Barum Czech Rally Zlin 2009

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Siadły » niedziela, 23 sie 2009, 20:04

Nie rozumię o co niektórym chodzi z Sołowowem. Chłop jedzie swoje, ma swoje tempo i wie jakie ma cele. Na pewno nie jest maruderem, którego objeżdżają C2R2 :roll: Właśnie z jego strony spodziewałem się solidnego wyniku i nie zawiodłem się. Potrafi bezbłędnie jechać swoim tempem i dzięki temu może wywalczyć tytuł ME. Inną sprawą jest poziom ME, który spadł, ale mimo wszystko z całego serca zyczę Michałowi zdobycia tytułu i uważam, że będzie to duży sukces.
Avatar użytkownika
Siadły
N2
 
Posty: 184
Dołączył(a): niedziela, 24 wrz 2006, 21:31


Postprzez pitero » niedziela, 23 sie 2009, 20:23

Ja powiem wam o tych ME, jak Sołek zdobędzie to trofeum to ME są słabsze od RSMP , a dlaczego to wszyscy wiemy
Avatar użytkownika
pitero
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Krzysiek_WrC » niedziela, 23 sie 2009, 21:42

pitero napisał(a):Ja powiem wam o tych ME, jak Sołek zdobędzie to trofeum to ME są słabsze od RSMP , a dlaczego to wszyscy wiemy

:lol:
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez BartekRally » niedziela, 23 sie 2009, 22:52

Proszę tylko nie mówcie o różnicach sprzętowych bo Sołowow ze swoim budżetem wykupił by Kronosa i jeszcze kilka innych stajni rajdowych. Pewnych barier nie jest się w stanie przekroczyć, przykład jak dla mnie jest np. taki. Polski kierowca jak sobie upatrzy jedno miejsce do testowania to już kaplica, nie ruszy się z niego dopuki nie przejdzie w tym miejscu apokalipsa (patrz. Rajbrot). Według mnie zmieniając miejsca na testy można po pierwsze wyszukać nowe ustawienia samochodu być może lepsze a po drugie podszlifować swoją jazde na innym fragmencie drogi, gdzie napisze się nowy opis itp. . Kuzaja jestem w stanie zrozumieć, gość chyba na samą myśl, że jedzie w Czechach wolał nie ryzykować, Grzyb? Zastanawiam się czy tak znał trasy w Rzeszowie czy Punto nadaje się tylko i wyłącznie do duupy, pewnie jedno z drugim w jakimś tam stopniu, aczkolwiek wydaje mi się iż trasy Czeskie oraz Słowackie są podobne a Czesi nie zmieniają konfiguracji Barumki co rok a Grzesiu już chyba miał okazje tam startować tak więc znajomość tras nie powinna być dla niego obca. Aaa jeszcze dorzuce cegiełke do sprzętu, Peugeot z PSP myślicie dużo się różni od Sołkowego czy Leszkowego? Bo jakoś mi się wydaje, że nie a pan Toth śmiagł aż miło, zresztą Bufet pokazał w tamtym roku różnice pomiędzy nim a Polskimi driverami, wygrywając w Polsce wbijał do TOP 3 Barumki, gdzie w tym roku na podium wbił tylko jeden obcokrajowiec Meeke. Dłuugo ale myśle, że na temat, ważny temat bo kiedyś go poruszyć trzeba, nie można siedzieć cicho... :wink:
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Postprzez kremer » niedziela, 23 sie 2009, 23:17

no ciekawy ten barum :)
co tu duzo gadac kopecky idzie jak burza :) kresta valda troche gozej
jak luneło w sobote na III petli to zlin pozalewalo :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Raven » poniedziałek, 24 sie 2009, 08:12

Zgadzam się z bartekrally, z tym tylko wyjątkiem, że Punto nie jest do dupy, a tylko słabsze niz Peugeot :-)
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 24 sie 2009, 08:51

Bo ta wersja Abartha z JM którą Grzyb jezdzi to już powiedzmy klasa hitoryczna w porównaniu z dzisiejszymi S2000
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 24 sie 2009, 09:32

Trzeba przyznać że Sołowow jest super, ale starzeje się.
Tak samo Kuzaj czy Hołowczyc po prostu czasu nie da się oszukać.

Biorąc pod uwagę Kuzaja którego uwielbiam ale rozwala non stop auta a Sołka który jedzie wolniej, ale zgarnia wiecej wybieram Sołka.
Po prostu robi swoje,
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez beeper_ » poniedziałek, 24 sie 2009, 09:52

Wie ktoś gdzie można znaleźć relację z tegorocznego barum, która leciała na eurosporcie?
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kremer » poniedziałek, 24 sie 2009, 10:32

no coz kilka slowa podsumowan
kolejna barumka zaliczona - w tamte rejony zawsze jade pozytywnie nastawiony bo czeski folklor jest bardzo ....ciekawy :)

testowy mi sie nie podobal - :) moze dlatego ze bylo 30 pare stopni :) serwis przeniesli i trzeba bylo wiecej sie nachodzic :) miejski w zlinie kupa ludu pozniej ciezko wybic sie ze zlina

jesli chodzi o oesy to niestety ale barumka nie jest najciekawsza pod tym wzgledem, jadac eNty raz ciezko jest cokolwiek wymyslec nowego... bo dojazdowki albo polami albo jakimis drozkami lesnymi, na RZ sporo szybkich przecinek w lesie czy w w otwartym polu itp troche to nudne juz sie staje...

nasi kierowcy to statysci - z nikim nie walcza - chyba o miejsca 9-13 grzyb ma te auto dziwne - a raczej slabe - musi do 207 isc bo inaczej bedzie w D.... Kopecky Haninen Meeke bardzo szybko szkoda ze Kresta i Valousek jako zawiedli. Basso duze zaskoczenie

w sumie to tyle i trzeba czekac na za rok :)

a co do Pana z Kielc to ktos dobrze napisal - łatwiej wywalczyc w-ce ME niz ...w-ce MP :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Raven » poniedziałek, 24 sie 2009, 11:04

kremer napisał(a):Basso duze zaskoczenie

???
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez paulsen » poniedziałek, 24 sie 2009, 11:48

jesli chodzi o oesy to niestety ale barumka nie jest najciekawsza pod tym wzgledem, jadac eNty raz ciezko jest cokolwiek wymyslec nowego... bo dojazdowki albo polami albo jakimis drozkami lesnymi, na RZ sporo szybkich przecinek w lesie czy w w otwartym polu itp troche to nudne juz sie staje...

Niestety prawda, wrocilem na oesy Barum po prawie 15 latach, nazwy RZ prawie te same i patrzac na stare mapki - powtorki jak u nas na Rajdzie Polski na Dolnym Slasku.
Do miejsc gdzie sie cos dzialo nawet Czesi nie za bardzo wiedzieli jak dojsc, albo wiazalo sie to z harcerskim marszem na orientacje :) Jesli ma ktos inne doswiadczenia - niech napisze, bedzie nauczka na przyszlosc
Pogoda fajna, jedzenie fajne no i kibice w porzadku. Rada dla jadacych tam po raz pierwszy - RZ uliczny w Zlinie mozna sobie odpuscic, chyba, ze znajomy Czech Was wprowadzi na... dach. To najlepsze miejsce to obserwacji przejazdu przez okolice muzeum Baty:)
paulsen
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 26 wrz 2006, 23:28
Lokalizacja: Breslau

Postprzez Motulski » poniedziałek, 24 sie 2009, 12:06

Trasy nie należą do najfajniejszych, ale Barumka nadrabia klimatem :wink: W tym roku najlepiej na trojaku mi się podobało ! Naprawde nie ma co narzekać, bo rajd jest super, tak samo jak obsada :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Postprzez Cogonieznajom » poniedziałek, 24 sie 2009, 14:02

Motulski napisał(a):Trasy nie należą do najfajniejszych


Naprawdę chyba na innym rajdzie byliśmy... Ludzie widzieliście drugą część SS Semetin i to zwariowane spadanie lasem?? Pokażcie mi taki hardcore w Polsce na odcinkach :shock:
Może i na większości SS wieje nudą (skoro znacie te OS na pamięć, pewnie macie rację) ale pozostała część miażdży z tego co widziałem, więc pisanie że oesy słabe... powodzenia życzę. W porównaniu z większością naszych OS i tak "jest tam grubo"



Dla mnie RAJD świetny... czołówka bomba niesamowita!
Niestety spotkaliśmy się z dwoma (na trzy) przypadkami wrogiego wręcz nastawienia miejscowych gospodarzy wobec kibiców - zero porozumienia jeżeli chodzi o noclegi u kogoś na polu itp. Dziwne zachowania mimo naszego pozytywnego i kulturalnego podejścia "do tematu". No cóż...

Ogólnie wyjazd super udany:)
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez kremer » poniedziałek, 24 sie 2009, 14:13

no coz kazdy ma inne zdanie i nie ma co podwarzac opini innych :) widze euforia nie opadla :) inni byli tam juz i maja swoje zdanie :) i im sie juz to nudzi :)
ja np uwazam ze trojak jest najfajniejszy w lesie na rownym asfalcie bo zjezdzilismy go z 5 razy przed ten weekend :) w tym roku niestety lecial w druga strone
jadac cywilem na pewno wiekszosc oesow jest fajna ale na ogladare juz tak nie jest :)
zaluje ze nie ma starych oesow jak Velky Orechov czy Valasska Bomba... mogliby dac cos z Rajdu Valasska np oesy koło Kelc... ale to juz by było za daleko do zlina

raven no basso zawsze mial trudnosci na barumie a tym razem jakos byl bardzo w czolowce :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości