Kubica na GP już nie jako testowy !!!!!!

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Postprzez żółtodziób » środa, 9 sie 2006, 12:06

My tu gadu -gadu, a BMW składa propozecje Schumacherowi. Na razie nie ma żadnych konkretów, prawdę mówiąc zdziwiłbym się gdyby na to poszedł i nie znalazło sie dla niego miejsce w Ferrari albo w innym zespole ze scisłej czołówki, ciągle pokazuje ze jest za dobry zeby jeździć BMW (nie przepadam za gościem ale prawdy nic jie zmieni), sądze ze postawiony przed taką opcją (BMW albo nic) raczej wycofałby się z interesu. Gdyby jednak to sie potwierdziło to po pierwszestraciłbym do gościa resztki szacunku, nie można aż tak się na drobne rozmieniać, a po prugie i najważniejsze - robert w BMW mógłby być co najwyżej trzecim. pocieszajace jest tylko to, że po obecnym sezonie będzie miał szanse na podpisanie umowy z jakimś innym zespołem. Osobiście jednak sądzę że najlepiej byłoby gdyby został w BMW, bo sytuacja przypomina to co stało sie z Benettonoem bo przejęciu przez Renault. Poszła kasa, w krótkim czasie zrobił się z tego pierwszoligowy zespól, razem z zespołem wypłynął Alonso. Nie ma co się oszukiwać, McLaren Renault ani Ferrari raczej nie wezmą Roberta. BAR - chyba mało rozwojowy. Wszystkie pozostale zespoy nie rokują ani rozwoju ani nie mają szans na zdobtywanie czoowych lokat, a jesli nawet to sporadycznie.

Najlepsze zespoły będą miały w czym wybierać, od dłuższego czasu zmienić zespól chce Jenson Button, niejasna jest też sytuacja Raikkonena. W kolejce czekają obaj kierowcy Toyoty - obaj już wygrywali mając do dyspozycji dobre auto
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Ari_Krakow » środa, 9 sie 2006, 12:51

Nie wiem czy czytałeś newsa z soboty (AUTOKLUB): "[...]Wszyscy wiemy, którzy kierowcy mogą się sprawdzić, ale najlepiej mieć kogoś, kto zaliczył 20 tysięcy kiometrów na testach i jest gotowy do startów w F1. Do tej grupy należy Robert Kubica - to cholernie dobry kierowca. Ja go straciłem, ale nikt nie jest doskonały. To zresztą nie był mój błąd, tylko kogoś innego. [...]" To wypowiedź Flavio Briatore. Więc nie byłbym pewien czy faktycznie Renault nie chce Roberta.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto » środa, 9 sie 2006, 16:37

Tam już miejsca są zaklepane ;)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez yesh » środa, 9 sie 2006, 18:38

_misiek055_ napisał(a):
BTW to co, jak ktos złapie kapcia na ostatnim okrążeniu i dojedzie na strzępkach to też out?

Wg komentarzy z TVN24 (goście z F1 Racing, Wysokich Obrotów i koordynator sztabu Kubicy) Robert miał opony zużyte bardziej niż przewidywał zespół i z tego wynikło niedoważenie. Czyli dojazd na feldze to chyba będzie out, ale może ktoś pamięta taką sytuację i się wypowie.
Następna hipoteza, to że balast wsadzili do tego urwanego nosa, a zapasowy był lekki.
Edit: tak mi przyszło do głowy, że jak opona strzeli to mogą ważyć z nowymi gumami.


To jest oficjalny komunikat BMW.. no bo co mieli powiedzieć?;) Ten sam inżynier odpowiedzialny był za wagę bolidu i za ciśnienie w oponach (dokładnie mówię o pierwszym komplecie, który miał złe ciśnienie, stąd obroty Roberta). A żeby uspokoić tych co myśleli że RK jechał bolidem ważącym mniej niż 600kg powiem, że podczas mijania linii mety bolid ważył 605 kg :wink:
Avatar użytkownika
yesh
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 29 mar 2006, 09:54
Lokalizacja: Kraków / Maków

Postprzez Marmetal » środa, 9 sie 2006, 19:40

Saruto napisał(a):hmm... teraz to wszyscy chcą Kubice i można na tym zarobić ;) jak jeździł w F3 to telewizja miała go głęboko :x


Zgadzam się z Tobą. Nawet nie było wzmianki w wiadomościach sportowych jak wygrywał/startował w F3 Euro Series :?. Polska rzeczywistość :x.
Co do TVN, z jednej strony fajnie by było gdyby za relacjonowanie F1 zabrała się ogólnopolska telewizja, ale pewnie wyścigi będą na TVN Sport albo innym kodowanym/niedostępnym kanale :?. Eh... TV4 nie mam, więc i tak oglądam na RTL i pewnie tak pozostanie.
Jeśli chodzi o rozmowy BMW z Schumacherem to myślę, że nic z tego nie wyjdzie. Mówi się o tym, że Schumi zakończy karierę po tym sezonie, co jest związane także z rzekomym odejście Jeana Todta i Rossa Brawna. Myślę, że BMW zostanie w obecnym składzie tzn. Heidfeld-Kubica.

@yesh: o co chodzi z tym 605 kg :) :?:
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Saruto » środa, 9 sie 2006, 20:07

yesh napisał(a):A żeby uspokoić tych co myśleli że RK jechał bolidem ważącym mniej niż 600kg powiem, że podczas mijania linii mety bolid ważył 605 kg :wink:


to gdzie znikło 7kg :?:
ostatnio pojawiły się pogłoski że tv4 wogóle zniknie z programu ;)
pozatym ma być nowa platforma cyfrowa :) mam nadzieje że zainteresują się F1 :)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Cobra » środa, 9 sie 2006, 20:22

7kg to pewnie paliwo ktore spuscili z baku, wazy sie przeciez bez paliwa
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez yesh » środa, 9 sie 2006, 22:50

Cobra napisał(a):7kg to pewnie paliwo ktore spuscili z baku, wazy sie przeciez bez paliwa

that's right :)
Avatar użytkownika
yesh
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 29 mar 2006, 09:54
Lokalizacja: Kraków / Maków

Postprzez żółtodziób » czwartek, 10 sie 2006, 12:20

Dla mnie oficjalny komunikat BMW ze opony zbyt mocno były zużyte klei się. brakowało 2 kg, czyli z każdej gumy zabrakło po pół kilograma. Zakładając że koło (całości, nie sama felga) ma średnicę 20 cali (nie wiem ile ma dokładnie, ocenim na oko więc nie bijcie) i efektywną szerokośc (po odjęciu rowków bieżnika) 25 cm to zuzyciue każdego centymetra bieżnika oznacza utratę 4 dm3 gumy. W sumie więc traci się 16 dm3. Zakałdajac że guma używana w f1 jest lekka i ma gęstość powiedzmy 0,5 kg/1dm3 (a byłby to wariant bardzo optymistyczny) samochód przy starcie 1 cm bieżnika traci 8 kg, o ile nie więcej. Tłumaczenie rzeczywiscie ma sens. OP tyle rozgrzeszam zespół ze taka sytuacja o ile mnie pamięc nie myli miała miejsce po raz pierwszy, wczesniej takie rzeczy się nie zdarzały więc nikt nie zwrócił na to uwagi.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez chodek » czwartek, 10 sie 2006, 13:01

zauważ ze Robert stracił tez troche wagi po wyscigu, bo samochod jest wazony razem z kierowcą, wiec zuzylo sie mniej niz 2kg opon.
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez Albert(Zambrów) » czwartek, 10 sie 2006, 14:24

Mnie zaciekawiłą kwestia przejecie praw do relacji przez TVN. Oni zrobia z tego show, będa komentatorzy, konkretnie bedzie to rozreklamowane. Ktos napisal ze bedą puszczali reklamy, i dobrze :!: powiem wam, że 30 sekundowy blok reklamowy przed emisją "Szymon Majewski Show" kosztuje okolo 60 000 zł, i nie przesadzam, takie są ceny. WIęc pomyślcie jesli reklamy przed F1 będa tyle kosztowalub, nawet dwa razy mnie 30 000. To za jedna reklame przed wyscigiem, potencjalny sponsor ma budzet na PPZM juz wczensiej zbydowanym samochodem. Jeśli TVN ustanie na wysokości zadania, motorsport naprawde w polsce ma szanse na rozwój. Bo kazda duza firma, zobaczy ze inwestowanie w kirowców ma sens, ze rosnie zainteresowanie tym. Dlatego uwazam, że Robert moze nie bezpośrednio, ale ma szase przyczynic sie do rozwoju motorsportu w Polsce. Wizia optymistyczna, ale czy niemożliwa :?:
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez stachniak14 » czwartek, 10 sie 2006, 15:15

TVN...ok wszystko fajnie ... będzie show... ale nie wszyscy mają dekodery :roll:
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Postprzez Saruto » czwartek, 10 sie 2006, 15:24

Jeśli będą reklamy 30 sekundowe to ok ale żeby nie było tak jak na filmach że reklama trwa 10 minut :?
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez :alfan: » czwartek, 10 sie 2006, 15:25

chodek napisał(a):zuzylo sie mniej niz 2kg opon.


Według Speed TV zużyło się dużo więcej.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marecki » czwartek, 10 sie 2006, 16:31

O co chodzi z tą wypowiedzią Niki Laudy, że Kubica popełnił błąd zapominając o pewnych procedurach.
To co miał zwolnić, aby zachować opony i dojechać na ostatnim miejscu a przez to nie zostać wykluczonym z klasyfikacji :?: .
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron