Mistrzostwa Europy!

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez kpawel » sobota, 6 maja 2017, 18:43

kuba.es napisał(a):Jakbyś zgadł :/
"(19 - Grzyb Grzegorz / Zawada Przemysław): accident in SS 9"
Spośród pięciu polskich R5, jedzie już tylko dwie, choć ta druga daleko.

Nie tyle zgadywałem, co oceniałem potencjał na dojechanie do mety :)
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42


Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez trebor » sobota, 6 maja 2017, 19:00

Lista startowa wyglądała z Naszej strony super, sami doświadczeni, dobrze wyposażeni, meta - już dużo gorzej. Szkoda :(
Z jednej strony takie są rajdy, to jasne, ale jednak szkoda.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez adamlen » sobota, 6 maja 2017, 19:44

Gratulacje dla Lukyanuka - zasłużone zwycięstwo, nie dał innym szans.
Kajto też bardzo dobrze i szybko, wygrał z całą resztą mocnych zawodników.
Habaj, Grzyb i reszta Polaków w R5 - jeszcze nie mają takiego doświadczenia, ten rajd wymagał idealnego opisu a to nie jest chyba ich mocny punkt, za mało jeżdżą w tego typu imprezach. Tempo nie było szybkie, a mimo to wypadki.

Nasi w R2 - nie najgorzej, Zawada miał dobre tempo, ale i sporo przygód. Licząc tylko drugi etap byłby drugi, kręcąc świetne czasy. Koleś moim zdaniem ma potencjał, ale musi mieć szansę rozwoju. W jego sytuacji powinien już przymierzać się do szybszego auta. W obecnych czasach oznacza to przeskok do klasy RC2 bo w RC3 nikt prawie nie jeździ i konkurencja mała.

Ciekawi mnie, że Bouffier nie włączył się do walki przynajmniej w TOP5. Nie słyszałem, żeby zgłaszał jakieś problemy z autem. Kiedyś regularnie wygrywał z Kajto a teraz dużo słabiej. Dziwne.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez wanderer » sobota, 6 maja 2017, 23:54

adamlen napisał(a):Ciekawi mnie, że Bouffier nie włączył się do walki przynajmniej w TOP5. Nie słyszałem, żeby zgłaszał jakieś problemy z autem. Kiedyś regularnie wygrywał z Kajto a teraz dużo słabiej. Dziwne.

Też mnie to zdziwiło. Przez cały rajd tylko raz osiągnął czas w pierwszej dziesiątce. Może to częste zmiany rajdówki i brak rozjeżdżenia z tym związanego?
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez HenriS12B » niedziela, 7 maja 2017, 08:31

adamlen napisał(a):Ciekawi mnie, że Bouffier nie włączył się do walki przynajmniej w TOP5. Nie słyszałem, żeby zgłaszał jakieś problemy z autem. Kiedyś regularnie wygrywał z Kajto a teraz dużo słabiej. Dziwne.
Narzekanie na auto (czyli na zespół) oznaczałoby spory nieprofesjonalizm, a takie rzeczy BB nie dotyczą. Raz wspomniał, że nie mają inżyniera w teamie i to może juz wystarczyć na uzasadnienie słabszej ogólnej dyspozycji. A najpewniej dochodzi do tego kiepskie przygotowanie sprzętu
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez KaMiLL WRC » niedziela, 7 maja 2017, 10:02

adamlen napisał(a):Gratulacje dla Lukya
[b]Habaj
, Grzyb i reszta Polaków w R5 - jeszcze nie mają takiego doświadczenia, ten rajd wymagał idealnego opisu a to nie jest chyba ich mocny punkt, za mało jeżdżą w tego typu imprezach. Tempo nie było szybkie, a mimo to wypadki.


Warto przypomnieć debiut Kubicy w 2013 roku na Rally Islas Canarias. Jadąc po raz pierwszy rajd w nowym dla siebie samochodem, pilotem bez rajdowego doświadczenia był wstanie wygrać 8 na 9 oesów i oddalić się Kopeckiemu na ponad minutę. Skończyło się jak się skończyło, ale wtedy pamiętam, że przecierałem oczy ze zdumienia jakie czasy robił na nieznanych dla siebie oesach.
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Sebekrally » niedziela, 7 maja 2017, 11:41

fajnie że Luk wygrał należało mu się już na Azorach, mimo że zawsze kibicuję naszym na wyjeździe a za Rosjanami jakoś szczególnie nie przepadam cieszę się z tego zwycięstwa. To jest kierowca dzięki któremu chce się oglądać rajdy.
Co do występu naszych:
Boufier bezbarwnie, ale informacja o inżynierze wiele tłumaczy,
Grzyb w końcu pojechał coś na opis i pokazał jakie jest tempo naszej czołówki
Habaj dobrze że ma dostęp do tanich biletów :-)
Kajto rajd dobry ale strata na mecie była nokautem i myślę że o 3 tytuł będzie ciężko, tym występem utwierdza mnie tylko w przekonaniu że WRC2 to za wysokie progi.
Kołtun spodziewałem się że będzie bliżej TOP 10, ale to jest hobbysta i fajnie że jeździ.
Kasperczyk :-) trzeba jeszcze parę fur skasować
Zawada chłopak ma tempo tylko musi się nauczyć kończyć rajdy, a jest już na tyle doświadczony że powinny pojawić się efekty a ich brak :-(
Poloński myślę że ERC3 to dobry kierunek, ile można jeździć te same odcinki w Polsce.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez żółtek » niedziela, 7 maja 2017, 15:58

żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 8 maja 2017, 10:10

HenriS12B napisał(a):
adamlen napisał(a):Ciekawi mnie, że Bouffier nie włączył się do walki przynajmniej w TOP5. Nie słyszałem, żeby zgłaszał jakieś problemy z autem. Kiedyś regularnie wygrywał z Kajto a teraz dużo słabiej. Dziwne.
Narzekanie na auto (czyli na zespół) oznaczałoby spory nieprofesjonalizm, a takie rzeczy BB nie dotyczą. Raz wspomniał, że nie mają inżyniera w teamie i to może juz wystarczyć na uzasadnienie słabszej ogólnej dyspozycji. A najpewniej dochodzi do tego kiepskie przygotowanie sprzętu
Inżynier na pewno by pomógł, ale Gemini to nie są nowicjusze którzy nie potrafili by sobie poradzić z ustawieniem tego auta - do tego Buffi przejechał nim w tym roku już Monte i pare oesów na Korsyce do tego na pewno testy - ogólnie ja byłem też bardzo zaskoczony że przegrywał z Grzybem

Lukya wygrał w zeszłym roku i w tym roku potwierdził że nie był to przypadek, natomiast odrobinę zawiódł mnie Kajto - wynik jest jak najbardziej OK ale regularnie dostawał od ruskiego gdzie w zeszłym roku prowadzili wyrównaną walkę i tego spodziewałem się w tym roku. Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Grzyb którego przed sezonem spisałem na straty - w pierwszym starcie w tym rajdzie notowanie straty na poziomie 0,7s/km i uważam to za więcej niż przyzwoity wynik.

Z ciekawostek Cerny wypakował w tym samym miejscu co Kubica w 2013 (ta wielka skała jest bardzo charakterystyczna)
https://www.facebook.com/jancernyrally/ ... =3&theater
Kubica
https://www.youtube.com/watch?v=kGig4q0ICTM

Zawada też niezły kocur ale musi chłopak zacząć kończyć rajdy
https://www.facebook.com/PassatsDeCanto ... 574989028/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez jarexcc » środa, 17 maja 2017, 22:25

podobno powazny wypadek Łukaniuka na testach w Rosji, zderzenie z autem z na przeciwka, nie żyje pilot , a Alieksiej w ciezkim stanie. nie potwierdzone ale coś jest na rzeczy

http://www.go4speed.lv/lv/news/rallijs/ ... lukjanuks/
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez szirer205xs » środa, 17 maja 2017, 23:09

na ewrc pisali że złamana noga plus coś z ręką ale ogólnie z nim wszystko ok :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Voo » czwartek, 18 maja 2017, 08:59

No to Acropolis pewnie z głowy a Cypr pod znakiem zapytania. Nie ma szczęścia Rosjanin.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Aro90 » czwartek, 18 maja 2017, 09:19

Voo napisał(a):No to Acropolis pewnie z głowy a Cypr pod znakiem zapytania. Nie ma szczęścia Rosjanin.


nie no Cypr jest już za miesiąc więc myślę że nie ma szans, później dłuższa przerwa i miejmy nadzieję że zobaczymy go w Rzeszowie :wink: ehh niefart straszny dla niego ale co tam się podziało że wypadek czołowy... :(
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Larc » czwartek, 18 maja 2017, 12:46

Alex Lukyanyuk: stan umiarkowany, złamanie kości piety lewej stopy, "złamanie/uszkodzenie" prawej rzepki, pęknięcie miednicy, złamania/uszkodzenia kręgów krzyżowych, stuczone płuca. Obrazenia nie wplyna na funkcje motoryczne. Planowane sa zabiegi operacyjne.
lużny przeklad z jezyka rosyjskiego.
http://www.msphoto.eu/
Avatar użytkownika
Larc
N2
 
Posty: 132
Dołączył(a): poniedziałek, 1 cze 2009, 17:11
Lokalizacja: Southampton

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 18 maja 2017, 23:05

Ale nigdzie nie podali kto prowadził samochód. Domyślam się, że nie Aleksiej bo w Rosji jest pilotem. Co myślicie? Co tam się w ogóle stało, że taka masakryczna sytuacja miała miejsce, auto kompletnie zniszczone?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron