Mistrzostwa Europy!

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Buncol » piątek, 7 lip 2006, 13:43

Niech Czoper i Solek pokaza jak sie jezdzi wszystkim bulgarom i nie bulgarom :wink:
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez szeler » piątek, 7 lip 2006, 13:45

maciekd napisał(a):http://www.rallybulgaria.com/index_real.php

Bardzo ładna jest ta stronka Rajdu Bułgarii...


Całkiem, całkiem :P zobaczymy jak poradzi sobie Sołek w lancerze i Czopik z Ukraincem na prawym :D trzymam kciuki za Naszych. Na rallyonline jest napisane ze Czopik planuje w przyszłym sezonie starty MŚ i ME :!: Hmm... jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Narazie podchodze do tej informacji z rezerwa :wink:
„Jeśli mężczyzna robic coś głupiego, to zawsze z powodów najszlachetniejszych”
O. Wilde
Avatar użytkownika
szeler
N3
 
Posty: 239
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marcin » piątek, 7 lip 2006, 14:08

Zacytuję wiadomość z autoklubu bo jakoś nie było wielu komentarzy, być może nie każdy tą prasówkę przeczytał.
Rajdowy Mistrz Polski 2003 Tomasz Czopik i ukraiński pilot Glib Zagoryi wystąpią w zbliżającym się Rajdzie Bułgarii, kolejnej eliminacji mistrzostw Europy. To początek polsko-ukraińskiej współpracy – zawodnicy już w sierpniu planują start w Rajdzie Barum, a na koniec sezonu 2006 w jednej z eliminacji rajdowych mistrzostw świata. Ciekawie zapowiada się sezon 2007 – Tomek i Glib mają w planach udział w pełnym cyklu mistrzostw Europy. Partnerujący Tomaszowi Czopikowi w RSMP, Łukasz Wroński zajmie się koordynacją działań nowego zespołu, który otrzymał nazwę GTS Rally Team. Głównym sponsorem jest firma Darnitsa.

- Sprawy toczą się ostatnio w zawrotnym tempie - mówi Tomasz Czopik. - Do tej pory jestem trochę oszołomiony. Z Glibem spotkaliśmy się u Zbyszka Steca, który tradycyjnie przygotowuje dla nas rajdówkę. Stec Ralliart w tym sezonie zbudował i obsługuje Evo „dziewiątkę” także dla załogi Petrenko/Zagoryi. Większość kibiców miała ich okazję poznać na trasach Rajdu Magurskiego, Elmotu i Polski.

Wspólny start w Bułgarii i Czechach to pomysł Gliba. Nie muszę chyba przekonywać, że długo nad propozycją się nie zastanawiałem. Po dziesięciu latach startów w mistrzostwach Polski dostałem szansę ścigania się na zupełnie nowych trasach. Z jednej strony to duże wyzwanie, z drugiej jakieś spełnienie marzeń. Imponuje mi zapał Gliba i jego profesjonalne podejście. Z chęcią podzielę się swoimi doświadczeniami, mam nadzieję, że wspólne występy dadzą nam obu wiele satysfakcji.

Udział w eliminacjach mistrzostw Europy w niczym nie zmienia dotychczasowego planu startów. Ja z Łukaszem pojedziemy kolejne rundy RSMP, Glib i Wołodia będą jeździć na Ukrainie, a w miarę możliwości pojawią się znów u nas.

- Zostałem wysadzony z prawego fotela i paradoksalnie przybyło mi sporo pracy - powiedział Łukasz Wroński. - Koordynacja działań GTS Rally Team to duże wyzwanie. Najważniejszym moim zadaniem jest póki co, nauczenie Gliba dyktowania po polsku. Nie mam wątpliwości, że pójdzie jak po maśle. Zdaję sobie sprawę, że udział w imprezach rangi europejskiej, a tym bardziej w eliminacjach mistrzostw świata to wypłynięcie na głębokie wody. Staram się jednak tego nie przeżywać i spokojnie podchodzę do wykonywania obowiązków, które mi powierzono. Wiem ponadto, że mogę liczyć na wsparcie członków zespołu Gliba. Kilka ostatnich tygodni pokazało, że tworzymy zgraną ekipę.

marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez szeler » sobota, 8 lip 2006, 11:46

No i Czopik pokazał jak sie jezdzi :( :? po drugim oesie jest ostatni :cry: ciekaw jestem co sie mu przytrafiło. W takim wypadku pozostaje jedynie walczyc o jak najwyzsza pozycje - Czopik, Sołek OGIEN :!:
„Jeśli mężczyzna robic coś głupiego, to zawsze z powodów najszlachetniejszych”
O. Wilde
Avatar użytkownika
szeler
N3
 
Posty: 239
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomy halik » sobota, 8 lip 2006, 12:32

kapec w dwoch kolach
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Postprzez maciekd » sobota, 8 lip 2006, 14:49

A to ciekawe dość, że wszystkie oesy jechane bez przygód Tomasz Czopik pojechał szybciej od Michała Sołowowa. Nieźle jak na debiutanta, a kiepsko jak na zawodnika z priorytetem B. Szkoda Czopika, bo była by szansa na 2 zawodników w top 5.
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez maciekd » niedziela, 9 lip 2006, 11:45

Czopik out na OS10, Sołek spada na dopiero 7-me miejsce. Niedobrze się dzieje w Państwie Bułgarskim.
Ale widze, że i tak nikogo ten rajd nie interesuje... :?
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wilu » niedziela, 9 lip 2006, 12:16

interesuje, tylko jak widzisz zupełnie nic się w temacie nie dzieje.

liczyłem na to że "czechosłowak" dziś zostanie połknięty, a tu się okazuje że dochodzi (przechodzi) Sołowczyca Tanev. Wogóle Roman daje czadu swoim clio. jego europejskie występy robią dużo większe wrażenie niż, żenadna jazda Pana Michała w s1600. jest nikła szansa na 5 pozycję, ale wydaje się bardziej, że będzie to 7. czyli lipa po całości.

dużo lepsze wrażenie zrobił Czopik, wypadł niestety.

Donchev i Iliev jadą świetnie, choć do fiata podejścia nie ma. s2000 uciekło na asfalcie, żadne 18 tki, sekwencje w ence nie pomogą.
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Banan » niedziela, 9 lip 2006, 15:30

No nareszcie. Czy nie mozna bylo tak odrazu, wsiasc w Lancera ? Niech sprzeda to Clio w piz**. I uzbiera jeszcze kilka punktow, a bedzie wicemistrzem Europy :)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez _misiek055_ » niedziela, 9 lip 2006, 15:45

Zaliczy więcej rajdów niż Iliew i wicemistrza ma w kieszeni, byle się misiek nie popsuł.
http://dziecineo.prv.pl Obrazek
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez GDorman » niedziela, 9 lip 2006, 16:06

Wogole to co to za historie z tym Czoperem :?:
Najpierw strzelaja mu opony, potem pekaja szpilki, nie mowiac juz o takich "normaljnieszych" problemach.

:shock:

Gratulacje dla Solka :!: Zdecydowanie lepiej niz w Clio. No coz...
Grzegorz Dorman
_______________________________________
www.FlatOutPromo.com
www.GDorman.com
GDorman
 
Posty: 28
Dołączył(a): środa, 5 lip 2006, 16:49
Lokalizacja: Naperville, IL, USA / Sosnowiec

Postprzez rallyfan2 » niedziela, 9 lip 2006, 17:14

Jednak Solowow czwarty 8) ale w punkatcji ME jest chyba 3 bo istnieje zasada ze jak jest eq ekwo ( nie wiem jak sie pisze :wink: ) z kims to prowadzi ten co zdobyl wyzsze miejsce .Mam nadzieje ze jednak bedzie drugi , Basso juz bedzie mistrzem. Widac ze ranga ME spadla .Kuzi moglby pojechac jeden rajd i moglo by byc podium .
rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 10 lip 2006, 20:02

Ranga Mistrzostw Europy spada dlatego, że koszty startów w wielu eliminacjach (co gwarantuje niezły wynik) są wysokie. Basso może sobie pozwolić na pełny cykl ze względu na to, że jest fabrycznym kierowcą Fiata. Niestety nie jest tak jak kiedyś, gdzie o tytuł walczyło wielu zawodników i były emocje.
Odnośnie Rajdu Bułgarii. Zapowiadało się na słaby wynik Sołka, ale dzięki pechowi rywali Polak zajął świetne czwarte miejsce i awansował na drugie miejsce w punktacji ex aequo z Dimitarem Ilievem, który w Borowcu był drugi. Myślę, że utrzyma tę pozycję, gdyż niewielu zawodników jeździ w cyklu ME. Wystarczy, że będzie dojeżdżał do mety na punktowanych pozycjach a drugie miejsce jest jego. Szkoda Tomka Czopika, jego start w Bułgarii można określić jednym słowem - pech.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez yeblo » poniedziałek, 10 lip 2006, 21:29

Marmetal : Ranga ME spada , hm... mnie sie wydaje ze te mistrzostwa w tym roku nie maja zadnej rangi, to po prostu reklamowka Fiata - a zeszly rok kiedy o tytul walczylo 3 kierowcow byl od wielu lat wyjatkowy - wszystko chyba zmierza do zakonczenia tej wymierajacej serii - bo co to za tytul o ktory nikt nie walczy. Co do wystepu naszych to Solowow niestety znow poza ostatnim oesem - zenada. Czwarte ( fartem )miejsce w trzecim starcie majac w sumie aspiracje to zdecydowanie ponizej oczekiwan, pamietajmy ze gdyby nie pech Odlozlika i Kozelkowa a takze awaria Popowa - bylby 7-8 , a liga bulgaska to nie rajdowe Champions League. Czoper - szacunek , jesli czysto przejedzie Barum to moze byc niezly wynik - w ostatnich latach wiekszosc faworytow ma tam przygody
Avatar użytkownika
yeblo
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:52
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez szeler » wtorek, 25 lip 2006, 21:51

Cieszylismy sie wszyscy ze Sołek zmądzał wziawszy do Bułgarii lancera. Ale miało byc inaczej. Sam Maciek Baran mówi w "WRC" : "Pierwotnie planowalismy start w Renault Clio ...". Ech.... tak sie zastanawiam czemu Sołek nadal startuje ta renówka. Przeciez nie kreci rewelacyjnych czasów, nie walczy o czołowe miejsca. Jak to jest, bo zabardzo tego jego zachowania i postepowania nie rozumiem. Moze potraficie mnie jakos oswiecic :) osobiscie widzac ze nie idzie mi w pewnym samochodzie, mam problemu z jego ustawieniem, jezdziłbym tym wozem który znam, którym dobrze mi sie jezdzi i którym potrafie zagrozic rywalom.
„Jeśli mężczyzna robic coś głupiego, to zawsze z powodów najszlachetniejszych”
O. Wilde
Avatar użytkownika
szeler
N3
 
Posty: 239
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości