Rallye Antibes

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Postprzez marcind89 » wtorek, 19 paź 2010, 01:10

denzel napisał(a):Tu się mocno uśmiałem Już widzę jak pani w skarbówce sprawdza wyniki na rajdach, żeby sprawdzić czy pieniądze podatnika się czasem nie marnują. :lol:


Nie, źle zrozumiałeś! Pani Krysia w skarbówce nie sprawdza wyników rajdów, tylko czyta notki na Autoklubie!
marcind89
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 21 lut 2010, 12:44


Postprzez GrzegorzChyla » wtorek, 19 paź 2010, 08:12

MisiekClio napisał(a):Oki, po pierwsze nigdy nie startowali jednoczesnie - a szkoda :)
Po drugie - slowo "regularnie" jest co najmniej tak przesadzone jak moje stwierdzenie. Z wyjatkiem Travaglii i Snijersa nie widze takich prawdziwych stalych bywalcow.


przy czym Snijers (i w ogóle Belgowie) startowali przede wszystkim w Mistrzostwach Belgii, a ich regulamin w tamtych latach dawał możliwość zdobywania punktów w jednej albo dwóch 'dwudziestkach' poza Belgią.

Dlatego tylu Belgów przyjeżdżało na Rajd Polski.
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez MisiekClio » wtorek, 19 paź 2010, 09:14

micz napisał(a):informacje prasowe jak sama nazwa wskazuje przygotowuje się dla mediów licząc, że za ich pośrednictwem dotra one do SZEROKIEGO grona odbiorców. Szerokiego czyli nie do nas, nie do osób kupujących WRC czyli generalnie wiedzących co się w rajdach dzieje.

Wg. mnie kolejny blad techniczny.
Przeciez zadna z tych notatek nie ma takiej sily, aby przebic sie chocby do ogolnodostepnego portalu (typu Onet, WP), nie widzialem ich tez na ogolnych portalach motoryzacyjnych, z wyjatkiem kilku zaprzyjaznionych z bardzo konkretnymi zespolami.
Jedyne miejsca, gdzie maja szanse na szeroka publikacje to www samego zespolu i specjalistyczne portale typu Autoklub i kilka innych - a tu jedynym czytelnikiem jest kibic posiadajacy chocby podstawowa wiedze. A w informacji doslownie ponizej, moze przeczytac relacje z rajdu, ktora delikatnie mowiac srednio wspolgra z trescia notatki.

A! Jeszcze oficjalna strona sponsorow - wtedy to ma sens. Tam faktycznie moga to przeczytac Klienci firmy. Ok, to w tej sytuacji mam pomysl:
1) pisac dwie wersje, jedna "okrojona" na www sponsora, a druga "bardziej rozbudowana" na specjalistyczne portale.
lub
2) pozostawic to tylko na www nie narazajac sie na smiesznosc i dwa dni dyskusji o tym na forum.
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez fotorobart_pl » wtorek, 19 paź 2010, 10:08

kmederski napisał(a): Bo wydatki Sponsora, jak wielki by on nie byl kontroluje zawsze skarbowka,

myślę,że kliku zawodników z Krakowa (jeżdżących w RSMP - przełom 2006/2007) może coś o tym powiedzieć :D
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 19 paź 2010, 11:28

corados napisał(a):Kilometry oesowe kiedyś zaprocentują bo nie każdy jest takim talentem jak Robert, nie wiadomo,czy za kilka sezonów Olek nie będzie na podobnym poziomie co Sołowow. Z szybkością można się urodzić,ale można też ją nabyć...


Problem w tym że on je nabywa i nabywa... A jeździ chyba równie długo co Sołowow, który późno zaczął karierę (a w starszym wieku trudniej się uczyć czegokolwiek).

Gdyby nie te denne informacje prasowe oraz wypowiedzi o nauce, doświadczeniach wszystko byłoby ok, jeździ za swoje reklamuje biznesy rodzinne, zawsze to kolejne auto rajdowe na oesach. Ale jest jak jest. Szymona Rutę osobiście lubię, ale też widzę że zaczynają się podobne sytuacje z notkami prasowymi. Ale on przynejmniej jest młodszy jeździ krócej i jednak robi jakiestam postępy.

Zastanawiam się czasem jaki ma wpływ kierowca na takie informacje prasowe. Czy nie jest tak że są sztucznie tworzone przez otoczenie, co kierowca powie (albo i nie powie) będzie przeredagowane i ukazane tak by było ślicznie i optymistycznie z perspektywy laika. Jednak fakt że dany zawodnik ma swoje informacje prasowe dopiero po mariażu z jakimś wymagającym ale dużym sponsorem daje do myślenia- oni chyba sami czasami chcieli by to olać, takie mam wrażenie.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez MaxiA7 » wtorek, 19 paź 2010, 13:33

"MisiekClio" jak takie nazwiska Snijers,Travaglia,Thiry,Jean-Joseph,Bertone,Gardemaister, możesz porównać do dzisiejszych nazwisk pseudo mistrzów startujących w ME, to może Gronholm, Makinen,Sainz też już "nazwiska"słabe bo nie ma ich w WRC przy Loebie? Przestań! Może dla ciebie to dziwne ale ,jak ktoś startuje w rajdzie i nawet jak jego punkty przeliczą razy milion a wygrał go ,dla mnie oznacza że jest(był) najszybszy,najlepszy,nie ważne czy to Bułgaria, czy Hiszpania.W czasach "Hołka" własnie tak było,niby były te przeliczniki, ale wygrywali rajdy ,czarno na białym, a nawet jak rajd przebiegał np.we Włoszech Piancavalio czy jakoś tak ,lokalni zawsze są szybcy a mimo to Hołek chyba potrafił 5 być,punkty przywieść.A dziś pewnie było by tak że przykładowy Sołowow byłby może 5ty w generalce a pierwszy w rajdzie do ME, bzdura FIA i tyle.Jedynym pomysłem na ME może ich uzdrowienie,byłyby rajdy np 10eliminacji które były "stałe" jak w WRC czy IRC na nowych trasach,bez jakiś przeliczników,bonusów,czy kandydatów do ME, wtedy ten tytuł miałby znaczenie
Avatar użytkownika
MaxiA7
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): piątek, 26 paź 2007, 12:17
Lokalizacja: dolnyśląsk

Postprzez MisiekClio » wtorek, 19 paź 2010, 15:16

MaxiA7 -
Gdybys uwazniej czytal, to doczytalbys, ze takze pisalem o oddzielnych zgloszeniach do ME i reszty rajdu.

Szczerze mowiac, z Twojej wypowiedzi zrozumialem glownie kolejny poczet nazwisk, ale nie ma nic latwiejszego niz wymienic nazwiska z przestrzeni 20 lat (tak, dokladnie 20-tu) jednym tchem i czekac na reakcje.
W tej sytuacji to oczywiste, nie mam pytan. Sorry. Czekaj, odgryze Ci sie za najblizsze 20 lat :D

Ten tytul od dawna mial znaczenie czwartoplanowe.
Jednym z powodow - wg. mnie (teraz na to wpadlem), moze byc TV.

Pamietam, ze na poczatku lat 90-tych byly relacje z ME (nawet z Polskiego) na ScreenSporcie.
ME wtedy przezywaly swoisty rozkwit. ScreenSport upadl, przejety przez Eurosport, ktory robil relacje juz tylko z wybranych eliminacji, zdecydowanie bardziej koncentrujac sie na Mistrzostwach Francji, UK i Holandii (co bylo bez sensu, bo w sasiedniej Belgii poziom byl wtedy duzo wyzszy).
Rezultat - ME zdewaluowaly sie w 2 sezony i trwa to do dzis (a bylo to minimum 15 lat temu).

Tak jak pisalem sa lata troszke lepsze i gorsze, 2010 jest tym gorszym, ale jest to wg. mnie stala sinusoida, a nie nagla zapasc.

Wracajac to jednego z glownych watkow:
Szkoda, ze znow musial to zrobic Bryan, a nie ktorys z "naszych" Miszczow
http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Rajdowc ... omosc.html
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez micz » wtorek, 19 paź 2010, 18:12

MisiekClio napisał(a):
micz napisał(a):informacje prasowe jak sama nazwa wskazuje przygotowuje się dla mediów licząc, że za ich pośrednictwem dotra one do SZEROKIEGO grona odbiorców. Szerokiego czyli nie do nas, nie do osób kupujących WRC czyli generalnie wiedzących co się w rajdach dzieje.

Wg. mnie kolejny blad techniczny.
Przeciez zadna z tych notatek nie ma takiej sily, aby przebic sie chocby do ogolnodostepnego portalu (typu Onet, WP), nie widzialem ich tez na ogolnych portalach motoryzacyjnych, z wyjatkiem kilku zaprzyjaznionych z bardzo konkretnymi zespolami.
Jedyne miejsca, gdzie maja szanse na szeroka publikacje to www samego zespolu i specjalistyczne portale typu Autoklub i kilka innych - a tu jedynym czytelnikiem jest kibic posiadajacy chocby podstawowa wiedze. A w informacji doslownie ponizej, moze przeczytac relacje z rajdu, ktora delikatnie mowiac srednio wspolgra z trescia notatki.

A! Jeszcze oficjalna strona sponsorow - wtedy to ma sens. Tam faktycznie moga to przeczytac Klienci firmy. Ok, to w tej sytuacji mam pomysl:
1) pisac dwie wersje, jedna "okrojona" na www sponsora, a druga "bardziej rozbudowana" na specjalistyczne portale.
lub
2) pozostawic to tylko na www nie narazajac sie na smiesznosc i dwa dni dyskusji o tym na forum.


Wdaje mi się jednak, że mam rację. Bo PRowiec rzadko rozliczany jest z efektów (czyli publikacji). Często wystarczy po prostu fakt, że wysłał informację. Pracuję w TV i moja skrzynka codziennie zasypywana jest tego typu informacjami. Dostaję plik tekstowy i fotografie. I zastanawiam się, czy ludzie którzy mi to wysyłaja zdają sobie sprawę, że nie jestem w stanie tego wykorzystać. Szczególnie, że w wielu przypadkach materiały video nie sa dostępne. No ale pan do PR może powiedzieć "wysłałem tez do TVN, a oni nawet sie nie zainteresowali"
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez MisiekClio » wtorek, 19 paź 2010, 18:54

micz napisał(a):
Wdaje mi się jednak, że mam rację. Bo PRowiec rzadko rozliczany jest z efektów (czyli publikacji).


W tym wypadku niestety wiem, ze masz racje.
Dlatego stwierdzilem, ze jest to blad techniczny. Moze warto o tym mowic, bo na to forum zagladaja wszyscy, takze zawodnicy.
Bo moze bedzie to przyczynkiem do popatrzenia na dzialania wlasnych PR-owcow.
Dzieki temu bedziemy czytali mniej wk...jacych bzdur.
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez kmederski » środa, 20 paź 2010, 13:02

Fakt, ze zastosowany przeze mnie skrot myslowy "dla Sponsora a nie dla kibicow" mogl zostac zle odczytany.

Interesem Sponsora jest to, co wyjasnil micz- czyli dotarcie do mediow i tzw szerokiej rzeszy :wink: odbiorcow, a nie kibicow( bo oni wiedza swoje), a potem monitoring tychze mediow.

I faktem jest tez, ze PR-owcy ida po najmniejszej linii oporu, czesto stawiajac na ilosc a nie jakosc komentarzy. Moi szanowni interlokutorzy micz i Misiek Clio maja racje. PR sa rozliczani z ilosci zarowno notatek prasowych jak i adresatow tychze. No bo nie moga byc rozliczani z tego, czy one sa pozniej przez tych adresatow publikowane( no bo niby jaki maja na to wplyw, poza niektorymi przypadkami, gdzie funkcjonuja kontakty towarzyskie- obiektywnie rzecz biorac bardzo cenne dla zespolow).
A ja mysle, ze wplyw mogliby miec wiekszy, gdyby te materialy nie byly sztampowe - ale tu juz niezbedna jest inwencja tworcza.
A ze monitoring mediow nie zaglebia sie w szczegoly( merytoryczna czy artystyczna wartosc przekazu medialnego) tylko zajmuje sie sledzeniem ilosci publikacji i przeliczaniem jej wartosci na zlotowki, a dla Sponsora tez sie licza dokladnie te wartosci( wylozylismy milion a zwrot medialny w sezonie wyliczony przez monitoring wynosi 10 milionow) hipotetyczne czesciowo zreszta, to mamy co mamy.
Zreszta mimo wszystko notatka prasowa teamu nie jest miejscem na pisanie relacji z rajdu. Od tego sa publicysci fachowcy. No ale tez nie pisza, niestety.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Postprzez marcin80 » środa, 20 paź 2010, 14:30

MisiekClio: Generalnie masz racje ME nie umar;y nagle, przewaznie byla to seria 2-3 kierowcow ( w latach 80 moze bylo inaczej ale o tamtych ME musialby ktos inny opowiedziec)
ROznica jest taka i to chcialem podkreslic ze kiedys po prostu lepsi zawodnicy sie pojawiali na starcie niz teraz. Przeciez W tym roku nie ma walki miedzy Rosettim a Solowowem. A ja pisze o sytuacji ze jednak kiedy ta walka byla i to pomiedzy klasowymi zawodnikami. A niestety nie uwazam Solowowa za klasowego zawodnika. Klasowy zawodnik powinien w tym roku wygrac te Antibes ktre jedzie po raz n-ty a nie przegrac z Luca Bettim ktory zadnym asem nie jest. Ale masz racje byli gorski vice-mistrzowie.

Napisac ze Olekowicz to guru predkosci w porownianiu do Oleksa to szczyt przesady. Bertone wygral kilka rajdow m.in Polski, Deutschland i to w generalce a nie w kl. ME.
Poza tym mial czeskich sponsorow
A Gottlicher to nigdy nie jezdzil bialym samochodem. Ja pamietam czerwonego Excalibura na masce:)

MisiekClio napisał(a):Jednak aby byc obiektywnym - kilka udanych wizyt naszych zalog w Belgii w czasach, gdy przepasc technologiczno/budzetowo/sponsorska juz sie troszke zatarla, uswiadamia tez, ze nie wszystko zloto co sie swieci.

Ale napisz prosze jakie to udane wizyty naszych zalog w Belgii byly bo jakos nie moge sobie przypomniec
MisiekClio napisał(a):Choc poczet nazwisk maja super-zacny.

Mieli bo teraz to juz jest tylko wspomnienie. Mistrzostwa maja bardzo slabe niestety...
Avatar użytkownika
marcin80
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 9 lut 2003, 21:23
Lokalizacja: Wierzbice - DWR

Postprzez marcin80 » środa, 20 paź 2010, 14:38

MisiekClio napisał(a):Jednym z powodow - wg. mnie (teraz na to wpadlem), moze byc TV.


Ja pamietam ze na Eurosporcie nawet w koncowce lat 90 i poczatku 2000
bylo sporo relacji. Potem na DSF byl rewelacyjny program Remus cos tam bodajze ktorzy robili rewelacyjne relacje glownie z 20-tek ME. Ale potem i ten program sie skonczyl i chyba skonczyly sie ME...
MisiekClio napisał(a):Rezultat - ME zdewaluowaly sie w 2 sezony i trwa to do dzis (a bylo to minimum 15 lat temu).

No mi sie wydaje ze trwalo to troche dluzej i naprawde lata 2000 dawaly nadzieje na cos lepszego....
Avatar użytkownika
marcin80
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 9 lut 2003, 21:23
Lokalizacja: Wierzbice - DWR

Postprzez Mad Max » czwartek, 21 paź 2010, 12:34

Mógłby ktoś wytłumaczyc dlaczego Clio Kubicy jest na polskich blachach ??
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/pictur ... 1459/?i=82
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/pictur ... 1459/?i=91

Co mistrzostw europy to od bardzo dawna był to serial zazwyczaj dwóch-trzech regularnie jeżdżących kierowców, tylko o punkty było znacznie ciężej bo nie było oddzielnej klasyfikacji ME, więc sztuką było pojechać na obcy teren i objechać lokalnych kierowców. Owszem był współczynniki (2,5,10 i 20) ale Ci kierowcy którzy walczyli o ME jeździli praktycznie tylko 20. Dlatego kibice bardziej doceniają tytuł Vice Mistrza Europy śp. Janusza Kuliga z 2002 niż tytuł vice mistrzowski który w zeszłym roku wywalczył Michał Sołowow.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 21 paź 2010, 12:50

marcin80 napisał(a):
MisiekClio napisał(a):Jednym z powodow - wg. mnie (teraz na to wpadlem), moze byc TV.


Ja pamietam ze na Eurosporcie nawet w koncowce lat 90 i poczatku 2000
bylo sporo relacji. Potem na DSF byl rewelacyjny program Remus cos tam bodajze ktorzy robili rewelacyjne relacje glownie z 20-tek ME. Ale potem i ten program sie skonczyl i chyba skonczyly sie ME...
MisiekClio napisał(a):Rezultat - ME zdewaluowaly sie w 2 sezony i trwa to do dzis (a bylo to minimum 15 lat temu).

No mi sie wydaje ze trwalo to troche dluzej i naprawde lata 2000 dawaly nadzieje na cos lepszego....

Pamiętam jeszcze chyba w 2001 roku była nawet relacja z Deutchlandu z udziałem np Gronholma i kilku kierowców fabrycznych przygotowujacych sie do startu w tym rajdzie na następny rok w WRC. Czyli jeszcze nie tak dawno temu coś się działo w tym zakresie.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez gabrally » czwartek, 21 paź 2010, 14:16

Mad Max napisał(a):Mógłby ktoś wytłumaczyc dlaczego Clio Kubicy jest na polskich blachach ??
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/pictur ... 1459/?i=82
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/pictur ... 1459/?i=91


Jak to dlaczego... Przynajmniej w końcu może będzie doinwestowane :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości