F1 2009

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Postprzez SebaSTI » środa, 11 mar 2009, 22:38

BartekRally napisał(a):Twierdzisz ze McLaren i Lewis nie będzie walczyć o zwycięstwo? Grzeszysz :wink: Testy testami a na GP Australii się okazę ze BGP jest conajwyżej średniakiem, takie moje zdanie na ten temat :roll:


Testy testami ,ale to też o czyms świadczy zreszta sami przyznali ,że maja broblem z tylnim skrzydlem ,wiec wyniki mowia same za siebie.
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez schwepes » środa, 11 mar 2009, 23:44

SebaSTI napisał(a):Testy testami ,ale to też o czyms świadczy zreszta sami przyznali ,że maja broblem z tylnim skrzydlem ,wiec wyniki mowia same za siebie.

BMW też narzekało przed sezonem 2008, a później mieli mocny początek. Moim zdaniem zasłona dymna.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez nick555 » czwartek, 12 mar 2009, 12:12

Też mam wrażenie że McLaren nie potrzebuje tylu testów poprostu co inni. Wiadomo im więcej tym lepiej. I może to właśnie daje przewagę BGP oni mieli coś dużo tuneli jeszcze jako Honda, 4?

A co do Hamiltona to o ile go nie lubie to nie wierze że nie będzie w czołówce scisłej.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez BartekRally » czwartek, 12 mar 2009, 16:33

Dokładnie, BMW w ubieglym sezonie na testach też nie błyszczało a Tu nagle kręcili wysokie miejsca, McLaren to takie szpece ze tak raczej bym na złe wyniki nie liczył :wink:

Przypomnę iż np. Red Bull czy Renault też nie jezdziło źle podczas testów w 2008 ( Renault - 1 wygrane testy, Red Bull - 4 wygrane testy) a sezon weryfikowal ich bolidy doskonale, Toyota która nie blyszczała i zanosiło się na przykry sezon na ograło min. Red Bulla.

Jak dla mnie miarodajne będa kwalifikacje 28 Marca w Melbourne, tam zobaczymy prawdziwy rozkład sił, w którym według mnie np. BGP nie będzie już tak blyszczal jak w Montmelo :wink:
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Postprzez Karol » czwartek, 12 mar 2009, 22:09

A ja się nie zdziwie jak McLaren będzie w środku stawki na początku. Mistrzowskim teamom się nie raz już zdarzaly zadyszki. Ferrari też zawsze mocno stoi, a w 2005 roku przygaszeni jakoś byli... Niby tam oponki czy coś, ale jednak...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez BartekRally » czwartek, 12 mar 2009, 23:04

No tak wszystko się zgadza, ale we wczesniejszych testach na Jerez McLaren dołów nie jezdził.

Pozycja BGP wydaje się aż nie możliwa ... wchodzą z marszu i takie cuda, jeśli ich wyniki okażą sie normalką w sezonie to Brown zrobił nie samowity interes !
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Postprzez SebaSTI » piątek, 13 mar 2009, 17:49

Karol napisał(a):A ja się nie zdziwie jak McLaren będzie w środku stawki na początku. Mistrzowskim teamom się nie raz już zdarzaly zadyszki. Ferrari też zawsze mocno stoi, a w 2005 roku przygaszeni jakoś byli... Niby tam oponki czy coś, ale jednak...


Masz racje i mysle ze to nie zaslona dymna...no ale juz nie dlugo pierwszy wyscig i wszystko sie okaze:)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ŁukaszŁuniewski » wtorek, 17 mar 2009, 17:53

No i się stało... Wchodzi w życie "przekonstruowany" system medalowy. Kierowca z największą ilością zwycięstw zdobywa tytuł mistrza. Dla mnie jest to najbardziej niesprawiedliwy system jaki mógł obowiązywać, ale cóż zdarza się. Teoretycznie już po dziewięciu rundach możemy poznać mistrza, który nie będzie musiał startować w dalszej części sezonu :/
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez THIM » wtorek, 17 mar 2009, 18:16

Teoretycznie według starej punktacji też byłoby to możliwe.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cendra » wtorek, 17 mar 2009, 18:31

THIM napisał(a):Teoretycznie według starej punktacji też byłoby to możliwe.
chyba się mylisz...
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Postprzez Krecik » wtorek, 17 mar 2009, 18:48

Uważam to za mega dziwną rzecz i nie podoba mi się to.
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez THIM » wtorek, 17 mar 2009, 20:16

Cendra napisał(a):
THIM napisał(a):Teoretycznie według starej punktacji też byłoby to możliwe.
chyba się mylisz...


Masz rację, byłoby to mozliwe "dopiero" po 10. Tak czy inaczej, uważam, że wyścigi będą ciekawsze (nie uwzględniając różnic w bolidach). Najpierw każdy będzie chciał się znaleźć w gronie zwycięzców, bo wszyscy, którzy zaliczą wygraną będą zajmować czołowe miejsca na koniec. Potem będą ci, którzy nie wygrali, ale byli drudzy, więc będzie parcie na to miejsce itd. Opłaca się strategia Kamikaze, który 5 razy wydzwoni i raz zajmie wysokie miejsce ;)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krecik » wtorek, 17 mar 2009, 20:40

i tak będą jeździć ostrożnie i tak, będą dowozić punkty by w razie czego zająć najwyższą pozycję na koniec gdyby nie wygrali ani razu więc kółko się zamyka
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ŁukaszŁuniewski » wtorek, 17 mar 2009, 20:41

THIM napisał(a):Najpierw każdy będzie chciał się znaleźć w gronie zwycięzców, bo wszyscy, którzy zaliczą wygraną będą zajmować czołowe miejsca na koniec. Potem będą ci, którzy nie wygrali, ale byli drudzy, więc będzie parcie na to miejsce itd. Opłaca się strategia Kamikaze, który 5 razy wydzwoni i raz zajmie wysokie miejsce ;)


Co do pierwszej części się zgodzę, ale dalsze lokaty mają być ustalone według systemu punktowego 10-8-6-5-4-3-2-1, podobnie jak tytuł mistrzowski w przypadku takiej samej ilości wygranych ;), więc będziemy mieli dwie równorzędne klasyfikacje.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez THIM » wtorek, 17 mar 2009, 21:37

Dopiero teraz przeczytałem newsa - to jakiś kosmos już w ogóle. Ale w czołówce będzie walka - w każdym wyścigu do upadłego, oczywiście chyba, że drugi czy trzeci będzie miał stratę pół minuty po wszystkich pitstopach. Ale będzie ciekawiej, choć jestem za liczeniem wszystkich miejsc, a nie tylko zwycięstw...
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości