Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez piotrg » sobota, 2 mar 2019, 11:17

Ożywienie na forum jak za czasów startu RK w WRC :lol: . Co by nie było kierowca wyścigowy wzbudza emocje wśród braci rajdowej większe niż kierowcy rajdowi :roll: :mrgreen: . Analizować myślę będzie najlepiej po Grand Prix Abu Zabi :wink:
Ostatnio edytowano sobota, 2 mar 2019, 11:19 przez piotrg, łącznie edytowano 2 razy
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa


Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » sobota, 2 mar 2019, 11:18

Burdel i tyle, trzeba czekać na jakieś optymistyczne informacje. Kubica i perturbacje organizacyjne to już norma :) ile razy to przerabialiśmy? Jestem przyzwyczajony, czekam na końcowe efekty. Oddaję mu to, że wywalczyć to co ma, tu gdzie jest to tylko i wyłącznie jego zasługa - mierzy wysoko, mógłby grzać dupę na niższym poziomie może z full obstawą, zresztą w listopadzie było sporo nie wiadomych, na czele pewnie z tym czego teraz widzimy efekty, wypowiadał się tak, że nie wie gdzie będzie jeździł, dla kogo itp i teraz można tylko przypuszczać co mu chodziło po głowie, zapewne większość myślała, że nie wie, bo nie ma pieniędzy itp. a może wiedział, w którym miejscu jest Williams? Kocha się ścigać, kocha F1 i tu pewnie w końcu stwierdził, że zacznie ważyć to piwo i ewentualnie ze skrzywioną twarzą (co teraz widzimy) ale je wypije tak czy siak. Bez optymizmu to i w Mercedesie by nic nie wyjeździł ....
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » sobota, 2 mar 2019, 12:26

piotrg napisał(a):Ożywienie na forum jak za czasów startu RK w WRC :lol: . Co by nie było kierowca wyścigowy wzbudza emocje wśród braci rajdowej większe niż kierowcy rajdowi :roll: :mrgreen: . Analizować myślę będzie najlepiej po Grand Prix Abu Zabi :wink:


Też tak myślę. Na razie potwierdziło się, że Williams jest opóźniony z robotą, ale to było wiadomo jeszcze przed testami i nie rozumiem skąd takie jojczenie. Nie ma ani zaskoczenia in minus ani przełomu i jakiegoś mega odbicia, ale są przesłanki, żeby spodziewać się progresu w ciągu sezonu. Można oczywiście mówić że to nic nie znaczy, ale rodzi się tutaj zasadnicze pytanie - czy w takiej a nie innej sytuacji można było liczyć na więcej - no nie. Przypominam,że prezentację barw zrobili na zeszłorocznym bolidzie ze zmienionym skrzydłem, co oznaczało, że na ten moment tak naprawdę mają tylko worek części i to w dodatku nie wszystkich. To było mega słabe, a teraz okazało się,ze mimo takiej rzeźby udało się wiele problemów rozwiązać co należy poczytać za plus. Na całą resztę efektów trzeba poczekać - pojawią się albo nie, ale na pewno zapewnienia o postępach to nie jest ściema i czcza gadanina. Nie jojczyć, dać im szansę się wykazać - takie jest moje zdanie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez jarexcc » niedziela, 3 mar 2019, 09:53

witam wszystkich
mój punkt widzenia , uzależniony od mojego punktu siedzenia...
Williams rok 2018, testy luty 2018 okazuje się że bolid ma poważny bład w konstrukcji nic się nie da zrobić, sezon stracony, kierowcy Stroll i SS nie są w stani nic pomóc R.K bolid ocenia nagatywnie, lecz pracuje cieprliwie dla siebie i zespołu z pełnym zaangażowaniem.

czerwiec 2018 zaczyna się powolna budowa bolidu na 2019 P.L inżynierowie i R.K mają pomysł jak zbudować konkurencyjny samochód.

lipiec 2018 Martini mówi dziekujemy, w Williamsie szok następuje panika bo nie bedzie kasy, od razu mercedes kontaktuje się z Williamsem i pyta co z wami czy bedzie stać was na silniki. Bez silnika bolid nie pojedzie, więc od razu jest ultimatum bierzecie za Sirotkina , Russella za silniki. Williams na to przystaje.
kierowcami na 2019 rok ma być Stroll i Russell, R.K nie ma szans chodz Williams czerpie maks z jego wiedzy.

sierpien 2019 okazuje się że Stroll kupuje F.I i wiedzą ze tracą Strolla , Williams popada z kłopotu tracą kolejne milliony, jest pas nie ma kasy na budowę bolidu ( otwiera sie szansa dla R.K i powraca do gry S.S) przewaga R.K to wiedza, czekanie kto da wiecej , lecz S.S musi wnieść jeszcze wiecej bo jest za słaby. Mercedes chce wcisnac Ocona ale bez kasy nic to nie da , bo nie ma sponsora.

grudzien kontaktują R.K z Orlenem lecz po stracie Martini i Strolla dziury nie da się dalej zasypać. Bolid na papierze gotowy do produkcji , jest zrobiony z pomocą R.K.
przerwa zimowa P.L i inzynierowie czekają ale nie ma kasy na budowę 2019.

konferencja w Orlenie przywożą bolid 2018r, niby nic ale coś w trawie piszczy.

luty prezentacja i znowu bolid 2018, ale pojawia się ROKIT i to na ostatnią chwilę.

w Williamsie byli już przekonaniu że pojadą sezon bolidem 2018 tylko z innym przednim i tylnim spojlerem ( zauwazcie że przylecieli z bolidem 2018 na testy i wystawili go przed garaz ), w tym czasie gorączkowa produkcja częsci do bolidu 2019r ( bo ROKIT uratował sytuację finansową)

testy wtorek - środa bolid przyleciał ale nie kompletny, zakładają spojlery z tego modyfikowanego bolidu 2018 , potem dowożąi kolejne wyprodukowane elementy w tym miedzy innymi przedni spojler 2019. auto co dzień jest inne ale nie udaje się wyprodukowac i złożyć wszystkich klocków bo nie ma już czasu.

moje podsumowanie , bolid ma solidną konstrukcję i projekt , ale brakowało im srodków na jego budowę, a potem czasu na testy. Dlatego nie winiłbym P.L pozwoliłbym mu pracować dalej . Wiedzą to w Williamsie , to nie wina inzynierów i trzeba poczekać, a nie zwalniać.

Wniosek.
strata niecałych 2 sek do najlepszego czasu, wydaje się z tej sytuacji nie duża, można wysnuć że jest szansa na zasypanie tej straty do poziomu 1-1,2sek.
poczekajmy cierpliwie do 3-4 GP wtedy zobaczymy jaki bolid 2019 ma potencjał i co z niego wyciągną R.K i G.R. mam przeczucie że będziemy mieli satysfakcję z tego sezonu.

pozdrawiam wszystkich i zaznaczam to mój punkt wiedzenia z za komputera
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Robert Kubica

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 4 mar 2019, 10:18

@jarexcc
Bardzo ładne podsumowanie- zestawienie faktów z planem rozwojowym dużo pokazuje na tema sytuacji w zespole. Jeżeli to prawda to Williams stąpa po kruchym lodzie współpracując z firmą Rokit. Jedna wpadka sponsora i brak kasy na części zamienne? Druga sprawa, to, że gdy Williams będzie szlifował swój podstawowy projekt w pierwszych wyścigach, to konkurencja będzie pracować już nad poprawkami i znowu cały sezon będą z tyłu stawki. Mam jednak nadzieję, że w sprzyjających okolicznościach Robert pokaże się z na tyle dobrej strony, żeby inne zespoły były zainteresowane jego zatrudnieniem w kolejnym sezonie.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » wtorek, 5 mar 2019, 15:33

Niestety zamiast do przodu, Williams idzie do tylu, bynajmniej nie po to, aby nastepny krok zrobic na przod. Moj optymizm maleje i to bardzo
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » wtorek, 5 mar 2019, 16:55

@DC idą do przodu na miarę możliwości. Jak napisał jarexcc wszystko było dopchnięte kolanem na ostatnią chwilę, więc tak naprawdę cud że w ogóle było, drugi cud ze się nie rozleciało od razu, trzeci cud,że jest rozwojowe i przewidywalne. Piąty cud,że w ogóle skołowali kasę na ten sezon. Cokolwiek wywija Claire teraz i jakie kity próbuje sprzedawać w żywe oczy to szacun generalnie bo dała radę. Cudem już nie jest, ale z pewnością raczej pozytywem, że traci w najgorszym razie 2 sekundy. Możliwe że trochę mniej, bo do końca nie przetestowali wozu i nawet sam Robert w jednym z wywiadów powiedział,że to nie fair wobec zespołu teraz wypowiadać się o szybkości. To oczywiście przepaść, ale w kontekście całej sytuacji na pewno jest to jakiś punkt zaczepienia dający szansę na poprawę tempa w trakcie sezonu. Jak tylko im się budżet nie wypierdzieli to czas powinien grać na ich korzyść w obecnej sytuacji. Dlatego właśnie tyle tłukę, żeby nie jojczyć. To że są w takim miejscu w jakim są - to było wiadomo od razu i wielcy czarnowidze żadnej Ameryki nie odkrywają teraz, ale z drugiej strony taki Haas też nie śpi na kasie, też mają szemranego sponsora tytularnego, dawne FI też ma taki sobie budżet, a w dodatku brak takich ludzi jak Kubica czy Paddy Lowe. Modne jest ostatnio rozjeżdżanie Lowe'a na wszystkie sposoby i wiadomo że nie jest to cudotwórcą, ale CV ma naprawdę spoko. O ile tylko będzie kasa to myślę,ze można będzie oczekiwać postępów. W F1 nic się nie dzieje z dnia na dzień ani nawet z sezonu na sezon. Mój optymizm wzrósł po testach, bo liczyłem się z czymś znacznie gorszym, tym co pisał jarexcc, że wyjadą starym truchłem ze zmienionymi skrzydłami.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 5 mar 2019, 20:02

Żółtodziób ty nie jesteś adwokatem czasami. Głupoty takie wypisujesz że z czarnego chcesz zrobić białe o dochodzeniu Williamsa do czegoś lepszego w trakcie sezonu itd. mieli taki sam czas jak inni na wszystko to woleli się targować kto da więcej a dzisiaj im czasu brakuje . Co ty chłopie bredzisz że będą szli do przodu. Williams się cofa nawet zawieszenie musi poprawić na którym testy już robili bo coś tam jest nieregulaminowe. Daj spokój nikt nie jojcy i nie narzeka tylko są fakty które jasno mówią że Williams idzie do tyłu a nie do przodu i nawet Russell tego nie ukrywal. To że dostali kasę i wystartowali to żadna rewelacja w f1. Kiedyś była nawet taka akcja żeby ograniczyć doplyw sztucznych nowych zespołów z kasą bo na torze okazywało się że sa zagrożeniem w wyścigu gdyż są zbyt wolni i te przepisy zaostrzyli. Zaraz się sezon zaczyna a ty gadasz o poprawie w środku sezonu . W f1 jak grzal ogony z początkiem sezonu to tak było do końcu sezonu. Kluczem do jakich kolwiek pozytywów może być pierwsze GP no może drugie GP, bo np pierwsze potraktuja jako testy, ale jak na początku będzie dno to do końca sezonu tak będzie. pomijam jakieś losowe sytuacje na torze, ale dzisiaj na testach są 2 s w plecy i sami nie wiedzą co do końca gra a co nie. Przyjdzie do wyścigu to się wcale nie zdziwie jak z 2s zrobią się 3.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Anbarra » wtorek, 5 mar 2019, 21:24

Widze ze viper w takiej formie, ze Williams moze mu jej pozazdroscic. Nic sie nie zmienia na tym forum :D
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 5 mar 2019, 21:59

Anbarra napisał(a):Widze ze viper w takiej formie, ze Williams moze mu jej pozazdroscic. Nic sie nie zmienia na tym forum :D

Napisz coś mądrego na temat Williamsa jak masz asa w rękawie tylko nie się g.....burzy. tylko Polaczki widzą świat w różowych kolorach. W tamtym roku była podobna sytuacja z ruskiem a właściwie z williamsem i jakoś optymizmu nie było
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » wtorek, 5 mar 2019, 23:46

Viper "polaczkami" nazywaj osoby w swoim gronie. Nie rób się polskim Nicki Laudą,
A jak już obrażasz mnie, to akurat Polacy to pesymiści raczej, w sporej ilości krajów liczy się "maniana" - zrobi się później, jakoś to będzie, z nas się po prostu robi niewolników i stąd takie przypisy jak Twoje, zdanie swoje trzeba mieć, nie ważne jakie.

Ani F1 ani Wiliams się nie odniósł do tych inforamcji ,nie są dobre, ale nie są też póki co prawdziwe do końca, napisała to jakaś gazeta, to, że ktoś zgłasza pretensje, ma prawo, a czy to jest niezgodne z regulaminem to nie wiadomo ... Oczywiście w świetle tych wszystkich informacji dobrze to nie wygląda, mnie bardziej martwi kryzys zarządzania, który chyba ciągle tam trwa, a owoce są jakie są.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » środa, 6 mar 2019, 00:19

@DonCorrado
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać słowem polaczkami chodzi tylko o sytuację. Kilkakrotnie były już sytuację że obcokrajowiec jest inaczej traktowany . Oczywiście że swoje zdanie trzeba mieć i ja nikomu przecież go bronie . Odnośnie zarządzania to właśnie mówię że różowo nie jest i widać że kupy to się nie trzyma.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » środa, 6 mar 2019, 00:51

viper napisał(a):@DonCorrado
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać słowem polaczkami chodzi tylko o sytuację. Kilkakrotnie były już sytuację że obcokrajowiec jest inaczej traktowany . Oczywiście że swoje zdanie trzeba mieć i ja nikomu przecież go bronie . Odnośnie zarządzania to właśnie mówię że różowo nie jest i widać że kupy to się nie trzyma.


Tako rzecze najmądrzejszy z mądrych, z którego polewają wszyscy którzy go znają. Posłuchaj sobie wywiadów, poczytaj niezależne zagraniczne analizy a potem dopiero sie wypowiadaj. Bazujesz na powierzchownych wybranych informacjach popartych jedynie własną chęcią udowodnienia czegoś, co sobie kiedyś ubzdurałeś i teraz bronisz tego jak Częstochowy, i każdą odmienną opinię traktujesz jako atak na twoje własne kompetencje. Nikt nie atakuje twoich kompetencji, bo ich nie masz, to nie jest pierwszy raz jak wydajesz jednoznaczne osądy w oparciu o szczątkowe informacje. Z "polaczkami" przegiąłeś totalnie wysypały się całe pęczki słomy z butów, ale zamiast się wycofać i przeprosić to tworzysz kolejną teorię która nie trzyma się kupy, że tylko Polacy są nieobiektywni. Popatrz na tifosi, zanim zarzucisz polskim kibicom różowe okulary, o ile w ogóle wiesz w ogóle o kim mowa bez sprawdzania w wikipedii. Opowiadasz kompletne bzdury i w dodatku imputujesz ludziom poglądy których nigdy nie wygłosili. Wszyscy mają w związku z tym ciebie dosyć, bo dyskusja z tobą polega na udowadnianiu że masz rację bez przedstawiania jakichkolwiek merytorycznych argumentów. A, pardon, przecież dodałeś sekundę do wykręconego czasu bo był zrobiony na ultramiękkich oponach... No gratuluję, naprawdę nikt z nas by sam na to nie wpadł, nie wiem co byśmy bez ciebie zrobili... Jeśli tylko na tyle cię stać to lepiej zamilcz, bo to nic nowego nie wnosi do dyskusji, wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę, tyle że niektórzy potrafią spojrzeć nieco głębiej, starają się ocenić szanse na rozwój i nikt nie twierdzi, że Williams nie jest najwolniejszy. Wszyscy wiedzą że jest, ale nie brakuje dowodów na to,że od zeszłego sezonu zrobili postępy pomimo ogromnych trudności finansowych i że samochód jako baza do rozwoju zebrał pozytywne oceny kierowców. No, ale widać,ze dla ciebie to już zbyt wysoki level analizy. Jeśli masz zamiar wkoło macieju i skupiać się w dalszym ciągu jedynie na czasach to daruj sobie, wszyscy wiemy od dawna co masz do powiedzenia w tym temacie i nikogo to nie interesuje.

Viper "polaczkami" nazywaj osoby w swoim gronie. Nie rób się polskim Nicki Laudą


Nie rób z vipera Nickiego Laudy :wink: . Ten ostatni może ma niewyparzoną gębę (wiem, dziwnie to brzmi w jego przypadku) ale po pierwsze nie jest ignorantem, po drugie jak naprawdę mocno przegnie to potrafi przeprosić, a po trzecie i najważniejsze coś osiągnął jednak w życiu i nie musi reperować swojego ego na forach internetowych kosztem ludzi którym do pięt nie dorasta...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez jarexcc » środa, 6 mar 2019, 11:10

Viper no z Tobą się nie zgodzę, albo czytasz z zrozumieniem co inni piszą albo nie wiem jak to wytłumaczyć. Opisałem sytuację Williamsa i to jakich sponsorów stracili, a Ty piszesz jakbyś urwał się z choinki że oni czekali kto da więcej. Człowieku jak nie mieli spiętego budżetu to nie dziw się że czekali na kasę, zwłaszcza czego chyba nie wiesz wypłata dywidendy od właściciela F1 za sezon 2018 w postaci chyba ok 75mln (chyba franków ale tego nie jestem pewien ) dla Williamsa odbywa się na ratach przez cały 2019 r. Co do zawieszenia nie powielają głupich dziennikarskich plotek zwłaszcza że to piszą polscy dziennikarze w 99%. Bo FIA temu się przygląda ponieważ inne zespołu zgłosiły zastrzeżenia i nawet nie do konstrukcji zawieszenia ale do tego że ta konstrukcja ukryta jest pod gumą i nie widzą co tam jest co oznaczać może albo ten element pod tą gumą jest zgodny z regulaminem lub nie . Ale oficjalnego stanowiska FIA nie ma , więc pozostaje czekać a nie wypisywać idiotyzmów że Williams jest niezgodny z regulaminem. Na koniec dodam że każdy zespół F1 ma konstrukcję bolidu na pograniczu regulaminu, lub go w pewnych aspektach przekracza próbując to ukryć. Jak w F1 chcesz osiągać wynik,i musisz tak bolid projektować. Nie ma co płakać że bolid Williamsa może być niezgodny ( tego nie wiadomo), a jak okaże się OK, to może w dalszej cześci sezonu zaprocentować, a po za tym to dobrze swiadczy o williamsie. Nie poszli na łatwiznę aby przeżyć kolejny rok, ale ryzykują bo nie mają nic do stracenia. jak pisałem ten projekt może byc fajną platformą którą uda się rozwinąć, myślę że stracą tą pierwszą cześć sezonu sportowo, ale jak spokojnie będą działać, testowac w tych pierwszych GP, a potem wróca do europy na testy majowe w Hiszpani, to może być w kolejnej części już fajne ściganie z ich strony.
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » środa, 6 mar 2019, 12:25

żółtodziób napisał(a):Dlatego właśnie tyle tłukę, żeby nie jojczyć.
Sorry żółtodziób ale nie masz prawa mówić ludziom co mają myśleć i co mają pisać... mają ochotę jojczyć to niech jojczą... mają ochotę piać z zachwytu na formą Williamsa to niech to robią.

Jak ktoś dał dupy podczas przygotowań do sezonu to na poziomie F1 żeby się zesrał na kwadratowo to przez sezon tego nie nadrobi, Williams ma kolejny sezon na przetrwanie i taka jest prawda.

Obrazek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości