Formuła 1 w roku 2020...

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Formuła 1 w roku 2020...

Postprzez Erni » niedziela, 10 gru 2006, 14:41

SeBa napisał(a):
Erni napisał(a):Tak naprawdę to weź wstań podejdź do ściany i porządnie jebnij o nią głową. Nigdy tak nie będzie. Prawda FIA stara się jak może by uczynić z F1 jakiś markowy puchar, ale to nie pretekst by pisać jakieś totalne bzdury, lepiej to przenieś do działo humor. F1 od zawsze jest najbardziej prestiżowym sportem na świecie i tak pozostanie, niezależnie od działań FIA czy kogoś innego.


to czlowieku teraz dopiero powiedziales :lol: :lol: wiec chcesz powiedziec ze F1 dziala niezaleznie od FIA?? w takim razie kto decyduje??


Nie przecież wiadomo, że o wszystkim decyduje FIA to wie każdy, ale chodziło mi o to, że jest pewna granica której się nie da przekroczyć i nawet FIA jej nie przekroczy bo oni przecież nie są wszechmocni.

żółtodziób napisał(a):gratuluję refleksu i spostrzegawczości Erni, post na który odpowiedziałeś wklepałem tutaj 1,5 roku temu i miał być nieco ironiczny. Teraz dyskutujemy o propozycjach najnowszych zmian, które ku mojemu przerażeniu idą mniej więcej w tym kierunku jak to co napisałem 1,5 roku temu w nieco ironicznym stylu. Jeśli nie zauważasz podobieństw (jeden silnik na 4 weekendy, calkowicie standardowa aerodynamika, ogólnodostępność podzespołów po przystępnych cenach a na deser jeszcze coś co można nazwać Kit-RC, czyli komplet komputerowych śmieci które zwolnią kierowcę od myślenia) to załatw sobie okulary, albo od razu wstaw w oprawki denka od słoików bo wzrok musiszz mieć naprawdę słaby...


To ja gratuluję tobie bo ja jestem na forum od czerwca 2006 i nie przeglądałem każdego tematu od deski do deski, a że ten text był ironiczny to wiem, ale wg mnie także żałosny. To prawde i zgodzę się z Tobą, że F1 zamiast się rowijać to raczej upada. Formuła 1 to klasa najwyższa, gdzie wg nie ma miejsca na cięcie kosztów.
Btw to wzrok u mnie w dobrej kondycji :D
Obrazek
Obrazek

DZIECI ŚCIĄGAJĄ NARTY WSIADAJĄ W GOKARTY!!!
Avatar użytkownika
Erni
N2
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 10 cze 2006, 17:14
Lokalizacja: Cieszyn


Postprzez żółtodziób » niedziela, 10 gru 2006, 16:34

To ja gratuluję tobie bo ja jestem na forum od czerwca 2006 i nie przeglądałem każdego tematu od deski do deski, a że ten text był ironiczny to wiem, ale wg mnie także żałosny.


no proszę cię... nie bylo cię jak zaczynałem wątek więc lepiej daj sobie siana zamiast do tego wracać...

To prawde i zgodzę się z Tobą, że F1 zamiast się rowijać to raczej upada. Formuła 1 to klasa najwyższa, gdzie wg nie ma miejsca na cięcie kosztów.


w takim razie co jest żałosnego w tym tekście bo nie bardzo pojmuję skoro zgadzasz się z zawartymi argumentami?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Erni » poniedziałek, 11 gru 2006, 13:09

Samo jako takie zawarcie tekstu (dosyć ironicznego zarówno dla mnie jak i dla Ciebie) w dziale Wyścigi jest jak najbardziej nie na miejscu. Żałosność wywodu wynika z założeń/argumentów zawartych w tym tekście. Nijak ma się do tego moje ustosunkowanie.
Obrazek
Obrazek

DZIECI ŚCIĄGAJĄ NARTY WSIADAJĄ W GOKARTY!!!
Avatar użytkownika
Erni
N2
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 10 cze 2006, 17:14
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez owko » poniedziałek, 11 gru 2006, 18:46

Erni napisał(a):Samo jako takie zawarcie tekstu (dosyć ironicznego zarówno dla mnie jak i dla Ciebie) w dziale Wyścigi jest jak najbardziej nie na miejscu. Żałosność wywodu wynika z założeń/argumentów zawartych w tym tekście. Nijak ma się do tego moje ustosunkowanie.


no ta wypowiedź zasługuje na zachowanie dla potomności :lol:

mod śpi?
owko
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 9 gru 2006, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skateman » poniedziałek, 11 gru 2006, 21:07

Nie śpię, lecz nie bardzo wiem co mam zrobić... :?: Jestem dzisiaj strasznie zamulony i raczej nie myślę, więc proszę o podpowiedź ;)
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 11 gru 2006, 21:18

no jak to co? usunąć ten wątek bo nieprzystojny jakiś, za bardzo ironiczny i nie na miejscu... A mi zostaje walic się w piersi aż huczy :lol:

Erni - kontynuując - co jest załosnego w tych argumentach skoro są twoim zdaniem słuszne? A to że wypowiedziane w kpiarsko - ironicznej tonacji - cóż jak się nie podoba to nie czytaj... Dla mnie z całą pewnoscią bardziej żałosne jest wracanie do czegoś o czym wszyscy dawno zapomnieli i pisanie że przecież nie będziesz przeglądał wszystkich postów, które tutaj zostały napisane przed przybyciem Erniego jaśniepana, jaśniepan przeczyta tylko niektóre wpisy, te które sobie wybierze... Weź ty się lecz...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Erni » wtorek, 12 gru 2006, 23:51

żółtodziób napisał(a):no jak to co? usunąć ten wątek bo nieprzystojny jakiś, za bardzo ironiczny i nie na miejscu... A mi zostaje walic się w piersi aż huczy :lol:

Erni - kontynuując - co jest załosnego w tych argumentach skoro są twoim zdaniem słuszne? A to że wypowiedziane w kpiarsko - ironicznej tonacji - cóż jak się nie podoba to nie czytaj... Dla mnie z całą pewnoscią bardziej żałosne jest wracanie do czegoś o czym wszyscy dawno zapomnieli i pisanie że przecież nie będziesz przeglądał wszystkich postów, które tutaj zostały napisane przed przybyciem Erniego jaśniepana, jaśniepan przeczyta tylko niektóre wpisy, te które sobie wybierze... Weź ty się lecz...


Podejście jak najbardziej dziecinne i nie warte komentowania. Żałosny jest twój styl wypowiedzi w temacie, który nas dotyka i nie jest to temat do śmiechu. Mam nie czytać? W końcu po to jest forum, żeby czytać i przedstawiać swoje poglądy. Oczywiście, że nie będę czytał wszystkich tematów, bowiem nie wszystkie mnie interesują, zaś ten temat mnie interesuje. Widocznie nie wszyscy o nim zapomnieli skoro pojawiły się nowe posty i dlatego ja też się tym tematem zainteresowałem i postanowiłem wyrazić swoją opinię. Jaśniepanem nie jestem bowiem nie żyjemy w średniowieczu tylko w XXI, no chyba, że jaśniepan żółtodziób z całym szacunkiem, ale ma swój własny świat. W takim przypadku nie wiem, kto tu by się miał leczyć. Btw to czytałem kilka tematów i to nie jest pierwszy w którym wchodzisz w zatarg z innym userem...
Ja przedstawiłem swój pogląd na twój post i tego nie zmienię.

A wracając do tematu, bo moderator mnie za ten post zabije, to oczywiście zgadzam się z wszystkimi userami, którzy twierdzą, że F1 zmierza w złym kierunku. Ale cóż zdziała nasze narzekanie. Jak jest problem to najlepiej nic nie robić. Owszem, ktoś powie, a co może szary user zdziałać w wielkim świecie Formuły 1? Chyba raczej nic, więc jednak zostańmy przy narzekaniu...
Obrazek
Obrazek

DZIECI ŚCIĄGAJĄ NARTY WSIADAJĄ W GOKARTY!!!
Avatar użytkownika
Erni
N2
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 10 cze 2006, 17:14
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez żółtodziób » środa, 13 gru 2006, 02:17

Pokaż mi punkt w regulaminie który określa w jaki sposób można formułować wypowiedzi i w swietle jakich praw pisanych lub nie ten temat jest zbyt poważny żeby go potraktować tak jak to zrobiłem. Nikt nie umarł, nikt nie nabawił się kalectwa, nikt nie odniósł obrażeń, zostały tylko podjęte określone decyzje, które można porównać do politycznych. nie wiem jak niedorozwiniętym ewmocjonalnie trzeba być żeby taki temat traktować jak ołtarzyk i nie potraktować go na luzie... Pisywałeś może do Trybuny Ludu?



Btw to czytałem kilka tematów i to nie jest pierwszy w którym wchodzisz w zatarg z innym userem...
Ja przedstawiłem swój pogląd na twój post i tego nie zmienię.


Teraz wyjaśnie ci dlaczego mam na tym forum kilku oponentów i dlaczego zostałeś jednym z nich. Ja dopuszczam że ktoś sie moze ze mną nie zgadzać, ale taki język to sobie zostaw dla swoich kolegów z którymi repetujesz klasę w zasadniczej zawodowej. W zasadzie to wystawiłeś sobie laurkę pierwszym zdaniem jakie wypisałes w tej dyskusji:

Tak naprawdę to weź wstań podejdź do ściany i porządnie jebnij o nią głową.


ale i tak dałem ci szansę na wytłumaczenie się, sprecyzowanie o co tak naprawdę ci chodzi, to co napisałeś dowodzi że tak naprawdę sam nie wiesz czego chcesz. niestety okazałeś się za głupi na wymianę argumentów. Ja sobie nie pozwole w kaszę dmuchać od nikogo kto próbuje ze mną gadać w taki sposób.

Piszesz najpierw że nie będziesz czytał wszystkich postów napisanych przed twoim pojawieniem się, a zaraz potem bredzisz coś o tym ze forum jest do czytania i ze skoro kilka osób odświeżyło wątek to i ty chcesz coś powiedzieć. Przyjrzyj się dokładnie zanim wypalisz podobną głupiznę, wątek odswieżyłem JA, a nie kilku userów, zrobiłem to dlatego ze jest duży związek miedzy tym co było wałkowane wcześniej, a tym co teraz wymyśliła FIA i nie ma sensu zaśmiecać forum nowym wątkiem. Dyskusja jednak obecnie miała dotyczyc tego co sie dzieje AKTUALNIE a nie co było wałkowane rok temu, ale twój możdżek okazła się za mały żeby to zauważyć. Wciąłeś się między wódkę a zakąskę, zupełnie bez sensu i nie na temat i właściwie z ciekawie zapowiadającego się wątku zrobiłeś kibel polegający na wygrzebywaniu moich wczesniejszych działań na tym forum... Jak masz coś do mnie osobiście to jest od tego PW...

Na koniec jeszcze jedna rada - moderatorów w to nie mieszaj, oni mają własne mózgi i wiedzą co mają robić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez THIM » środa, 13 gru 2006, 15:33

Chłopaki, wrzućcie na luz. I tak nie dojdziecie do porozumienia, niech mądrzejszy ustąpi.

Już od kilku lat Max próbuje zmniejszyć koszty, przecież bolidy z roku np. 2000 to muscle cars w porównaniu do dzisiejszych. Ale moim zdaniem już wystarczy, na początku sezonu mówiło się o KILKU zespołach, które chcą dołączyć do serii. Nie wiem, jak jest teraz i wiem, że z 5 dołączyłyby najwyżej 2, ale to chyba znak, że wystarczy. Tak jak zostało to już powiedziane, F1 powinna być innowacyjna i szybka, wszak jedynka w nazwie zobowiązuje.
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » środa, 13 gru 2006, 19:09

ja tam jestem wyluzowany, a jak Erni szuka guza to go moze ode mnie dostać. To tyle...

Co do zespołów w F1 to kilka deklarowało udział pod warunkiem obniżenia kosztów. Ja w zasadzie nie widzę potrzeby dokooptowywania nowych zespołów, przewaga liderów pozostania tak samo duza jak była, będzie tylko większy syf na torze, bo jak naściągają jeszcze kilku takich modeli jak Sato czy Yamamoto to sie z tego zrobi destruction derby. Myślę że nie potrzeba większej ilosci zespołów, tylko ich bardziej wyrównanego poziomu, co oczywiście można osiagnąć przez rozsądne cięcie kosztów (vide WTCC).

Problem w tym że Max wytyczył nowy kierunek którego fia będzie się trzymać kurczowo przez dłuższy czas, tak jak przez dłuzszy czas blokowała wdostęp biedniejszym zespołom (np. poprzez wpisowe wysokosci 100 baniek) obawiam się ze z jednej skrajności popadną szybko w drugą.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez THIM » środa, 13 gru 2006, 22:30

W WTCC poziom rzeczywiście jest wyrównany, ale 3 fabryki + N-technology (Alfa Romeo) to niezbyt dużo...
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Saruto » czwartek, 14 gru 2006, 08:27

THIM napisał(a):W WTCC poziom rzeczywiście jest wyrównany, ale 3 fabryki + N-technology (Alfa Romeo) to niezbyt dużo...

Tylko że tam fabryka miała większość aut w tym sezonie bo około 15 aut w całym sezonie a to jest sporo. Widać zainteresowanie Volvo tym tematem, pozatym Honda chce znowu wspierać JAS Motorsport który kilka lat temu wygrywał wyścigi. Myśle że tam idzie wszystko w dobrym kierunku.

Co do F1 w 2020 roku to nawet nie wiadomo czy będzie coś takiego istnieć ;)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Saruto » środa, 27 cze 2007, 20:43

Jednak troche wcześniej to nastąpi:
Po zapoznaniu się z raportem na temat aktualnego stanu dyskusji dotyczącej regulaminu F1, obowiązującego od 2011 roku, Światowa Rada Sportów Motorowych FIA uznała, iż najlepszą drogą do uzyskania zamierzonych celów będą przepisy obejmujące:

- 4-cylindrowe silniki turbo o pojemności 1,3-1,5 litra;
- brak ograniczenia obrotów i doładowania;
- przepływ energii w stopniu generującym 300 kW, wliczając energię odzyskaną z układu wydechowego;
- odzyskanie energii 200 kW z układu hamulcowego na przedniej i tylnej osi;
- zwrot energii na prostej rzędu 400-600 kJ;
- biopaliwo dostępne w handlu;
- standardową podłogę opracowaną i dostarczoną przez FIA, ewentualnie inne standardowe elementy aerodynamiczne
- ograniczenie dociążenia o 50 procent w porównaniu z 2007 rokiem;
- ruchome, kontrolowane elektronicznie skrzydła i osłony chłodnic;
- regulowany prześwit celem zwiększenia dociążenia w trakcie jazdy za innym samochodem, ułatwiający wyprzedzanie;
- utrzymanie czasów okrążeń i maksymalnej prędkości na poziomie z 2009 roku;
- ponad 50-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez schwepes » środa, 27 cze 2007, 21:17

Nie podoba mi się pomysł wspólnej podłogi i elementów aerodynamicznych. Lepsze moim zdaniem by było ograniczenie rozmiarów czy powierzchni elementów i zostawienie zespołom wolnej ręki w kwestii kształtu.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MSG Racing » środa, 27 cze 2007, 22:16

Do tego mnie sie nie podobają silnik 4 cyl 1.3-1.5 + turbo o dowolnym ciśnieniu doładowania i bez ograniczonych obrotów - to pozwoli na budowę silników o mocy 1000KM co nie byłoby złe bo to królewska klasa ale obniżają koszty i moce ponoć :?
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron