Platinum Orlen 65 Rajd Polski

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez skandal » poniedziałek, 19 maja 2008, 11:51

A propos SAFETY to mam dwie uwagi :
[ W zeszłym roku safetowałem na ORLENIE i teraz też troszkę wiem jak to wygląda od kuchni !]

po pierwsze - na każdym ważniejszym rajdzie istnieje coś takiego jak książka zabezpieczenia, w której dokładnie na każdym kilometrze zaznaczone są miejsca w których przebywać ma publiczność ! Jak pewnie wiecie na ORLENIE pilotażowo wprowadzono program CZERWONYCH i ZIELONYCH taśm. My jako zwykli safeciarze nie mieliśmy NIC do powiedzenia gdzie wg nas powinni stać ludzie a gdzie nie !

NIESTETY w TYM TEMACIE układają to bezmyślni sędziowie ... którzy chcą mieć temat z głowy i ustawienie widowni na sąsiedniej górze - 30 metrów od odcinka jest OK !

Tam gdzie mogliśmy dogadaliśmy się z kibicami i w bezpiecznych miejscach taśma była dość umowna ! Jako kierowca też starałem się wytłumaczyć kibicom jedną bardzo ważną rzecz ! Jeżeli oczekują od nas - zawodników popisowej jazdy muszą brać pod uwagę nasz komfort psychiczny - a kibice którzy wyciągają nogi i głowy przed samochód nie są tego dobrym przykładem !

Jak sami pewnie wiecie na każdym zakręcie da się znaleźć kompromis między dobrym punktem widokowym a bezpiecznym ...

A jako safeciarz ( czasamy :) ) nie pozwolę stać nawet NIEŚMIERTELNEJ EKIPIE MEDIA NA WYPADKOWEJ ZAKRĘTU !!!

po drugie - szukanie przypadkowych ludzi na SAFETY nie jest dobrym rozwiązaniem , często na rajdach safeciarze przypadkowi nie wiedzą ile jest załóg i co się będzie działo , a swoje obowiązki ograniczają do siedzenia między widownią !!! i to jest bardzo smutne ! i niebezpieczne !
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02


Postprzez boss » poniedziałek, 19 maja 2008, 19:43

ja licze na wojskowych!!! Taki sobie żołnierz dostanie ROZKAZ i to będzie robił sumienie bo nie musi siedzieć gdzieś w koszarach, popatrzy sobie na ładne dziewczyny i do tego dopocznie między oesami... rok temu takich spotkałem, fakt o rajdach nie mieli zielonego pojęcia ( "oni jeżdżą 300km/h...) ale swoje zadanie wykonywali perfekcyjnie... ano i respekt budzą...:) pozdro6000
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez Newmann » poniedziałek, 19 maja 2008, 20:27

boss napisał(a):ja licze na wojskowych!!!
Też tak kiedyś myślałem, ale w pamięci z 64 pozostało tylko dwóch: jeden na nawrocie (punkt widokowy z informatora) popijał sobie piwko, bo mówił że jest poza koszarami i może-zainteresowanie bezpieczeństwem żadne! Drugi którego spotkałem spał sobie w zbożu i przechodząc niechcący go obudziłemł, na szczęście w pobliżu ludzi innych poza mną nie było-to mógł spać! Ja bym tak nie liczył na żołnierzy, ale Ty może spotkałeś tych lepszych-odpowiedzialnych.
_________________
Obrazek
www.rajdpolski.yoyo.pl
Avatar użytkownika
Newmann
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 08:38
Lokalizacja: OS Wydminy

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 20 maja 2008, 20:30

Patrik Flodin w SPRT ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kremer » wtorek, 20 maja 2008, 20:46

slynny krakowski rajdowiec ne pojedzie z powodu kontucji - tak jak u gory kolega napisal flodin zajmie miejsce w jego N14 - no coz tez nie najgozej :)

to bedzie boj holo vs alen vs bouffier vs flodin i na mete wg mnie w takiej kolejnosci przyjada
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez rallyfan » wtorek, 20 maja 2008, 21:16

to bedzie boj holo vs alen vs bouffier vs flodin

myślę, że do walki o zwycięstwo z pewnością włączy się jeszcze MiKo 8)
szkoda Kuzaja....
Avatar użytkownika
rallyfan
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 23 gru 2005, 23:53
Lokalizacja: Skawina

Postprzez Banan » wtorek, 20 maja 2008, 22:05

kremer napisał(a):to bedzie boj holo vs alen vs bouffier vs flodin i na mete wg mnie w takiej kolejnosci przyjada


I za to Cie szanuje... :) Holo ogien!!!
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Tadeusz » środa, 21 maja 2008, 07:40

Goły karnecik 49 blach w tym roku.
Uwielbiam zapach napalmu o poranku...
Avatar użytkownika
Tadeusz
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): środa, 24 maja 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa ( Bródno )

Postprzez Raven » środa, 21 maja 2008, 08:32

IMHO przegięli z ceną...
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez padre-mk3 » środa, 21 maja 2008, 09:32

piszecie ze teraz przegieli z cenami karnetow?
jestem ciekaw co powiecie na przyszly rok jak bedzie eliminacja mistrzostw swiata.
swoja droga to slyszeliscie cos moze o jakims rekonesansie ze strony fabrycznego zespolu?mam na mysli cos takiego jak niegdys LOEB na rajdzie irlandii
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Postprzez Kisiel » środa, 21 maja 2008, 10:40

W ubiegłym roku zgubiłem karnet i wchodziłem bez problemu :) ....
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez kremer » środa, 21 maja 2008, 10:41

no mysle ze jakby byly ms w 2009 to cena bedzie na poziomie co najmniej 100 XXX złotych przeciez karnet nie bedzie kosztowal 15 zeta

49 pln = 14 E
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Thrasher » środa, 21 maja 2008, 10:56

jak 49 zl dla was to duzo to ja sie poddaje !!
Za kazda inna impreze placi sie wiecej kaski...to jest rajd...i mamy go wspierac :)
49 zl za 3 dni !!!! zabawy to imho malo !!
Avatar użytkownika
Thrasher
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 12 cze 2006, 14:15
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Tadeusz » środa, 21 maja 2008, 11:19

14 ojro to dużo za kawałek plastiku i białą ( genialny pomysł na rajdzie szutrowym ) smyczkę. W opisie jakby usprawiedliwiają wysoką cene "...w tym Super OS Mikołajki przejeżdzany dwukrotnie..." na którym jest miejsce dla ilu osób? Zobaczymy czy wszyscy tak radośnie wejdą. No tak ale karta tylko uprawnia a nie gwarantuje.
Zaraz posypią się posty że zaczyna się narzekanie. W zeszłym roku pan mundurowy nie pozwolił mi wjechać na dojazdówkę do parkingu przy jednym z oesów bo podobno nie było już miejsca. Po przejściu 3 km okazało się że zaparkowałby tam jumbo jet. Oby z podniesieniem ceny podniosła się również jakość organizacji.

Kisiel napisał(a):W ubiegłym roku zgubiłem karnet i wchodziłem bez problemu :) ....
hehe w tym roku może już nie być tak kolorowo :) 50 pln to dużo kasy. Na barbórce wszystkich niepokornych ukarali barierami i kratami co by tylko płacący mogli coś zobaczyć.

"Wspierać rajd" no prosze Cię ...
Uwielbiam zapach napalmu o poranku...
Avatar użytkownika
Tadeusz
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): środa, 24 maja 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa ( Bródno )

Postprzez Raven » środa, 21 maja 2008, 11:44

jestem ciekaw co powiecie na przyszly rok jak bedzie eliminacja mistrzostw swiata.

Wtedy wlasnie sie zastanowie, czy jest sens jechac... bo to mistorzstowa swiata i ta cala "genialna otoczka".

49 zl za 3 dni !!!! zabawy to imho malo !!

W moim przypadku dwa. I to jest duzo za stanie 3km od drogi oraz chodzenie przez krzaki i szczucie policjantem, bo za pol godziny rusza oes.
Do tej pory nie mialem oporow, zeby placic za wstep.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości