Poszukiwania książki

Archiwum

Moderator: SebaSTI

Poszukiwania książki

Postprzez blady11 » wtorek, 17 gru 2013, 15:21

Witajcie,

Piszę pracę magisterską poświęconą rajdom i w jednym z rozdziałów opisuje historię tej dyscypliny. I tu mam jeden problem: o ile z historią polskich rajdów sobie poradziłem, tak przy rajdach na świecie pojawia sie problem. Do lat 80 ciekawie interesujące mnie informacje znalazłem w "Zarys historii...", wykorzystałem też wspomnienia Sobiesława Zasady.

Ale gdzie mogę znaleźć opisaną historię rajdów lat 80, B grupy, a następnie narodziny aut WRC?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Maciek

Post został pochwalony 0 razy
blady11
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 23 wrz 2011, 17:03


Re: Poszukiwania książki

Postprzez adamlen » wtorek, 17 gru 2013, 15:33

Które wydanie "Zarysu Historii Sportu Samochodowego" miałeś? Bo w drugim wydaniu jest uzupełnienie i jest tam o ile dobrze pamiętam opisana grupa B i narodziny grupy A.
Książka od Grupy B do czasów współczesnych mnie również interesuje, ale z Polskojęzycznych się nie spotkałem. Jest natomiast kompendium "RALLY" Reinharda Klein. Można spotkać na aukcjach, ale cena oscyluje koło 250zł. Wydawnictwo WRC kiedyś sprzedawało ją po atrakcyjnej cenie 129zł. Może jeszcze mają? :D
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Poszukiwania książki

Postprzez srubawrc » wtorek, 17 gru 2013, 17:04

Może tutaj coś znajdziesz: Ari Vatanen "Liczy się każda sekunda"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188339/l ... da-sekunda
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Poszukiwania książki

Postprzez misiekreg » wtorek, 17 gru 2013, 19:25

W ostatnim wydaniu książki Jana Litwina jest historia do mniej-więcej 1990 roku. W książce Grzegorza Gaca, jest opis sezony bodaj 91 ME z perspektywy jego startów z Marianem Bublewiczem. Lata 90-95 są raczej "suche" jeśli chodzi o informacje po PL, później pojawiły się jakieś czasopisma na który w sumie też można się opierać.
misiekreg
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 18 gru 2009, 00:28


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość