Rally Liepaja Ventspils

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Voo » sobota, 7 lut 2015, 15:55

No jak się spojrzy, że liderujący w ERC3 i juniorach Szwed zaliczył w ubiegłym roku więcej startów, niż Chuchała i Zawada razem wzięci i to głównie tym samochodem, którym startuje dzisiaj...
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Ayatol » sobota, 7 lut 2015, 15:55

Zauważcie jeszcze że większość zawodników, którzy jadą przed Wojtkiem wyprzedza także Butvilasa. O nim chyba nie można powiedzieć że nie potrafi jechać w takich warunkach a to znaczy że czołówka JERC ma naprawdę niezłe tempo.
Ayatol
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): środa, 25 sty 2012, 23:39

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Sebekrally » sobota, 7 lut 2015, 16:19

Ayatol napisał(a):Zauważcie jeszcze że większość zawodników, którzy jadą przed Wojtkiem wyprzedza także Butvilasa. O nim chyba nie można powiedzieć że nie potrafi jechać w takich warunkach a to znaczy że czołówka JERC ma naprawdę niezłe tempo.

A może jednak świadczy to mizernym tempie Butvilasa? 1,5 min do lidera klasy po 3 odcinkach i autka 200km i 2wd przed 300km 4x4? Mam wrażenie że w rajdach chodzi o to by zapier.alać w każdych warunkach, a tu MP dostaje baty od nie tylko skandynawów. jeszcze zostało 5 eliminacji ale obawiam się że Wojtek nie będzie faworytem tych rozgrywek, choć mam nadzieję że się mylę :roll:
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez karluum » sobota, 7 lut 2015, 16:26

Po Butvilasie można by się lepszego tempa spodziewać, a co do naszej reszty..A kiedy w RSMP ostatnio był zimowy rajd na kolcu? Dajmy Skandynawów na asfalty i myślę, że będzie na odwrót...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez gregortest » sobota, 7 lut 2015, 16:30

jeszcze zostało 5 eliminacji ale obawiam się że Wojtek nie będzie faworytem tych rozgrywek, choć mam nadzieję że się mylę :roll:

Poczekajmy do asfaltów ...
Wojtek sie szybko odnajdzie.
Co do panów - Kasperczyka i Kołtuna.
To swojego zdania nie zmieniam.
Pieniędzmi nie da sie talentu kupić.
Przyjmują takie baty, że po prostu to jest śmiech na sali :lol: :lol: .
I nie pomogą tutaj żadne tłumaczenia.
Są ciency jak zapałka.
A to że Kasperczyk wbijał się w MP na poszczególnych OeSach do czuba niczego nie dowodzi.
WSTYD.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez wanderer » sobota, 7 lut 2015, 17:04

gregortest napisał(a):A to że Kasperczyk wbijał się w MP na poszczególnych OeSach do czuba niczego nie dowodzi.
WSTYD.

Przesadzasz, Sołowow albo taki Mikkelsen pokazał, że jak ma się kasę i upór, to po iluś tam latach można coś zdziałać. :)

A Chuchała moim zdaniem nie jedzie tak źle, zresztą rajd się dopiero zaczął.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 17:19

wanderer napisał(a):
gregortest napisał(a):A to że Kasperczyk wbijał się w MP na poszczególnych OeSach do czuba niczego nie dowodzi.
WSTYD.

Przesadzasz, Sołowow albo taki Mikkelsen pokazał, że jak ma się kasę i upór, to po iluś tam latach można coś zdziałać. :)

A Chuchała moim zdaniem nie jedzie tak źle, zresztą rajd się dopiero zaczął.


Piszesz o Mikkelsenie jeżdżacym w VW ? czy jakimś innym ? Troche mnie gubi porównywanie do niego Sołowowa bo w ogóle nie mogę znaleźć wspólnych mianowników.

To że nasi różni zawodnicy pokaża innym jak się jeździ na asfaltach, to też tyczy się chyba głównie tych naszych wyuczony na pamięć. Bo jak się prześledzi wypady naszych zawodników na asfaltowe rajdy poza granicami to wielu z nich szału nie robi.
Ostatnio edytowano sobota, 7 lut 2015, 17:28 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez viper » sobota, 7 lut 2015, 17:27

Sebekrally napisał(a):
Ayatol napisał(a):Zauważcie jeszcze że większość zawodników, którzy jadą przed Wojtkiem wyprzedza także Butvilasa. O nim chyba nie można powiedzieć że nie potrafi jechać w takich warunkach a to znaczy że czołówka JERC ma naprawdę niezłe tempo.

A może jednak świadczy to mizernym tempie Butvilasa? 1,5 min do lidera klasy po 3 odcinkach i autka 200km i 2wd przed 300km 4x4? Mam wrażenie że w rajdach chodzi o to by zapier.alać w każdych warunkach, a tu MP dostaje baty od nie tylko skandynawów. jeszcze zostało 5 eliminacji ale obawiam się że Wojtek nie będzie faworytem tych rozgrywek, choć mam nadzieję że się mylę :roll:

Masz bardzo ograniczone spojrzenie. Zrozum to ze jeżeli zmieniają sie warunki na drodze a tak jest w przypadku rajdow zimowych to czasami lepiej byc z tym a czasami z przodu. Jeżeli wystartujesz po mokrym a kajetanowicz po lodzie to nawet ty go obejdziesz. Resztę wniosków wyciągnij samememu z czego bedzie wynikała twoja przewaga. Nie wiem jak jest na miejscu w tym rajdzie ale z pewnoscia jeden ma lepiej a drugi gorzej.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 17:36

viper napisał(a):
Sebekrally napisał(a):
Ayatol napisał(a):Zauważcie jeszcze że większość zawodników, którzy jadą przed Wojtkiem wyprzedza także Butvilasa. O nim chyba nie można powiedzieć że nie potrafi jechać w takich warunkach a to znaczy że czołówka JERC ma naprawdę niezłe tempo.

A może jednak świadczy to mizernym tempie Butvilasa? 1,5 min do lidera klasy po 3 odcinkach i autka 200km i 2wd przed 300km 4x4? Mam wrażenie że w rajdach chodzi o to by zapier.alać w każdych warunkach, a tu MP dostaje baty od nie tylko skandynawów. jeszcze zostało 5 eliminacji ale obawiam się że Wojtek nie będzie faworytem tych rozgrywek, choć mam nadzieję że się mylę :roll:

Masz bardzo ograniczone spojrzenie. Zrozum to ze jeżeli zmieniają sie warunki na drodze a tak jest w przypadku rajdow zimowych to czasami lepiej byc z tym a czasami z przodu. Jeżeli wystartujesz po mokrym a kajetanowicz po lodzie to nawet ty go obejdziesz. Resztę wniosków wyciągnij samememu z czego bedzie wynikała twoja przewaga. Nie wiem jak jest na miejscu w tym rajdzie ale z pewnoscia jeden ma lepiej a drugi gorzej.


Oczywiśćie że ośki mają dużo lepsze warunki bo inaczej by nie jechały szybciej od loklanych kierowców w N-kach. Nie zmienia to faktów że Chuchała jedzie w okolicach czołówki R2 i jest znacznie wolniejszy, ja osobiście to rozumiem bo nowy samochód, nowe warunki itd. jakby ich obejżdżał to było by dziwne. Natomiast Kołtun jedzie w podobnych warunkach jak Simracis w R2, który jedzie na poziomie Chuchały i dostaje od niego baty. Butvilas jedzie gdzieś po pierwszej 15 więc też ma lepsze warunki niż zawodnicy w N-kach otwierający rajd.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez wanderer » sobota, 7 lut 2015, 17:42

TomMaz napisał(a):Piszesz o Mikkelsenie jeżdżacym w VW ?

Naprawdę nie wiesz, jak zaczynał?
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez speedyzxz » sobota, 7 lut 2015, 17:43

Kajto ok, nie obrywa batów od kogoś od kogo nie powinien. Ale mam nadzieję że nie pozwoli Breenowi na spokojną jazdę.

W juniorach, liczę że Aleks i Wojtek klepną młodzików z Anglii.
Po samym Aleksie liczyłem na więcej, bo drugi sezon, a i jak pokazuje Bergkvist, Opel ma tempo w R2, a jednak Chuchała szybciej niż Zawada, choć startów za granicą chyba 8 czy 9. I sam Wojtek raczej nie ugra sporo w JERC w tym roku, też by mu się przydał plan 2 letni, ale chyba za rok to już za stary będzie na juniorów.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez kubadub » sobota, 7 lut 2015, 17:45

No kurcze dostawac 3.5 min. po 4 oesach od r2 jadąc 4-napędowym Subaru po sniegu i szutrze to troche słabo.Podobnie z panami w r-piątkach.I mozecie pisac ze gościu to geniusz i jezdzi po sniegu po mleko i bułki ale taka strata to mizaga dla kogoś kto ściganie traktuje chociaz troche powaznie.
kubadub
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 3 lut 2011, 15:32

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez TomMaz » sobota, 7 lut 2015, 17:53

wanderer napisał(a):
TomMaz napisał(a):Piszesz o Mikkelsenie jeżdżacym w VW ?

Naprawdę nie wiesz, jak zaczynał?


Nie wiem...

Mikkelsen mając 17 lat już jeździł WRC w Wielkiej Brytanii, mając 22 lata wyjeździł tytuł w IRC, najmłodszy zawodnik który zdobył pykty w WRC. Rozumiem że na początku musiała być duża kasa żeby ktoś go wcisnął do Forda WRC tylko że od początku pokazywał dobre tempo.

Sołowow na poważnie wziął się za rajdy mając blisko 40 lat i nigdy nie był nawet blisko poziomu Mikkelsena.

U naszych wyżej wspomnianych zawodników kasa jest, sprzęt jest, tylko tempa zupełnie nie ma.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez Dominik Adamczyk » sobota, 7 lut 2015, 17:58

W takich warunkach ogromne znaczenie ma pozycja startowa. Dlatego wolny Kasperczyk obrywa aż tak dużo od R2. Czy międzyczasy w ERC są kontrolowane przez kierowców? Bo Breen jakby od 2 odcinków kontrolował tempo Kajtka... Proszę powiedźcie też jak jutro rozdzielone zostaną pozycje startowe.
Avatar użytkownika
Dominik Adamczyk
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 20:32
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Rally Liepaja Ventspils

Postprzez speedyzxz » sobota, 7 lut 2015, 18:01

TomMaz napisał(a):Sołowow na poważnie wziął się za rajdy mając bliski 40 lat i nigdy nie był nawet blisko obecnego poziomu Mikkelsena.
wanderer raczej nie mówił o poziomie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron