem strasznie ciekaw Ucciego w S2000. Gość jest fenomenalny, w co nie wsiądzie to zap.... mimo że dawno czterdzieche przekroczył. Taki włoski Hołek. No nic trzeba obserwować sytuacje, może fabryki wrócą do CIR jak PiS do tvn24 :)


Jakby na potwierdzenie Twoich słów Ucci wygrał drugą rundę Mistrzostw Włoch - Rally del Adriatico. :) Podium uzupełnili: Rossetti w średnio konkurencyjnym Punto i Navarra w n14.
Jestem pod ogromnym wrażeniem jazdy Andreucciego. Wiedziałem że będzie walczyć o czołowe lokaty, ale zwycięstwa w tak mocnej stawce raczej się nie spodziewałem, a tu proszę - miłe zaskoczenie.

Ostatnio zainteresował mnie Simone Campdelli.
Jest bardzo szybki , o czym świadczy wygrany oes w Rally del Adriatico , ale niestety rajd zakończył efektownym dachowaniem.
A że chłopak umiejętności ma i to nie byle jakie świadczy ten onboard z Pirelli Star Drivers:
http://www.youtube.com/watch?v=UmLwUPwcUK8
23 s. :shock: Widać lubi agresywny styl jazdy.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 maja 2009, 13:32 przez Miedziu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez KaMiLL WRC » niedziela, 5 kwi 2009, 20:53

Raven napisał(a):W San Remo 2007 w teamie BF Goodrich nie jechał Sottile a Andrea Torlasco i zajął 10. miejsce.


Z tym, że jechał Andrea Torlasco w BF Goodrich to się zgodzę, ale że było to w 2007 roku to już nie... :wink:
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Raven » poniedziałek, 6 kwi 2009, 15:39

KaMiLL WRC, czepiasz się szczegulików. W 2007 nie było jeszcze programu BFG, więc po prostu wkradła się literówka :-)

Co do Ucciego, to wygląda na to, że będzie wiało nudą na włoskich odcinkach :-( Czym się tu teraz interesować? Zostało już tylko IRC i ME...
Mnie bardziej jednak zdziwiła postawa Navarry, bo w lepszym Punto nie dawał rady, a tu nagle w N14 tak ciśnie... :shock:
No i jeszcze niestety chyba Travi już nie powozi tak jak kiedyś, choć mam nadzieję, że wystartuje w ME, co by się z Sołkiem "pościgać" (zauważcie cudzysłów ;)).
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron