F1 2009

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Postprzez MSG Racing » niedziela, 26 kwi 2009, 17:17

Karolu nie ma się co takimi komentami przejmować, od razu widać że pisze fachowiec z dziedziny wyścigów.

Wyścig miał arcy ciekawy początek potem zrobił się jak rok temu plus atrakcje w postaci większej niż rok temu walki. Toyota tyle lat jeździ i jeszcze się nie nauczyli podobnie jak BMW i z takim tempem tych zespołów to możemy poczekać jeszcze z dwa sezony nim zaczną wygrywać.
Niestety na razie sprawdza się to co mówiłem w połowie zeszłego sezonu, że po sezonie dwóch wznoszenia nastąpi spadek formy, Był on już zauważalny w końcówce sezonu 2008.
Ale to dzięki temu formuła staje się taka ciekawa z sezonu na sezon.
Bahrain był kolejnym wyścigiem w którym widać poprawę relacji a dokładnie ujęć. Są znacznie ciekawsze i efektowniejsze. Miło się ogląda.
Teraz czekamy na Hiszpanie. Może się coś zmieni w BMW ... choć bardziej przeczuwam że do głosu wrócą McLaraen i Ferrari co w połączeniu z aktualnymi top zespołami powinno dać wielkie widowisko.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez mm » niedziela, 26 kwi 2009, 21:54

nie widzialem wyscigu, wiec sie nie wypowiadam.
jedno jest pewne:
- nigdy nie odpuszczac sezonu kosztem budowy bolidu na kolejny - tym bardziej, jezeli ma sie wyniki i realne szanse na sukces - mowie o BMW w 2008, honda nie miala wynikow i juz dawno odpuscili sobie na rzecz budowy nowego bolidu,
- czytac regulaminy, interesowac sie, tym bardziej jezeli inni oficjalnie pytaja o kwestie techniczne...
niestety jest jak jest, moze bedzie lepiej, moze nie, czas pokaze. jest ciekawie, mimo patriotyzmu i kibicowaniu Kubicy, cieszmy sie z tego co my jako kibice mamy - jest ciekawie.
komentarza nie chce mi sie komentowac...
pozdrawiam
mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rypley » środa, 29 kwi 2009, 13:35

FIA ukarała team McLaren-Mercedes dyskwalifikacją na trzy wyścigi w zawieszeniu na rok
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Postprzez ŁukaszŁuniewski » środa, 29 kwi 2009, 13:59

A uzasadnienie jest najlepsze;)
"Biorąc pod uwagę otwartą i szczerą postawę szefa zespołu McLaren, Pana Martina Whitmarsha, w stosunku do Światowej Rady Sportów Motorowych i zmianie kultury organizacji, która została zastosowana, Światowa Rada Sportów Motorowych zdecydowała, że właściwe będzie zawieszenie wykonania kary.”
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez SebaSTI » środa, 29 kwi 2009, 16:43

To tak jak bym ja kogoś zabił i przed sądem płakał ,ze to zrobiłem żal!!!
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ŁukaszŁuniewski » czwartek, 30 kwi 2009, 14:32

I ogłoszono zmiany na przyszły rok. Widać także FIA zauważyła (w końcu) kryzys i wsparcie nowych zespołów jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem. Szkoda tylko, że wprowadzono także zakaz tankowania...
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez SebaSTI » czwartek, 30 kwi 2009, 17:28

Nowe Przepisy FIA ,zakaz tankowania i 26 bolidów w sezonie 2010;/


http://f1.wp.pl/kat,1775,title,26-bolid ... omosc.html
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ŁukaszŁuniewski » czwartek, 30 kwi 2009, 18:52

i cięższe bolidy o 15 kg;)
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez ŁukaszŁuniewski » piątek, 12 cze 2009, 12:17

No to mamy zgłoszenia do sezonu F1 2010. BMW w grupie "ryzyka" czyli z warunkowym zgłoszeniem, które mają przekształcić do 19 czerwca.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez mototom » piątek, 12 cze 2009, 13:17

Troche zaskakująca ta nowa trójka. O ile amerykanie nie są niespodzianką o tyle brak Prodrive trochę mnie zaskoczył.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SebaSTI » piątek, 19 cze 2009, 07:14

Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez mototom » piątek, 19 cze 2009, 08:10

Koniec F1 może nie. Ciekawe czy te małe manufaktury bo zespołem F1 trudno je nazywać nie będą padać jak kaczki, w sensie plajtować. Po roku czy dwóch koniec.

Ale z drugiej strony Herr Grupenfuhrer Mosley ma co chciał. Niskobudżetową F1. Jednego dostawcę silników. Nie sądze żeby Toyota i Mercedes nadal napędzała Williamsa i Force India. No i żaden producent mu nie powie żeby spadał na drzewo ze swoimi pomysłami.

Ale rodzi się szansa, że we wrześniu Mosley właśnie będzie spadał na drzewo.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzysiek_WrC » piątek, 19 cze 2009, 08:57

Teraz będziemy mieli masło maślane kóre nie wiadomo jak i kóre okreslic mianem F1.Niestety FIA sama sobie naważyła piwa.
Przez to rozlatuje się coś co było kultowym produktem. :?
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez MSG Racing » piątek, 19 cze 2009, 09:14

mototom napisał(a): Ciekawe czy te małe manufaktury bo zespołem F1 trudno je nazywać nie będą padać jak kaczki, w sensie plajtować. Po roku czy dwóch koniec.


Kiedyś F1 w dużej części składała się z takich właśnie zespołów i było bardzo dobrze. Jest to w pewnym sensie powrót do tego. Jednak twoje przewidywanie może się sprawdzić jeżeli to co najlepsze zabierze ze sobą nowa seria i wygra z nową F1.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez mototom » piątek, 19 cze 2009, 09:27

Jasne, że tak było. Tylko to co było dobre 30 lat temu teraz może nie dokońca wypalić. Wtedy też się mówiło, że najnowsze technologie, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne pochodzą z F1. A teraz czy się tak powie?

Chyba nie całkiem jest to powrót do tego co było. Raczej coś w stylu co było kiedyś. Tak czy owak najlepiej na tym wyszedł Cosworth.

MSG Racing napisał(a):Jednak twoje przewidywanie może się sprawdzić jeżeli to co najlepsze zabierze ze sobą nowa seria i wygra z nową F1.


Moto GP zdaje się, że jest niezależne od FIM. Więc jeśli MotoGP wyraźnie Mistrzostwa Superbików zdystansowały i w zasadzie Superbike to 2 liga, to nowa F1 z Camposem, Epsilonem, i innymi w starciu z Ferrari, Toyotą, Mercedesem itd. ... Co tu gadać szanse mają marne.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron