Barum 2008

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez BartekRally » niedziela, 24 sie 2008, 13:34

Bouffier jest.... strasznie szybki :wink: Może w przyszłym sezonie Peugeot Sport Polska skusi sie na IRC z Bryanem? :o

Gdyby nie kara mógł by walczyc z Loixem o zwycięstwo, szkoda, myślicie ze jest szansa że anulują kare? Chyba sie musi Czeski ZSS zebrac...
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36


Postprzez speedyzxz » niedziela, 24 sie 2008, 14:35

Sołek kara i spadek na 9 miejsce
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez AndreWRC » niedziela, 24 sie 2008, 15:51

Co do Bryana w IRC to niech najpierw zrobi polskie obywatelstwo :D :wink:
KAJTO OGNIA !!
Avatar użytkownika
AndreWRC
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): czwartek, 26 lip 2007, 15:47
Lokalizacja: Kraków N-H

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 24 sie 2008, 16:20

BartekRally napisał(a):Bouffier jest.... strasznie szybki :wink: Może w przyszłym sezonie Peugeot Sport Polska skusi sie na IRC z Bryanem? :o

Gdyby nie kara mógł by walczyc z Loixem o zwycięstwo, szkoda, myślicie ze jest szansa że anulują kare? Chyba sie musi Czeski ZSS zebrac...


To całkiem dobry pomysł ;) u nas dwa lata domonacji, teraz w IRC wypada powalczyć.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krzysiek_WrC » niedziela, 24 sie 2008, 20:38

Tak przeglądam fotki na ewrc z Barum i dochodze do wniosku że u nas cała oprawa medialna jak i całe zaplecze około sportowe są do dupy jednym słowem,wystarczy spojerzec na fotki jak organizacja jest wzorowo przeprowadzona.Badanie BK chyba w jakiejs hali sportowej,gdzie mozna przyjsc usiąsc na trybunach i spokojnie oglądac.Juz nie pisząc ile dziewcząt ładnych ubranych w reklamówki teamów.No i ludzie przede wszystkim,tłumy ale nie zrobione tak żeby wszyscy sie tloczyli.Nie wiem jak u nas nawet na takiej prestiżowej imprezie jak Rajd Polski było,ale chyba brakuje jednak nam do pepików pod wwzględem.Jednym slowem rajdy w Czecchach to wręcz święto koscielne pod względem oprawy.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez kremer » niedziela, 24 sie 2008, 22:25

dobry rajd nawet - bufjer szybki jezdziec tak jak sie spodziewalem :) juz chyba nikt o nim nie napisze ze to 2 ligowy kierowca europejski czy francuski - fajnie mu sie kibicowalo polskimi flagami czasem ku niezadowoleniu naszych "kibicow" z pl - sporo trzody sie najechalo i zachowanie zalosne - podsmiewki - walka z safeciarzami i wyzwiska w strone czechow - ale oczywiscie nie wszyscy

nasz dorobek to 4 serwisy i 6 oesow plus prolog - dzis pojechalismy po 1 petli - organizacja bardzo dobra - dowolny dostep do zawodnikow - fajnie ulozony harmonogram i kompaktowe oesy - czeska policja idzie na ustepstwa i kultura pelna a nie jak u nas - bardzo duzo kibicow przyjechalo, ale wydaje mi sie, ze w czasach wurców bylo wiecej ludzi - mozne dojechac pod tasmy bo czesi jak widza skroty przez pola to wola zostawic auto i isc 5 km :O na prologu w piatek kupe ludu - jak na karowej - czeski klimat :) ale bohemia dla mnie i tak lepsza
pozdro majkos co sie spotkalismy w sobote na dojezdzie do serwisu :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez emilos27 » poniedziałek, 25 sie 2008, 09:07

zaczne od tego ze patrzac na organizacje Barumki to Polskie eliminacjie nawet Rajd Polski nie umywaja sie do Rajdu w Czechach...

dla mnie Barum zaczal sie w piatek od nocnego SS z Zlinie, ile tam ludzi bylo to szok, zeby dobrze widziec to bylo trzeba chyba przyjsc jakies 3 godziny wczesniej :P ale jakos przedarlismy sie i nie bylo tak zle...Super Os piekny, widac ze czesi to potrafia sie bawic i wspierac swoich podczas ich przejazdow(czego u nas brakuje...)!

pozniej pojechalismy okolo 23 na nocleg zaraz przy os PINDULA i od tego os zaczelismy Sobotnie zmagania zawodnikow :) Po Pinduli pojechalismy na Os Semetin a pozniej strefe odwiedzilismy 8) bez problemu mozna bylo chodzic sobie miedzy zawodnikami brak zakazow, super sprawa! co do os podczas soboty to wypasione a to co robili zawodnicy ze stawki to normalnie OGIEN! Bryan to wogole wariat jest i my sie dziwimy ze on wygrywa z "NASZYMI" he smiech :P Brawo!

niedziela tez okazala sie bardzo emocjonujaca OS Komarov i Kudlovice tez piekne, bylismy na nawrotach jedno na OS Komarov praktycznie w centrum miasteczka(jednemy sie kolo odalo zosawic na krawezniku :P) a na Os Kudlovice wylot z lasu(szuterek) na asfalt, tam to byly slajdy :D

To moja pierwsza Barumka i juz mowie ze w przyszlym roku tez pojade bo jest na co popatrzec, polecam wszytkim! 8)

Bryan, Sołek GO! szkoda Grzyba...
pozdr
Avatar użytkownika
emilos27
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): wtorek, 12 sie 2008, 15:59
Lokalizacja: Chybie

Postprzez jedrek.rbr » poniedziałek, 25 sie 2008, 09:11

Ja zaliczyłem OS-y:3,5,6,9,10,12,13,15 Poza czołową 4 rajdu+Kopecky Która jechała ogniem,nie było za bardzo co oglądać. Reszta jechała bez fantazji :? Miała być zmieniona trasa a tu dalej to samo tylko że w drugą stronę :evil: Szkoda jechać na ten rajd.
Mój film z rajdu http://pl.youtube.com/watch?v=q0gkfkzxuDA

Brawa dla Bouffiera który potwierdził że jest kierowcą najwyżej klasy i udowodnił że "dyfer" Obrocki kompletnie się nie zna na współczesnych rajdach. 3 ligowy zawodnik z Francji lał wszystkich :P Oby tak do końca sezonu.Musi być mistrzem :!:
Avatar użytkownika
jedrek.rbr
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 9 lip 2008, 21:53

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 25 sie 2008, 09:15

jedrek.rbr napisał(a): Szkoda jechać na ten rajd.

:roll: chyba żartujesZ?
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez jedrek.rbr » poniedziałek, 25 sie 2008, 09:23

Krzysiek_WrC napisał(a):
jedrek.rbr napisał(a): Szkoda jechać na ten rajd.

:roll: chyba żartujesZ?

Zależy kto co lubi. Ja tam wolę naszych 30 kierowców na naszych pięknych drogach,niż tą 100 na trasach Barum. To tylko moje zdanie,bo wiem że większość ten rajd uwielbia,ale ja tam zawsze wolałem rajd Tatry,albo Vallaska :wink:
Avatar użytkownika
jedrek.rbr
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 9 lip 2008, 21:53

Postprzez wiatrzysko » poniedziałek, 25 sie 2008, 11:31

podzielam zdanie kolegi ja też wole Valasske z klimatem niż grzeczne Barum :roll:
wiatrzysko
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2008, 22:35
Lokalizacja: z wojska

Postprzez Marcin Szopa » poniedziałek, 25 sie 2008, 11:38

I po Barum.....Jak zawsze fajnie. Zaczęło się od prologu siedzieliśmy na betonowym murze naprzeciwko dworca autobusowego. Super miejsce tylko trochę niewygodnie jak na prawie 5godzin siedzenia :P. Widac bylo dokładnie dwa nawroty i szykanę. Nie spodziewałem się że samochody historyczne zrobią taki pokaz, zwłaszcza Beres w Askonie :) Najbardziej czekałem na Fabie S000...Super to chodzi bardzo szybko zbierało się z zakrętów, nie wiem jak wyglądał czas ale optycznie to chyba jechała najszybciej. Chodzi inaczej niż inne S2000 i ten ogień z rury Mrrrr :)A potem bylo już tylko lepiej. Te Evo z końca stawki spokojnie mogły by rywalizować z naszymi mistrzami kierownicy : P. Marcin Bełtowski bezbarwnie,Grzybowi jakoś ten samochód na prologu nie miał mocy, podobnie jak Sołek. Czołówka bardzo szybko a ciarki przechodziły jak jechał Kresta, doping rewelacyjny, słychać było że te tłumy głownie przyszły dla niego :) Rankiem Pindula kilometr dalej od miejsca wypadku Kresty. Spadanie i łuk przez most. średnie miejsce,szybko przeszliśmy na to miejsce gdzie wypadł Romek. Następny SS to Semetin wyjście z szutru na asfalt. Co kierowca to inny styl pokonywania zakrętu. Oglądaliśmy go z dachu przystanku autobusowego, lepszego miejsce nie mogło być. Buffier bardzo szybki, mógłby wkroczyć do IRC, bo jeśli tak wygląda rozgrzewka to Kuzi niech się boi :). Atmosfera fajna, dużo kibiców, nikt sobie w drogę nie wchodził, wszyscy uprzejmi, zabezpieczenie policja kibice, pytanie kiedy takie coś będzie w Polsce :) Spokojnie w Czechach mogły by być Mistrzostwa Świata :) Rajd udany,szkoda bo następna edycja będzie dopiero za rok : (
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Postprzez Raven » poniedziałek, 25 sie 2008, 12:40

No cóż, to mój siódmy i chyba ostatni raz na Barumie. Oesy nie są takie pikne jak się wydaje komuś kto tam jest pierwszy raz, większość fajnych miejsc już widziałem. Nie zanosi się na jakieś nowe odcinki, więc po co jechać?
Obsada owszem, dobra, ale za dużo elektroniki i nawet dobre miejscówki już nie dają gwarancji emocji. Niestety tylko szuter się jeszcze broni przed "tramwajami".

Choć "warto" było pojechać, żeby zobaczyć samochód organizatora, który wpada do rowu równocześnie nadając "za pasku" przez megafon :lol: :lol: :lol:.

jedrek.rbr, na przyszłość pamiętaj, że jak stajesz przed kimś, to staraj się mu nie zasłaniać.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Philippe » poniedziałek, 25 sie 2008, 13:46

Fajny rajd. Atmosfera może się podobać. Jestem nadal zachwycony Bouffierem. Szkoda jedynie tej kary. Pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 25 sie 2008, 13:58

Pierwsza Barumka i jeden wielki szok, jaka panowała tam atmosfera. Zaczynając od prologu pod domem kultury, oglądając przejazdy historyków oraz Beresa, który jechał na przyczepności, przez Pindule i Trojaka z mega spadaniem, a kończąc na Kudlowicach, było rewelacyjnie. Szkoda, że w Polsce nie ma takiego zaangażowania i "spokoju" na oesie. W pamięć na pewno zapadnie, jedzenie kiełbasek, gdy obok jadą Lancery :P
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości