Ralli Vinho Madeira

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Marmetal » sobota, 4 sie 2007, 11:21

Zgadzam się. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że zdoła się wbić do dziesiątki przy takiej obsadzie. Oby utrzymał to miejsce (jest piąty w klasyfikacji ME) i dowiózł cztery punkty do mety. Sama rywalizacja w czubie jest dość ciekawa, Basso ogrywa wszystkich. Trochę dziwi mnie tak świetna dyspozycja Travaglii, długim Lancerem radzi sobie wyśmienicie na krętych i wąskich trasach, wydawałoby się, że pod auta S2000. Dzisiaj kolejny dzień (i kolejna relacja na Eurosporcie :idea:), może być ciekawie.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20


wydaje mi się to troche żałoste

Postprzez gsi » sobota, 4 sie 2007, 22:31

smutna i żałosna prawda czopik ledwie w dziesiątce sie trzymał dopuki autko nie wyzionęło ducha a LOIX kożystając z super rally jest 7 poziom nasi kierowcy pokazują straszny smutne to prawda :(
mam swira na punkcie rajdów
gsi
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 3 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: walim

Postprzez Karol » sobota, 4 sie 2007, 23:03

Czopik to obecnie jakaś pierwsza piątka szybkościowo w Polsce, w Europie to jest klasa B (jeżeli w klasie A postawimy np Jean-Josepha, Travaglie, Basso, Casiera, Bouffiera etc). Dołóżmy do tego trasy obce Czopikowi (głównie chodzi o specyfike, chociaż można powiedzieć że trochę miał czasu się zaznajomić, 5 czy tam 6 OS - Mille Miglia), silną stawkę (nie tylko lokalną) i przyzwoita jazde na początku drugiej dziesiątki z pojedyńczymi przebłyskami w pierwszej daję nam to wynik bardzo dobry, oczywiśćie do momentu kapcia i awarii (a i kapeć jakoś nie zdegradował Czopika gdzieś w upokarzające miejsce w tabeli). Dokładam do tego też, że i sam Czoper zna swoję miejsce w szeregu i nie trąbi na lewo na prawo że jedzie po wygraną w ME. (od razu uprzedzam: wypowiedzi przed sezonowe że będą atakować to w 100 % normalne). Nie wiem więc gdzie masz tą smutną i żałosną prawdę?

Może to zakrawa pod OT, ale wydaję mi się, że trochę racji ma Czopik mówiąc o jednej z najsilniejszych lig rajdowych w europie (w sensie rsmp). Zobaczcie sami zresztą, 30 aut N4, głównie top spec, jakiś Swift top spec, i jedna z najsilniejszych lig S2000 w europie. Nie przypominam sobie by któryś kraj mógł się poszczycić ok. 3 regularnie startującymi autami tej klasy(zakładając przelicznik: Magurski - 2, Elmot - 3, Polski - 3, Subaru - 3, Kaszuby - 2, Rzeszowski - 4). Więc mocna liga sprzętowa jest (dla mnie ligę sprzętową tworzy jakość samochodów, a nie ilość. Słaba obsada niższych klas moim zdaniem niczego nie przesądza). A naszych kierowców też raczej się wstydzić nie musimy. Przecież wyniki czy to Sołowowa w ERC, czy to Kuzaja w PCWRC są raczej na miarę ich możliwości, raz lepiej raz gorzej, i kto na chłodno podchodzi do startów polaków nie powinien być zaskoczony raz po raz, in minus. Myślicie, że we Francji, Niemczech, Hiszpanii też mają nieograniczone pokłady "kozaków" ? Poziom obecnej polskiej czołówki tj Kuzaj, Kuchar, Dytko, Staniszewski, Gabryś, Kajetanowicz, Grzyb, Lubiak uważam za całkowicie zadowalający. To, że my nie mamy kierowców w WRC - uważam za kwestię promocji i systemów obowiązujących w przytoczonych losowo krajach. Wstydzić moim zdaniem nie ma się czego naprawdę, i smucić też nie o ile spojrzy się na wyniki polaków nie przez pryzmat wziętych z kosmosu zapowiedzi o równorzędna walkę z czołówką europejską vel światową, a przez to jakie są naprawdę ich możliwości i co jest do zdobycia w ich zasięgu. Pora odrzucić smęty i lamenty za WRC, i jak to dawniej nie bylo wspaniale i dojrzeć to czym obecnie dysponujemy.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez gsi » niedziela, 5 sie 2007, 09:01

powiem tak czoper jest swietnym kierowcą nie podwazam tego bo bardzo podoba mi się jego zamaszysta jazda ALE SMUTNE JEST TO ZE ON JECHAŁ BEZ PROBLEMÓW A WYGRYWAŁ Z NIM FACET KOZYSTAJĄCY Z SUPER RALLY wszyscy wiemy ile w tym systemie sie traci z regoły kierowcy kozystajocy z tego systemu mają problem zeby wejsc w drogą 10 a loix był 7
mam swira na punkcie rajdów
gsi
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 3 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: walim

Postprzez Karol » niedziela, 5 sie 2007, 09:49

Loix to były kierowca fabryczny... Czopik choćby chciał nie może się do niego porównywać... Tutaj masz prawdę...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Gucio » niedziela, 5 sie 2007, 11:05

Tak czy inaczej szkoda, że prąd go wyeliminował, a w zasadzie jego brak :x
Szkoda, bo była szansa na dobre miejsce.
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marmetal » niedziela, 5 sie 2007, 13:23

Ja też żałuję, że nie poszczęściło mu się na Maderze, szkoda, były szanse na punkty. Tymczasem Basso ograł wszystkich i spokojnie dowiózł prowadzenie do mety. Z ładnej strony pokazał się kierowca Peugeot Portugal Bruno Magalhaes. Trzeci zameldował się Ojeda. Travaglię wykluczyli, coś ten Top Run podejrzanie przygotowuje Lancery... Jean-Joseph ostatecznie siódmy, co jak na taką stawkę aut Super 2000 jest dobrym wynikiem. Następna eliminacja ME to Rajd Barum, również połączona z IRC 8).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez gsi » niedziela, 5 sie 2007, 16:38

może jestem niedoswiadczonym forumowiczem ale wiedze rajdową jakąs posiadam nie smie porownywac czopera do loixa bo jest to bezsensu ale naprzykład BASSO u nas był 4 i jedzie wszedzie na podobnym poziomie zawsze jest konkuręcyjny i zawsze w top 5 czego nie mozna powiedziec o żadnym z polskich szoferów ktorzy mają top autka przykro to stwierdzic nie mamy kierowcy ktory jest w stanie chocby zagrozic basso lub komus z czołówki ME sołowow tłumaczył sie w bułgarji ze w gorach silniki atmosferyczne słabną a auta z turbem nie wiec jak wyjasnic 2 miejsce J Josef to jest naprawde przykre czekam kiedy powrocą czasy gdy medialny (HOŁEK) walczył jak równy z równym i nawet pokonał na CYPRZE GARDEMAISTERA ktory jechał Lancią to była rywalizacja
mam swira na punkcie rajdów
gsi
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 3 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: walim

Postprzez Gucio » wtorek, 7 sie 2007, 11:25

Poszperałem :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gsi » czwartek, 9 sie 2007, 11:10

piękne fotki podobają mi sie
mam swira na punkcie rajdów
gsi
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 3 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: walim

Madeira Video Czopik

Postprzez CricketsFilm » czwartek, 9 sie 2007, 11:44

New video OnBoard inserted on:

www.cricketsfilm.tv "Ace Racing Online TV"
CricketsFilm
www.cricketsfilm.tv
www.cricketsfilm.com
CricketsFilm
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek, 27 lip 2007, 23:48
Lokalizacja: Italy

Postprzez darude » środa, 30 lip 2008, 19:54

Znowu znakomity szejk w wykonaniu naszego europejskiego jedynaka. Oby tak pieknie od jutrzejszego prologu :!:
Obrazek
Michał Elżbieciak / Bartek Wątroba - OGIEŃ!!! :D
Avatar użytkownika
darude
N3
 
Posty: 393
Dołączył(a): piątek, 6 paź 2006, 17:01
Lokalizacja: Lachowice

Postprzez KaMiLL WRC » środa, 30 lip 2008, 20:54

Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez GrzesiekF » sobota, 2 sie 2008, 19:08

No to Sołek 10 na Maderze i 4 w ME. Gac w Eurosporcie powiedział co prawda, że trzeci, ale chyba jak zwykle coś pokręcił :wink:
http://www.scr.civ.pl - AutoSport Retro - Historia sportu samochodowego
Avatar użytkownika
GrzesiekF
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 7 lut 2008, 21:48

Postprzez Philippe » poniedziałek, 4 sie 2008, 00:35

GrzesiekF napisał(a):No to Sołek 10 na Maderze i 4 w ME. Gac w Eurosporcie powiedział co prawda, że trzeci, ale chyba jak zwykle coś pokręcił :wink:


Mówił nawet, że Sołek 2!! ;-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości