Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez Iwan Drago » niedziela, 2 sie 2015, 23:13

Blancpain Endurance Series kojarzy mi się z wyścigami dla kierowców 3 ligi, delikatnie ujmując.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14


Re: Robert Kubica

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 2 sie 2015, 23:21

Blancpain GT Series (Sprint + Endurance) to akurat topowa seria wyscigow GT na swiecie. Radze popatrzec na liste kierowcow. To jest raczej wyscigowa pierwsza liga, na pewno nie trzecia :wink:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Robert Kubica

Postprzez Iwan Drago » niedziela, 2 sie 2015, 23:45

To widocznie źle mi się skojarzyło, może temu że wyścigi nigdy nie interesowały mnie tak jak rajdy
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: Robert Kubica

Postprzez adamlen » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:41

Myślę, że Kubica zdał sobie sprawę, że plan 3 letni był trochę zbyt ambitny, jednak mimo wszystko uważam, że jest o wiele lepszym kierowcą rajdowym w tym momencie niż 2 lata temu wywalczając tytuł WRC2. Żeby dojść do walki o TOP5 potrzeba jeszcze trochę czasu i sprzyjających warunków. Zawsze jako przykład daję Evansa, który w 2013 był blisko Kubicy mając dużo większe doświadczenie rajdowe. Miał jednak to szczęście, że 2014 i 2015 spędza w fabrycznym zespole i nie musi się martwić o sprawy nie związane z samą jazdą. I do tej pory bardzo solidny, również chcąc powalczyć w nie najlepszej fieście zaczyna mieć przygody.Ciężko powiedzieć czy jest teraz lepszy od Kubicy czy nie. Ma jednak od niego lepsze wynika na mecie i jedno podium.

Co do decyzji na temat przyszłego sezonu. Kubica co prawda mówił, że do końca sierpnia chce podjąć decyzję to nie znaczy, że do końca sierpnia będą znane jakieś szczegóły. Raczej będzie to przełom grudzień/styczeń. Optymalnie było by 3 auto na 2016 w obojętnie którym zespole, ze wsparciem dotychczasowych sponsorów, ale również fabryki, żeby nie było problemów z przygotowaniem auta.

Jeśli miałby wracać do wyścigów to znów co:

Blancpain GT Series ma dziwną nazwę i ludzie nie bardzo kojarzą tą serię wyścigową. Fakt, jest w niej duża rywalizacja, sporo producentów i aut, jednak ma jeden minus, zmiana kierowcy podczas wyścigu i dość skomplikowane zasady. No i rund jest mało.

WTCC - znana seria z dobrą promocją, jednak auta słabe i tak jak w rajdach wygrywa głównie jedna marka.

DTM - Bardzo fajne auta, dość widowiskowe wyścigi (tak przynajmniej kojarzę z youtube, nie śledzę na bieżąco) - nawet kilku znanych kierowców, również ex F1. Ogólnie fajna prestiżowa seria, ale skoro już raz jej nie wybrał to i raczej teraz też nie.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Robert Kubica

Postprzez Carloz » wtorek, 4 sie 2015, 13:55

http://powrotroberta.blogspot.co.at/201 ... niety.html

Tutaj o tym piszę. 3 rok mija i jesteśmy w miejscu, gdzie RK przestaje być ciekawostką z F1, a realną siłą w WRC. Ostatnie 2 rajdy potwierdzają to dobitnie. Zobaczymy, co się wydarzy, bo sezon jeszcze trwa. Tu nie chodziło o to, żeby po 3 latach być nowym Ogrem, ale o to, że po 3 latach dopiero będzie można stwierdzić, czy cała ekspedycja pt. WRC ma sens czy nie. I zdaje się, że jednak chyba ma.
Karol Moździerz

http://www.PowrotRoberta.pl - Wyniki Rajdowe i Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 - Wszystko związane z RK i jego aktywnością sportową
Carloz
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:50
Lokalizacja: z internetów

Re: Robert Kubica

Postprzez stachniak14 » wtorek, 4 sie 2015, 14:44

Carloz napisał(a):http://powrotroberta.blogspot.co.at/2015/08/czy-cel-juz-zosta-osiagniety.html

Tutaj o tym piszę. 3 rok mija i jesteśmy w miejscu, gdzie RK przestaje być ciekawostką z F1, a realną siłą w WRC. Ostatnie 2 rajdy potwierdzają to dobitnie. Zobaczymy, co się wydarzy, bo sezon jeszcze trwa. Tu nie chodziło o to, żeby po 3 latach być nowym Ogrem, ale o to, że po 3 latach dopiero będzie można stwierdzić, czy cała ekspedycja pt. WRC ma sens czy nie. I zdaje się, że jednak chyba ma.



ja mam wrażenie, że w jednym z wywiadów Robert wspominał o 3 latach, ale w samochodzie WRC:)
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 4 sie 2015, 17:13

Carloz napisał(a):http://powrotroberta.blogspot.co.at/2015/08/czy-cel-juz-zosta-osiagniety.html

Tutaj o tym piszę. 3 rok mija i jesteśmy w miejscu, gdzie RK przestaje być ciekawostką z F1, a realną siłą w WRC. Ostatnie 2 rajdy potwierdzają to dobitnie. Zobaczymy, co się wydarzy, bo sezon jeszcze trwa. Tu nie chodziło o to, żeby po 3 latach być nowym Ogrem, ale o to, że po 3 latach dopiero będzie można stwierdzić, czy cała ekspedycja pt. WRC ma sens czy nie. I zdaje się, że jednak chyba ma.

Niezle bzdury. "Haninen mimo dobrego wyniku byl gorszy od Roberta " :lol: . Facet w jednym rajdzie uzbieral wiecej punktow niz kubica od poczatku sezonu. Kto pisze takie fachowe recenzje. Dalej nie czytalem, bo szkoda mi czasu.
W ciemno biore haninena na drugiego kierowce zamiast kubicy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez maciotacio » wtorek, 4 sie 2015, 17:49

Proponuję przenieść dyskusję do wątku o startach RK w rajdach, bo widzę już w jakim kierunku będzie szła :D
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Robert Kubica

Postprzez Mariusz » wtorek, 4 sie 2015, 19:29

Ja proponuję dyskusję zakończyć już tutaj zanim jad rozleje się po pół forum :)
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Robert Kubica

Postprzez Carloz » wtorek, 4 sie 2015, 19:34

Viper swoje i tak, nawet jak Kubica będzie mistrzem świata... Wiesz, w ten sposób to kierowcą F1 też był przeciętnym, bo przecież tylko raz wygrał, tylko raz był na pole position... Porównaj stratę z Rajdu Polski Kubicy i stratę z Finlandii Hanninena. Jaka była? Hanninen w Finlandii dostał 4:44 od zwycięzcy i był szósty, a Kubica dostał na Rajdzie Polski 2:08 i był 8. No ale oczywiście to dla Ciebie nie jest wystarczające ;)

Prędzej KUB siebie sam zadowoli niż Ciebie. Cóż, Twoje teksty na tym forum też uważam za bzdury i nie ja jeden tak myślę. No ale myśleć sobie może każdy co chce :)

P.S. Moje słowa są takie: "Jadący porównywalnym sprzętem Juho Hanninen, któremu szybkości i doświadczenia odmówić nie można, mimo przyzwoitego wyniku na mecie, jechał gorzej od Roberta. A z tej dwójki to Hanninen był już kierowcą fabrycznym w dwóch zespołach." a nie "Haninen mimo dobrego wyniku byl gorszy od Roberta".
Karol Moździerz

http://www.PowrotRoberta.pl - Wyniki Rajdowe i Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 - Wszystko związane z RK i jego aktywnością sportową
Carloz
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:50
Lokalizacja: z internetów

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 4 sie 2015, 20:29

Carloz napisał(a):Viper swoje i tak, nawet jak Kubica będzie mistrzem świata... Wiesz, w ten sposób to kierowcą F1 też był przeciętnym, bo przecież tylko raz wygrał, tylko raz był na pole position... Porównaj stratę z Rajdu Polski Kubicy i stratę z Finlandii Hanninena. Jaka była? Hanninen w Finlandii dostał 4:44 od zwycięzcy i był szósty, a Kubica dostał na Rajdzie Polski 2:08 i był 8. No ale oczywiście to dla Ciebie nie jest wystarczające ;)

Prędzej KUB siebie sam zadowoli niż Ciebie. Cóż, Twoje teksty na tym forum też uważam za bzdury i nie ja jeden tak myślę. No ale myśleć sobie może każdy co chce :)

P.S. Moje słowa są takie: "Jadący porównywalnym sprzętem Juho Hanninen, któremu szybkości i doświadczenia odmówić nie można, mimo przyzwoitego wyniku na mecie, jechał gorzej od Roberta. A z tej dwójki to Hanninen był już kierowcą fabrycznym w dwóch zespołach." a nie "Haninen mimo dobrego wyniku byl gorszy od Roberta".

To ty pisales :lol: jaja sobie robisz :D. Potwierdziles to co ja zacytowalem :) i dodales dwa zdania.
Kubica jest kierowca tylko na tor i ja mu umiejetnosci nigdy nie ujmowalem. Problem tylko w tym ze umie jedzic tylko po torze. Natomiast byc klasowym kierowca rajdowym tzn. Konczyć rajdy na mecie i nie jest to tylko kwestia wygrywania pojedynczych oesow gdzie czesto sam dobor opon decyduje o wygranej na oesie czy bedac w czubie pojedynczych oesow. Moje teksty mozesz uwazac sobie za bzdury ale poki co nie masz argumantow zeby je podwazyc. Porownanie dwoch rajdow i roznicy miedzy czasami to najwieksza bzdura jaka mozna porownywac, bo kazdy rajd ma swoja charakterystyke. Rajd polski byl najprostrzym rajdem w kalendarzu dlatego ilosc przygod na rajdzie byla rowniez mniejsza od pozostalych rajdow. Kubica nigdy nie bedzie mistrzem swiata, a bedzie mial duzo szczescia jak sie do fabryki zalapie. Moga mu sie trafic pojedyncze sukcesy na asfaltach.

Haninen dzisiaj jechal od swieta i cala jego madrosc w tym ze mogl skonczyc jak lukjaniuk,ale tego nie zrobil,dlatego byl kiedys kierowca fabrycznym i wie co to przerost formy nad trescia.

Tak na marginesie jak oceniasz zawodnika na przyszlosc to najpierw zobacz na ktorym dojechal do mety, a potem wystawiaj ocene. Natomiast jak chcec byc rzetelnym pismakiem oczywiscie i porownac dwoch zawodnikow to tym bardziej sprawdz dokad dojechali bo inaczej porownanie nie ma sensu. Zawodnik ktory nie liczy sie w rajdzie i jedzie pojedynczy oes moze robic co chce bo nie ma nic do stracenia.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Carloz » wtorek, 4 sie 2015, 21:05

Cóż, zacznij pisać sam, być może ktoś Cię będzie chciał czytać. Choć uważaj, bo to wcale nie jest najprostsze.
Karol Moździerz

http://www.PowrotRoberta.pl - Wyniki Rajdowe i Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 - Wszystko związane z RK i jego aktywnością sportową
Carloz
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:50
Lokalizacja: z internetów

Re: Robert Kubica

Postprzez lukasz64fj » wtorek, 4 sie 2015, 21:22

viper, poczekajmy do Monte Carlo 2016 i od tego rajdu będziemy oceniać czy coś z tego będzie bo na razie jest to przyspieszony kurs rajdowania na najwyższym poziomie gościa który 2,5 roku temu poczuł pod kołami szuter! Robert zawsze i wszystkim jeździł na limicie i o to chodzi! taka jazda sprawia mu satysfakcję taką jaka tobie pisanie tych wszystkich bredni!!
Zarno
lukasz64fj
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 9 sty 2007, 21:09

Re: Robert Kubica

Postprzez Mariusz » wtorek, 4 sie 2015, 21:29

viper napisał(a):Tak na marginesie jak oceniasz zawodnika na przyszlosc to najpierw zobacz na ktorym dojechal do mety, a potem wystawiaj ocene. Natomiast jak chcec byc rzetelnym pismakiem oczywiscie i porownac dwoch zawodnikow to tym bardziej sprawdz dokad dojechali bo inaczej porownanie nie ma sensu. Zawodnik ktory nie liczy sie w rajdzie i jedzie pojedynczy oes moze robic co chce bo nie ma nic do stracenia.

Phi, proste. Robert rajdu nie ukończył, Juho ukończył rajd na miejscu 6. Po OS5 Robert był na miejscu 6. ze stratą 57 sekund do miejsca pierwszego, Juho był na miejscu 9. ze stratą 1 minuta i 21 sekund do miejsca pierwszego. Tak więc do OS5 Robert jechał lepiej od Juho. To co było później porównywać nie można, bo każdy z nich miał już inny cel.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Robert Kubica

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 4 sie 2015, 21:34

Natomiast ja postrzegam Roberta dalej jak 'ciekawostke z F1' jak to ktos okreslil i osobiscie watpliwe, by ktos kto na przestrzeni (niecalych jeszcze) dwoch lat czterokrotnie zalapal sie do punktow, byl brany pod uwage jako realna sila w WRC. Na ta chwile to wciaz gosc ktory sie tego wszystkiego uczy i - nie powiem - imponuje tempem, ale jednak nie jest zadna sila w stawce. To znaczy, jakas oczywiscie jest, ale powiedzmy, nieszczegolnie mocna.
Nie jestem z tych ktorzy hejtuja RK za wszystko 'bo tak', juz pisalem nieraz, ze nie wolno go skreslac, ale powoli dobiega konca jego drugi sezon w samochodzie WRC i jeszcze szalu nie ma. Choc poczekajmy jeszcze na asfalty.

Moje zdanie jest natomiast takie, ze RK to wciaz kierowca wyscigowy i tak naprawde to na torze jest jego miejsce. Szanse na jezdzenie w F1 stracil bezpowrotnie, ale uwazam, ze swiat wyscigow nie konczy sie tylko na F1. WEC to seria, ktora obecnie bardzo rosnie w sile, podobnie jak Blancpain GT. Sadze, ze kontrakt z Audi na DTM + GT bylby bardzo sensowny. Robert duzo by jezdzil, mialby do dyspozycji najlepsze 'zabawki', dostawalby kase za to, co robi, scigajac sie w mocnych mistrzostwach.

Moim zdaniem facet, ktory ma 31 lat zamiast jezdzic prywatnym, powiedzmy sobie szczerze, srednio solidnym samochodem w WRC, uczac sie tego wszystkiego, powinien byc tam, skad pochodzi i tam, gdzie moze odnosic sukcesy. Chyba, ze zdola zalapac sie do fabryki w WRC - to sytuacja jest inna. Tylko, zastanowmy sie, jaka jest szansa na fabryke? Pewnie jakas jest, ale jednak wyniki Kubicy nie zachwycaja, a szefowie zespolow nie oczekuja dobrego tempa z jakas tam strata do Ogiera, tylko wynikow. Na pewno wielu ludzi go obserwuje, ale czekaja na ten przelom. Tego na razie nie ma. A wejscie do fabryki, jezeli juz sie uda, nie bedzie sukcesem. To bedzie pierwszy krok do sukcesu, ale jednak w tej fabryce bedzie musial sie utrzymac.

Sytuacja RK jest nieco skomplikowana, tak bym to ujal, trzymam kciuki za niego, byleby dobrze trafil.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości