Rajd Arktyczny

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Rajd Arktyczny

Postprzez Łukasz » wtorek, 25 sty 2005, 17:49

W piątek rusza w Finlandii Rajd Arktyczny. Na starcie stanie 86 załóg w tym 12 WRC. W rajdzie wystartują tacy znani kierowcy jak ,Juuso Pykalisto (Ford Focus WRC), Jari Vita (Ford Focus WRC), Kosti Katamajaki (Peugeot 206 WRC), Kristian Sohlberg (Mitsubishi Lancer), Jari Latvala (Toyota Corolla WRC), czy Mikka Hakkinen (Toyota Corolla WRC). Jedynym reprezentantem Polski będzie Michał Sołowow, którego bronią będzie Mitsubsihi Lancer Evo VII.

Z Finami na ich podwórku z całą pewnością łatwo nie będzie ale mam nadzieję że nasz reprezentant pokaże się z jak najlepszej strony.

Tu macie link do listy startowej: http://www.lapdatasystem.com/tun05/html/i_ilmo.htm
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole


Re: Rajd Arktyczny

Postprzez integrale » wtorek, 25 sty 2005, 20:57

Łukasz napisał(a):W piątek rusza w Finlandii Rajd Arktyczny. Na starcie stanie 86 załóg w tym 12 WRC. W rajdzie wystartują tacy znani kierowcy jak ,Juuso Pykalisto (Ford Focus WRC), Jari Vita (Ford Focus WRC), Kosti Katamajaki (Peugeot 206 WRC), Kristian Sohlberg (Mitsubishi Lancer), Jari Latvala (Toyota Corolla WRC), czy Mikka Hakkinen (Toyota Corolla WRC). Jedynym reprezentantem Polski będzie Michał Sołowow, którego bronią będzie Mitsubsihi Lancer Evo VII.

Z Finami na ich podwórku z całą pewnością łatwo nie będzie ale mam nadzieję że nasz reprezentant pokaże się z jak najlepszej strony.

Tu macie link do listy startowej: http://www.lapdatasystem.com/tun05/html/i_ilmo.htm


Sołowow niezły Kozak da rade zobaczycie

pierwsza 20 w zasięgu - moze lepiej

na Cieszynce ładnie śmigał po śniegu

Obrazek 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
integrale
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2005, 18:34

Postprzez !ADI! » wtorek, 25 sty 2005, 21:55

No za długo to on nie barbórce nie pośmigał :roll:

a szkoda
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Łukasz » wtorek, 25 sty 2005, 21:57

No nie wiem czy z Finami to tak łatwo będzie i nie wiem czy pierwsza 20 ale kto wie? Zobacz że jest ponad 10 WRC i parę Lancerów w tej samej klasie.
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez qbus » wtorek, 25 sty 2005, 22:18

Sołek aż tak mocny nie jest. wg. tego co można wyczytać charakterystyka odcinków tego rajdu nie przypomina odcinków Szwedzkiej rundy Mistrzostw Świata. miejscowi tworzą mocną lige o czym wszyscy wiedzą i oni znają te odcinki doskonale. niezwykle trudno będzie pojechać na opis dobrym tempem. pierwsza 20 przy masie szczęścia.
w które ciężko mi uwierzyć. przewiduje środek stawki w klasie.
lepiej powinno być w następnym starcie.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez pwrc » środa, 26 sty 2005, 00:17

qbus napisał(a):przewiduje środek stawki w klasie.
lepiej powinno być w następnym starcie.


no tak, ale ten nastepny to chyba właśnie ten
bo jeżeli mnie pamięć nie myli to juz będzie kolejny start
Michała Sołowowa w tym rajdzie

z punktu widzenia kierowcy trudno sobie wymarzyć lepszy trening

PS: podziwiam mechaników, którzy pracują w tych warunkach :wink:
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez qbus » środa, 26 sty 2005, 00:25

Tak to jest drugi start. pierwszy zakończył się podczas drugiego etapu chyba jakoś na samym początku.

Chodziło mi o start w Rajdzie Szwecji.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Łukasz » środa, 26 sty 2005, 01:29

Wiadomo wszem i wobec że Finami wygrać na ich terenie to arcy trudne zadanie, nie sądzę ażeby Sołekto uczynił, jest za słaby, ale niech przynajmniej trenuje. Wysoko postawiona poprzeczka tylko mobilizuje do dobrej i bardzo szybkiej jazdy i jest rozwijająca dla zawodnika.
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez Raven » piątek, 28 sty 2005, 15:01

No to po 2 oesie Solek jest dopiero 39, na 1 oesie byl 35, a na drugim 43. Przegral z samochodami N3 nawet. Mam nadzieje, ze sie rozkreci.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Łukasz » piątek, 28 sty 2005, 15:56

Jak przegrał nawet z samochodami N3 :?: :roll: Przecież on startuje w N3 chyba że chodzi ci o to że wszystkie N3 go objechały :?: . Rajd ciężki bo ściga się zfińskim asami więc nie dziw się. I to na ich terenie.
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez Raven » piątek, 28 sty 2005, 16:43

Wiedzialem ze ktos sie przyczepi, ja mialem na mysli nasze N3, czyli u nich N2. Przegranie na sniegu samochodem 4x4 z oska (i to enka) to raczej nie przynosi chwaly.

Obrazek
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Wilu » piątek, 28 sty 2005, 17:10

3 oes również słaby, jedyna jego szansa, że się wykruszy połowa stawki na tych 40 km oesach. 4 oes dramatyczny. strach co będzie na 5 tym.

Raven coś brakuje Ci cierplowości ...

słabo jedzie Solhberg, natomiast nieźle nawet młody Malcolm sobie radzi.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez golden » piątek, 28 sty 2005, 17:27

oni maja inne oznaczenia

A5 = nasze A8
N3 = nasza N4
N2 = nasze N3 ichyba A6
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łukasz » piątek, 28 sty 2005, 19:26

Wiedzialem ze ktos sie przyczepi, ja mialem na mysli nasze N3, czyli u nich N2. Przegranie na sniegu samochodem 4x4 z oska (i to enka) to raczej nie przynosi chwaly.


Nie wiem jakie tam są trasy - szerokie, szybkie jak w Szwecji czy kręte i wąskie. Jeśli te drugie no to lżejsze ośki śmigają a on się toczy. A jak w 2002 Kulig i Kuzaj na Dolnośląskim jadąc WRC przegrali z N-ką Czopika :?: Wszystko zależy jakie trasy i w jakim stanie. Ale fakt faktem słabo jedzie. Może trzeba było pojechać Clio :D :wink: Pozdro :) :wink:
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez Raven » piątek, 28 sty 2005, 19:38

Wiesz porownywanie wrc i n4, a porownywanie n4 i n-kowej oski to chyba nie za bardzo wychodzi.
Jestem w trakcie orientowania sie w przepisach Finow, i na razie znan tylko opis klas, ale nic tam nie ma ze N2 mogloby byc u nas A-grupa.
Czy az taka to roznica czy kreto czy nie? Przeciez tu chodzi o to ze oni sie scigaja po sniegu i to jest to co mnie zastanawia.

Tym czasem Solek 21, widac mala progresje. Zobaczymy czy jutro bedzie lepiej.
Ostatnio edytowano piątek, 28 sty 2005, 19:55 przez Raven, łącznie edytowano 1 raz
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości