Kto za Alonso do Mclarena???

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Kto zostanie partnerem Hamiltona w 2008 roku?

Ankieta wygasła poniedziałek, 12 lis 2007, 23:38

Robert Kubica
2
7%
Timo Glock
0
Brak głosów
Nico Rosberg
16
59%
Nelson Piquet Jr
2
7%
Sebastian Vettel
1
4%
Sebastian Bourdais
0
Brak głosów
Heikki Kovalainen
6
22%
 
Liczba głosów : 27

Kto za Alonso do Mclarena???

Postprzez Jerzyna » piątek, 2 lis 2007, 23:38

Ciekaw jestem kto zastąpi jego miejsce w składzie na 2008.
Proszę o wasze sugestie wraz z jakimś sensownym uzasadnieniem 8)
!!! DYTKI OGNIA NA OESACH !!!
....Pelikan wracaj....
Avatar użytkownika
Jerzyna
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek, 2 sty 2007, 21:36
Lokalizacja: Opole/Grodków


Postprzez darude » sobota, 3 lis 2007, 00:01

Zapewne będzie to Rosberg. Już od dawna się mówi w świadku F1, że jedynym zawodnikiem, który ma zastąpić Alonso w McLarenie to młody Niemiec.
Obrazek
Michał Elżbieciak / Bartek Wątroba - OGIEŃ!!! :D
Avatar użytkownika
darude
N3
 
Posty: 393
Dołączył(a): piątek, 6 paź 2006, 17:01
Lokalizacja: Lachowice

Postprzez Anonymous » sobota, 3 lis 2007, 00:11

A ja myślałem że będzie to jarekvfts.

A tak na serio chciałbym żeby był to Kubica choć wątpie :wink:
Anonymous
 

Postprzez Karol » sobota, 3 lis 2007, 00:34

Pozwolę sobie rozważyć poszczególne "kandydatury" w ankiecie.

Wg mnie Kubica jest tam na wyrost - stoi za nim mocna pozycja w BMW Sauber, podparta kontraktem z tym zespołem i perspektywą rozwoju teamu na tyle, że przejście do McLarena może być bezcelowe. Obecnie w McLarenie, kto by tam nie poszedł, będzie żądziła prosta hierarchia: po pierwsze Hamilton, po naste drugi kierowca. Kubica mając przed sobą wizję odejścia rychłego Heidfelda z BMW, oraz mocną pozycję w tymże zespole jako No. 1 nie skieruje swoją karierę na szlaki Barichello i Coultharda, a zapewne będzie dążył do ról pokrewnych Schumacherowi, Hakkinenowi czy Alonso w latach 2004-2006. Theissen też wie, że ma jednego z pretendentów do mistrzostwa świata, i będzie chciał żeby pozostał tutaj jak najdłużej.

Glock - prędzej mu do Toyoty niż do McLarena, tym bardziej biorąc pod uwagę odejście Ralfa. Choć coś mi się wydaję, że skończy na kolejnym sezonie w GP2.

Rosberg - jest to jakaś myśl. Mając na uwadze ciepłe słowa Dennisa w przeszłości o nim, można go kojarzyć z McLarenem. Wątpie jednak by Frank Williams wypuścił, podobnie jak Theissen, kierowce, który za kilka lat powinien być jednym z czołowych w F1 (o ile już nie jest)kierowców. Mimo wszystko uważam, że jest on najpoważniejszym kandydatem z całego wymienionego grona.

Nelson Piquet Jr - bzdura. Kontakty tatusia w Renault i niemal pewne miejsce grzane póki co przez Fisico, nie dają szans na kojarzenie go z jakimkolwiek innym teamem.

Vettel - zbyt słaba marka, dodatkowo związany kontraktowo z całkiem innym środowiskiem.

Bourdais - podpisany kontrakt z Toro Rosso.

Kovalainen - to samo co u Piqueta, z tą różnicą, że on miejsce sam sobie grzeje i wygląda, że mu jest wygodnie.


A więc podsumowywując, jedyny sensowny kandydat, z tych których wymieniłeś to Rosberg i na niego głosuje w ankiecie, co nie zmienia faktu że uwazam to za mało prawdopodobną opcje :)
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Banan » sobota, 3 lis 2007, 01:12

Bartek Cieszyn napisał(a):A tak na serio chciałbym żeby był to Kubica choć wątpie :wink:


Tak szczerze, to ja bym tego nie chcial. Stawiam na Rosberga.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Miedziu » sobota, 3 lis 2007, 12:27

Banan napisał(a):
Bartek Cieszyn napisał(a):A tak na serio chciałbym żeby był to Kubica choć wątpie :wink:


Tak szczerze, to ja bym tego nie chcial. Stawiam na Rosberga.


Ja też bym nie chciał. Robert by był Drugim kierowcą, sytuacja podobna jak w Ferrari za czasów kiedy jeździł Schumacher i Barrichello . Rubens zawsze był w cieniu Michaela , dopomagał mu w sytuacji kiedy ważyły się losy mistrzowskiego tytułu. A Kubicy byłoby bardzo trudno wyjść z cienia Hamiltona który jak wszyscy wiemy jest faworyzowany przez szefostwo Maca.
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Marmetal » sobota, 3 lis 2007, 13:04

Zgadzam się z poprzednikami. Nie chciałbym żeby Kubica jeździł teraz w McLarenie. Może kiedyś, ale nie teraz, kiedy byłby numerem 2. Rosberg ma chyba największe szanse z wyżej wymienionych, ale Frank Williams zapewne łatwo go nie wypuści, szczególnie że młody Niemiec jeździ coraz lepiej. A może szefostwo McLarena zrobi jakąś niespodziankę i zaangażuje kogoś zaskakującego? :D
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez ToMi888 » sobota, 3 lis 2007, 16:55

I ja oddaję głos na Rosberga. Tak jak już to wspomnieliście, własnie o nim się najwięcej mówiło, że zastąpi Fernando. Nie wiadomo było tylko, czy Alonso odejdzie z MacLarena. Odszedł. Miejsce wolne, myślę, że Nico widzi w ekipie Rona Dennisa szanse na zwycięstwa w przyszłym sezonie. A już na pewno na miejsca na podium. :wink:
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Marmetal » sobota, 3 lis 2007, 18:16

Hamilton wspomniał, że szanse ma także nie kto inny jak Adrian Sutil. Chłopak pokazał w tym roku, że nawet Spykerem da się szybko jeździć, więc ucieszyłbym się gdyby to on zajął miejsce Fernando w McLarenie. Ma talent i potencjał.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez schwepes » sobota, 3 lis 2007, 20:37

eee tam.. na pewno Hakkinen ;) :lol:

http://www.autoklub.pl/17675,news.html

"Czas zakończyć starty w DTM (...) Nie kończę współpracy z Mercedesem i wkrótce poinformujemy o czymś nowym. "
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marmetal » sobota, 3 lis 2007, 20:39

Hehe, jestem pewien, że po intensywnych testach dawałby sobie radę na torze jako dwukrotny mistrz świata ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Jerzyna » sobota, 3 lis 2007, 21:40

Panowie!
A ja widzę na obecną chwilę trzy scenariusze:

1. Heidfeld jako nr. 2 w Mclarenie (w przypadku gdyby Alonso przeszedł do BMW) szanse ok. 25%

2. Rosberg do Mclarena - szanse ok. 50%

3. Kovalainen do Mclarena (Alonso do Renault) - szanse ok. 50%

...no i osobiście najbardziej s-f scenariusz :D :

X. Kubica do Mclarena (Alonso do BMW) - i po pierwszych trzech wyścigach w punktacji przed Hamiltonem :D To byłyby piękne pojedynki!!! Jedno jest pewne, gdyby tak się stało, a Kubica okazałby się dużo słabszy od "Asa" Mclarena to jego kariera stoczałaby się równią pochyłą w kierunku zejścia ze sceny pt. F1.
!!! DYTKI OGNIA NA OESACH !!!
....Pelikan wracaj....
Avatar użytkownika
Jerzyna
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek, 2 sty 2007, 21:36
Lokalizacja: Opole/Grodków

Postprzez Karol » sobota, 3 lis 2007, 21:57

Akurat jeśli chodzi o Kubice i Hamiltona to ich poziom jest obecnie bardzo zbliżony, co pokazała nam chociażby rywalizacja w F3 ES. Generalnie nie ma co spekulować, wiadomo, że równie dobrze może być to jakaś niespodzianka, hit "transferowy", bądź podobnie jak Hamilton, wielkie zaskoczenie, człowiek z "nikąd". W przypadku pierwszej opcji stawiam na Rosberga, bądź Kovalainena (mimo, że z początku wydawało mi się to absurdalne, nabiera kolorytu w świetle właśnie domniemanej sesnacji, zresztą kto się spodziewał dwa lata temu, że Alonso będzie polecał Mobil1 i jeździł Mercedesem, a Raikonnen palił Marlboro?), w przypadku drugiej - pierwsze miejsce w moim rankingu zajmują Sutil oraz Zuber.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez SebaSTI » niedziela, 4 lis 2007, 20:34

http://www.f1.wp.pl/kat,1775,wid,9353866,wiadomosc.html


Williams nie odda rosberga wiec sie robi goraco :D
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Kamil F1 » piątek, 14 gru 2007, 18:08

Obrazek
Źródło

A oto nasz Kovalainen chyba już znamy drugiego kierowcę McLarena :P
http://f1forum.formula1.pl - zapraszam ;)
Avatar użytkownika
Kamil F1
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 23 maja 2007, 18:42
Lokalizacja: Wieluń

Następna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron