Rally 1000 Miglia

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Wilu » niedziela, 10 kwi 2005, 14:23

Na mille trzeba być wyjadaczem, żeby coś namieszać ... oczywiście były przypadki, ale można je policzyć chyba na palcach jednej ręki ...

tak czy owak Fryta 3 min stracił do 1 w A7, jednak do 1 w N3 już ok 12 ... jak na debiut myślę całkiem przyzwoicie ...

Kościuszko wczoraj był zaskakująco wysoko, niestety nie udało mu się w czubie utrzymać ... 19 pozycja nie jest zła, ale 15 była myślę w zasięgu ...
nie mniej zostawił za sobą De Winkiela i Bruynella ...

co do samego rajdu, jak zwykle ciekawy, już starciłem nadzieję ale Paolo szalał dziś i wbił się na podium ... Cunico może mówić o pechu, wypadł z punktowanej 8 po problemach na ostatnim oesie. Wynik Renato jest tym bardziej godny podkreślenia, jeśli przyjrzymy się warunkom panującym na trasie:

Obrazek

nie sprzyjały one F2, a jednak ... Bezbarwnie jadący Dallavilla nawet w top 8 się zmieścił ...

Obrazek
Obrazek
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia


Postprzez Masters » piątek, 20 kwi 2007, 13:28

Odświeżam temat. Podaje link do śledzenia wyników przez internet.


http://195.137.150.215/classifiche/
"Jesteśmy na każdym rajdzie uzależniemi strasznie z tym sportem powiązani od zawsze z rajdami"
Avatar użytkownika
Masters
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 gru 2006, 16:59
Lokalizacja: Polanka Wielka

Postprzez Picias » piątek, 20 kwi 2007, 14:42

Widać Basso ogniem leci i odcinki zapewne nie są mu obce również sporo miejscowych wyjadaczy ostro jedzie, na szczęście puntują tylko stali uczestnicy ME więc spoko mogą sobie mieszać miejscowi. Mam nadzieję, że chłopaki przyspieszą właszcza Sołek i pokaże coś bo fura zobowiązuje(chociąż pewno sie jej dopiero uczy). Ładnie Czoper całkiem dobre tempo i rozkręca się. Bądzie się działo na Elmocie oj będzie :D
Rajdy to moja pasja.
Avatar użytkownika
Picias
N2
 
Posty: 195
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 13:07
Lokalizacja: Polanka Wielka

Postprzez LIPciu » piątek, 20 kwi 2007, 18:00

co z czopikiem?
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez Marmetal » piątek, 20 kwi 2007, 19:01

LIPciu napisał(a):co z czopikiem?


Niestety odpadł, a szkoda bo się rozkręcał. Sołek jak na razie jedzie bezbarwnie. Basso szaleje, Rossetti także nieźle. N4 jak na razie nieco odstają od Super 2000, ale walka jest wyrównana. Jean-Joseph robi co może w aucie Super 1600. Nieźle Isik i Fontana w Punciakach. Dobrze, że punktują tylko zgłoszeni do ME, dzięki temu jest ciekawiej :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Raven » piątek, 20 kwi 2007, 21:12

Polacy to po prostu dramat, Iliev niezle cisnie, mam tez nadzieje, ze SJJ zleje Isika.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Marmetal » piątek, 20 kwi 2007, 21:14

Pierwszy etap za nami. Basso zdecydowanie wygrywa przed Rossettim. Andreucci po kapciu odrobił straty, rozkręcił się i jest trzeci. Dalej plejada aut klasy N4 z Longhim i Aghinim na czele. Iliev, który jest dziesiąty w generalce, prowadzi w ME przed Isikiem i Jean-Josephem (kapeć). Tym samym punktacja ME wygląda następująco według nowych, pomysłowych reguł: Iliev 3, Isik 2, Jean-Joseph 1. Sołowow zajmuje 23 miejsce i czwarte w ME. Czopik niestety odpadł, Betti również, Fontana miał problemy. Jutro ostatni emocjonujący dzień, zobaczymy co się wydarzy.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez prezes-tk » sobota, 21 kwi 2007, 11:46

Marmetal napisał(a): Dobrze, że punktują tylko zgłoszeni do ME, dzięki temu jest ciekawiej :).


Ale marne to pocieszenie, gdy faktyczne miejsce w szeregu oscyluje na razie gdzieś na granicy 2. i 3 . dziesiątki. Mimo wielkiego szacunku dla Sołka i jego osiągnięć w PL, niestety, świadczy to o jeszcze dużej różnicy pomiędzy nim a innymi. Nawet przyjmując gorszą znajomość trasy w stosunku do miejscowych matadorów, to i tak jest duża różnica. Nie przypominam sobie aby ktokolwiek z zawodników z Europy (poza tymi, którzy za kapitał sportowy mieli tylko kasę), również nie znający trasy jak nasi, będąc na Polskim zajmował tak odległe miejsce.
Oby za jakiś czas nie okazałao się, że wejście w Punto zostanie uznane przez MS za błąd, tak jak to miało miejsce z Clio.
Prezes-tk
www.pensjonatrafa.ta.pl
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez qbus » sobota, 21 kwi 2007, 13:22

Wlasnie sie tak zastanawiam czy to dobrze ze punktuja tylko zawodnicy zgloszeni do me, dla nich tak, dla rywalizacji napewno nie. W takich rajdach jak mille miglie, ypres, czy madera zawodnicy jezdzacy w me nie beda sie liczyc i automatycznie beda odpuszczac, a szkoda.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez rallyspeed » sobota, 21 kwi 2007, 14:06

Basso rok temu na polskim dostał prawie 3 minuty.Gdyby ci wszyscy zawodnicy startujący teraz w mille jechali np.elmot to Sołek byłby znacznie wyżej bo zna trasy. Chodzi głównie o znajomość trasy i wprawę w przejeżdzaniu wolnych ciasnych zakrętów, których w Polsce nie ma wiele.Wszysto widać na onboardach Oleksego - całkiem inna specyfikacja oesów niż w Polsce.
Wg. mnie Polacy na wolnych zakrętach mniej się starają bo myślą że dużo więcej zyskają na szybkich.Jednak największe straty do lidera są na oseach gdzie jest bardzo dużo zakrętów, tak jak tutaj.No i pierwsza 20-stka na mille jest dużo lepsza niż pierwsza 20-stka w Polsce.
Niestety nasi nie potrafią dobrze jeździć wolnych zakrętów. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
rallyspeed
A5
 
Posty: 981
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 08:41
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Marmetal » sobota, 21 kwi 2007, 19:02

qbus napisał(a):Wlasnie sie tak zastanawiam czy to dobrze ze punktuja tylko zawodnicy zgloszeni do me, dla nich tak, dla rywalizacji napewno nie. W takich rajdach jak mille miglie, ypres, czy madera zawodnicy jezdzacy w me nie beda sie liczyc i automatycznie beda odpuszczac, a szkoda.


Nie powiedziałbym do końca, że odpuszczają. Przecież według nowego systemu punkty są też przyznawane według klasyfikacji etapowej (dla pierwszej trójki). Więc nawet jak zawodnik X jest ostatni w klasyfikacji ME bo miał jakieś problemy pierwszego dnia to nazajutrz może powalczyć nawet o 3 punkty. To nie takie głupie, tym samym rośnie też sens SupeRally. Jestem zdecydowanie za premiowaniem tylko zgłoszonych zawodników.
Jeśli chodzi o sam rajd, który niedawno się zakończył to Basso utrzymał piątkową przewagę i po raz drugi wygrał imprezę. Rossetti był za nim, a trzecie miejsce zajął Andreucci. A więc Super 2000 górą! Iliev wygrał klasyfikację ME, a Sołowow po pechu Jean-Josepha i Isika dojechał na drugim miejscu. Czopik odpadł także i dzisiaj. Klasyfikacji punktowej ME po rajdzie jeszcze nie ma, ale Iliev zdobył 15 oczek. W tym roku mistrzostwa Starego Kontynentu nabrały kolorów :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Raven » sobota, 21 kwi 2007, 19:24

Klasyfikacja punktowa po rajdzie Mille Miglia juz jest, na www.rajdy.v10.pl :twisted: :twisted: :twisted:
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez prezes-tk » niedziela, 22 kwi 2007, 11:54

Wszystko się zgadza, ale rozgrywki o ME będą się tak miały do każdego rajdu jak u nas, do każdej eliminacji np. Puchar SC. W klasyfikacji rajdu zawodnik zajmie 99 m-ce, ale w ME 1. O tym, że rozumowanie moje jest słuszne świadczy forma przekazywania informacji do mediów: wszędzie jest napisane, że Sołek jest drugi w ME ale prawie nigdzie, że jest daleko w generalce rajdu. Ja rozumiem, że trzeba się sprzedać ale nie ma co ukrywać: nasi dostali baty i to sromotne. Gdyby był 9. może 11, to OK, ale 19. przy pechy kilku zawodników? Trochę słabo. jako kibic Sołka jednak jestem dobrej myśli, że w końcu odkupi on jakiś team F1 :D .
Prezes-tk
www.pensjonatrafa.ta.pl
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez schwepes » niedziela, 22 kwi 2007, 13:07

prezes-tk napisał(a):O tym, że rozumowanie moje jest słuszne świadczy forma przekazywania informacji do mediów: wszędzie jest napisane, że Sołek jest drugi w ME ale prawie nigdzie, że jest daleko w generalce rajdu.

odwrotnie jest w TV, gdzie zazwyczaj nie podają miejsca naszych zawodników w klasie (pcwrc czy jrc), tylko w generalce ;)
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marmetal » niedziela, 22 kwi 2007, 13:14

No dobra, masz trochę racji, ale zapewne śledziłeś ostatnie edycje ME, więc sądzisz, że system w którym trzech zawodników regularnie jeżdżących w rozgrywkach ma więcej niż 10 punktów, a reszta to zawodnicy lokalni jest dobry? Mnie się to zupełnie nie podobało i obecna sytuacja mnie cieszy. Przynajmniej nastąpiło jakieś odrodzenie ME, jest o co walczyć, a lokalni matadorzy nie zabierają wszystkich punktów.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości