Rajd LAUSITZ 2006

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Rajd LAUSITZ 2006

Postprzez cmpr » wtorek, 1 sie 2006, 14:24

"Po odwołaniu kolejnego rajdu z kalendarza RSMP, losy tytułów mistrzowskich mogą rozstrzygnąć się podczas niemieckiego Rajdu Lausitz.

Gdy stało się jasne, że tegoroczny Rajd Nikon podzieli los Rajdu Dolnośląskiego i nie zostanie rozegrany, zaczęto poszukiwać zastępczej imprezy, żeby nie obcinać kalendarza z 8 do 6 eliminacji. Gdyby nie znaleziono zastępczego rajdu, oznaczałoby to, że przy pozostałych do rozegrania 2 eliminacjach, Leszek Kuzaj mogłby już świętować tytuł Mistrza Polski. Rożnica między nim, a drugim w punktacji Michałem Sołowowem wynosi bowiem 22 punkty, przy 20 możliwych do zdobycia.

Najciekawszą alternatywą wydaję się rozgrywany przy polsko-niemieckiej granicy Rajd Lausitz. Impreza jest już dobrze znana wielu polskim zawodnikom i kibicom, gdyż od 2004 roku organizatorzy, Rallye-Renn-&Wassersport-Club Lausitz przy współpracy z polskim portalem speedzone.pl zapraszają na swój rajd polskie załogi, zarówno z Mistrzostw Polski jak i Pucharu PZM. Tegoroczna edycja odbędzie się 20-21 pażdziernika i jak co roku prowadzone będą dwie klasyfikacje: Pierwsza dla zawodników międzynarodowych, którzy będą mieli do pokonania 13 odcinków specjalnych o długości ok. 170km oraz druga, w której od 2 lat biorą udział zawodnicy z polskiego Pucharu PZM z 9 oesami o długości ok. 110km.

Organizatorzy Rajdu na Łużycach starali się o statut rundy RSMP już w sezonie 2005 i choć go nie otrzymali na szutrowych odcinkach specjalnych wystartowało 8 polskich załóg, a przy trasie stały tłumy kibiców z polskimi flagami. Zawodnicy chwalą sobie spektakularne, szutrowe oesy i niskie koszty startu w tej imprezie. Ważnym aspektem jest możliwość startu w Rajdzie Lausitz zawodników z Licencją Krajową, dla których portal speedzone.pl wynegocjował bardzo korzystne warunki udziału w rajdzie.

Decyzja odnośnie dodatkowej rundy RSMP zapadnie na najbliższym posiedzeniu PZM i liczymy, że będzie ona pozytywna, gdyż wielu zawodników i kibiców już szykuję się na szutrowe święto na Łużycach, a wizja zdobycia przy tej okazji punktów do polskiej klasyfikacji na pewno zwiększy grono polskich uczestników Rajdzie Lausitz."
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska


Re: Finał RSMP - Rajd LAUSITZ?

Postprzez Banan » wtorek, 1 sie 2006, 14:26

cmpr napisał(a):"Po odwołaniu kolejnego rajdu z kalendarza RSMP


O jaki rajd chodzi ? :P
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez cmpr » wtorek, 1 sie 2006, 14:30

Do powyższej informacji mogę dodać, że na dzień dzisiejszy mamy już 21 polskich zgłoszeń do Nationale i 6 do Internationale. Lausitz Rallye jest oficjalnie "Kandydatem RSMP". Start zawodników z licencją krajową organizuje speedzone.pl (speedzone.pl/lausitz). Dla nich przygotowano 9 oesów, a wpisowe nie będzie wyższe niż 100 Euro.
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez RajducH » wtorek, 1 sie 2006, 14:37

kolego ale Nikon sie odbedzie, wiec Lausitz nie bedzie runda MP :P dzis oficjalnie to potwierdzono :)
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez Cogonieznajom » wtorek, 1 sie 2006, 14:40

RajducH napisał(a):kolego ale Nikon sie odbedzie, wiec Lausitz nie bedzie runda MP :P dzis oficjalnie to potwierdzono :)

gdzie potwierdzono?

(...)


a tutaj http://www.akwielkasowa.go.pl/news.php?id=17 :D :D :D
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez skateman » wtorek, 1 sie 2006, 14:41

skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez cmpr » wtorek, 1 sie 2006, 14:50

Jednak Nikon pojedzie. Ale sądze, że na Lausitz i tak przyjedzie sporo polskich załóg. Szczególnie liczymy na chłopaków (i dziewczyny oczywiście) z Pucharu PZM. Według naszych obliczeń wychodzi nawet do 50% taniej niż podobna szutrowa runda RSMP.

Dla zainteresowanych: ULOTKA RAJDU
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez RajducH » wtorek, 1 sie 2006, 19:35

mam andzieje ze na Lausitz przyjedzie sporo Polakow, zwlaszcza interesujace sa zalogi z MP, ale rok temu starty awizowalo wielu, a wystartowal tylko Abramowski :?
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez Mroowa » środa, 2 sie 2006, 00:52

eee pojechał jeszcze Nivette i Dobrowolski i kilku z PZM.
Wątpię żeby więcej się awizowało do rajdu z RSMP, może jak już to będzie oficjalna eliminacja. Swoją drogą to mnie to śmieszy, zamiast się dogadać to pierw jest kandydatura a kandydat w sumie tylko jeden to o co kaman. Polska to jakieś mocarstwo żeby Niemcy się prosili. Powinni zgłosić rajd do RSMP i wystarczy. A nie jakieś kombinacje alpejskie.

A .... powtarzam się ale... news o tym że Lausitz miał być ostatnią eliminacją pojawiał się już w ubiegłym roku....
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Gucio » niedziela, 17 wrz 2006, 11:36

Kto z fotum sie wybiera? W sumie już niedługo :)
Jetsem ciekaw kto pojedzie z polskich driverów...w tamtym roku było pełno zgłoszeń, a w końcu zaledwie 4 załogi pojechały bodajże....
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mroowa » niedziela, 17 wrz 2006, 16:43

No trzeba będzie pojechać :) a co, w zeszłym roku się było to może i w tym też się uda.
http://www.rrc-lausitz.de/de/lausitz-rallye.html
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Gucio » niedziela, 17 wrz 2006, 18:04

No jeśli będzie taka okazja to może powtórka z nikona będzie w postaci ilości ekipy :)
Skejtmen zbieraj ludzi i kręć ojca Ja Rybnik będe kręcił.
Oby nie było takich opóźnień jak w tamtym roku no i żeby pogoda dopisała i wurce :)
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez oli » niedziela, 17 wrz 2006, 18:28

Juz nakrecil :lol: Mam nadzieje ze ekipa dopisze (Czyli powtorka z rozrywki :shock:) Nie bylismy nigdy mam nadzieje ze warto sie wybrac i nie bedzie czego zalowac
oli
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 16 lis 2005, 18:26
Lokalizacja: rybnik

Postprzez RajducH » niedziela, 17 wrz 2006, 21:36

ja rowniez po raz pierwszy sie szykuje na lausitz :) wkoncu teraz mam na niego lekko ponad 100 km :) a ma ktos moze mapki z poprzednich edycji rajdu?
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez Gucio » niedziela, 17 wrz 2006, 23:24

RajduH mapy kupisz na każdej stacji benzynowej..."nur 2 ojro"
Trasy w tamtym roku były bardzo fajnie poukładane, że nie było mowy o długim podróżowaniu pomiędzy oesami. Jak się podłączysz pod nas to dasz rade:)
My w tamtym roku podłączyliśmy się pod ekipe Hairpina i Radka Gułaja:)
Na ostatnim oesie gdzie była hopka Playstation 2 była masa polaków :)
Jadąc od Gorlitz do Weisswasser mamy po drodze kilka fotoradarów stałych także noga z gazu no i w samym weisswasser jest jeden fotoradar na wlocie do centrum także uważajcie bo mi błysło coś przed oczami, ale foto nie przyszło do dziś :) :mrgreen:
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron