Pelikański-El Matador

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Pelikański-El Matador

Postprzez grandmaster » niedziela, 20 paź 2002, 14:53


Mariusz Pelikański vel. Pelikan co kolejny rajd udowadnia że jego starty w RPP nie są przypadkowe.Na początku wielu sceptyków uważało iż "Pelikan" nie poradzi sobie za kierownicą rajdowego Peugeot'a. Na przekur właśnie tym niedowiarkom Mariusz pokazał na co go stać już na początku sezonu świetnie spisując się na Zimowym i w dwóch kolejnych rajdach. Później Pelikana dopadł pech i znów zaczeły sie dziwne domysły... Nie bez powodu porównuje Pelikańskiego do weterana rajdów Carlosa Sainz'a bo w tym młodym kierowcy drzemie wielki potencjał,talent i temperament godny każdego rajdowca. Świetnie pojechany Rajd Karkonoski i Warszawski są tego najlepszym przykładem.Miejmy nadzieje że Pelikan w nastepnym sezonie będzie miał jeszcze wiecej szczescia i trafi na dobrego sponsora ;-)
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza


Postprzez wujek colina » niedziela, 20 paź 2002, 17:32

Fajnie ja tez lubie pelikana ale chyba ci sie pomylily dzialy tematyczne tego forum!!
Obrazek
pedal to the metal and metal to the ground
Avatar użytkownika
wujek colina
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 17:35
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez TommiCrazy » poniedziałek, 21 paź 2002, 00:53

Grandmaster a co ty jesteś jego MANEYŻEREM? 8) swiat jest brutal i nietylko on jedem jest niedoceniony , ja też mam zespół , gramy lepiej niż 9/10 polskiej sceny muzycznej a dotej pory jedyne co udało nam sie odzyskać to koszt paliwa za wyjazd. :twisted: DIABEŁY GÓRĄ
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Raven » wtorek, 29 paź 2002, 21:03

Nie bez powodu porównuje Pelikańskiego do weterana rajdów Carlosa Sainz'a

Jak dla mnie to pomylka i obraza dla Carlosa...
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Pomyłka!

Postprzez grandmaster » środa, 30 paź 2002, 20:52

Pomyłka...moja żona miała na drugie Pomyłka!
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez pwrc » niedziela, 5 sty 2003, 00:56

Raven popieram
taki porównanie to co najmniej nietakt
żeby nie uzyc dosadniejszego sformułowania
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez thompson40 » sobota, 11 sty 2003, 19:45

nie znam się za bardzo na kierowcach ale na pewno wielu kierowców ma wielki talent. Pelikan na pewno jest jednym z nich. jest tylko jedna przeszkoda , jedna jedyna - pieniądze :(
pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez Wilu » sobota, 15 lut 2003, 23:26

ja pierdzielę ładnie pokręcone te posty, dołącze w takim razie coś równie kretyńskiego.

myślę z Pelikańskiego nic nie będzie, ot taki nowy Pineles, błysnął raz czy dwa i już więcej go niezobaczymy, Pelikan do kałamaża.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez marcin » niedziela, 16 lut 2003, 00:01

Ja osobiście uważam że pelikan to wielki talent i żeby jego oceniać to trzeba wziąść pod uwage że talent nie oznacza mistrzostwa polski czy mistrzostwa europy do tego trzeba mieć pieniądze. Takie jest moje zdanie sam talent niestety :cry: nie wystaczy żeby coś osiągnąć.
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Truskawa » niedziela, 16 lut 2003, 00:15

jak sie jest naprawde dobrym i potrafi sie skutecznie pokazac swoja osobe pieniadze sie znajda. Ale to juz inna para kaloszy.
Porównanie Pelikana z El Matadorem jest porazka. dlaczego Carlos nazywany jest El Matadorem - bo dojezdza prawie kazdy rajd w czolowce. Mariusz dopiero zaczyna swa przygode z rajdami... Ja raczej porownal bym pelikana do tzw. "Mlodych Wilkow" Solberga, Martina, Loeba .....
.:: Do zobaczenia na oesach ::.
Avatar użytkownika
Truskawa
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 15:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mototom » wtorek, 18 lut 2003, 01:30

Truskawa napisał(a):... Ja raczej porownal bym pelikana do tzw. "Mlodych Wilkow" Solberga, Martina, Loeba .....

Chyba jeszcze stanowczo za wcześnie na takie porównania.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rav » wtorek, 18 lut 2003, 22:59

Nie rozgraniczajcie talentu od pieniędzy. Rajdy to taki sport w którym liczy się też talent do przekonywania sponsorów. A skoro już o nim mówimy to poproszę o dokładny życiorys rajdowy.

Dodam inny życiorys dla porównania
1. zwycięstwo w klasyfikacji pucharu PZMotu
2. (rok później) Mistrzostwo Polski w klasie N4
3. (rok później) Mistrzostwo Polski w klasie S1600 i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w jednym rajdzie do MP samochodem S1600

Niech grandmaster napisze pod spodem życiorys Pelikana.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomisny » wtorek, 18 lut 2003, 23:47

Porownywanie Pelikanskiego do kogokolwiek i podniecanie sie jego talentem jest zbyt wczesne... Niech pokaze cos regularnego a wtedy bedziemy sie zastanawiac...

Wogole on ma strasznie duzo kibicow... Podczas Elmotu wszedlem wieczorem na chat i gadalem z jakims dzieciakiem, ktory co drugie zdanie powtarzal "dajcie Pelikanowi Wurca !!!"...a to przeciez byl dopiero drugi rajd... Nie wiem o co chodzi... Alebo chlopak ma tyle kumpli albo rozbudowany dzial public relations... :wink:
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wilu » środa, 19 lut 2003, 00:10

Rav kurcze podałeś całkiem zły przykład, różnicą jest jak zwykle kasa. Frycz miał środki finansowe, a raczej jego tata aby w niego trochę wpompować, sam widziałęm co się działo na np rajdzie limanowskiem (pzmot), gdzie dysponował naprawdę profrsjonalnym zapleczem, a Pelikańskiemu znajomi kupili treningówkę kadeta GSI bo nie miał chłopak czym jeździć. Poza tym pokazał, że w peugotach jest szybki, i wyniki są obiecujące, i ze względu na brak środków finansowych jego kariera się nie rozwinie tak szybko jak wspomnianego Frycza. Nie będziemy przecież gdybać co by było gdyby nie?
Pelikański zawija niezłe rogale i jeździ odważnie, widać, że talent ma i potencjał, zobaczymy ja widzę go na 1 miejscu w tegorocznych peugotach i tyle, chyba że Grzyb będzie miał mniej pecha w co akurat wątpię.

Tomisny napisał:

"Porownywanie Pelikanskiego do kogokolwiek i podniecanie sie jego talentem jest zbyt wczesne... Niech pokaze cos regularnego a wtedy bedziemy sie zastanawiac..."

no i ja się pod tym stwierdzeniem podpisuję. Ahoy.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Tomisny » środa, 19 lut 2003, 00:13

No wlasnie...apropos przyszlego sezonu...? Pelikanski nadal bedzie smigal w 206ce, czy moze szykuje jakis atak...?

wiem, wiem...kasa. Ale moze znalazl (lub znajdzie) kogos poza znajomymi...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości