Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez brtq » czwartek, 24 sty 2013, 21:38

Gdyby Robert wybrał rajdy to celem byłoby WRC. Nie wiadomo czy Kubica z obecnym stanem zdrowia będzie konkurencyjny w F1. Na du Var pokazał, że w rajdach może walczyć o najwyższe miejsca.
brtq
N3
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 7 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Robert Kubica

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 24 sty 2013, 21:59

No tak racja, ale on byl przed F1 :)
Poza tym to nie jest regula, ale bywalo tak w wielu przypadkach.

Z tymi rajdami tez na razie trzeba sie troche wstrzymac. Faktycznie na du Var pokazal sie ze swietnej strony, ale to wcale nie oznacza, ze wsiadlby do wurca i bylby konkurencyjny w stosunku do Hirvonena, Ogiera, i tak dalej. Musialby uczyc sie od nowa, a w wyscigach jednak troche osiagnal. Wedlug mnie lepsza opcja byloby DTM niz rajdy, no a oczywiscie najlepsza powrot do F1.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Robert Kubica

Postprzez brtq » czwartek, 24 sty 2013, 22:37

Wiadomo, że gdy wybierze rajdy to nie będzie robił od razu czasów czołówki WRC :) Niestety jego ręka jeszcze nie pozwala na starty w single-seaterach i nie wiadomo czy wogóle będzie to możliwe. Nie wiadomo też jakie jest tempo Roberta na szutrze. W jakimś wywiadzie Robert powiedział, że w przypadku wyścigów jego celem jest F1, gdy wybierze rajdy WRC. Powrót Kubicy do F1 może okazać się niemożliwy a w rajdach pokazał że jego ręka nie stanowi problemu w uzyskiwaniu bardzo dobrych rezultatów. Moim zdaniem rajdy są lepszą opcją dla Roberta.
brtq
N3
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 7 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Robert Kubica

Postprzez scooby14444 » czwartek, 24 sty 2013, 22:50

Wszyscy cały czas marzą o powrocie do F1. Trzeba jednak mieć na uwadze że tylko powrót do topowego zespołu ma jakikolwiek sens.
W obecnej F1 sprzęt odgrywa zbyt dużą rolę, bez szybkiego samochodu nawet taki wirtuoz kierownicy jak Robert nie wskóra zbyt wiele. Uważam że dużo lepszym rozwiązaniem jest walka o czołowe lokaty w DTM czy ERC niż jeżdżenie w F1 w niekonkurencyjnym bolidzie.
Jeżeli powrót do F1 to tylko to któregoś z topowych zespołów (Redbull, McLaren, Ferrari, może Lotus albo Mercedes).
Ja osobiście jednak wolałbym żeby Kubica rozpoczął na dobre karierę rajdową. Tutaj między topowymi autami nie ma takich różnic jak w F1. Tutaj to kierowca a nie bolid pokazuje ile jest wart!.
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: Robert Kubica

Postprzez szirer205xs » piątek, 25 sty 2013, 00:15

Akurat miniony sezon pokazał cos wręcz przeciwnego a więc że samochody są bardzo wyrównane i różnicę robi własnie kierowca, jak dobrze pamiętam 6 teamów było w stanie wygrać wyscig a Alonso mając bardzo słaby samochód przez większosć sezonu był w stanie do końca walyczć o mistrzostwo :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 25 sty 2013, 00:49

Oj coś ten Robercik ostanio nie moze sie zdecydować co mu bedzie bardziej pasować. ZeBy to sie tylko nie skończyło tam gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Sebekrally » piątek, 25 sty 2013, 02:23

viper napisał(a):Oj coś ten Robercik ostanio nie moze sie zdecydować co mu bedzie bardziej pasować. ZeBy to sie tylko nie skończyło tam gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.

Hmm, chyba nie pojmujesz co oznacza być być poszukiwanym profesjonalistą. Jeśli ktoś cię zaprasza byś pokazał na co Cię stać to co ma rzucic się na pierszą lepszą ofertę. Negocjacje polegają na tym że trzymasz karty przy pagonach do końca. Fajnie by było jak by załapał sie na jakąś fajną serię z możliwością startów w rajdach.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » piątek, 25 sty 2013, 10:53

brtq napisał(a):Gdyby Robert wybrał rajdy to celem byłoby WRC. Nie wiadomo czy Kubica z obecnym stanem zdrowia będzie konkurencyjny w F1. Na du Var pokazał, że w rajdach może walczyć o najwyższe miejsca.


Na Du Var pokazał, że może wygrywać takie rajdy jak Du Var. Cała reszta to jedna wielka niewiadoma. Dorga do wygrywania rajdów WRC byłaby tdługa i wyboista i uzasadniona jedynie brakiem możliwości powrotu do F1.

Matthias Schmidt napisał(a):Tez uwazam ze na drodze do powrotu do F1 Robertowi stoi DTM a nie rajdy, ktore jak wlasnie Marcin Szopa pisze nic mu nie daja. Niektorzy koledzy z Forum strasznie nakrecili sie na Kubice - rajdowca, ale wedlug mnie miejsce Kubicy jest w wyscigach, a dobrym etapem przed powrotem byloby DTM. Jestem przekonany, ze Kubica bylby w czolowce, choc do tej pory DTM pozeralo wszystkich innych zawodnikow F1.


Włsnie trudno byo powiedzieć gdzie jest jego miejsce. W sensie doświadczenia i przygotowania to bez wątpienia w wsyscigach, ale na tych filmach z testów DTMu widać, że prawą ręką to on prawie nie rusza. To jest to "ale" o którym cały czas tłukę. Z jednej strony ma ambicje rywalizować w jednej z tych serii, że wyżej jest już tylko Królestwo Niebieskie, a z drugiej strony była taka mozliwosc, ze ręka może nie pozwolić na prowadzenie formuły czy LMP.

Jeśli jednak tak jak mówi cały czas są jakieś postępy (przynajmniej takie jest oficjalne info) to również uważam, że pchanie się na siłę do rajdów to wyważanie otwartych drzwi. Koledzy widzę cały czas się nakręcają na te rajdy, ale kompletnie nie dostrzegają takiego ryzyka, że to się mogą okazać za wysokie progi. Talent talentem, ale dochodzi wiek i kompletny brak startów na szutrze, plus do tego jeszcze nieznajomość wszystkich rzeczy związanych z rajdową jazdą po asfalcie (bo tylko tak można uzasadnić to,że w wyścigach to był jeden z najsolidniejszych kierowców, a w rajdach to jednak całkiem sporo dzwonił, szczególnie po przesiadcze na czterołapy). Ten plan był obarczony ogromnym ryzykiem, które to ryzyko można było uzasadnić jedynie brakiem widoków na topowe serie wyścigowe, ale jeśli jest na to szansa to trzeba się tego trzymać. O miejsce w topowym zespole też bym się nie martwił, wygląda na to,że Ferrari w przyszłym roku może mieć wakat, Mc Laren z kolei własnie stracił Hamiltona, którego na dłuższą metę trudno im będzie kimś zastąpić, jak najbardziej mogą się więc połasić na Kubicę, nawet od sezonu 2014.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez moto_angel » piątek, 25 sty 2013, 11:37

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale czy tylko ja znalazłem informację o tym ile Robert przejechał okrążeń i km?
Nigdzie nie napisali nic o czasach a wg. tego co mówił mi kumpel na ogólnych portalach (wp,interia itp) podobno były informacje że był o 0,5 sekundy szybszy od kogoś sensownego w DTM.
Z innej beczki DTM jest moim zdaniem najlepszą opcją teraz dla Roberta bo widać że cały czas nie odpuszcza tematu F1 i dobrze!
Do rajdów wróci kiedyś...
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Robert Kubica

Postprzez kremer » piątek, 25 sty 2013, 12:26

No ciekawe ciekawe. DTM to poważna seria.
Kalendarz tez na bogato:

http://www.dtm.com/en/News/2013-DTM-cal ... oscow.html

Na parę torów bardzo blisko z Polski, a na inne wcale nie dalej :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » piątek, 25 sty 2013, 13:32

Sebekrally napisał(a):
viper napisał(a):Oj coś ten Robercik ostanio nie moze sie zdecydować co mu bedzie bardziej pasować. ZeBy to sie tylko nie skończyło tam gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.

Hmm, chyba nie pojmujesz co oznacza być być poszukiwanym profesjonalistą. Jeśli ktoś cię zaprasza byś pokazał na co Cię stać to co ma rzucic się na pierszą lepszą ofertę. Negocjacje polegają na tym że trzymasz karty przy pagonach do końca. Fajnie by było jak by załapał sie na jakąś fajną serię z możliwością startów w rajdach.

Ja pojmuje tylko w przypadku Kubicy nie jest kwestia czołowego zespołu, bo ten miał w pewnym momencie w rajdach tylko chodzi o jego samego. On sam nie wie co dla niego bedZie najlepsze, bo z punktu F1 lepsze by było dtm, ale wtedy ucieka czas na rajdy jak sie okaże , ze jednak jego sprawność nie bedZie wystarczająca do F1. Jedno jest starty w wrc dzisiaj w fabryce są już zamknięte, bo nie wierze, zeby taki mercedes wyraził zgodę na start w rajdzie w zespole fabrycznym o ryzyku nie wspomnę. Myśle ze kubica chciał sie fizycznie w dtm sprawdzić.
Krótko mówiąc jeżeli sam bedZie miał odczucie ze zdoła fizycznie sie wyleczyć i osiągnąć wystarczająca sprawność do F1 do pójdzie w dtm, a jeżeli nie to przemeczy ten sezon w irc i w przyszłym roku wrc.
Na pewno nie moze sie zdecydować, bo jeszcze w pod koniec roku mówił ze do końca 2012 musi podjąć decyzje o rajdach. być moze stan ręki na tyle szybko sie poprawia ze myśli o F1.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez SebaSTI » niedziela, 27 sty 2013, 20:37

Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 28 sty 2013, 01:24

Nie no, trochę to naciągane. Nie wiem na jakiej podstawie Kuzaj sądzi, że kierowca który przez tyle czasu miał bardzo ograniczony dostęp do wyczynowych samochodów, a do aut z dużym dociskiem nie miał dostępu w ogóle jest szybszy niz przed wypadkiem? Ja też Robertowi życzę jak najlepiej i bardzo bym tego chciał, ale trzeba być realistą. Natomiast jego powrót do F1 widzę w o wiele bardziej rózowych kolorach niż jeszcze parę tygodni temu. Pójście w kierunku DTMu oznacza, że szansa na powrót do F1 jest realna i tego mu życzę najbardziej. Dla mnie i tak jest wielki, ale chciałbym żeby mógł robić to co potrafi najlepiej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 28 sty 2013, 08:14

żółtodziób napisał(a):Nie no, trochę to naciągane. Nie wiem na jakiej podstawie Kuzaj sądzi, że kierowca który przez tyle czasu miał bardzo ograniczony dostęp do wyczynowych samochodów, a do aut z dużym dociskiem nie miał dostępu w ogóle jest szybszy niz przed wypadkiem? Ja też Robertowi życzę jak najlepiej i bardzo bym tego chciał, ale trzeba być realistą. Natomiast jego powrót do F1 widzę w o wiele bardziej rózowych kolorach niż jeszcze parę tygodni temu. Pójście w kierunku DTMu oznacza, że szansa na powrót do F1 jest realna i tego mu życzę najbardziej. Dla mnie i tak jest wielki, ale chciałbym żeby mógł robić to co potrafi najlepiej.


Sam Robert komentując swój test w DTM ocenił swoją sprawność na ok 80% choć postępy są szybkie odkąd w rajdach jeździ więc niech lepiej Pan mój wcale nie ulubiony K. niech nie plecie głupot i najlepiej żeby przestał się pokazywać w mediach bo nie potrafił odejść z honorem sportowca a próby przypomnienia się w mediach są żałosne zwłaszcza z takimi wywodami!!!
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Robert Kubica

Postprzez adamek22 » czwartek, 14 mar 2013, 09:25

moto_angel napisał(a):Sam Robert komentując swój test w DTM ocenił swoją sprawność na ok 80% choć postępy są szybkie odkąd w rajdach jeździ więc niech lepiej Pan mój wcale nie ulubiony K. niech nie plecie głupot i najlepiej żeby przestał się pokazywać w mediach bo nie potrafił odejść z honorem sportowca a próby przypomnienia się w mediach są żałosne zwłaszcza z takimi wywodami!!!

Też mnie wkurza trochę ten Pan...
klim-spaw.com.pl
adamek22
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 15:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości