Lausitz-Rallye

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez skateman » piątek, 21 paź 2005, 19:23

Matador napisał(a):Wyniki

Ostberg w starszej Imprezie szybki, ale Kahle napewno nie odpuści...

Nie działają....acces denied czy jakos tak...
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek


Postprzez Mroowa » piątek, 21 paź 2005, 21:13

jeszcze trochę itrzeba się zbierać :) do zobaczycha na OSach :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez b_smietana » piątek, 21 paź 2005, 21:32

Widzieliście kto prowadzi? Niezły rzeźnik z niego 8)
Avatar użytkownika
b_smietana
N1
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2005, 17:19
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez skateman » piątek, 21 paź 2005, 21:39

Kolo masakra... Ja wyjeżdżam o 2 :) Do zobaczenia na OS!!! yoo
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez Matador » piątek, 21 paź 2005, 22:20

skateman napisał(a):
Matador napisał(a):Wyniki

Ostberg w starszej Imprezie szybki, ale Kahle napewno nie odpuści...

Nie działają....acces denied czy jakos tak...


Nie wiem co jest grane. Chciałem dać linka z oficjalnej strony ale jest niezbyt przejrzysta.

Ostberg jest niesamowity. 18 lat i prawo jazdy dopiero od tygodnia. Czyżby wschodząca gwiazda norweskich rajdów?
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mroowa » sobota, 22 paź 2005, 01:03

Nivette się nea krótką sesję załapał :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez WAPNO » sobota, 22 paź 2005, 21:49

Było bardzo fajnie, ale denerwowały mnie opóźnienia. Przez to odpóściliśmy ostatni OS. No cóż nie będę się dużo rozpisywał bo jestem zmęczony :). Ale Polaków było dużo. I o to chodzi!
WAPNO
A6
 
Posty: 1012
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 13:46
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Gucio » niedziela, 23 paź 2005, 10:42

Więce teraz ja :D
Zaliczyliśmy w sumie 4 oesy, bo na piąty juz nam się nie chciało czekać...te opóźnienia były denerwujące jak mówił wapno...na 11 oesie było prawie pół godziny opóźnienia :?
ale zaczne od początku...pierwszy oes dania to numer 5 i staliśmy na nawrocie koło zalewu i to był oes gdzie trzy razy widać było auto, bo za plecami była meta i mało sie nie zlałem ze szczęścia jak zobaczyłem co ten miszczu zrobił tą imprezą :D :shock: khale z reshtą też pięknie cały nawrót pełna dzida :D piękne składanie do zakrętu i odejścia po rowie często :D ładnie Abram tez poleciał i sie chłop ucieszył jak go koło przejazdy zatrzymalismy i zamieniliśmy kilka cennych słów :D :D
Potem drugi przejazd tego samego oesu pojechalismy wyżej na prawy hak i tam też bajka te pikne boki i ten kurz :D i tam spotkalismy Kalamusa i całą reszte polaków...sie chłopaki grzali niemieckimi trunkami za zwei ojro :D:D potem stamtad na kolejny oes po tym(w polsce było by to niewykonalne zważywszy na małe odstępy czasowe) spokojne zapierdzielanko przez zabudowany(50) :roll:
i dojeżdżamy na oes nr 8 i tam prawy ciasny na płyty i "s" do góry :D i tutaj znów wurce pierwsza klasa ibardzo ładnie hyundai WRC :D czekamy naprzejazd Abramowskiego i z daleka już widze, ze leci jak opętany :D składał auto w ten sposób, że myślałem że poleci w choinki w lewo a tu kontra i pełna dzida po zakrecie no ... coś piknego panowie !!!!!!!
po tym oesie strefa serwisowa i łowienie gadzetów :D no i odwiedziny w teamie abrama i tam sie chłopaki ucieszyli, że kibice z polski troszku pogadalismy poplątalismy sie po strefie i heja na oes 11...i tu kurrrr...niemiła przygoda z fotoradarem :evil: :evil: :evil:
przy wlocie do weisswasser :cry:
jak przyjdzie foto to sie chyba potne :evil:
no ale cóz olać to bo oes czekał i tu największe spóźnienie zanotowali organizatorzy prawie godzine bylismy przed startem i godzina prawie opóźnienia staliśmy przy chopce na mecie oesu ja oczywiście bez kamizelki, ale stałem twardo między kamizelkażami :D :wink:
W końcu doczekaliśmy sie pierwszej załogi.....khale ciśnie ostro, ale cóż to.... kurde zdjęcia nawet nie zdążyłem mu zrobić tak zapier.... 8)
potem kilka ładnych skoków, ale Abram i tak oddał najdłuższy z całej stawki kierowców, bo w końcu polak :D
w połowie oesu wybrałem się niżej na zjazd z asfaltu na szuter w kierunku hopki i tam niestety zakończył swój udział Dobrowolski :cry:
Przy wyjeździe z szutru na łącznik asfaltowy było już za mocno wyryte i urwali prawą przednią półoś :x
Jednym słowem rajd bardzo piękny jak i tereny wokół tych żwirowni :D
Pozdrawiam moich pasażerów: Wapno, Skateman(śpioch) i jego kolega.
Pozdrawiam panów z oesu 11 Clio s 1200 i całą reszte z którymi nie gadałem :) oby więcej takich rajdów :D:D
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mroowa » niedziela, 23 paź 2005, 12:47

Dodam teraz ja swoje 3 grosze :)
Już od samej granicy było wesoło kiedy to po przekroczeniu jej gdzieś za jakiś czas stwierdziłem że niemam swojego dowodu :) i że został na Granicy hehe. Musieliśmy zawracać i wypić flachę z Ziomem z granicy i oddali dowód (żart). Jechaliśmy na pierwszy OS tego dnia nr 5 będąc w Klitten nikt niemógł nam powiedzieć gdzie ten OeS przebiega normalnie zero zainterwsowania Niemców rajdem. Ale znaleźliśmy go :) coprawda spóźniliśmy się trochę ale 1 WuRCa zabaczyliśmy hehe. No i oczywiście najlepiej pojechał kto ???
No nie nikt inny tylko Abram :) pokręciłem trochę swoim Camcoderem i trzeba było trochę Polaczkom pokibicować :) Machaliśmy ile pary w rękach myślę że to Zawsze miłe dla załóg które jadą za granicą :). Natomiast styl kibicowania Niemców to lipa powinni się Szachami zająć :) więcej wrażeń by dla nich było. Nasza Grupa liczyła 8 osób :) 2 autka :) dwóch było od kamery, 2 dziewczyny + 2 flagi od kibicowania, 2 Osoby od spożywania trunków :) i dwóch kierowców :). Kolejnym OSem był ponownie Boxberg Klitten tylko tym razem był to zjazd z asfaltu na szuter. Niebyło tam źle ale w Polsce lepiej by ten zakręt przejechali czego dowodem był przejazd Abramowskiego ( skąd on mógł wiedzieć że na szutrowych drogach też stoją znaki :) ) Ale nic się z autkiem niestało jedynie co znak sobie spadł. Fajny był jeden komentarz Polaka :) (Ej SAFETY !!! Widziałeś ?? To był Polak !!!! :) ) Kolejnym OSem był bodajże nr 9 i lekki łuczek ale na max speed :) ładnie przechodzili ten fragment. Po tym OSie pojechaliśmy na Strefę serwisową pocykać trochę fotek pogadać z Polaczkami :) których widać było na każdym kroku :) Przy okazji zrobiłem sobie fotę w Corsie S 1600 :)
Po krótkiej rozmowie z Michałem Dobrowolskim dowiedziałem się że blisko jest jakaś Hopa zrobiona przez Playstation więc tam się udaliśmy i tak jak moi przedmówcy odpuściliśmy kolejny przejazd tego Osu i pojechaliśmy do domu. Najdłższy skok oddał Kahle chyba 26 metrów z tego co pamietam Abram miał 25 m. Oj kurzyło się tam masakryczni a czekanie mnie dobiło :/ byłem wcześniej znalazłem miejscówkę i....
i..... stoję kurna czekając na te WuRCe :) w międzyczasie przewrażliwiony organizator poprosił Kalamusa żeby ten przemówił do Polaków stojących rzekomo za blisko drogi :) A Polacy byli twardzi. Czekaliśmy na wyskok Dobrowolskiego ale niestety niedojechał do Hopki :/ Na wyjściu na Asfalt urwał sworzeń a kawałek później półośka poszła :/ niestety. Ogólnie rajd był bardzo ciekawy oby takich więcej później moze jakieś fotki zapodam.
I jak sobie coś przypomnę to napiszę :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez b_smietana » niedziela, 23 paź 2005, 13:03

Hehe to mieliście tam wesoło :lol:
Mads Ostberg - Rajdowe objawienie?
Avatar użytkownika
b_smietana
N1
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2005, 17:19
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Mroowa » niedziela, 23 paź 2005, 13:05

Fajnie było. Szutry lepsze niz na Polskim :) A Safeciarzy praktycznie niewidziałem oprócz Hopy :)
Acha zapomniałem pogratulować 9 miejsce Abrama niejest złe zostawił w tyle sporo autek :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 23 paź 2005, 13:32

Witam,byly super,wspaniale szutry,wychodzi na to ze Abram zostal krolem lotow :) ,tez bylismy z ekipa na os-sie gdzie skonczyl dobrowolski,tyle tylko ze od hopy playstation jakis kilometr wczesniej,super miejscowka,wypadanie z lasu,prawy dosyc szeroki,znikali z widoku ale po jakis dwoch minutach pojawiali sie za naszymi plecami,fajna hopa przez droge i oczywiscie abram najpiekniejszy skok :) ,my zdecydowlismy sie zostac na drugi przejazd,byl on krotszy bo nie jechaly juz historyki i inne zgloszone w national A,praktycznie przejechaly micry i po rajdzie,rajdzik fajny co do zabezpieczenia to w sumie go prawie nie ma,znikome ilosci tasmy zabezpieczjacej,denerwujace byly te spoznienia,ale bylo warto,pozdrawiam i do zobaczenia :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez LEH » niedziela, 23 paź 2005, 14:16

No rzeczywiście rajd pierwsza klasa. Jedyny ból, to tak jak już wyżej wspomniano - opóźnienie. Byłem na drugim sobotnim oesie i czekałem i czekałem coraz bardziej obawiając się, że został odwołany. Na szczęście tak nie było i w końcu nadjechały wurce :) Auta jechały niemal wokoło mojej miejscówki - był nawrót z szutru na asfalt, krótka prosta i dziewięćdziesiąt w lewo na szuter, potem jeszcze dwa lewe i szybki w prawo. Chyba nie muszę mówić, że wurce pięknie szły, choć Poulsen w Corolli jechał później niż powinien i chyba coś z autem miał (zresztą później już go nie było). Volva też cudownie - od jednego białego ze Szwecji dostałem kamieniem po twarzy - szedł jag wariat. Jeden gość w czerwonym BMW obrócił się, ale nie odjął gazu wykonał piruet w plenerze ścinając jakiś krzak i poleciał dalej :) Zostałem na tym oesie na drugi przejazd - po długiej prostej szybka szykana lewo prawo i tutaj niesamowicie poszedł Linnerud w żółtej Corolli - Kahle też nieźle. Ostatni przejazd jaki zobaczyłem to "Playstation-Jump". Obejrzałem wszystkie skoki z pewnej odległości na skarpie. W grupie mistrzostw Niemiec Abram pokazał jak się skacze, ale trzeba przyznać, że w National A mało kto zwalniał przed hopą. Volva przeważnie latały jak durne skacząc dalej niż wurce i nawet Abram. Nasi też nie odpuszczali i fajnie fruwali. Ostatni przejazd też sobie odpuściłem.

Generalnie super impreza i za rok wracam! Brawa dla Abrama za widowiskową jazdę i dla pozostałych naszych, którzy się zgłosili i co ważne - wystartowali w rajdzie. Poza tym muszę wspomnieć o niesamowitej tylnonapędowej Corolli GT z Finlandii (Valtaala) - wolałbym pięć takich aut w RSMP niż całą naszą stawkę N4. Brawa dla Fina w Civiku (Manty) - robił wrażenie zarówno na kibicach jak i na wielu kierowcach czteronapędówek, których bił. Wrażenie robiły też Trabanty, a szczególnie ten pierwszy. Puchar Volvo to też świetna sprawa - tylny napęd zawsze będzie najwspanialszy!

Pozdrowienia dla wszystkich kibiców z Polski - dużo nas było i w przeciwieństwie do sporej ilości Niemców - wiedzą co to rajdy! Rozwalili mnie jedni tamtejsi "kibice", którzy usiedl sobie na krzesełkach tuż przed wielką rurą leżącą na ziemi i nie zważająć, że wszystko im zasłania zaczęli wsuwać banany i oglądać program! Dziwny kraj...
Ostatnio edytowano wtorek, 25 paź 2005, 11:25 przez LEH, łącznie edytowano 1 raz
LEH
 

Postprzez Mroowa » niedziela, 23 paź 2005, 14:34

A czy ktoś widział 2 koleżanki z Flagami Polski ??? :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Gucio » niedziela, 23 paź 2005, 14:38

No ale zobaczcie jak tamci kibice są zdyscyplinowani...nie trzebabyło ich przesówać, tylko naszych Kalamus musiał ustawiać do pionu :D
Jedynie na piątym oesie czyli pierwszym przejeździe dnia sobotniego przy torach/mecie taka ekipa była safeciarzy, że ustawiali ludzi tam gdzie było największe zagrożenie wypadkowej z zakrętu, a nas usówała z takiego miejsca gdzie wypadnięcie było niemożliwe....potem jak wracaliśmy z tego oesu wzdłuz drogi i dochodziliśmy do zejścia z asfaltu na szuter to safeciarz nas opierd....ał że szliśmy za blisko drogi :shock:
A Wapno"a co ... mamy lasem iść?? :x "
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości