Tor F1 w Polsce

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Postprzez ToKu » poniedziałek, 1 cze 2009, 15:17

Byłby to chyba pierwszy na świecie wyścig F1 z hopami.

Już słyszę tych kibiców: Leeeeeeć Robert!
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez ŁukaszŁuniewski » poniedziałek, 1 cze 2009, 21:29

Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez THIM » poniedziałek, 1 cze 2009, 22:58

ŁukaszŁuniewski napisał(a):http://www.wrumwrum.pl/f1/gp-f1-we-wroclawiu-wszystko-mozliwe


Zagłosowałem na Wrocław, chcę zobaczyć bolidy na plątaninie torów tramwajowych na rondzie Reagana :D

Obrazek
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marmetal » wtorek, 2 cze 2009, 19:07

Zagłosowałem na Wrocław bo podoba mi się konfiguracja potencjalnego toru :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Ziggy » wtorek, 2 cze 2009, 20:13

tutaj można głosować

http://www.torformuly1.pl
Avatar użytkownika
Ziggy
A5
 
Posty: 856
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lip 2007, 20:00

Postprzez RSKRIS » niedziela, 7 cze 2009, 23:40

hmm wrocław , why not ...
www.cars4vip.pl New Cars dla każdego po Max Rabatach
RSKRIS
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): wtorek, 30 sie 2005, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez burza » piątek, 24 lip 2009, 10:30

...a ja dla odróżnienia zagłosowałam na Kraków...ale z tego co widzę to raczej nie ma już szans...a szkoda, bo ciekawy tor się szykował...
burza
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 21 lip 2009, 17:18

Postprzez MSG Racing » piątek, 24 lip 2009, 16:48

Uliczny tor jest w sumie najłatwiej zrobić. Nasze cudowne prawo utrudnia niemal wszystko.
Ale jak słyszę, czytam takie brednie jak to że tor nie przynosi dochodu to mi się już nie nóż a topór w kieszeni otwiera. Jak można mając taki obiekt nie mieć z niego dochodu? Trzeba być skończonym idiotą i nierobem. przecież na takim torze nie dość że można masę imprez w sportach motorowych robić to jeszcze można inne imprezy robić. A w tygodniu i nie tylko nauki jazdy, szkoły doskonalenia techniki jazdy, testy itp.
Po dziś dzień zastanawiam się czemu u nas nie ma Autocrossu przecież tak nie wiele trzeba.
W UK i nie tylko są zawody gdzie tor wyznaczają bele słomy, a tor leży na polu. Auta nie mają żadnych lamp, czasem brak zderzaków, nie ma szyb a zamiast nich koło kierowcy jest wspawana siatka z płotu. Nie ma deski rozdzielczej tylko kilka lampek, fotel jest taki jak w gokardzie, a pasy to jakieś tunigowe 2". Ciuchy jakieś byle jekie ale jendoczesciowe, kaski motocyklowe. W UK były wyścig takich aut. Były to wyścigi na owalach, nazwy nie pamiętam ale wiem że było ciekawie. Różne auta, różne klasy. Była walka. Wpisowe jakieś chyba 200f było na 1000 zarabianych tam to nic. Startowało ponad 150 aut. Masakra.
I co? Da się ale nie u nas? Kolejne pokolenia nie są lepsze i jeszcze długo poczekamy zanim wyplewi się wszystkie chwasty komuny.....
Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 lip 2009, 13:05 przez MSG Racing, łącznie edytowano 1 raz
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Mac_G » piątek, 24 lip 2009, 22:13

MSG Racing napisał(a):Ale jak słyszę, czytam takie brednie jak to że tor nie przynosi dochodu to mi się już nie nuż a topór w kieszeni otwiera.

Kolego, mnie się NÓŻ otwiera w kieszeni jak widzę takie błędy ortograficzne ! Szanujmy polską pisownie...
Maciek "Mac_G"
PiękośRacingTeam
===============
nowa odsłona ==>: http://www.piekosracing.pl

http://pl.youtube.com/profile?user=GlodnyMac - filmy
http://picasaweb.google.pl/PiekosRacingTeam - zdjęcia
Avatar użytkownika
Mac_G
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): sobota, 1 gru 2007, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów, Strzyżow/podkarpacie

Postprzez SebaSTI » piątek, 24 lip 2009, 22:22

Mac_G napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Ale jak słyszę, czytam takie brednie jak to że tor nie przynosi dochodu to mi się już nie nuż a topór w kieszeni otwiera.

Kolego, mnie się NÓŻ otwiera w kieszeni jak widzę takie błędy ortograficzne ! Szanujmy polską pisownie...


Każdemu wpadki sie zdążają,a co do toru nasi kochani polacy niech pierw stadiony wybuduja ,a pozniej sie zajmuja torami:)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez burza » niedziela, 26 lip 2009, 22:41

...stadion a tor to dwie całkowicie rożne rzeczy i się wykluczają, przecież Ci sami robotnicy nie będą tego robić....będą dodatkowe miejsca pracy i w pewien sposób darmowa reklama na cały świat dla Polski...
burza
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 21 lip 2009, 17:18

Postprzez MisiekClio » poniedziałek, 27 lip 2009, 12:58

Pytanie tylko, kto mialby za to zaplacic??
Zwlaszcza za mozolna, coroczna budowe toru ulicznego??

Faktem jest jednak, ze przynajmniej pierwsze GP na torze w Polsce mogloby sie cieszyc niespotykanym zainteresowaniem, czego przykladem moze byc Rajd Polski.
Polska to duzy, juz jednak w miare zamozny kraj, ktory jest wciaz jeszcze niedostatecznie "obsadzany" w imprezy naprawde najwyzszej rangi.
Jedno Euro 2012 sprawy nie zalatwi, nadal jako narod potrzebujemy wielkich imprez....

Mysle ze:
- organizacja 2-3 GP na torze ulicznym jest calkiem realna i po 3-cim razem ktos juz by na tym wszystkim zarobil.
- do budowy toru z prawdziwego zdarzenia wciaz jednak jeszcze nie doroslismy. Priorytetem beda drogi, autostrady, lotniska, a takze jak ktos slusznie zauwazyl stadiony i hale sportowe. Tor jest ostatni na tej liscie, a jednoczesnie jest jedna z najdrozszych inwestycji.
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez b182 » wtorek, 28 lip 2009, 14:24

MSG Racing bardzo dobrze pisze i w 100% się zgadzam. Trzeba umożliwić przeciętnym zjadaczom chleba, którzy tylko chcą ściganie. I nie chodzi o wyścigi takie jak obecnie paru ferrari i porschaków ,które dla Polaka są zupełnie nierealnymi w większości zabawkami . Praca u podstaw jest najważniejsza. Nawet wyścig F1 nie sprawi ze nagle w Polsce wszyscy zaczną się się ścigać. Po prostu jest to tak dalece oderwane od rzeczywistości że mało kto może się z tym utożsamiać i sobie na to pozwolić. Licencje, kursy, duperele w postaci ciuchów za parę tyś zł. Potem wpisowe no i samochód spełniający wymagania. Top wszystko stanowi nie lada zaporę. Sam kiedyś miałem pomysł na organizację wyścigów typu autocros. Plan prosty:
-Stare maluchy (najlepiej seryjne silniki (zawias dowolny)
-Kubeł (jesli ktoś nie ma organizator może dostarczyć i zamontować)
stworzyć uniwersalne mocowanie które będzie można szybko w każdym maluchu zamocować.
-to samo pasy szelkowe i kask
Ewentualnie obowiązek samemu przygotować tak autko plus siatka na okno taka właśnie metalowa jak w ogrodzeniach.
- Kawałek stadionu których po wioskach jest multum. W każdej wsi jest większe lub mniejsze boisko. Położyć tak jak mówisz kilka snopów siana
które wyznacza tor i heja!
Małe wpisowe ale dzięki temu dużo chętnych i gonimy się. Mówię o Malczakach bo są za 200-300 zł i nikomu nie będzie szkoda kasy. Druga sprawa to ich nie najwyższa prędkość i co za tym idzie większe bezpieczeństwo.
Wieś się zejdzie aby oglądać, bo co by nie mówić będzie ciekawie i każdy chce oglądnąć masakrujące się maluszki. W sezonie zrobić kilka eliminacji w okolicznych miejscowościach dogadać się z wójtami, sołtysami itp. Za wpisowe naprawić nawierzchnię czy tam posiać trawę a resztę przeznaczyć na nagrody. Naprawdę wydaje mi się ze mniej roboty z tym jak z organizacja KJS-oów. Każdy będzie mógł spróbować ścigania za śmieszne pieniądze i poczuć adrenalinę. Mi się wydaje ze o to chodzi.

P. Nie mówię że w DSMP czy MP trzeba rezygnować z wyposażenia bezpieczeństwa itp. Mówię tylko że na pewnym poziomie i w pewnych warunkach jest to zbędne a stanowi poważne koszty. KJS-y są za wolne, rajdy amatorskie dość niebezpieczne i dlatego obwarowane również mocnymi wymaganiami dot. bezp. a co najważniejsze trudno je zorganizować. Takie wyścigi jak proponuję są myślę dobrą alternatywą. Co o tym myślicie. Jeśli admin uzna to za offtopic proszę założyć nowy temat. :)
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez burza » wtorek, 28 lip 2009, 21:03

Mimo wszystko głosujmy, bo zostały tylko 3 dni...a tor i tak powstanie...
burza
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 21 lip 2009, 17:18

Postprzez Lynx » piątek, 31 lip 2009, 11:25

No i został 1 dzień. Ja głosowałem na Warszawę, bo mam bliżej :P Ale chyba tor we Wrocławiu jest najciekawiej poprowadzony
Lynx
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 23 lip 2009, 02:09
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron