Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez gregrallypl » niedziela, 10 wrz 2017, 15:20

Przypuszczam że Ty nawet twierdziłeś że nie będzie w stanie prowadzić bolidu F1 ale już pokazał że potrafi..
gregrallypl
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2015, 20:12


Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 wrz 2017, 15:44

gregrallypl napisał(a):Przypuszczam że Ty nawet twierdziłeś że nie będzie w stanie prowadzić bolidu F1 ale już pokazał że potrafi..

Co ja twierdziłem to ja wiemy, bo przejechać się a ścigać się to są dwie różne sprawy.
gregrallypl napisał(a):Viper masz coś ciekawego do powiedzenia? Jak nie to wypie... z tego tematu. Widać że jesteś frustratem i coś ci się w życiu nie udało. Nie nazywaj mnie i innych naiwnymi. Wielu z nas tutaj na forum i wogóle na świecie po prostu chciałoby powrotu Roberta do F1, wierzyło w to... i nadal wierzy. To nie jest ślepa wiara. Jeszcze zobaczymy kto ma rację. A nawet jeśli nie wróci do F1 to prawdziwi kibice talentu i pasji RK dostrzegają ogromną żmudną rehabilitację którą przeszedł i pragnienie powrotu do tego co robił 6 lat temu. Szlag mnie trafia jak widzę Twoje ciągłe narzekanie i krytykę RK.

Mogę sobie myśleć i mówić co chce zresztą tak jak ty więc co się rzucasz. Zgadzać się nie musisz.. Możesz sobie nawet wierzyć że Kubica zostanie MŚ, a wszystko zweryfikuje życie. Mylisz dwie rzeczy. To co chcesz z tym co może być. Miesiąc temu już kubice w GP za palmera widzieli znawcy forumowi. Zejdź że mnie tylko zacznij weryfikować fakty. Kibicować nikt Ci nie broni.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez gregrallypl » niedziela, 10 wrz 2017, 19:35

@viper
"..ja wiem, mogę sobie myśleć i mówić co chce... itd" Wszystko musisz podważać, bezsensownie kontrargumentować. Najmądrzejszy... wyrocznia i wrożbita. Marnujesz sie tutaj na forum. Coż, wychodzisz z założenia ze mamy wolność słowa. Bo mamy. Ale w twoim wypadku i wogóle całej masy internautów, polityków i współczesnego społeczeństwa to po prostu bełkot, puste slowa. Mam radę. Myśl co chcesz i pisz co chcesz ale może w pamiętniku, na forum onetu, pudelka itp. Ja napewno niczego nie mylę. Wierze w powrót RK i chcę go oglądać w Formule 1 ale nie twierdzę że na 100% tak będzie. Realnie oceniam to co może się wydarzyć w tej kwestii i realnie szansa ciągle jest. I życzę tego powrotu Robertowi i wszystkim którzy w to wierzą, tym którzy bez względu na to czy się uda, kibicują mu a przynajmniej nie krytykują i nie wyśmiewają.
gregrallypl
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2015, 20:12

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 wrz 2017, 23:45

@gegrallypl
Ale ty możesz wierzyć w co chcesz. Problem w tym że Renault w to nie wierzy :). Kibicowanie a kubicomania to dwa światy choć zaczynają się na k.... Błądzić to nie grzech, ale nie zmuszaj do tego innych. Każdy ma swój rozum.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez gregrallypl » poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:43

Z tobą nie da się rozmawiać. Byle tylko wyszło że Ty masz racje to wymyślasz jakieś absurdalne historie. Ciekawe skąd wywnioskowałeś że jestem kubicomaniakiem i że kogoś do czegoś zmuszam? Bo napewno tak nie jest i nic takiego nie wynika z mojej wypowiedzi. Powtórze, z tobą nie da się rozmawiać, masz jakiś uraz psychiczny z powodu RK.
gregrallypl
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2015, 20:12

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:34

gregrallypl napisał(a):Z tobą nie da się rozmawiać. Byle tylko wyszło że Ty masz racje to wymyślasz jakieś absurdalne historie. Ciekawe skąd wywnioskowałeś że jestem kubicomaniakiem i że kogoś do czegoś zmuszam? Bo napewno tak nie jest i nic takiego nie wynika z mojej wypowiedzi. Powtórze, z tobą nie da się rozmawiać, masz jakiś uraz psychiczny z powodu RK.

To nie rozmawiaj. Moje twoje gadasz jak dzieciak. Chłopie Renault zweryfikowało to o czym od kilku tygodni się ludzie łudzili. O starcie w tym roku w Renault nie wspomnę ......
Czego tutaj nie rozumiesz. Ty możesz sobie chciec, a świat F1 rządzi się twarda ręką gdzie liczą się fakty.
Dobra koniec dyskusji z mojej strony,
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez gregrallypl » poniedziałek, 11 wrz 2017, 22:13

Śmieszny jesteś bo to ty prowadziłeś tą rozmowę od początku jak dzieciak, używając absurdalnych odpowiedzi na każdą moją wypowiedź, próbując mi wmówić coś czego nie powiedziałem...
wracając do właściwego tematu.. w F1 nie jeździ tylko Renault, są inne opcje i dopóki teamy nie ogłoszą składów na przyszły rok to wiele może jeszcze się zdarzyć. Jeśli Robertowi uda się znaleźć miejsce w jakimś zespole to viper i tak się do czegoś przywali. Ten typ tak ma..
gregrallypl
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2015, 20:12

Re: Robert Kubica

Postprzez jarexcc » wtorek, 12 wrz 2017, 09:52

Greg tutaj nie ma miejsca na kłótnie i obrażanie innych bo mają swoje inne zdanie co do R .K, każdy ma do tego prawo. Oczywiście każdy się zgodzi że R.K wie lepiej ale to nie oznacza że ktoś inny widzi z boku pewne sprawy inaczej. Zarówno starty R.K w rajdach były emocjonujące ale i z perspektywy czasu sam R.K przyznał że jazda naaksa bez kalkulacji była błędna, to zauważał tutaj między innymi Viper i nie tylko. Teraz jest sytuacja z powrotem do F1, szkoda że coś jednak nie gra do końca z sprawnością ręki R.K, bo ja nie mam wątpliwości że gdyby było dobrze to Renault zdecydowało by się na kontrakt. Wiadomym by było że przez 1 rok byliby na top pod względem wiadomości motosportu na całym świecie. Wartość marketingu w milionach dolarów, ale jednak coś nie gra, może pokusi się na angaż inny zespół. Ale patrzmy na to z rezerwą. Myślę ze R.K powinien patrzeć w kierunku DTM puki lata niepotrzebnie nie uciekną. Na koniec dodam Robert powodzenia.
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Robert Kubica

Postprzez havk » wtorek, 12 wrz 2017, 09:58

viper napisał(a):To nie rozmawiaj. Moje twoje gadasz jak dzieciak. Chłopie Renault zweryfikowało to o czym od kilku tygodni się ludzie łudzili. O starcie w tym roku w Renault nie wspomnę ......
Czego tutaj nie rozumiesz. Ty możesz sobie chciec, a świat F1 rządzi się twarda ręką gdzie liczą się fakty.
Dobra koniec dyskusji z mojej strony,


Były podstawy do łudzenia się. Testy poszły nieźle. Wg. informacji Marka Hughesa, Kubica najszybsze okrążenia na Hungaroringu robił przy poziomie paliwa ok 25-30 kg (kwalifikacyjne ilość to ok 6 kg). Pytanie czy ta cała sprawa to był bardziej zabieg PR i jakaś karta przetargowa przy negocjacjach z Sainzem, czy rzeczywiście poważnie rozważali kandydaturę Kubicy i jeśli tak co poszło nie tak. Może zadecydowała polityka, jakieś decyzję na górze, a może nie chcieli jednak podejmować ryzyka i postawili na pewnego Sainza. Wydaje mi się że jednak, że sprawa nie jest jeszcze stracona i ciekawe co napiszesz jak Kubica trafi np. do Williamsa. Teraz to łatwo zgrywać nienaiwnego znawce i pisać że się wiedziało od początku że tak będzie.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Robert Kubica

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 12 wrz 2017, 10:14

O zaciekawiłeś mnie tym paliwem :) Na 6 litrach są w stanie przejechać 1-2 okrążenia?

Ile mieści się w baku i ile średnio spala taki bolid? :)

WRC ponoć w trybie rajdowym 100 na 100 :D
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Robert Kubica

Postprzez havk » wtorek, 12 wrz 2017, 11:11

Z czego wiem jest limit 105 kg zużycia paliwa na wyścig. Wyścig F1 to zwykle ok. 300 km.

Zarówno starty R.K w rajdach były emocjonujące ale i z perspektywy czasu sam R.K przyznał że jazda naaksa bez kalkulacji była błędna



Nie kojarzę takiej wypowiedzi. Jakieś źródło?
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Robert Kubica

Postprzez Forester » wtorek, 12 wrz 2017, 11:18

Tor w Budapeszcie ma 4,4 km. Nie wiem, ale żeby wykonać kwalifikacje to trzeba zrobić 3 okrążenia. Wjechać, pościgać się i wrócić czyli ok 13,2 km

Bolid pali ok 70 litrów na 100 km czyli na 13,2 km potrzebuje ok 9,3 litra.
Tyle , że 6 kg paliwa to ok 8 litrów i wracać do garażu może w trybie eco. :)

6 kg wystarczy.
Forester
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 11:05

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 12 wrz 2017, 16:33

havk napisał(a): Wydaje mi się że jednak, że sprawa nie jest jeszcze stracona i ciekawe co napiszesz jak Kubica trafi np. do Williamsa. Teraz to łatwo zgrywać nienaiwnego znawce i pisać że się wiedziało od początku że tak będzie.

Ja to nie ja ryzykuje milionami to tylko dyskusja. Chodzą plotki z williasem o Alonso. Odpowiedz sobie sam na pytanie kogo byś wybrał, bo ja nie mam wątpliwości. Mówię Ci że Renault miało Kubice na widelcu i nie wierzę w to że by go nie wzięli jak by nie było ale ...... Co to oczywiście jest tego nikt się nie dowie. Wracając do willamsa jak tam trafi Kubica będę siedział i oglądał przed telewizorem jak kiedyś oglądałem :). W przypadku Kubicy myślę że jest jedna szansa na F1 tzn. Nie może mieć konkurenta , bo ten go zawsze zrzuci na boczny tor jak np. Sainz i myślę że wiilams prędzej dogada się z Alonso niż z Kubicą.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez havk » wtorek, 12 wrz 2017, 17:09

viper napisał(a):Ja to nie ja ryzykuje milionami to tylko dyskusja. Chodzą plotki z williasem o Alonso. Odpowiedz sobie sam na pytanie kogo byś wybrał, bo ja nie mam wątpliwości. Mówię Ci że Renault miało Kubice na widelcu i nie wierzę w to że by go nie wzięli jak by nie było ale ...... Co to oczywiście jest tego nikt się nie dowie. Wracając do willamsa jak tam trafi Kubica będę siedział i oglądał przed telewizorem jak kiedyś oglądałem :). W przypadku Kubicy myślę że jest jedna szansa na F1 tzn. Nie może mieć konkurenta , bo ten go zawsze zrzuci na boczny tor jak np. Sainz i myślę że wiilams prędzej dogada się z Alonso niż z Kubicą.


Alonso jeśli McLaren otrzyma silniki Renault prawdopodobnie zostanie w swoim obecnym zespole. Mówi się o Perezie (jednak raczej zostanie w Force India), Buttonie, czy przedłużeniu współpracy z Massą. Dla Williamsa Kubica mógłby byc ciekawym wyborem - pracowity i zaangażowany kierowca o dużych ambicjach, do tego podejrzewam że bez gwiazdorskich wymagań finansowych - Williams chyba nigdy nie lubił przepłacac swoim kierowcom. Massa zdaje się dostaje ok 5 mln dol, a to nie jest bardzo bogaty zespół. W przeszłości Frank Williams bardzo pozytywnie wypowiadał się o Kubicy, choc nie wiem ile w tej chwili ma władzy w zespole.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 12 wrz 2017, 18:24

@havk
No dlatego napisałem. Jedyna szansa Kubica to taka, że musi się zrobić " dziura " kierowcy w jakimś teamie bez alternatywy. W każdym innym wypadku Kubica zostanie potraktowany jak przez Renault, bo albo ktoś będzie miał lepsze perspektywy umiejętności wieku itp. Albo bedzie miał grubszy portfel.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości