Rajdy HU

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez fotorobart_pl » czwartek, 31 mar 2011, 19:53

ja to nie wiem kiedy :D nigdy jeszcze nie płaciłem na Węgrzech :)
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54


Postprzez corados » czwartek, 31 mar 2011, 21:46

Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Hubertos » czwartek, 31 mar 2011, 22:32

Niestety w tym roku nie zawitam na Eger. Trzeba czekać do Korczyny. Miłej imprezy tym co jadą :wink: .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Agrest » piątek, 1 kwi 2011, 00:13

Jim_Clark napisał(a):Mnie tylko zastanawia co to za stajnia miala podstawic to auto, bo w zadnej informacji nie ma slowa na ten temat co nasuwa pewne podejrzenia. Tym bardziej ze najgrozniejszy konkurent nie bedzie jechal WRC wiec nie ma potrzeby napinania sie na C4.


Wiem tylko tyle ze miało to byc auto z Włoch, z usług tej stajni korzystał Rzeźnik na Barbórce 2010, ale jak sie ona nazywa to nie mam pojecia
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez grzesio87 » piątek, 1 kwi 2011, 00:20

pierwszy raz jade na eger a zmuszony jestem pozyczyc auto od ojca.oficjalnie wiadomo ze wymagane jest czy to na slowacji czy wegrach zaswiadczenie mowiace ze dany samochod jest pozyczony... jak to wyglada w praktyce?takie zaswiadczenie to 40zl wazne 2 tyg i mozna zalatwic je wylacznie w pzm.wyjazd w nocy z piatku na sobote a jutro praca wiec nawet nie ma jak zalatwic takiego upowaznienia.jak wasze doswiadczenia w tym temacie:)??
Avatar użytkownika
grzesio87
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 12 paź 2010, 19:40

Postprzez MSG Racing » piątek, 1 kwi 2011, 06:50

bercik napisał(a):
grzesio87 napisał(a):os sa platne? jesli tak to ile:)?

Z tego co piszą ludzie na węgierskim forum i mówił w wywiadzie dyrektor rajdu to 1500 forintów. Co ciekawe na stronie o tym ani słowa...

Może chodzi o jakieś specjalne miejsca dla kibiców?

Ja bym jeszcze raz prosił o jakieś fajne miejscówki od osób które już mają za sobą wyjazd na Eger :)
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez bercik » piątek, 1 kwi 2011, 08:31

grzesio87 napisał(a):pierwszy raz jade na eger a zmuszony jestem pozyczyc auto od ojca.oficjalnie wiadomo ze wymagane jest czy to na slowacji czy wegrach zaswiadczenie mowiace ze dany samochod jest pozyczony... jak to wyglada w praktyce?takie zaswiadczenie to 40zl wazne 2 tyg i mozna zalatwic je wylacznie w pzm.wyjazd w nocy z piatku na sobote a jutro praca wiec nawet nie ma jak zalatwic takiego upowaznienia.jak wasze doswiadczenia w tym temacie:)??

Też kiedyś szukałem informacji na ten temat, bo auto którym dotychczas jeździłem formalnie stało na ojca. Na wszelkich forach jakie znalazłem, ludzie pisali żeby się tym nie przejmować.
Tak też zrobiłem :lol:
Nie mniej jednak, ani razu nie byłem kontrolowany przez policje.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez machoony » piątek, 1 kwi 2011, 09:48

tez sie tym zastanawialem. jadac na wakacje odkupilem 5% samochodu (zeby kwota byla ponizej 1000zł aby nie placic nic w skarbowym) i z taka umowa do urzedu komunikacji. od reki wpisali mnie do dowodu jak wspolwlasciela i po klopocie.

beda raz na eger zatrzymala mnie policja. jechalem autem brata kolegi, ktorego nie bylo z nami (o to sie nie rzucali). tam w eger jest taka mega dluga prosta przez miasto ze swiatlami. my spieszylismy sie na 1os rano i troszke bylo za szybko. wzdluz drogi stoja zaparkowane samochodu i w jednym z nich siedziala policja z fotoradarem. taka kamera zamontowana zamiast zaglowka fotela. stracilismy pol godziny ale obylo sie bez mandatu. z tego co zrozumialem to trzeba placic na miejscu a jak nie to zabieraja prawo jazdy i mozna je odebrac placac na komisariacie. jako ze byla niedziela to cudem udalo sie wybronic ze dzis wracamy do kraju i nas puscili.
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez Jim_Clark » piątek, 1 kwi 2011, 10:21

a czy czasem ten przepis nie obowiazuje tylko jesli chodzi o auta z wypozyczalni?
Jim_Clark
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 23 lut 2011, 13:20

Postprzez grzesio87 » piątek, 1 kwi 2011, 10:23

ktos jedzie z okolic cieszyna?chetnie bym sie za kims"uczepil" zamiast bladzic:)
Avatar użytkownika
grzesio87
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 12 paź 2010, 19:40

Postprzez grzesio87 » piątek, 1 kwi 2011, 10:24

Polski Związek Motorowy wystawia dokument Upoważnienia dla kierowców wyjeżdżających zagranicę pożyczonym pojazdem (kierowca nie jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym) lub pojazdem, którego właścicielem jest firma leasingowa lub bank. Dokument ten zawiera dane osób i pojazdu. Dokument jest sprządzony w 3 języjach ( angielski, niemiecki i francuski ) wedłu wzorca zatwierdzonego przez FIA , Międzynarodowej Organizacji Turystycznej (AIT) i siostrzanych organizacji motorowych w większości krajów europejskich.

Przypominamy jak stanowią przepisy Kodeksu drogowego nt. jazdy pojazdem którego użytkownik nie jest
właścicielem, w naszym kraju:
Art.71 pkt. 5a "W przypadku gdy z dokumentu stwierdzajacego dokonanie rejestracji pojazdu, o ktorym mowa w pkt.5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo".

Dokument Upoważnienia PZM (Authorisation) jest uznawany przez większość służb granicznych i policji w Europie.
W niektórych krajach jest wręcz wymagany np. w Bośni i Hercegowinie, Czechach, Finlandii, Słowenii, na Węgrzech (obowiązuje wyłącznie wzór wersji węgierskiej, którą można otrzymać w PZM).
Avatar użytkownika
grzesio87
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 12 paź 2010, 19:40

Postprzez bercik » piątek, 1 kwi 2011, 10:47

Nie chcę się specjalnie wymądrzać, ale jak to bywa, teoria nie idzie w parze z praktyką. Ja bez takiego kwitu objechałem Węgry, Czechy i parę razy Słowację. Masa ludzi robiła tak samo. Tak więc kolego grzesio87 decyzja należy do Ciebie
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez grzesio87 » piątek, 1 kwi 2011, 12:21

bercik a czy ktos podczas kontroli wogole pytal o takie upowaznienie?
Avatar użytkownika
grzesio87
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 12 paź 2010, 19:40

Postprzez bercik » piątek, 1 kwi 2011, 12:44

grzesio87 napisał(a):bercik a czy ktos podczas kontroli wogole pytal o takie upowaznienie?

Z tego co czytałem po różnych forach, to pisali ludzie że nikt ich o takie rzeczy nie pytał. Raz mnie nawet jakiś typ wyśmiał na forum jak o to zapytałem :D
Wiesz, jak gdzieś jadę to lubię być dobrze przygotowany na różne sytuacje i drążyłem temat dość długo.
Aha, jak ktoś nie zauważył to trzeci raz zmienił się niedzielny harmonogram http://www.rally.sk/modules.php?name=Ne ... e&sid=4458
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez fotorobart_pl » piątek, 1 kwi 2011, 14:17

to ja proponuj sprawdzi drogi płatne na Słowacji...bo brak winietki słono kosztuje ;), a ponoć jest obowiązkowa...
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron