Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » środa, 6 mar 2019, 19:54

No Mad Max zaimponowales mi :).

żółtodzioba tym razem pominę bo mi się nie chce klepac w kółko tego samego jak nie rozumie że Williams jest raczej bliżej końca stawki niż w połowie tym bardziej że jego elaborat w połowie znudziło mi się czytac
@jarexcc nie no bez jaj z tymi zmianami że to jakiś wielki sukces. W tamtym roku było dno kompletne oni musieli coś zmienić bez żadnej łachy bo teoretycznie przynajmniej gorzej być nie może, a Mad Max krótko w punkt to podsumował. Walczą o przetrwanie i żeby wstydu nie było. ta firma co ich sponsoruje żeby czasami rakiem się nie wycofała jak będzie poziom z ubiegłego roku.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » środa, 6 mar 2019, 20:52

Mad Max napisał(a):
żółtodziób napisał(a):Dlatego właśnie tyle tłukę, żeby nie jojczyć.
Sorry żółtodziób ale nie masz prawa mówić ludziom co mają myśleć i co mają pisać... mają ochotę jojczyć to niech jojczą... mają ochotę piać z zachwytu na formą Williamsa to niech to robią.

Jak ktoś dał dupy podczas przygotowań do sezonu to na poziomie F1 żeby się zesrał na kwadratowo to przez sezon tego nie nadrobi, Williams ma kolejny sezon na przetrwanie i taka jest prawda.



1. Nikt nie pieje z zachwytu.
2. Jeśli mimo trudności jakie były zrobili jakiekolwiek postępy od zeszłego sezonu to jest to pozytyw.
3. I tylko tyle tyle wystarczy napisać żeby co niektórzy dostali kompletnej głupawki i rozpoczęli swoją jakże przewidywalną krucjatę.
4. Nie mam prawa bronić ludziom swoich poglądów i nie bronię, ale dostrzegam różnicę między sceptycyzmem a zwykłym trollingiem. Sceptyczne wypowiedzi znajdziesz i w moich wypowiedziach i DonCorrado, ale wypowiedzi niektórych są wyłącznie sceptyczne i w dodatku uporczywe.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » czwartek, 7 mar 2019, 23:58

No i muszę odszczekać praktycznie cały optymizm. Lowe wysłany na urlop, co jest zapewne preludium do odsunięcia gościa od konstruowania bolidów, czyli najbardziej idiotyczna z możliwych decyzji, która tylko pogorszy sytuację. Claire na początku gadała mądrze, ale najwyraźniej wśród akcjonariuszy zwyciężyły oszołomy, które postanowiły szukać kozła ofiarnego pod wpływem impulsu. Zamiast dać człowiekowi dokończyć projekt rozwinąć go do sensownego poziomu to postanowili go wywalić. Pewnie, nie był to największy mózg inżynierski w F1, ale powodzenia w szukaniu kandydata na jego miejsce, który będzie wykonywał swoją robotę za pakiet gówno wartych akcji. Jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, bo noga może się powinąć każdemu ale tylko skończony idiota tnie gałąź na której siedzi i teraz faktycznie nie widzę innej możliwości niż obstawianie tyłów. Bajzel to efekt braku kasy, jak im spieprzyła cała masa ludzi a kontrahenci nie chcieli gadać dopóki nie zobaczyli kasy na koncie, to sprawy się wysypały i nie jest to wina pojedynczej osoby. Ktokolwiek zajmie jego miejsce to będzie musiał najpierw rozkminiać o co chodzi a potem dopiero realnie będzie tym zarządzał i obawiam się ,że sezon nie jest taki długi. Co jednak jest najgorsze to że zamiast rozwiązywać problemy oni szukają winnych. No brawo, to na pewno podniesie morale ekipy i sprawi, że od teraz wszyscy będą wiedzieli co robić :? Niestety, wszystkie pozytywy można sobie schować w buty w tej chwili, bo zespół zamiast skupiać się na robocie będzie się "restrukturyzował". Mozna się kłócić czy wizje Lowe'a były dobre czy złe, ale były jakieś, teraz nie będzie żadnej wizji przez jakiś czas. Okazuje się też, że myślenie przed jakim starałem się przestrzegać największe żniwo zbiera w samym Williamsie i w dodatku poparte jest jakimiś ciągotami odwetowymi.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez jarexcc » piątek, 8 mar 2019, 06:07

Viper jak ty ku.... (Sorry za słowo) lubisz wciskać inne słowa w czyjeś usta, pokaż mi w którym miejscu ja napisałem o jakiś wielkich zmianach? Starałem się opisać chronologicznie sytuację zwłaszcza finansową Williamsa w 2018r o odejściach ludzi z Williamsa już nie wspominałem. Jak uważasz inaczej lub masz inną wiedzę,to napisz coś konstruktywnego.
co do sytuacji i płaczu Williams niezgodny z regulaminem ( tak no niezgodny) ale okazuje się że trzeba wprowadzić minimalne poprawki, nic co zmienia konstrukcję. Z dużej chmury, mały deszcz .F1 i nie tylko , wszystkie serie wyścigowe działają na pograniczu regulaminu, wręcz mówi się przekroczenie regulaminu jest wtedy kiedy go odkryją.
To że Williams jest spóźniony to fakt, że trudno to nadrobić też fakt, ale nikt nie myśli o top 3-4, ale o powalczenie o tzw Q2. I na to jest realna szansa
Złe zarządzanie w Williamsa , ocena nasza z za monitora, bo każdy wie lepiej , a ja uważam że zwłaszcza w sporcie nawet gdyby miał ekstra zarządzanie to bez kasy nie zrobisz nic , lub prawie nic. A Williams jest bez kasy i jako jedyni nie wliczając RB bo to inny świat, chcą pozostać zespołem samodzielnym gdzie bolid to ich projekt. Można za to ich ganić lub podziwiać, jak narazie z wielkim żalem patrzy się że zostają z tyłu za potentatami i za tymi co na wiedzy tych potentatów korzystają jak Hass czy Sauber teraz alfa R.P dawne F.I. ale za to ja za nich trzymam kciuki i kibicuję, bo nie chcę czasów i których się mówi w FIA , że wszystko miałoby jezdzic na jednej platformie z jedną elektroniką jedną skrzynią czy silnikiem.

Też uważam jak zóltodziób że zwolnienie P.L jest złym krokiem, przynajmniej w tej części sezonu , jak dla mnie powinno się poczekać do maja.
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 8 mar 2019, 10:58

Co żółtodziób no to zostałeś hejterem zmiana frontu :). Nie mozliwe. Mówiłem że jesteś ciężki i masz problem z przyjmowaniem argumentow przynajmniej ode mnie.
@Jarexcc
Lekkie zmiany w konstrukcji w F1 :) bez testów. Ty sam nie wiesz co piszesz. Zobaczymy po wynikach te lekkie zmiany. Zobaczymy w tym co piszesz oczywiście dużo faktów ja tego nie kwestionuje. Za bardzo się uniosles. Żółtodziób Ameryki nie odkrył ale urlopowanie Lowa to wierzchołek góry lodowej w tym zespole. Kozioł ofiarny musi być
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez jarexcc » piątek, 8 mar 2019, 11:37

Viper mają wprowadzić lekkie poprawki nie mające wpływu na konstrukcję, czas pokaże.
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Robert Kubica

Postprzez karluum » piątek, 8 mar 2019, 11:59

Ma nastąpić zmiana kształtu lusterek i ma być usunięta dolna krawędź przy wahaczu. To jest kosmetyka.
Co do Lowe - facet ewidentnie sobie nie poradził jako lider. Z jakiegoś powodu Toto dał mu 2 miesięczną karencję i pozwolił mu iść do WMR.
Drugim problemem jest pani Klara. Niestety też nie radzi sobie jako szef zespołu i to widać od trzech lat.
Szkoda, szkoda takiego zespołu... :(
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 8 mar 2019, 14:01

karluum napisał(a):Ma nastąpić zmiana kształtu lusterek i ma być usunięta dolna krawędź przy wahaczu. To jest kosmetyka.
Co do Lowe - facet ewidentnie sobie nie poradził jako lider. Z jakiegoś powodu Toto dał mu 2 miesięczną karencję i pozwolił mu iść do WMR.
Drugim problemem jest pani Klara. Niestety też nie radzi sobie jako szef zespołu i to widać od trzech lat.
Szkoda, szkoda takiego zespołu... :(

No ja czytałem że zawieszenie jest zbudowane z 4 elementów a powinno z trzech o lusterkach wiadomo że to drobiazg. Tu będą pewnie różne plotki krążyć o zawiasie .
jarexcc tego pewnie się nie dowiemy w szczegółach więc może być drobiazg a może gorzej. prawda jest taka Williams idzie równo po Lini spadkowej.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » piątek, 8 mar 2019, 18:19

viper napisał(a):Co żółtodziób no to zostałeś hejterem zmiana frontu :). Nie mozliwe. Mówiłem że jesteś ciężki i masz problem z przyjmowaniem argumentow przynajmniej ode mnie.


Krowa tylko nie zmienia zdania, ale masz całkowitą rację,że mam problem z przyjmowaniem argumentów od ciebnie. Wiesz dlaczego? Bo ich nie masz, albo są one bardzo płytkie , nie poparte żadnym researchem. Bo dla ciebie nie jest ważne jak jest naprawdę tylko to żeby mieć zawsze rację i pewnie teraz się posikałeś ze szcześcia. Sorry, ale wróżenie na podstawie czasów testowych wykręconych niekomplentym sprzętem do którego brakuje części to nie jest podstawa do orzekania czegokolwiek tylko szukanie dziury w całym. Wylot dyrektora technicznego w momencie kiedy samochód jest jakimś tam startem do sezonu, ale wiadomo ze potrzebny będzie jego sensowny rozwój to strzał w kolano.

karluum napisał(a):Ma nastąpić zmiana kształtu lusterek i ma być usunięta dolna krawędź przy wahaczu. To jest kosmetyka.


Ten dodatek na dolnym wahaczu można z nim zintegrować, więc to kosmetyka, ale lustra to już jest element, który rzutuje na ukształtowanie wszystkiego co jest za nimi.

katluum napisał(a):Co do Lowe - facet ewidentnie sobie nie poradził jako lider. Z jakiegoś powodu Toto dał mu 2 miesięczną karencję i pozwolił mu iść do WMR.
Drugim problemem jest pani Klara. Niestety też nie radzi sobie jako szef zespołu i to widać od trzech lat.
Szkoda, szkoda takiego zespołu... :(


Błędne wnioski. Williams się nie sprawdził jako organizacja gdzie każdy ciągnął wózek w swoją stronę. https://www.youtube.com/watch?v=i8Erxdyl_yc - prawie się z nimi zgadzam. Warto też posłuchać co na ten temat mówił Daniel Biały na swoim vlogu, ze szczególnym naciskiem na rolę jaką tam odegrał stary Stroll. To że są opóźnienia to na pewno nie jest wina Lowe'a, taką głupawkę nakręca Gutowski ale nie warto go brać poważnie, tak jak nie należało go brać poważnie w momencie kiedy komentował aktywność Kubicy w WRC. Klasyczny poszukiwacz sensacji, który będzie kolportował dowolne treści, byle zdobyć audytorium. Tak samo nie jest wina Klary. To prawda, że ona nie nadaje się na szefową zespołu, ale z niej się robi drugiego kozła ofiarnego, co jest szczególnie łatwe, no bo przecież kto to widział babę w F1 - ciemny lud takie hasła chętnie kupi. Żaden prezes nie nadzoruje osobiście wszystkiego, od tego ma ludzi, prezes i zarząd są od tego, żeby pilnować interesów akcjonariuszy. I tutaj moim zdaniem dochodzimy do meritum - rozdrobnienie kapitału, każdy sobie rzepkę skrobie, każdy ma inne cele i takim jaskrawym przykładem był Stroll. Zaczyna działać w praniu zasada że gdzie kucharek sześć... tam cycków dwanaście. Zarzut jaki można mieć do Klary to że nie walnęła pięścią w stół i nie zdyscyplinowała towarzystwa, ale nikt nie wie na ile to było możliwe, bo finanse były w proszku, więc niektórzy pozwalali sobie na znacznie więcej niż by mogli w normalnych okolicznościach. Faktem jest,że ona wcale się nie wyrywała do szukania winnych, rozsądnie wypowiadała się,ze trzeba najpierw poskładać samochody a potem zobaczyć co z tego wynika i raczej nie jest tak, że się obudziła wczoraj i pomyślała sobie,że może jednak trzeba zwolnić dyrektora technicznego. Poza tym już samo obwinianie go ze nie udźwignął roli lidera jest dziwne. Rolą dyrektora technicznego nie jest być liderem zespołu, tylko nadzorować prace związane z rozwojem bolidu i tak jest w każdym zespole. Szef to jedno a dyrektor techniczny to drugie, ten drugi podlega pierwszemu i w normalnych okolicznościach nie ma prawa włazić w jego buty. I vice versa - nikt nie ma prawa włazić w buty dyrektora technicznego, on ma realizować postawione przed nim zadania, ale w kwestii środków powinien mieć całkowicie wolną rekę i całkowite wsparcie działu produkcyjnego.W Williamsie wszystko się rozmydliło, ludzie nie sprawujący żadnych formalnych funkcji zaczęli się wpieprzać miedzy wódkę a zakąskę zarówno Klarze i Paddy'emu. Dlaczego - i tu dochodzimy do tej konkluzji co zawsze - bo pieniądze. Bo ich odejście za bardzo by wstrząsnęło zespołem i zamiast kazać im iść marszczyć freda trzeba było realizować ich widzimisię. O Strollu mówi się głośno, ze strasznie się szarogęsił, ale najwyraźniej po jego odejściu nie brakuje naśladowców.

Mówi się, po cichu, że ma wrócić w miejsce Lowe'a mistrz dyplomatycznego przekazu, czyli Rob Smedley. No fajnie jeśli to prawda, bo to uznany inżynier, ale każdy kto pracował przy jakimkowliek projekcie doskonale wie że jeśli nie robisz czegoś od zera najpierw musisz się w to wdrożyć. I tak jak pisałem wcześniej - sezon tak długo nie trwa. Fatalna decyzja podjęta w fatalnym momencie krótko mówiąc, przerwanie rozwoju w kluczowym stadium , wylanie dziecka z kąpielą.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 8 mar 2019, 18:42

Żółtodziób ja nie mam argumentów według ciebie :D. Z 10 ich wymieniłem ale nie ma problemu. Na końcu to ty zmieniłeś zdanie nie ja wiec sobie sam odpowiedź na pytanie. Kto nie miał argumentów, albo były wogole nie trafione. Orlopowanie Lowa po testach to nie przypadek. Sami widzą że jest padaka a ty mówisz że czasy nie mają znaczenia. Mają i to bardzo tylko trzeba obserwować i wyciągać wnioski tzn. Opony. Zwolnienie Lowa tak wiele nie przesądza jeżeli chodzi o szybkość bolidu bo on po prostu jest lipą. To tylko koziol ofiarny bo przecież sama kobieta jako właścicielka się nie zwolni.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Anbarra » piątek, 8 mar 2019, 19:57

viper, ty to jestes serio rowny chlop. trzymasz sie swojego zdania, i nie ulegasz presji spolecznej. a ponadto umiesz wykryc niespojnosci nie tylko w najlepiej poukladanych (jak sie wydaje im tworcom) postach, ale rowniez na odleglosc i bez wgladu bezposredniego diagnozujesz problemy zespolow F1 i jestes w stanie im doradzic. nie bez powodu kubica przestal jezdzic w rajdach i wrocil do F1 - udowodniles mu, ze nie ma to sensu. swiadczy to o wysokiej intuicji i inteligencji emocjonalnej, a pozatym umiejetnosci wplywu na czyjas podswiadomosc bez bezposredniego kontaktu z ta osoba.

mysle ze bylbys swietnym psychologiem sportowym, dzieki ktoremu np. evans zacznie wygrywac rajd za rajdem. moglbys zostac rowniez prawnikiem andrzeja m., i udowodnic calemu swiatu ze jest najlepszy, i byl tylko ofiara ciezkiego team orders przez cale zycie - mysle ze FIA policzy nawet na nowo wyniki, i odliczajac wyliczone przez ciebie psychologiczne straty czasowe wyjdzie ze to on powinien byc mistrzem 2014-16 a nawet i 2013!

chcialbym napic sie z toba kiedys dobrego ruskiego piccolo i pobawic sie matchboxami - w piaskownicy doskonale mozna wyliczyc ile traci sie jako przecierak na trasie. szkoda ze ciezko spotkac takiego kompana jak ty, wsrod doroslego zgorzknialego gaszczu ludzi myslacych samymi schematami narzuconymi przez wytyczne forum.
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 8 mar 2019, 20:41

No pewnie że równy, ale zależy dla kogo :D. Boli co ze znowu viper miał rację. Nie napijesz się niestety bo pić to trzeba wiedzieć z kim, a na tym forum jest tylko kilku co mają trzeźwy pogląd na świat :D.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » piątek, 8 mar 2019, 23:19

viper napisał(a):Żółtodziób ja nie mam argumentów według ciebie :D. Z 10 ich wymieniłem ale nie ma problemu. Na końcu to ty zmieniłeś zdanie nie ja wiec sobie sam odpowiedź na pytanie. Kto nie miał argumentów, albo były wogole nie trafione. Orlopowanie Lowa po testach to nie przypadek. Sami widzą że jest padaka a ty mówisz że czasy nie mają znaczenia. Mają i to bardzo tylko trzeba obserwować i wyciągać wnioski tzn. Opony. Zwolnienie Lowa tak wiele nie przesądza jeżeli chodzi o szybkość bolidu bo on po prostu jest lipą. To tylko koziol ofiarny bo przecież sama kobieta jako właścicielka się nie zwolni.


Argument miałeś tylko jeden - że wykręcają najsłabsze czasy, innych nie było. Teraz zrobiłeś z tego 10. Czy trafiłeś - to jeszcze nie jest przesądzone. Lowe poleciał i to jest bardzo zła wiadomość, potencjalnie wywracająca wszystko, ale na razie tylko potencjalnie, żaden dowód nie został przeprowadzony. To, że teraz piszesz, że to nie przypadek i sami widzą że jest padaka to dowód na to że w ogóle nic nie czytasz ani nie słuchasz na ten temat. Wylinkowałem obszerny podcast, gdzie gostkowie rzeczowo i merytorycznie analizują temat. A tu masz drugi podcast, o którym wspominałem, ale którego nie wylinkowałem wcześniej, robię to dlatego że sam na pewno sobie nie zadałbyś trudu żeby to znaleźć: https://www.youtube.com/watch?v=aU_nlT73fM8 . Sprawa wygląda zupełnie inaczej niż to przedstawiasz, jest znacznie bardziej złożona niż całe twoje rozumowanie. Posłuchaj sobie o udziałowcach. Dzieje się źle bez dwóch zdań, ale bez wiedzy o zależnościach i powiązaniach które wypływają dopiero teraz jakiekolwiek wyrokowanie było gadaniną na poziomie wróżbitów z TVNu.

No pewnie że równy, ale zależy dla kogo :D. Boli co ze znowu viper miał rację. Nie napijesz się niestety bo pić to trzeba wiedzieć z kim, a na tym forum jest tylko kilku co mają trzeźwy pogląd na świat :D.


Tak tak, upajaj się teraz swoim trzeźwym poglądem na światy i wątpliwym zwycięstwem moralnym. Od dawna widzę,że tylko to cię interesuje. Anbarra ma niestety 100% racji, niczego nie analizujesz, ale wypowiadasz się tak, że w zasadzie dziwne ze jeszcze nie pracujesz w McLarenie albo Red Bull Racing. Zawsze znasz wszystkie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania nawet jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz. Akurat to że się dzieje źle w Williamsie to nie jest żadna tajemnica, spór nie dotyczył jak próbujesz mi to wcisnąć że uważałem że się dzieje dobrze, tylko że testy mimo trudności dały lepszy obraz niż w zeszłym roku kiedy okazało się że samochód nie jedzie, nie prowadzi się przewidywalnie i nikt nie wie dlaczego. Teraz wypowiedzi były jednoznaczne, że są postępy że samochód stanowi przynajmniej dobrą bazę do rozwoju. I bardzo możliwe,że gdyby nie idiotyczne odsunięcie Lowe'a w trakcie sezonu sytuacja Williamsa ulegałaby systematycznej poprawie. Najnowsze wiadomości zmniejszają dramatycznie na to szanse i to tyle. Ty oczywiście teraz będziesz opowiadał bzdury że wiedziałeś o tym od początku i tak jak już pisałem, pewnie popusciłeś w gacie ze szczęścia - to jest właśnie ruskie piccolo i matchbox o których pisał Anbarra. Mądrość ludowa to nie to samo co merytoryczna dyskusja i analiza faktów. Wszystkich faktów, a nie tylko tych które pasują do lansowanej teorii. Zmieniłem zdanie pod wpływem najnowszych wydarzeń oraz faktów które wypłynęły przy tej okazji, ale wcale nie uważam , że to co pisałeś wcześniej automatycznie zacząłem uważać za mądre i prorocze. Ocena tempa bolidu który jest niekompletny, nie ma do niego zapasowych części i jego testy zaczęły się z potężnym opóźnieniem nie miała żadnego sensu i zobaczysz że na pewno nie potwierdzi się to pod koniec sezonu. Williams oczywiście będzie raczej na samym końcu, ale zobaczymy ile zostanie z tej gigantycznej przewagi Ferrari nad Merolem tudzież ze słabej postawy Red Bulla na przykład. Wtedy zobaczymy ile sensu miało twoje wnioskowanie i ile tymi metodami jakie zaproponowałeś udało się poprawnie wytypować...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 8 mar 2019, 23:57

Żółtodziób nie ośmieszaj się. Jak nie miała sensu ocena sytuacji bo ja myślałem że właśnie o to chodzi w dyskusji. Co ty bredzisz. Z resztą zobaczymy a pierwszym GP bo nie mogę już czytać tych twoich elaboratow. Anbarra napisał może w moim kierunku ale nawet on nie zaklina rzeczywistosci że Williams ma szansę o coś powalczyć. Nie wiem dlaczego was boli to że moja dyskusja polega na rozmawazaniu za nim coś się wydarzy. Żółtodziób mądrego chce grać po fakcie tzn. Jak już się coś wydarzy. Dla mnie to nie frajda gadać o czymś po fakcie. o wiedzy świadczy fakt przewidzenia jakiegoś temetu. Nie ważne czy to f1 czy wrc czy zawodnik x czy y. Chodzi o coś co dopiero się zdarzy a nie o bełkot który się zdarzył i wszyscy wtedy mądrzy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » sobota, 9 mar 2019, 22:31

viper napisał(a):Żółtodziób nie ośmieszaj się. Jak nie miała sensu ocena sytuacji bo ja myślałem że właśnie o to chodzi w dyskusji. Co ty bredzisz. Z resztą zobaczymy a pierwszym GP bo nie mogę już czytać tych twoich elaboratow. Anbarra napisał może w moim kierunku ale nawet on nie zaklina rzeczywistosci że Williams ma szansę o coś powalczyć. Nie wiem dlaczego was boli to że moja dyskusja polega na rozmawazaniu za nim coś się wydarzy. Żółtodziób mądrego chce grać po fakcie tzn. Jak już się coś wydarzy. Dla mnie to nie frajda gadać o czymś po fakcie. o wiedzy świadczy fakt przewidzenia jakiegoś temetu. Nie ważne czy to f1 czy wrc czy zawodnik x czy y. Chodzi o coś co dopiero się zdarzy a nie o bełkot który się zdarzył i wszyscy wtedy mądrzy.


Konfabulacja imputacja, manipulacja plus założenie że czytający są idiotami i się nie połapią w tych prymitywnych sztuczkach. Viper w formie. Jak powołujesz się na moją wypowiedź to rób to dokładnie. I nie, nie napisze żebyś się nie ośmiaszał, bo od dawna robisz to z uporem godnym lepszej sprawy i żadne tłumaczenie nie pomaga, więc szkoda klawiatury.

Ocena tempa bolidu który jest niekompletny, nie ma do niego zapasowych części i jego testy zaczęły się z potężnym opóźnieniem nie miała żadnego sensu i zobaczysz że na pewno nie potwierdzi się to pod koniec sezonu.


Takie coś napisałem i ma to zupełnie inny sens niż teraz usiłujesz wciskać że ma. No chyba że chcesz powiedzieć że nie tylko nie umiesz pisać poprawnie po polsku, ale nawet czytać. Co by mnie w sumie też nie zdziwiło. Czasy wykręcane na testach od zawsze średnio się pokrywały z realnymi osiagnięciami w trakcie sezonu, więc dyskusja w oparciu tylko o taki argument nie ma żadnego sensu. Sens ma globalne spojrzenie, śledzenie wypowiedzi kompetentnych analityków i uznanych testerów, np. takich jak Robert. Ale w twoim przypadku za dużo matchboxa i piccolo żeby taka dyskusja była możliwa. Ty wiesz wszystko o formie każdego zespołu już teraz przecież, dla ciebie sezon już mógłby się zakończyć. LOL... Wszystko w oparciu wyłącznie o analizę tempa na testach (która wielokrotnie pokazała że nie jest to miarodajne narzędzie, wystarczy przeczytać wikipedię żeby dojść do takich wniosków, ale twoja realna wiedza to nawet nie jest taki poziom) przy całkowitym odrzuceniu jakichkolwiek innych danych. To właśnie dlatego ludziom działasz na nerwy a nie przez to że masz rację. Bo na ogół nawet nie jesteś blisko (przypomnij sobie wypiętą rzekomo półoś w Fabii, twoje wywody na temat wyższości N-kowego Lancera nad Proto czy całkiem świeże twierdzenia,że Kubica to inwalida, podczas gdy ten inwalida w jeden dzień przejechał kilkaset km i jakoś się nie rozbił...) i kompletnie nikogo nie boli że raz na ileś ślepych strzałów uda się się trafić.

Co do twoich przewidywań przed faktem i po fakcie. O jakim fakcie w ogóle mówisz po pierwsze? Rozegrany został jakiś wyścig, że już można mieć pewność? No to soooorry, widocznie tak długo spałem że to przespałem... To czym się tutaj WSZYSCY zajmujemy to analiza i prognozowanie ale w oparciu o cały czas spływające dane, które rzutują na obraz sytuacji i takie coś jest wartościowe. Ty przykleiłeś się jednego, średnio miarodajnego czynnika, który przez WSZYSTKICH poważnych analityków traktowany jest z rezerwą i powtarzasz o tym w kółko. Wiesz co jest wkurzające tak naprawdę? Bo wszyscy to wiemy. Zapodaj coś nowego, czego nie wiemy, wskaż źródło i jeśli będzie miało to sens to sam ci przyznam rację. Na razie jedyna taka próba miała miejsce w przypadku wypowiedzi Russella. Jak na ciebie szczerze mówiąc i tak było to imponujące, ale sorry, nie uważam, żeby kompletnie niedoświadczony młody i narwany Russell był bardziej wiarygodnym źródłem niż Kubica, który wypowiadał się w zupełnie innym tonie. Owszem, nie twierdził, że tempo zespołu jest dobre, ale jego sądy nie były w połowie tak kategoryczne, za to kila razy bardziej merytoryczne. Postaraj się bardziej jak chcesz żeby ludzie szanowali cię za to co piszesz. I nie, nie musisz mieć racji, bo przed faktem KAŻDY się może pomylić. Istotne jest co twoim zdaniem z czego wynika i jak mocne są podstawy do takich twierdzeń. I nie, twoje widzimisię to nie jest żadna podstawa do niczego.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości