Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 5 wrz 2017, 15:58

Mad Max napisał(a):Pan Kanadyjczyk dalej nie może przeboleć
Jacques Villeneuve:
"Zupełnie tego nie rozumiem, szczerzę. Jakiemu kierowcy oferuje się powrót po 6 latach? Żadnemu! Poza tym, pod koniec swojej kariery, miał problemy żeby wygrywać z Pietrowem. Wygrał jeden wyścig, jak Maldonado, ale co później zdziałał? A w dodatku, nie jest dziś w 100% sprawny. Co on chce teraz zrobić? Może samochody teraz są zbyt proste w prowadzeniu. Gdyby nie miał swoich ograniczeń, nigdy nie dostał by szansy. Według mnie to wstyd. To medialna sprawa i to mnie martwi, bo jest wielu kierowców znacznie bardziej zasługujących na szansę. Jest szczęściarzem. Trudno mi wyobrazić sobie coś pozytywnego w jego powrocie do F1. Gdy był trzecim kierowcą w BMW Sauber był nie do zniesienia."

proponuję zrobić zrzutę i wysłać mu kalkulator albo liczydło oraz kontener tego produktu
Obrazek

Daj spokój . Gość w większości powiedział prawdę. Pan Kanadyjczyk na twoje nieszczęście został ms. Powiedział prawdę publicznie jako osoba publiczna. Jest medialna nagonka i to się napędza. To trochę jak z WRC . Wszyscy się podniecają a chętnego do wyłożenia i zaryzykowania kasy nie ma. Na miejsce Kubicy są młodzi gniewni itd. 20 latkowie o zapleczu F2 nie wspomnę. Sorry ale vilenev ma z jedną rzeczą rację. Po 6 latach nikt szansy by nie dostał a powroty to odgrzewany kotlet.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » wtorek, 5 wrz 2017, 16:12

Prawda to jest taka że do dnia dzisiejszego nie może przeboleć że Kubica go wysadził z fotela w BMW i wielokrotnie w swoich wypowiedziach dawał temu upust, zresztą to widać w ostatnim zdaniu.
Ja nie mówię że cała ta wypowiedź to bullshit, ale treść i forma jest słaba, i to bardzo słaba.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » wtorek, 5 wrz 2017, 16:16

Tam przeboleć taka jest kolej rzeczy. Fakt forma trochę ostra ale Jeden odchodzi a drugi wchodzi. Jedno jest pewne Kubica nigdy nie osiągnie tego co vilenev a zwycięzców się nie rozlicza. Gość się Polakom naraził ale wccale nie jest powiedziane że nie ma racji. Moim zdaniem na razie Renault traktuje kibice jako dobra reklamę a nie kierowcę stałego bo w padoku już mówi się o sainz, a sorry ale jak tak się mówi to Renault Kubice traktuje jak koło zapasowe założę się że sainz jest pierwszy w kolejce.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Siadły » wtorek, 5 wrz 2017, 17:45

viper napisał(a):
Mad Max napisał(a):Pan Kanadyjczyk dalej nie może przeboleć
Jacques Villeneuve:
"Zupełnie tego nie rozumiem, szczerzę. Jakiemu kierowcy oferuje się powrót po 6 latach? Żadnemu! Poza tym, pod koniec swojej kariery, miał problemy żeby wygrywać z Pietrowem. Wygrał jeden wyścig, jak Maldonado, ale co później zdziałał? A w dodatku, nie jest dziś w 100% sprawny. Co on chce teraz zrobić? Może samochody teraz są zbyt proste w prowadzeniu. Gdyby nie miał swoich ograniczeń, nigdy nie dostał by szansy. Według mnie to wstyd. To medialna sprawa i to mnie martwi, bo jest wielu kierowców znacznie bardziej zasługujących na szansę. Jest szczęściarzem. Trudno mi wyobrazić sobie coś pozytywnego w jego powrocie do F1. Gdy był trzecim kierowcą w BMW Sauber był nie do zniesienia."

proponuję zrobić zrzutę i wysłać mu kalkulator albo liczydło oraz kontener tego produktu

Daj spokój . Gość w większości powiedział prawdę. Pan Kanadyjczyk na twoje nieszczęście został ms. Powiedział prawdę publicznie jako osoba publiczna. Jest medialna nagonka i to się napędza. To trochę jak z WRC . Wszyscy się podniecają a chętnego do wyłożenia i zaryzykowania kasy nie ma. Na miejsce Kubicy są młodzi gniewni itd. 20 latkowie o zapleczu F2 nie wspomnę. Sorry ale vilenev ma z jedną rzeczą rację. Po 6 latach nikt szansy by nie dostał a powroty to odgrzewany kotlet.


Gdzie powiedział prawdę?
Że miał problemy w wygrywnaiu z Pietrowem? 136 vs 27 zdobytych punktów w sezonie.
Że ugrał tyle co Maldonado? Już pomijając bezsensowność porównywania liczby zwycięstw kierowców, w przypadku kiedy obaj nie dysponowali nigdy naprawdę topowym sprzętem, to liczba zdobytych podium to 12 do 1 dla Kubicy.
Nie jest w 100% sprawny? I nastukał w jeden dzień ponad 2 dystanse GP, no tak...
Że samochody są zbyt proste w prowadzeniu? Gość nigdy takim nie jechał więc może sobie opowiadać.
Gdyby nie ograniczenia nie dostałby szansy? Gdyby nie wypadek i ograniczenia nie musiałby dostawać tej szansy.
Wstyd? Ocena subiektywna.
Sprawa medialna i bardziej zasługujący kierowcy? Tak jest medialna i jest to atut Roberta, który powinien po tak ciężkiej drodze jaką przeszedł wykorzystać. Ale jeżeli tylko o to by chodziło, Renault w ciemno wzięłoby jakiegoś Paydrivera z głęboką kieszenią - hajs by się bardziej zgodził niż korzyści idące z marketingowego potencjału Roberta.
Jest szczęćiarzem? Tak, bo być może kilka cm podczas wypadku dzieliło go od znacznie poważniejszych skutków. Cała dalsza historia to determinacja i walka na jaką mało kogo byłoby stać.
Co może przynieść powrót do F1? Tak dobrej historii nie napisałby żaden scenarzysta. Można to przekuć w niesamowity wzorst popularności teg sportu.
No i na koniec przytyk jakiś personalny, bez komentarza.

To, że gość jest mistrzem świata nie oznacza, że nie może pleść bzdur ;)
Avatar użytkownika
Siadły
N2
 
Posty: 184
Dołączył(a): niedziela, 24 wrz 2006, 21:31

Re: Robert Kubica

Postprzez adamlen » sobota, 9 wrz 2017, 19:45

Pomimo szansy którą dał Renault na potestowanie auta F1, Kubica jednak nie będzie jeździł w tym zespole.
Pisała się piękna historia, ale widocznie góra zespołu, która myśli cyferkami a nie emocjami zdecydowała inaczej.
Wielka polityka, wielkich zespołów - z ich logiką jeszcze nikt nie wygrał. Szkoda bo to by było piękne zakończenie historii, a Renault ma predyspozycje na całkiem dobre wyniki w kolejnych latach. Nie można mieć jakoś specjalnie żalu do Renault, takie decyzje podejmowane są raczej na chłodno i uznali, że lepiej się im opłaci przy tym całym zamieszaniu dostarczać silniki do McLarena niż do TorroRosso i przejąć kierowcę, który od dawna był na ich celowniku.

Jest jeszcze podobno szansa na Williamsa, ale ciekawe czy tu też nie zadecyduje nie poziom sportowy zawodnika, a polityka i interesy firmy.
Po tylu latach gdzie Kubica nie mógł jeździć F1 a teraz gdy może jeździć i dalej nie dostanie szansy można naprawdę zwątpić w królową sportów motorowych jaką mianuje się Formuła 1.

Według motorsport.com, Carlos Sainz Jr podpisał kontrakt z Renault i w następnym sezonie będzie kolegą Nico Hülkenberga w zespole z Enstone. Informatorzy sugerują, że 23-letni Hiszpan może wsiąść do Renault już w Grand Prix Malezji, jeżeli zapadnie decyzja o rozstaniu z Jolyonem Palmerem. Wówczas Pierre Gasly dołączyłby do Daniiła Kwiata w Toro Rosso.

Odstąpienie Sainza Renault otworzyło drogę dla Toro Rosso do jednostek napędowych Hondy w 2018 roku. Zespół z Faenzy rozmawia na temat wykorzystywania skrzyń biegów McLarena. Wygląda na to, że umowa McLarena z Renault jako dostawcą silników pozostaje już tylko formalnością.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Robert Kubica

Postprzez karluum » sobota, 9 wrz 2017, 23:14

F1 nie potrzebuje romantycznych bohaterów, feniksów z popiołu i szybkich inwalidów. Renault zrobiło sobie darmową reklamę tymi testami a tak naprawdę nigdy nie chciało dać fotela Kubicy. Szkoda ale za to zobaczymy go na MC w M-Sporcie ;)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 wrz 2017, 00:29

No a nie mówiłem i cóż więcej można powiedzieć. Ludzie po prostu są naiwni i dlatego łatwo im kit wciskać. Renault ma ludzi od PR i Kubica po to był im tylko potrzebny. Reklama prawie za darmo.
Powinien obrać sobie jakąś serie wyścigową , a nie bujać w obłokach. Każdy team F1 tak postąpi.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez karluum » niedziela, 10 wrz 2017, 10:47

@Viper - on jest w stanie jeździć b.szybko autem. Testy na Hungaroringu to pokazały. Natomiast F1 nie potrzebuje bohaterów. Amerykanie byliby to w stanie dobrze sprzedać. W Europie nie potrafią.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Robert Kubica

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 10 wrz 2017, 11:55

Szansa na Renault chyba uciekla, ale jest jeszcze opcja z Williamsem. Osobiscie mam wielka nadzieje, ze Kubica dostanie szanse i zakladam, ze wowczas ja dobrze wykorzysta. Jezeli nie F1 (choc jednak najlepiej jakby z F1 sie udalo) to mam nadzieje, ze RK znajdzie sobie miejsce w jakiejs konkretnej serii. Wydaje mi sie, ze jest jeszcze wciaz zbyt mlody, zeby totalnie rozmienic swoja kariere na drobne.
A Villeneuve plecie bzdury i chyba szkoda w ogole komentowac jego slowa. Moze troche racji ma, ale jednak mimo wszystko jego wypowiedz byla jak dla mnie absurdalna.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 wrz 2017, 12:56

karluum napisał(a):@Viper - on jest w stanie jeździć b.szybko autem. Testy na Hungaroringu to pokazały. Natomiast F1 nie potrzebuje bohaterów. Amerykanie byliby to w stanie dobrze sprzedać. W Europie nie potrafią.

No ale ja nie powiedzialem że on wolno jeździ. Tylko, że na jego miejsce są młodzi perspektywiczni itd. I na pewno nie wolniejsi, wiec z czystego rozsądku bez sensem jest zatrudnianie " kota w worku " i najdobitniej pokazało to Reno. Publicznie podniecające się wynikami Kubicy a za plecami robiąc coś zupełnie przeciwnego.

Vilenev może to chaotycznie przedstawił ale suma summarum ma rację. Żadnemu kierowcy po 6 latach nieobecności nikt nie dał by szansy w F1. Optymalny wiek kierowcy F1 to powiedzmydo 35 lat może 36. Kubica można powiedzieć cały swój optymalny wiek spędził na rehabilitacji i nadal nie jest sprawny. To nie jest hejtowanie Vlenev po Kubicy tylko fakty, które Renault dobrze wie. Ba jako jedyni to sprawdzili. Myślisz że teraz ktoś da mu szansę jak Renault miało Kubice na widelcu i z tego nie skorzystało. Watpie, ale oczywiście mogę się mylić.
Wszystko mozna sprzedać ale Kubica ze swoją ręką nie do wszystkiego się nadaje ale w NASCAR z pewnością zrobili by z tej sytuacji " biznes "
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez karluum » niedziela, 10 wrz 2017, 13:35

32 lata to ma jeszcze z 5-6 sezonów solidnego ścigania się. Polityka i nic więcej.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 wrz 2017, 14:15

karluum napisał(a):32 lata to ma jeszcze z 5-6 sezonów solidnego ścigania się. Polityka i nic więcej.

Jest z 84 to policz tylko nie pisz że z grudnia :). Nie polityka tylko zdrowy rozsądek. Rocznikowo 33 w przyszłym roku 34. 6 sezonów bez jaj. Max 3 i to w zespole z drugiego garnituru. Jasne można się oszukiwać i liczyć miesiące czy czekać na cud porządnego zespolu, ale Renault dobitnie pokazało co się liczy i jakimi kategoriami.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez havk » niedziela, 10 wrz 2017, 14:33

ja jednak ciągle liczę że Kubica znajdzie zatrudnienie jako kierowca GP w Williamsie bądź Toro Rosso. Jeśli nie, posada piątkowego (testowego) kierowcy też mogła by byc jakimś rozwiązaniem.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Robert Kubica

Postprzez gregrallypl » niedziela, 10 wrz 2017, 15:16

Viper masz coś ciekawego do powiedzenia? Jak nie to wypie... z tego tematu. Widać że jesteś frustratem i coś ci się w życiu nie udało. Nie nazywaj mnie i innych naiwnymi. Wielu z nas tutaj na forum i wogóle na świecie po prostu chciałoby powrotu Roberta do F1, wierzyło w to... i nadal wierzy. To nie jest ślepa wiara. Jeszcze zobaczymy kto ma rację. A nawet jeśli nie wróci do F1 to prawdziwi kibice talentu i pasji RK dostrzegają ogromną żmudną rehabilitację którą przeszedł i pragnienie powrotu do tego co robił 6 lat temu. Szlag mnie trafia jak widzę Twoje ciągłe narzekanie i krytykę RK.
gregrallypl
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 8 cze 2015, 20:12

Re: Robert Kubica

Postprzez wanderer » niedziela, 10 wrz 2017, 15:19

Siadły napisał(a):Gdzie powiedział prawdę?
Że miał problemy w wygrywnaiu z Pietrowem? 136 vs 27 zdobytych punktów w sezonie.
Że ugrał tyle co Maldonado? Już pomijając bezsensowność porównywania liczby zwycięstw kierowców, w przypadku kiedy obaj nie dysponowali nigdy naprawdę topowym sprzętem, to liczba zdobytych podium to 12 do 1 dla Kubicy.
Nie jest w 100% sprawny? I nastukał w jeden dzień ponad 2 dystanse GP, no tak...
Że samochody są zbyt proste w prowadzeniu? Gość nigdy takim nie jechał więc może sobie opowiadać.
Gdyby nie ograniczenia nie dostałby szansy? Gdyby nie wypadek i ograniczenia nie musiałby dostawać tej szansy.
Wstyd? Ocena subiektywna.
Sprawa medialna i bardziej zasługujący kierowcy? Tak jest medialna i jest to atut Roberta, który powinien po tak ciężkiej drodze jaką przeszedł wykorzystać. Ale jeżeli tylko o to by chodziło, Renault w ciemno wzięłoby jakiegoś Paydrivera z głęboką kieszenią - hajs by się bardziej zgodził niż korzyści idące z marketingowego potencjału Roberta.
Jest szczęćiarzem? Tak, bo być może kilka cm podczas wypadku dzieliło go od znacznie poważniejszych skutków. Cała dalsza historia to determinacja i walka na jaką mało kogo byłoby stać.
Co może przynieść powrót do F1? Tak dobrej historii nie napisałby żaden scenarzysta. Można to przekuć w niesamowity wzorst popularności teg sportu.
No i na koniec przytyk jakiś personalny, bez komentarza.

To, że gość jest mistrzem świata nie oznacza, że nie może pleść bzdur ;)


W ogóle z tym wywiadem jest śmieszna sprawa, że chyba nikt poza Polakami nie zwrócił na niego uwagi. A autorką tego wywiadu jest na oko 20-25 letnia blogerka z rosyjskobrzmiącym nazwiskiem Angélique Belokopytov, z ok. 130 polubieniami na facebooku, która pisze o sobie m.in. że:
"pasjonuje się F1 i zamierza zostać dziennikarzem"

Całość sprawia wrażenie jakby ktoś złapał Villeneuve'a w momencie, gdy był już po sporym spożyciu, o ile taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Równie dobrze to mógł być jakiś ruski fake news.:roll:
Ostatnio edytowano niedziela, 10 wrz 2017, 15:31 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron